Výlev na materskej. Chýba mi život pred

malav
20. okt 2020

Ahojte mamicky, niekedy zavidim mojim slobodnym a bezdetnym kamaratkam, aj vy to tak mate? 🙂 Mam doma 10 mesacneho maleho nezbednika, lubim ho najviac na svete, no obcas mi pride smutno za starym zivotom, pred dietatom. Ked som chodila do prace, po praci som sa venovala svojim konickom, mala som volny cas pre seba a vzdy poriadeny byt 😀
Niekedy, ked uz som vecer vystavena a spadnem do postele, tak nad tym rozmyslam. Potom sa vyspim a zas je dobre. A potom si samozrejme vycitam, ze si nevazim, co mam. Maly nebol planovany, mozno je to tym, ze zrazu prisla zmena, na ktoru som nebola pripravena. Mozno sa na materstvo vobec nehodim. Ach teraz si pripadam ako nedozreta pubertiacka 😀 a pritom mi pomaly ale isto taha na tridsiatku... Len mi prosim napiste, ze su tu aj take zienky, co to maju podobne a nie som sama. Dokonale matky prosim nereagovat 😀😀😀

martyzpp
20. okt 2020

@malav vieš čo, ja ani nezávidím tým bezdetným (skôr sa uchechtnem, že aj ich to raz čaká 😆) ale trochu ľutujem, že som si život pred materskou viacej neužila (myslím hlavne cestovanie, napr. autom po Európe). Ale napriek tomu, snažím sa aj toto obdobie maximálne užiť (malý má 16m) aj keď je to občas náročné ale už to nikdy nezažijem. Aj keď budem mať už druhé dieťa, opäť to bude iné. Čiže si užívam, že sme len my dvaja a robíme si čo chceme.

hettinka
20. okt 2020

@malav bezdetné kamošky, ktoré možno nevedia otehotnieť a behajú po centrách asistovanej reprodukcie, závidia zasa tebe ❤️

malav
autor
20. okt 2020

@martyzpp ano presne si to vystihla s tym, ze ani ja som si nestihla zivot poriadne uzit. Jedna kamaratka mi dobreze kazdy vikend neposlala fotku z ineho mesta, Pariz, Madrid, Barcelona, Rim, s priatelom pred koronou stihli takto pochodit.. a ja doma v okydanej nocnej koseli s mastnymi vlasmi... oni na romantickej veceri pod eiffelovkou.. my sme si doma s manzelom ohrievali trojdnovy gulas 😂 hm teraz uz mi je to aj vtipne.

martyzpp
20. okt 2020

@malav ale vieš čo? Dieťa Ti vynahradí aj 1000 Parížov. Veď počkaj keď bude väčší. Môj už vie aj dať pusu a objať a to je jednoducho najviac ❤️. A to nie som nejaký extra materský typ a miestami si hovorím, že na čo som sa to dala. Kebyže si mám vybrať, vždy vezmem to špinavé pyžamo a mastné vlasy. A ozaj, mám v pláne z neho urobiť môjho parťáka na cestovanie keď bude väčší 😉. Život neskončil, len sa zmenil.

hettinka
20. okt 2020

@malav dieťa podrastie a všetko, čo máš pocit, že si si neuzila, sa dá aj s dieťaťom. Asi okrem vymetania diskoték...
ja by som nechcela mat decko po 30-ke. Človek má 50-ku na krku a doma puberťáka. Ďakujem, neprosím. Ja mám 44 a veget, deti veľké, partaci, robím si čo chcem. A kamošky, čo rodili neskoro, teraz riesia prvaka.

limetka69
20. okt 2020

@malav no ja som nikdy nemala prachy na vylety po europe, poznala som len robotu a domov, dokolecka dokola, ked som bola na materskej, bolo to hrozne, hrooozneee, jezisi, urcite tu aj su moje stare diskusie ako mi prepinalo, dnes ma 4,5 roka, zivot sa pomaly vracia do normalu, len v nom mam jeden uzasny, dokonaly bonus v podobe syna, a ano, som rada, ze nepatrim k tym, ktore to este len caka, lebo maly vyrastie a ja budem stale v super veku, chodit kade tade mozem aj potom (ak budu prachy, zatial stale nie su :D ) a dokonca aj traja mozme ist, maly vecne rozprava o mori a ja sa neviem dockat kedy mu splnim let lietadlom a more, a to prosim pekne, ani ja som este nebola pri mori (ak sa nerata ladove more v irsku a 16 stupnov) aj take zeny ziju, bez dovoleniek a umyvaciek riadu, ale vobec ma to netrapi. :D mam syna, muza, mamu, sme zdravi, nic viac nepotrebujem

malav
autor
20. okt 2020

@martyzpp ano na to sa velmi tesim, ked uz bude mojkat aj on mna, nie len ja jeho 🙂 a este na tie detske taraninky, co vedia povymyslat v tych malych hlavkach...
Dakujem za povzbudenie 😊

belllinka
20. okt 2020

@malav je to uplne normalne. Neboj, za cca 10 rokov sa ku konickom pomaly vratis, ak neplanujes dalsie dieta 🙂

malav
autor
20. okt 2020

@hettinka tak na vymetanie diskotek som nikdy nebola, cize to bude fajn 😀 ale mas pravdu, ze ked podrastie, bude to uzasne 🙂 len toto obdobie je este take, ako to napisat.. neviem. Akoze kazde obdobie ma svoje caro, aj ked bol malilinke babatko, aj teraz, ale myslim, ze cim bude vacsi, bude s nim vacsia zabava a viac moznosti, co robit 🙂

malav
autor
20. okt 2020

@belllinka som rada, ze si to napisala, takze nie som krkavcia mater? 😀

belllinka
20. okt 2020

@malav vobec nie si krkavcia mater! Ja som sa konickom nevenovala uz 15 rokov a asi kazdy den ma napadne, ze zavidim bezdetnym. A nechapem kolegyne bezdetne, ktore su schopne sa stazovat ze nieco nestihaju 😀

evalin88
20. okt 2020

@malav tak kazdy sme iný, mi sme s partnerom pred narodenim syna trošku cestovali. Bolo to fain, ale vačšinou plánoval on kam sa pojde. Vsetko rezervoval aj 9 mesiacov vopred. Raz som mu povedala, nech uz neriesi, lebo by som chcela babo. On sa mierne urazil. Potom suhlasil. Jemu to asi chyba viac ako mne, ale Barcelonu milujem a určite sa tam raz vrátime aspon na vikend. Ked sa malý naučí prespat u svokry bezomna.. možno skor pojde do prvej triedy🤣🤣ktovie.

malav
autor
20. okt 2020

@limetka69 tak su asi dva typy zien, take, co na materstvo nabehnu automaticky a bez problemov a vsetko zvladaju lavou zadnou a potom my, ktorym chvilku trva, kym si zvyknu na tu zmenu 🙂 a presne ako pises, cim su deti starsie, tym viac veci sa da s nimi robit a veru aj na dovolenku zobrat atd. Tak ti drzim palce, aby si mu ten sen splnila 😊 aj ked verim, ze ak dieta citi lasku a zaujem svojej maminky, aj bez dovoleniek a vyletov bude stastne 🙂

zenazdediny
20. okt 2020

my sme so 4 rocnym synom cestovali vlakom dva dni do Bulharska,sli sme aj stopomaj kadejako,mame z toho krasne zazitky,maly bol spokojny,cestovat s detmi je vacsia makacka,ale vacsia zabava podla mna.s detmi sa nikdy nenudis.aj stanovat chodíme,aj na tury chodíme s malym este aj teraz ked cakame druhe.a ked trochu podrastie pojdeme zas.mam kopu známych,ktore by chceli deti a nevedia mat.je to pre nich mizeria.clovek je stvoreny pre zivot v rodine.to cestovanie vo dvojici je pravdaze zase o inom,ale podla mna to cloveka unavi a v istom momente zatuzi po detoch skoro kazdy.ja odkedy mam synceka,tak chodim viac na tury ako kedykolvek predtým,lebo nas to vsetkych velmi bavia uzivame si to!

malav
autor
20. okt 2020

@belllinka 😀😀 tie bezdetne kolegyne na to este len pridu, co je to nestihat 😀
A dakujem 🙂

limetka69
20. okt 2020

@malav tak v to pevne dufam, ze ma nezavrhne pre nedostatok penazi, nemame sa sice zle, ale s hypotekou je zivot trosku zlozitejsi, :D bude to len lepsie a lepsie uvidis, ja som myslela, ze sa zavesim doma, trpela som ako kon, je to normalne, ako vravis pre jednu polovicu zien, ja som tak trpela, ze jedno dieta mi staci, ale ze uplne, a urobim vsetko preto, aby som mu dala vsetko co len zvladnem 🙂

bellovag
20. okt 2020

S takými pocitmi ako máš Ty, nás tu je 🙂 Prvá sa k nim hlásim 🙂 My máme dvoch chalanov 6 a 4...sú vo veku keď sa už s nimi dá takmer všetko...ešte chvíľu vydrž, kým bude drobec samostatnejší a budeš mať času na seba uvidí🙂 Ja som sa po 10 mes. na materskej vrátila na pol dňa do práce pre psychické zdravie celej rodiny, ako skonštatoval môj manžel 🙂 nacestuješ sa s nimi ešte ...a predstav si ten Dysnland s nimi😉 Mňa v čase mojej najväčšej krízy počas 2 materskej "pustili" moji 3 chlapi na týždeň na Malorku 🙈 Šla som úplne sama iba s knihami 🙂

malav
autor
20. okt 2020

@bellovag tak to rada pocujem, ze nie som sama. Popravde som cakala, ze ma tu matky zvozia pod ciernu zem, aka som neschopna a nevdacna 🙂 nemam sa s kym o takychto veciach porozpravat, kedze moje kamaratky deti este nemaju..
Vau inak ta Malorka musela byt uzasna, urcite si sa domov vratila ako znovuzrodena 🙂

diewcatqoo
20. okt 2020

@malav ahoj, byt mamou je krasne, ale je to sakra tazke. Su zeny, ktore si matersku uzivaju a potom su zeny, ktore sice miluju svoje dieta najviac na svete a su najstastnejsie, ze ho maju, ale materska nie je pre ne to prave orechove.
Priznam sa, ze mne na materskej kvalitne prepinalo. O dieta sme sa relativne dlho snazili, tesili sme sa na neho, ale ked uz prisiel maly na svet, akosi taky ten naval lasky neprisiel hned v momente na ruzovom oblaciku. Zrazu som si pripadala ako robot, ze si na materskej, tak sa staraj... zrazu som mala pocit, ze ma kazdy berie len ako matku dietata a nikto sa nezamysla nad mojimi potrebami. Casto som o sebe pochybovala, myslela som si, ze som najhorsia matka na svete, rozmyslala som nad tym, ci to vsetko vobec za to stoji, preco vlastne to dieta mame (aj ked som pritom kazdy den dakovala bohu za to, ze ho mame a ze je zdrave)... bola som unavena, nahnevana, asi 100x som sa chcela rozviest... 🙂
A ako maly rastol, tak rastla aj moja laska k nemu. Nedala by som ho nikdy za nic. Onedlho bude mat 4 roky a je to super partak. Da sa s nim pokecat na rozne temy, asistuje mi pri mojich konickoch, zacina pomahat v domacnosti, chodime spolu sportovat, precestovali sme uz vela krajin...
Najviac mi pomohlo to, ked som nastupila naspat do prace. Zrazu clovek nema cas zamyslat sa nad sprostostami, pocas dna mysli na ine veci, ma v praci svoj klud (kde na neho nikto nevola 100x denne mamiiiii) a ked pride domov, vazi si chvile stravene s dietatom.

limetka69
20. okt 2020

@malav psssst, ticho, lebo tie matky privolas, :D je ich tu kvantum

limetka69
20. okt 2020

@diewcatqoo uplne suhlasim, od kedy som nastupila do prace sa uz ani nerozvadzame hahaha, tiez som sa tym ohanala ako mi prepinalo, z muza, z tej zlatej klietky, citila som sa tak nepotrebna, zabudnuta, a tak prisiel manzel z prace a zacal s tym ako sa zabavali v praci, no ja som mu skoro rozvodovymi papiermi pod nosom mavala, ze co to je za spravodlivost, ja odstrihnuta od sveta, flasky, plienky a on si chodi do prace oddychovat a zabavat sa :D

bellovag
20. okt 2020

@malav šla som v júli a v oktobri ešte raz sami dvaja s manželom 🙂 To bolo v r. 2018 a v r 2019 sme išli s chlapcami...povedali sme si, že si raz do roka doprajeme s manželom dovolenku len vo dvojici a ak bude mať niekto z nás dvoch potrebu vypadnúť niekde sám, tak pôjde 🙂 Ale pravdu povediac, som v štádiu a sama som z toho prekvapená, že si dovolenku najviac"užijem" s deťmi 🙂 To užijem samozrejme nemôžeš chápať tak, že celé dni vylihuješ, čítaš, ješ čo chceš a kedy chceš, ale tie spoločné zážitky s deťmi sú neopísateľné...a tešia sa z úplne jednoduchých vecí a drobností...toho roku sme stanovali v Pieninách a chalani dodnes spomínajú 🙂

hipuska
20. okt 2020

Podľa mna, máš málo detí...keď bude viac, nebudeš mať čas na taketo myšlienky 😃. Ale nie, ja mám 4 deti a viem presne o čom píšeš..Ale možno to je už vekom a skúsenosťou, posledné dieťa má v ničom neobmedzuje a RD si užívam plnými dúškami ... a to voľno...(moje štvrté dieťa je chudatko, bo chodí všade s mamou, ešte aj cvičiť a aj na kávu..)

malav
autor
20. okt 2020

@diewcatqoo tak to si opisala uuuplne trefne 🙂
Pamatam si prve tyzdne po porode, mala som nabeh na depresie, stale sa mi chcelo plakat, maly mal problem so zaparenou ritkou, pripadala som si neschopna, ze si neviem poradit ani s takou banalitou ako zaparena rit, co by som robila keby bol nejako vaznejsie chory..
Ale veru stale si tak predstavujem, ake to bude, ked bude troska vacsi, ked sa porozpravame, ked mu budem citat rozpravky v posteli, ked mi nakresli daky obrazok 🙂 urcite mi bude este smutno aj za tymto obdobim. Ale tesim sa na to, co bude

bellovag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malav
autor
20. okt 2020

@limetka69 😂

siska53
20. okt 2020

@malav no..pocas materskej som sice tieto pocity nemala.. uzivala som.si obe deti.. pre mna fajn zmena po rokoch prace a zurovaciek..
Skor teraz by som opat rada sla tak spontanne na rozne akcie a tak.. a to mam 45 r. ale nemozem.. este su dost mali a muzovi sa to nepaci.. idem len na planovane akcie..
Ako nie zas casto, to by som uz nedala..ale keby som mala.idelane podmienky - ze muz je s tym ok a ja sa mozem pokoj e vyspat dokedy chcem, tak raz za 2-3 mesiace, preco nie..alebo aspon spontanna akcia s kolegynami, ze ideme si sadnut.. raz za cas....chyba mi to.. a to som.matersky typ. Spolu 5,5 roka doma a bavili ma to..

siska53
20. okt 2020

@malav a nemala.som.depky sice, len boli aj tazsie dni.. ked som.si povedala ,ze uf, lepsie by mi bolo v praci, vzapati som tu myslienku zavrhla.. ved z prace je clovek unaveny a do toho este zla nalada deti..to sa horsie znasa, ako ked si doma.

nykkushka
20. okt 2020

Presne tak @hettinka. Ja som bola ta bezdetna kamarátka, ktorá s usmevom (a fakt nefalšovanou radosťou) gratulovala kamoškam, ktoré boli tehotné /porodili ale v 🤍 som mala smútok, že som to není ja. Preto si nášho maleho vytúženého loptoša užívame najviac ako sa dá.
@malav Ale nevravím, že si zla matka, myslím ze takyto stav mava každá jedna. Ja tiež niekedy rozmýšľam, že je to všetko úplne iné, že už nebudeme s manželom sami atď. Ale potom pozriem na nášho Mišiačika a nevadí mi to, pretože to je "ďalšia kapitola" života na ktorú sa nesmierne tešíme a bude krajšia ako bez neho, pretože výlety, návštevy, oslavy, sviatky naberu úplne iný rozmer.
A podľa mna to môžeš prežívať ak preto, že to bolo neplánovane babo ale verím ze ho ľúbiš a tieto pocity po čase zmiznú 😊🌼

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz