Vzťah na diaľku s Nemcom

nnikuskaa2
2. aug 2013

Dobrý deň chcem sa opýtať, či máte niekto skusenosti so vzťahom na dialku- môj priatel je nemec. ja neviem po nemecky takže komunikujeme spolu po anglicky, ale chcem sa začať venovať aj nemčine.myslíte že ma takýto vzťah na dialku buducnosť. pre mna by nebol časom problém odisť do nemecka, ale určite nie hneď.

sissy27
2. aug 2013

@nnikuskaa2 ja neviem, ozaj sa chceš riadiť výsledkom ankety na MK? je to tvoj život, ty najlepšie vieš, čo cítiš, či má ten vzťah pre teba budúcnosť alebo nie... my nepoznáme ani jeho ani teba, tak na základe čoho máme hodnotiť? keď ste fungovali doteraz na diaľku, tak nevidím dôvod to ukončiť len kvôli komunikácii v angličtine...

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

chcela som len poznať názor inych ludi ktory maju s tymto skusenosti..........

tatko_bebe
2. aug 2013

z vlastnej skusenosti Ti poviem len tlko: su dve moznosti:
-budete byvat spolu
-zabudni na neho 😀

livocka21
2. aug 2013

@nnikuskaa2 sak teraz je leto...chod ku nemu na skusku a uvidis.... mozno sa uz ani nevratis 🙂

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

no len mam tu prácu, tak to nieje take lahke, teraz som tam bola 5 týždnov , a ťažko sa mi odchádzalo.

sissy27
2. aug 2013

@nnikuskaa2 kamoška mala frajera nemca a na diaľku to bolo super, keď tam prišla, skopal ju dole schodami a hore ju vytiahol za vlasy, tak neviem či ti toto pomohlo... ale každý vzťah je iný... a snáď teda nečakáš, že tu nájdeš ženu, ktorá má skúsenosti s tvojim priateľom 😅 my nevieme, ako on bude reagovať, keď sa k nemu nasťahuješ, nevieme, ako sa správa teraz, keď fungujete na diaľku... nikto ti dopredu nepovie, ako to vypáli... sama si musíš zvážiť všetky pre a proti, čo ťa tu drží a čo ťa tam ťahá, porozprávať sa s ním, či ťa bude živiť, lebo asi prácu hneď mať nebudeš... nepíšeš ani to, ako dlho sa poznáte / fungujete na diaľku, ako často sa vídate, ako má vzťah s tvojou dcérou...
nemyslím, že by si sa mala rozhodovať podľa toho čo ti tu kto napíše, máš vlastnú hlavu a srdce 😉

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

Ďakujem za názor.... nasilnik nieje........poznam jeho byvalu priatelku a toto vylučila.......to bolo prve čo ma zaujimalo, kedže môj byvaly manžel bol agresivny......zatial to na dialku funguje......rozhodnem sa podla seba len ma zaujima nazor, ludi čo si toto prežili...... 🙂

sissy27
2. aug 2013

@nnikuskaa2 ako hovorím, každý vzťah je iný 🙂 aj keď sú niektoré príbehy často podobné, predsa sú vždy iné 🙂 ja osobne by som nevydržala dlho fungovať na diaľku, nejakú "dobu určitú" áno, ale skôr by som bola schopná odísť za ním... veď keď to nebude fungovať, tak sa vždy máš kam vrátiť, nie?

bosoriak
2. aug 2013

@nnikuskaa2 Moje skusenosti s takymito vztahmi su take, ze kratkodobo ano, dlhodobo nie. Kedze si uz bola vydata, tak vies, ake to je fungovat kazdodenne s niekym v spolocnom priestore. Kym spolu nezijete, tak sa podla mna o nejakom vaznom vztahu hovorit ani neda. To nemyslim vobec ako rypanie ani ako moralizovanie, proste je to uplne iny level vztahu a kompromisov ako vztah cez telefon a e-mail. 🙂 Ale skusit si treba vsetko, nie? 😉
Drzim palce.

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

dakujem za vaše názory 🙂

dossy
2. aug 2013

Ked je to inteligentny nemec a mas ho rada a on teba ... ale nikto do vas nevidi-aka si ty, aky on ?... tak sa priprav na to ze ked raz za nim odides nebude to lahke ... novi ludia, prisposobovanie a ked nevies v nemecku nemecky - budes to mat tazke! (mam partnera nemca,zijem v DE )

saska.t
2. aug 2013

@nnikuskaa2 takyto vztah som prezila,akurat ze chlap nie je Nemec,ale cech,ktory tam uz 15 r. zil, , ale tiez nemate jazykovu barieru,kym sa do DE nenastahujes, 4 r. sme spolu chodili na dialku,v dnesnej dobe zijem v DE 8 rokov,manzelia sme 7 rokov, 11 rokov spolu a super nam to klape,vzdy je to len o partneroch a tolerancii,u nas to vyslo
😉

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

dakujem 🙂

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

podľa mojho nazoru ak človek chce tak sa ten jazyk nauči, nehovorim že to bude hned ale časom 😉

stellamaris
2. aug 2013

@nnikuskaa2 ak s nim chces raz zit v nemecku,tak sa zacni uz teraz ucit nemcinu 🙂 ulahci ti to velmi zivot,lebo v nemecku s anglictinou daleko nedojdes.Ja som v DE od 2004 a s plynulou nemcinou,takze vravim zo skusenosti 😉

cawes
2. aug 2013

Ach jaaj niektore odpovede tu uplne mimo.

@nnikuskaa2 podla mna kazdy vztah ma cenu aj ten na dialku aj ja som mala takyto vztah dokonca dva s prvym som bola 7 rokov a bol to super krasny vztah neskor sme spolu byvali atd. Zalezi od toho co citis urcite je super te za nim chodis to je dolezite aby si ho spoznala, ako zije funguje atd.
Drzim palce
@stellamaris som v nemecky hovoriacej krajine 12 rokov prisla som z nulovou nemcinou ani len Guten Tag a studujem VS a mam super pracu, a urcite sim nemala kompkikovany zivot kvoki tomu.

stardust
2. aug 2013

@nnikuskaa2 vztahy na dialku prilis dlho nefunguju...ak citis, ze je to ten pravy, nevahaj a chod za nim. Vela cudzincov zacina svoju drahu v Nemecku navstevou jazykoveho kurzu...v nemeckom prostredi sa jazyk na teba rychlo nalepi...na skodu nie je ani pozeranie TV, mne napriklad velmi pomohli reportaze na Spiegel TV a rozne relacie na VOX-e.

stellamaris
2. aug 2013

@cawes Schön für dich 😉 Keby som vtedy nevedela po nemecky,neviem,ako by som pracovala.....bez prace doma sediet som totiz nechcela.Ani vtedajsieho priatela prosit o vreckove.

nnikuskaa2
autor
2. aug 2013

opäť dakujem

cawes
2. aug 2013

@stellamaris ja som nikoho neprosila vtedy som este priatela nemala a isla som uplne na blink. Gakze da sa aj z anglictinou zit aj zamestnat.

stellamaris
2. aug 2013

@cawes vies co,tak si mala mozno stastie,ale mnohym to takto nevyjde.......u nas v nemecku (Bavorsko) by si s anglictinou nepochodila,toto som chcela zakladatelke temy povedat.U vas v svajciarsku mozno ano.

saska.t
3. aug 2013

@stellamaris tak ja som tiez prisla len s vetou guten tag do nemecka,ale najlahsie sa uci,ked ta rovno hodia do vody plavat a vtedy to ide najrychlejsie, za rok som sprechtila odusu 😀 akurat s tebou nesuhlasim-v dnesnej dobe s anglictinou v DE uz nie je ziadny problem 😉

stellamaris
3. aug 2013

@saska.t vsak aj ja som sa tu doucila nieco z nemciny 😉 s tou anglictinou nemusi byt vsade problem, ale ja tu poznam ludi,ktori nemaju pracu,pretoze hovoria po anglicky a nemecky nie...... znama hlada s anglictinou miesto snad piaty rok a nic,ani upratovanie..Ani moj sef nezamestna ludi,ktori nevedia po nemecky,.Podobne aj u inych mensich firiem. 🙂 Mne jazyky nerobia problem,ovladam tri cudzie jazyky,takze sa dohovorim skoro vsade 😉

cawes
3. aug 2013

@stellamaris ale ja som. Ikde nepisala ze som 12rokov vo svajci, bola som v rakusku kdesom aj pracu nasla z anglictinou 😉 ked clovek chce vzdy sa da

sveta27
3. aug 2013

vzťah na diaľku je dočasný a veľmi narušiteľný. Nech mi nikto nepovie, že stačí takáto láska! Nevydrží....

voskovaeva
3. aug 2013

mne vztah na dalku vysiel i ked to bolo len cesko a slovensko 😀 zalezi hlavne na tech dvou a hlavne na ich laske aka je silna 🙂

stellamaris
3. aug 2013

@cawes no nepisala si,viem,vychadzala som z faktu,ze tam teraz zijes.Inak vid moj prispevok vyssie 😉