V rodine máme alkoholika

annofgreengables
4. jan 2022

Ahojte,mám problém,ktorý sa so mnou ťahá už niekoľko rokov-stále,stále donekonečna.Popíšem Vám moju situáciu:Mám v rodine otca-alkoholika(povedala by som ,že je to ťažký prípad-nezmeniteľný respektíve ťažko🤯😠) a mamu,ktorá ma psychicky týra (doslovne) a vyhráža sa mi dokonca (niekedy) aj fyzickými trestami).Neustále od nej počúvam len porovnávanie(s ňou keď bola v mojich rokoch,s mojimi spolužiakmi).U nás doma sú hádky na dennom poriadku-či už so mnou sa mama háda alebo s otcom.Tento rok nám otec veľmi znepríjemnil Vianočné sviatky,ktoré sme trávili na chate a moja mama včera povedala,že už nikdy nebudeme tráviť sviatky na chate.Takto sa to s mojím otcom ťahá už celé roky-skoro vždy sa to stane cez nieaký sviatok(cez Veľkú noc,Vianoce…).Včera sme zistili,že pobral SKORO VŠETKY PENIAZE,KTORÉ SME MALI DOMA- A MNE UKRADOL A ROZBIL PRASIATKO ABY SI MAL ZA ČO VYPIŤ-a teraz citujem jeho slová:Tie peniaze šetrí pre mňa-ale prd ich šetrí pre mňa on je schopný mi moje prasiatko-ukradnúť a rozbiť pre alkohol-už som to KONEČNE pochopila načo šetrí(l) tie peniaze na ALKOHOL-boli tam DVOJEUROVKY. Ďakujem za rady ako čo máme s mojou mamou robiť.❣️💙😍💜😘😊🙂💙🥰.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annofgreengables
autor
12. jan 2022

@zoro9836 aha.Ďakujem za zdieľanie skúsenosti.Bohužiaľ u mňa to nie je zrealizovateľné riešenie tejto situácie v našej rodine pretože-moja babka z maminej strany je stará(musí sa o ňu starať mojej mamy sestra) a mojej mamy brat s,ktorým babka žije(môj dedko zomrel) tiež pije ako môj otec,moja babka s mojím ujom z otcovej strany zomreli.

annofgreengables
autor
12. jan 2022

@zoro9836 ďakujem za informáciu(porozprávam sa o tom s mamou).

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annofgreengables
autor
12. jan 2022

@zoro9936 aha.Ešte raz ďakujem za zdieľanie Tvojej skúsenosti.