Vzťah bez budúcnosti so starším partnerom.

monca334
29. sep 2019

Ahojte, som tu nova s velkou dilemou... Mam 31 rokov zijem s priatelom ktory je o 12 rokov starsi... Zobrati nie sme, deti spolu nemame... Pred pol rokom sme sa zacali snazit o babo, zatial bez uspechu... Inak vsetko funguje krasne, nie je romantik co mi velmi chyba ale lubime sa... On je rozvedeny, z predchadazajuceho manzelstva ma jednu dospelu dceru. A problem je prave v tom, ze jemu to takzo vyhovuje. Ja som stale tuzila po svadbe, ze sa pekne zosibasime ale on to stale odklada. Nedavno bola u nas jeho dcera s priatelom a poziadal ju o roku... Vtedy sa mi oci otvorili bol to pre mna sok, plakala som celu noc.... Uplne mi to otvorilo oci... Ona nemusela prosit priatela o prsten, chcel to on sam, bolo to krasne ako uprimne sa lubia... A ked som mu to povedala, ze aj ja by som to uz chcela prezit, tak sa somnou pohadal, ze co stale tlacim na neho, on to este tak neciti... Neciti??? Po 12 rokoch to neciti?? Tak potom naco sme spolu??Druhy sok pre mna... Som vo vztahu bez buducnosti... bojim sa rozchodu, bojim sa ze zostanem sama. Chlapi v mojom veku su uz zadany, zostali uz len neschopny a rozvedeneho hlavne s deckom by som uz nikdy nechcela, byt stale v pozadi uz nechcem 😫Poradte mi baby ako dalej.

pribinak
29. sep 2019

Nestracaj cas s tymto tu a sup sup bez mu baliť veci (alebo sebe, podla toho u koho bývate)
31 rokov nie je 100

taskataska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monca334
autor
29. sep 2019

@taskataska preco v 15? dcera sa mu narodila ked mal 20 rokov.

v_alika12
29. sep 2019

@taskataska preco v 15 tke? Omg

monca334
autor
29. sep 2019

@pribinak 😥 dufam ze sa dobre rozhodnem.

ceklis
29. sep 2019

@monca334 kašli na matiku ostatných 🤪
Dôležité je asi len položiť si otázku, či chceš takto žiť dalších 12, pripadne viac rokov. Jedna vec je to čo ste prežili a druha to čo ti chce ponúknuť. Podľa mna mu vyhovuje to, čo máte teraz. Cudujes sa mu? Ja ani nie :( dieťa ma, ženu už tiež mal a už chce mat svoj kľud. Ty máš 31, to je super vek a máš kopec času hlavne užívať život. Popri tom si v pohode nájdeš niekoho, kto ti splní sen o rodine. Nie je to ľahké po tak dlhom čase, ale žiť takto cely život by bolo oveľa tazsie.
Naozaj máš kopec času na spoznanie nových ľudí a spomedzi nich aj toho svojho pravého ❤️
Hlavne doveruj svojim pocitom a kašli na strach. Ver si a bud hlavne šťastná aj sama!!! To je základ toho aby si bola potom šťastná s niekym iným vo vzťahu.
Držím palce

katarinka89
29. sep 2019

@monca334 takéto dlhoročné vzťahy bez zaväzku-( či už svadby alebo dieťaťa) vedú väčšinou vždy k zahube. Stagnovat na jednom mieste nieje dobre a ako už vyššie písali on už má svoje starosti odročené a be.a potrebu sa už asi nervacit s deckom a manželský zväzok u neho po prvej skúsenosti stratil svoje čaro. Ty si v najlepšom veku založiť rodinu a on v najlepšom veku začať užívať život... Nemá to zrejme zmysel 👎

taskataska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monca334
autor
29. sep 2019

@ceklis Mas pravdu. Dakujem Ti! Vsak to, ze on uz mal zenu, dceru ma... tesi sa, ze ju priatel pozidal o ruku.... Neriesi nas spolocny zivot, vlstne somnou ani nic nechce... som sprosta, ze som cakal az do teraz. Bude to urcite tazke , lebo ho milujem ale takto to vyznam nema

monca334
autor
29. sep 2019

@taskataska ma 43 rokov a 23 rocnu dceru ktoru mal v 20tich... 10 rokov bol zenaty. nechapem ako ti vychadza 15

ceklis
29. sep 2019

@monca334 nie si sprostá!!! Jednoducho si čakala na to, že sa ten vzťah niekam posunie. Tak ako čaká každá! Teraz vidíš že to stagnuje a nikam ďalej sa to neposúva a ty to jednoducho len potrebuješ vyriešiť :(
Vieš, ono aj keby si ta vzal “z donútenia” načo je to dobre? :( svadba ma byt o tom, čo prežíva ta dcéra. Jednoducho ty si to tiež zasluzis a preto musíš spravit rozhodnutie ktoré síce nie je teraz jednoduche, no časom si budes len dakovat že si sa odhodlala. Byt sam po tak dlhom vzťahu je ozaj ťažké, ale budes šťastnejšia sama ako s ním a trápením ktoré by ti viac a viac ten nefunkčný vzťah prinášal.
Ja keď som sa rozišla po 8mich rokoch, vykašľala som sa na všetkých chlapov a začala žiť tak aby som zabudla na všetko čo ma trápilo. Veľa som cestovala po horách a po celom svete a čistila hlavu a hlavne srdce 🙂)) skús si niečo vymyslieť čo pomôže hlavu a srdce vyčistiť tebe. Otvor oči a užívaj život najviac ako sa dá 🙂

monca334
autor
29. sep 2019

@katarinka89 Stale som len dufala, ze budeme ako rodinka ale presne ako pises... Bola som slepa. Ma svoje starosti, vsetko sa toci okolo jeho dcery.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimmy72
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejka77
29. sep 2019

Tak sa ho opytaj ako si predstavuje buducnost s tebou. Ak nechce mat deti a ty ano tak to nema vyznam. 31 nie je zas tak vela. Poznam pripady kedy spolu dvaju chodili dlhsiu dobu, potom sa rozisli a jeden z nich si pomerne rychlo nasiel vztah a mal aj dieta. Ak nieco velmi chces, tak sa ti to splni.

zilinec32
29. sep 2019

Zase mudrlanti, ktorí hned všetko vedia, lebo poznajú všetky okolností v živote @monca334. Aj ja som rozvedený s 20+ ročnou dcérou, ktorá žije s priateľom. Žijem vo vzťahu, no uz mam s partnerkou druhacku na zakladke. Je to na dohode ako sa dvaja dohodnú a ako im OBOM vyhovuje. Ja som svojej partnerke rovno povedal, že uz sa ženiť nebudem, s dieťaťom som súhlasil. Život po rozvode nie je jednoduchý, takisto psychika robí divy, ale každý to máme inak, nedá sa to generalizovat. @monca334, normálne mu predsa povedz, čo v živote chceš, aké máš predstavy a trvaj na tom, aby bol k tebe úprimný. Si ešte mladá a máš nárok žiť podľa tvojich predstáv a nie s "guľou na nohe". Pokaziť si život na dlhšie len preto, že aktuálne niekoho veľmi miluješ je síce bežné a ľudské, ale či ti to za to stoji, to vieš len ty. Prajem, nech si to čím skôr vyriešiš.

tykat
29. sep 2019

@monca334 ...tak jeho dcera si asi neberie o 12r. starsieho rozvedeneho s dospelym dietatom, ci? Nestracaj cas lebo sa spamatas v 40tke, bezdetna a bez chlapa.

dopolbokaodrata
29. sep 2019

MK je plný žien, čo sú v nefungujúcom vzťahu hlavne preto, že nikto iný by ich už podľa nich sa nechcel, no tak si len ďalšia v poradí. Ani prvá, ani posledná čo bude silou mocou s nejakým chlapom, ako sama, zatiaľ čo jemu si tak nejak voľná. No a ešte si urobiť s nim dieťa, to je ďalšia špecialita, potom tu budeš plakať ako sa nestará, nezaujíma atď.. Nuž každý si je vlastného šťastia strojcom.

retatka
29. sep 2019

@monca334 Na volny vztah si ešte príliš mlada.No chápem i jeho že už to má všetko za sebou.Bud sa dohodnut na rozumnom kompromise ak to nepôjde,potom len rozchod žial.Hladaj si seberovného,chlapi vo veku už sú problematický a často už nechcu isť do dalšieho manželstva..

hettinka
30. sep 2019

@monca334 uviazala si si na krk “starého capa” rozvedeného s deckom a teraz sa cudujes, že si ta nechce vziať. Ešte aj chceš si dat urobiť dieťa bez svadby, tak aký by mal mat dôvod si ta vziať? No žiadny...
V takomto prípade by som to riesila vážnym rozhovorom na tému buď- alebo a ak nezaberie, balim kufre a čau.

veronika3184
30. sep 2019

Rozvedeny, s dietatom, stary cap a ked vystrie laby, ty nedostanes nic, lebo zobrat si ta nechce, a vsetko zdedi jeho dcera. Utekaj od neho, si este mlada.

79viktoria79
30. sep 2019

@monca334 ja sa ti čudujem,ze toti si zistila po 12r,ale vzdy lepšie teraz ako neskoro,mas 31 a nebojsa je vela chlapov ešte voľných,len treba hľadať

kikuska_wedge
30. sep 2019

12 rokov je dlhá doba. Ak by si ho neľúbila, riešila by si rozchod dávnejšie. Máte už určite dosť pevný vzťah na úprimný rozhovor. Bez emócií sa s ním porozprávaj. Povedz mu, že si ešte mladá, chcela by si mať dieťatko. Je to pre teba dôležité. Neťahaj do toho jeho dcéru, tá je dospelá, žije vlastný život. Nevidím problém v nej, v predchádzajúcom manželstve, skôr vo vašom vekovom rozdiele. Ale daj tomu šancu. Chlapi niekedy potrebujú viac času na rozhodnutie. Daj mu priestor, ale ak sa nezhodnete v takejto základnej veci, akou je založenie rodiny, je to dôvod na rozchod.

marion09
30. sep 2019

Utekaj od neho! A neboj sa že schopní chlapi v tvojom veku už majú partnerku,existuje predsa veeeela slobodnych mladších od teba.Moja kamoška má 36 a jej frajer 24 a klape im to😉

kvetinka75
30. sep 2019

no veiš, má už ,,svoj,, vek. Asi nechce do toho znova vhupnúť a zažívať to čo pred rokmi. Niektorí ľudia už chcú mať svoj kľud, pokoj a počkajú si na vnúčence. A čím viac rokov bude mať, tým menej bude k tomu naklonený. Ak chceš mať rodinu, dieťa, tak si asi budeš musieť nájsť niekoho iného.

wivienka111
30. sep 2019

je to smutne, ze si na to dosla az po 12 rokoch, ako podla mna si cakala az moc. vela casu si takto stratila, no mas malo rokov a aisto najdes niekoho s kym ta ta krajsia buducnost bude cakat

zmysel
30. sep 2019

"zostali uz len neschopni" - tak to ďakujem pekne! 😉 Inak 31 je ešte zavčasu vzdať život.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreea_key
30. sep 2019

@monca334 Toto si treba ujasnit hned na zaciatku. Ja mam tiez starsieho partnera s dospelymi deckami a hned narovinu som mu povedala ze ak so mnou chce byt tak musi pocitat s tym ze budem chciet svadbu a babo. Bolo mi jedno ze na taketo rozhovory je skoro. Radsej to riesit priskoro ako neskoro. Takze pekne vazny rozhovor bez emocneho vydierania a placu. Nemoze ta o tieto veci pripravit len preto ze on to uz ma za sebou a ak ma trochu rozumu co by mohol mat vo svojom veku, tak pochopi. Ak uz naozaj nechce, tak nezufaj, chlapov je dost 🙂 moj otec totalny introvert co nikam nechodi iba do svojej dielne a zahrady si nasiel zenu v 55ke 🙂 a nie hocijaku, fakt kocku, milu, aktivnu, so zalubami

sandrahi
30. sep 2019

podla mna to treba skoncit, ked to je takto, neviem ci to ma zmysel nejako, ci sa niekam posuniete :/ radsej ted to skoncit :/