Vyberám si partnerov, ktorí mi ubližujú

12. dec 2021

Ahojte, neviem či ma tu niekto vôbec dokáže pochopiť, ale skúsim to. Od mojich 20 rokov mám hrozný výber, čo sa týka mužov. Našla som si perfektného partnera s ktorým sme si skvele rozumeli, no po 5 rokoch spoločného žitia to skončilo. Dôvodom bolo, že ma začal manipulovať a mať nadomnou neprimeranú kontrolu, napichol mi počítač a proste ma dusil svojím nevhodným správaním. Po ňom som si povedala.. ok, pekný pád na hubu. Musíš sa poučiť.. začala som športovať, tancovať venovať sa záľubám a keď to príde, tak snáď sa dočkám toho pravého. Ďalší v poradí nenechal na seba dlho čakať.. no to si už klepkala po čele celá moja rodina. Fajčiar so sklonom k nadmernému pitiu alkoholu (celá rodina sme nefajčiari a abstinenti).. Bola som ním tak zaslepená, že po dvoch rokoch do vzťahu prišlo dieťa. A s ním aj hádky. Jeho neustály útek mame pod sukňu, ku kamarátom do krčmy a ja s dcérkou sme boli u neho na druhom mieste.. 😞 Veľmi ma to štve a dosť som sa preto trápila. Rok som si dala pauzu od vzťahov a teraz som spoznala super chalana. Fakt sa snaží, nevadí mu ani moja dcérka a snaží sa mi byť oporou ale je to typ človeka čo veľmi nedáva najavo emócie a je to absolútny introvert. Na jednej strane mi príde ako veľmi srdečný človek ale na tej druhej, zasa veľmi chladný. No vidím, že ho to štve a chce to zmeniť. Lebo ja som zasa taká citlivá duša a snažím sa o pocitoch hovoriť. On s tým má veľký problém.. ako aj s tým vysloviť niekomu že ho ľúbi. A v kútiku duše mám obrovský strach, že sa v ňom sklamem. Vidno na ňom, že mu deti nevadia ale nejako obzvlášť malú zatiaľ ani k sebe nepripustí. A najhoršie na tom je moja psychika. Myslím si, že si proste podvedome vyberám partnerov, pri ktorých budem trpieť. A neviem čo s tým. Neviem či tomuto dať šancu, alebo už radšej ostať sama. Mám 30 a cítim sa hrozne zle, že je vkuse v niečom problém. A áno, uvedomujem si, že nikto nie je dokonalý. Aj ja mám svoje chyby a skrátka na vzťahu treba každý deň pracovať aby vydržal. Ale ja mám taký hrozný strach že sa zasa niečo pokazí. V noci častokrát plačem a nikto o tom nevie. Každý večer lustrujem instagram tohto môjho nápadníka a pozerám sa ktorej žene ktorú sleduje dal zasa like na fotku a v hlave si prehrávam že to nemá cenu a aj tak sa to dokašle 😭 Mali ste niektorá niečo podobné v živote? Ako ste to poriešili v sebe? Ja chcem už fakt niekoho poriadneho hlavne kvôli dcérke a nechcem týrať samú seba tými deštruktívnymi myšlienkami že, čo ak.. 😞

panelacikova
12. dec 2021

nečudujem sa ti. tiež by som mu prelustrovala po takých skúsenostiach ten jeho profil. a tiež by isté veci vzbudzovali vo mne nedôveru. veru, je to ťažké. možno by si si mala dať pauzu ešte o pár rokov dlhšiu... nie mať chlapa za každú cenu, nie vždy to stojí za to... navyše, k dcére vystupuje akoby chladno, ale lajkuje si kamošky na sieťach? no mne by už teraz blikala kontrolka. ale to som ja. pre mnohých čudná osoba 🙂

pa3q
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
12. dec 2021

Asi, ale to je len teoria máš nízku mienku a obraz o sebe..tak si vyberáš z horšieho, lebo si pomyslíš na tohto mám na iného nie. Keby si sa milovala a myslela si o sebe len to najlepšie, tak by si aj očakavala od partnera len to najlepšie, takých ludi do seba zahladenych moc nemam rada ale je pravda, že v živote vždy dosiahnu viac, lebo si myslia, že si to zaslúžia❤

pa3q
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
13. dec 2021

Prvy ta chcel manipulovat, napichol ti pocitac, dusilo ta to a ty terajsiemu teraz lustrujes insta a sledujes, s kym si pise?! Tvoje hladanie "dokonalosti" vyusti nakoniec v uplnom opaku. Ze ti niekto zahra dokonale divadlo a prides na to o par rokov. Povahu cloveka zistis v osobnom kontakkte, nie v tom na co sa hra na soc.sietiach.

autor
13. dec 2021

@liljana áno, ale je iné keď ti niekto zistí heslá na všetky sociálne siete a takto sa ťa snaží kontrolovať, ako keď teraz po tých mojich skúsenostiach pozriem na jeho instagram.. skôr tým ubližujem sebe, lebo podvedome hľadám na ňom automaticky chyby.. ako som už písala, aj ja ich mám.. ja to nepopieram.. ale ten strach z budúcnosti a sklamania, nedôvera voči mužom ma valcuje neskutočne.. preto sa pýtam, či s tým niekto mal skúsenosť a ako to riešil

autor
13. dec 2021

@liljana a nesledujem čo píše.. ja som mu do mobilu nikdy nešla, to by som si nedovolila.. ten instagram som pozerala zo svojho

kahh
13. dec 2021

Nesleduj taketo veci, lebo ta to znici. To kto komu lajkne aku fotku vobec o nicom nehovori, neviem preco tolko ludi to v dnesnej dobe sleduje, riesi.