Výživné na ešte nenarodené dieťa

03katka03
4. jún 2017

Dobrý den . Chcela by som sa spýtať či mi neviete niekto poradiť ako to chodi a čo všetko treba vybaviť keď s ex priateľom čakám dieťa a nechceme sa súdiť za vyzivne ale dohodli sme sa medzi sebou na sume a chceli by dmevto dať na papier. Len neviem kde takéto veci mám vybaviť . Ďakujem pekne 🙂

anaj44
4. jún 2017

otcovstvo priznava? no jedina cesta je podat navrh na sud na určenie výzivneho s tým ze v návrhu bude aj to ze ste sa dohodli na určitej sume

vy budete poistena ak sa niečo stane a on prestane platit

aj preňho je to výhodnejšie ale hlavne pre vás

alex49
4. jún 2017

dohodli ste sa, teda to pôjde rýchlejšie, ale aj tak to musí ísť pred súd, aby ste mali papiere v poriadku. Môžete ísť aj k mediátorovi, spíše mediačnú dohodu a pošle na súd, ten to iba schváli a hotovo

juliet86
4. jún 2017

Ale moze sa stat ze sud nebude suhlasut so sumou a uda ju vacsiu ci mensiu

draik
4. jún 2017

@03katka03
Spíšete súhlasné vyhlásenie o otcovstve na matrike. Uzatvoríte dohodu o výživnom a stretávaní sa otca s dieťaťom, ktorú predložíte súdu na schválenie. Nie je to nič zložité a dá sa to zvládnuť aj bez angažovania právnika, prípadne pomôže UPSVAR.

maciatkolulu
4. jún 2017

@juliet86 aha, to akoze vazne mas pocit, zeby sa sud staral do dohody rodicov.... ale no taaaaak.... Ked sa dvaja dohodnu, tak to sud neriesi a je cely rad, ze nemusi rozhodovat vo veci vyzivneho a dvoch natahujucich sa ludi a dokazujucich svoju pravdu, da "stempel" a ide sa dalej

dzjanetta
4. jún 2017

@03katka03 ahoj, daj si aj do navrhu: dieta po narodeni bude zvetene tebe ako matke, s tym ze otec bude platit.....€.. pre istotu..🍀

juliet86
4. jún 2017

@maciatkolulu ja nemam pocit.to je fakt. Rodicia sa mozu dohodnut na comkolvek sud ale pozera na zaujmy maloleteho a zivotnu uroven a prijmy rodicov. Moze sumu na ktorej sa dohodli aj znizit aj zvysit a aj sa to v praxi deje.

mischelin89
5. jún 2017

@juliet86 no mozno to zalezi od sudcu...ale moja stvorrocna skusenost....ak sa partneri dohodli, sudcovi ani nenapadlo to menit, bol rad, ze to ma z krku. Ved dohoda je o tom, ze suma vyhovuje obom. Ak to sudca upravuje, akurat tak dava priestor na odvolanie, myslim pri zvyseni.
A preco by preboha znizoval dohodnutu sumu?

maciatkolulu
5. jún 2017

@juliet86 diat sa to moze, to je jasne, ale jednoznacne sa jedna o vynimky, predsa je to aj logicke, ze ked su dohodnuti a rozhodnuta jedna strana, ze bude platiti tolko a tolko, tak je logicke, ze je tak rozhodnuta a chce tak platit a je to v jej moznostiach a schopnostiach. Od toho su dohody a myslim, ze hladat momentalne v pripade autorky nejake vynimocne situacie, ktore samozrejme su, je absolutne bezpredmetne.... Proste treba spisat dohodu, dat na sud a hotovo😉

evkakorcek
5. jún 2017

@03katka03 takéto veci riesi mediator. Vy sa stretnete na mediacnom konani, on vsetko spise, samozrejme da to potvrdit notarom, aby to malo nejaku pravnu vaznost a formu a nemusite sa sudit. Ja s exmanzelom sme to takto vyriesili. A som 100% spokojna. Ak chces dam ti aj kontakt na mediatora.

maciatkolulu
5. jún 2017

@evkakorcek a tento papier od notara ma zmysel pri podavani trestneho oznamenia? Exekucii? Napriklad pri exekucii potrebujes mat rozsudok sudu a aj pri podavani trestneho, tak neviem, ci to je dostacujuce pre policiu a exekutora, lebo teraz je to tak, ze ok a za rok, moze byt problem, otec prestane platit atd

draik
5. jún 2017

@evkakorcek
@maciatkolulu
Rodičovské dohody musia byť schválené súdom, inak nie sú vykonateľné, teda nie je možné ich plnenie vymáhať. Ak sa obaja dohodnú, vedia si to spísať aj sami a nechať potvrdiť súdom.