Vzťah s rozvedeným

17alexis
5. apr 2015

Pred mesiacom som ukončila vzťah a začala som chodiť s rozvedeným chlapom, ktorý má z manželstva dieťa. Sme spolu iba necelé dva mesiace a môj problém je v tom, že sa mi málo ozýva a neviem, či je to vzhľadom k danej situácii normálne alebo nie. Chodievame von s jeho kamarátmi, nášmu spoločnému kamarátovi vraví, ako ma má rád a chce byť so mnou, no mňa trápi ten kontakt s ním. Naposledy som sa s ním videla pred necelým týždňom, pritom sme z jedného mesta. Povedal mi, že mám vydržať mesiac-dva, kým si vybaví nejaké veci a potom budeme fungovať normálne. Sú však sviatky a mne je z toho do revu, že ani nezavolá, nenapíše...možno je s dieťaťom, ale to neznamená, že mi nemôže dvihnúť telefón, či odpísať na SMS. Je mi jasné, že o tom sa musím porozprávať s ním, chcem sa však opýtať, či tu má niektorá skúsenosť s takým vzťahom, či je také správanie pochopiteľné, či normálne... Ďakujem.
PS: Nenudím sa počas prázdnin, už dávno som zo školy von.

gabrielita1610
5. apr 2015

No neviem ,poviem ti asi len tolko ,ze s rozvedenym muzom to lahke mat nebudes zrejme ....

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis kasli nanho.ak chlap miluje,tak spravi vsetko preto,aby sa venoval svojej laske.ked sa uz na zaciatku javi takto,co bude potom?co take si potrebuje vybavit,ze si na teba nenajde 5 minut cas?zamilovany clovek pise smky,vola.... dava ti jasny dokaz jeho lasky a podla mna zbytocne s nim stracas cas

17alexis
autor
5. apr 2015

@gabrielita1610 to mi je jasné, preto z toho nerobím veľké halo, on mi vraví, že ma ľúbi, aj o mne pekne hovorí, len toto je to, čo ma trápi. Na jednej strane nechcem pôsobiť, že tlačím na pílu, preto sa mu tiež neozývam vkuse ako nejaká stíhačka...teraz ešte má s ex nejaké nedoriešené veci, čiže zrejme preto mám mesiac-dva byť trpezlivá. To v pohode dám, len ide mi o ten kontakt. Také divné je to celé. A nemám sa ani komu vykecať...

hikokk
5. apr 2015

@17alexis si si ista, ze je rozvedeny?

17alexis
autor
5. apr 2015

@sunshineka dávnejšie mi vravel, že chce, aby som ten vzťah brala reálne a nie s ružovými okuliarmi, preto je vraj taký, že on chce, aby sa vzťah zlepšoval a nie naopak, že sa začne ideálne a potom sa bude kaziť. Je medzi nami 10-ročný rozdiel, čiže on to zrejme aj s tým kontaktovaním berie inak ako ja, neviem, no... až sa s ním najbližšie stretnem, tak mu to poviem ako sa cítim, len momentálne som sama a fakt sa potrebujem vykecať...

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis laska nie je o slovach,ale o skutkoch.velmi dobre vie,co chces pocut

17alexis
autor
5. apr 2015

@hikokk áno, 100%-ne. O tom nepochybujem, rozviedol sa ešte keď sme sa nepoznali a chodíme spolu von s ich spoločnými známymi, kde ma normálne predstaví ako svoju priateľku. Aj na bus ma odprevadí, aby som nešla po tme sama a kamarátov zatiaľ nechá čakať, kým sa vráti, čiže v tomto je to ok, len keď som v situácii ako je táto, tak ma chytá taká nálada, že už ho možno nezaujímam a tak... správa sa ku mne celkovo veľmi pekne, iba toto ma začína trápiť.

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis chodite niekam aj sami,ci len s kamaratmi stale?

17alexis
autor
5. apr 2015

@sunshineka aj sami...ono my sme bývalí kolegovia z práce, čiže chodievame aj spolu aj sami...celkovo máme dosť aj spoločných známych. Správa sa ku mne naozaj veľmi pekne aj pred nimi aj keď sme sami. Je časovo dosť vyťažený jednak z práce, potom z toho, že sa venuje ešte podnikaniu a ešte má niečo nedoriešené s ex, čiže ten mizerný kontakt jednak chápem, ale na druhej strane nechápem. 😀 Ešte som proste nebola v takej situácii...

lapalma
5. apr 2015

@17alexis ....nemusí to dopadnúť zle a ani to nemusí byť zlý chlap
ALE ....nie je z teba až tak paf 😉
....zvoľni tempo, netlač na neho....ži aj svoj život....neviaž sa na neho ...nekontroluj stále mobil....užívaj si kamošky, šport, voľnosť .....skutočne zamilovaný chlap stále píše, volá, kontaktuje, chce sa stretnúť ....urob sa mu vzácnou a uvidíš 🙂

17alexis
autor
5. apr 2015

@lapalma no, kým ma balil, ta bol akčnejší. Chlap je veľmi dobrý, aj okolie ho chváli a viem, že predomnou mal babu, ktorá naňho príliš tlačila, vkuse mu vyvolávala a potom to ukončil. Ja mu práveže nevolám, lebo chcem, aby sa on ozval. Aj čo sa celkovo vzťahu týka, tak v práci mi bol nadriadený a na firemnej akcii to oficiálne oznámil, že spolu chodíme, no keď sa mi takto neozýva, mám pocit, že ho už nezaujímam...neostáva mi nič iné, len si počkať na najbližšie stretko a vyjasniť si to, nech sa už nezožieram. Pripadám si ako pubertiačka, že tu riešim takýto "problém", no je to niečo nové pre mňa.

cawes
5. apr 2015

@17alexis
@lapalma to ze sa chlap neozyva neznamena ze neni az tak paf, to je podla mna dobra sprostost. moj priatel tiez neni smskovy, what upovy typ, tiez som si musela zvyknut ze mi nevypisuje xy sms za den, tiez som bola neista, ale teda viem na sto % ze je zo mna paf, resp ze ma lubi a ze ten vztah sa hybe tak ako ma

@17alexis myslim ze to vidis a vycitis sama co k tebe citi a ake su jeho city. asi si potrebuje nieco doriesit a je pod stresom a kazdy reaguje inak, niekto potrebuje o tom rozpravat a niekto potrebuje proste klud
x krat som v praci a moj je doma a nenapadne ho mi zavolat a kolko krat mu volam a ani len nedvyhne lebo ma telefon hodeni niekde v supliku proste neni typ cloveka na telefonne

mariamay
5. apr 2015

@17alexis Čo myslíš, prečo je rozvedený? ja by som si s takým chlapom dala pokoj...radšej na začiatku ako neskôr a ťažšie alebo s nasledkami ...Ak chlap ľúbi ženu, nie je pre neho nič doležitejšie ..už ked sa s nou nemože stretnúť, tak určite aspon zavola alebo prezvoni, hoci aj večer pred spaním, čo by mala byť normálna vec, že na Teba myslí ..tento vzťah sa mi nejako nepozdáva ...nechces ho prehodnotiť?

17alexis
autor
5. apr 2015

@mariamay viem, prečo je rozvedený, obaja urobili kravinu. Najprv sa s ním chcem normálne porozprávať a potom uvidím, k čomu dospejem. Potrebovala som sa iba vyžalovať, prípadne zistiť, či to má niekto podobné...

lapalma
5. apr 2015

@cawes
...tu nejde o xy smsiek denne , ale o to, že sú sviatky, voľno ....a kočka nemá o nádejnom frajerovi žiadnu správu ...žiaden záujem, nič .....toto je ignore ako vyšitý
S mm si tiež nevyvolávame a nesmskujeme stále, ale základné info o tom druhom je bazál ...nie nadštandard
a btw. môj mm absolútne neuznával mobily a sms nepísal zásadne.....ale keď ma spoznal, túžil byť so mnou v kontakte a zmenil svoj názor....raz denne pozdraviť milovanú bytosť nie je veľa 🙂

cawes
5. apr 2015

@lapalma ano raz denne aj dva krat denne pozdravit milovanu osobu ale ja si mylsim ze mi presne nevieme ako o je. ci sa neozve za 4-5 dni vobec alebo ako. lebo napriklad ak je z detmi tak to aj chapem, vies kolko krat mi ex nadaval ze som sa neozvala cely den ale ja som bola rada ked som si o 20 vylozila nohy na stol a mohla kuknut telku a to som potom nemala chut na smsky alebo telefonat.
mozno je pod tlakom a nema cas ani chut ale to neznamena ze ju nelubi. kedze sa stretavaju tak jej tak ci tak asi zavola aby sa dohodli

luna303
5. apr 2015

môj muž je tiež o 10 r starší, rozvedený a má dieťa s prvého manželstva. Keď sme sa začali stretávať už so ženou nebýval, ale rozviedli ich asi až o štvrť roka. No ale k tvojmu príspevku... ja neviem... je ozaj divné, že sú sviatky a vôbec sa ti neozve. Je mi jasné, že je určite s rodinou, ale aj tak! pokiaľ tvrdí, že ťa má rád a záleží mu na vašej budúcnosti, nemá čo tajiť ani pred rodinou. Môj muž mi zvykol volať aj pred svojim synom a vždy keď mohol prišiel za mnou. Určite by ti to mal vysvetliť prečo ignoruje základné správy, ak už teda nejaký vzťah máte... rozhodne sa treba porozprávať, či obaja chápate váš vzťah správne a ako ho vidí aj on. Veľa šťastia!

17alexis
autor
5. apr 2015

@lapalma on je taký zvláštny v tomto. Aj keď bol chorý a PN, tak som mu volala - nedvíhal. Písala - neodpísal. Potom keď prišiel zaniesť papiere do práce, som sa ho pýtala, či sa na mňa hnevá a on, že nie, že sa liečil. Pre mňa také nepochopiteľné je to.

luna303
5. apr 2015

presne ako píšu kočky vyššie! ja na tvojom mieste, robím čo mi radia 😉 zatiaľ sa príliš neviazať, nesľubovať si veľa, ži svoj život!!! nečakaj na mobile, choď von so svojimi kamoškami a uvoľni sa. Aj ty máš svoj život, svoje hodnoty. Potráp aj ty jeho tak trošku 😀 tiež sa mu neozývaj a uvidíš čo bude, či ťa vyhľadá a čo povie 😉

lapalma
5. apr 2015

@17alexis .....čudný chlapík pre mňa ....neviem si predstaviť, že môj záujem niekto takto ignoruje 😒 , ale možno si silná a zvládneš to....môj názor je taký, že ak mi na niekom naozaj záleží, reagujem na neho, ak nie hneď, tak akonáhle môžem....nielen na chlapa, ale aj na kamošku, rodinu ...dokazujem tým druhému človeku úctu a potešenie, že sa mi ozval.

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis co take moze mat nedoriesene s ex,ze s nou musi travit cas?ked som zacala chodit s mojim,tak sa naplno venoval podnikaniu.od rana do noci,ale denne sme boli spolu,aj ked len pol hodinu a pritom nie je ziadny romantik.zvaz si,ci ti stoji taky vztah za to,ci budes ochotna cely zivot cakat na jeho pozornost a cakat,kym si na teba najde cas.len cas ukaze,aky v skutocnosti je,no zeny casto robia chybu v tom,ze cakaju,ze sa casom nieco zmeni.a nezmeni.teraz ma o teba bojovat,ale na to potrebujes dozriet,aby si pochopila.aj tak nanho budes vyckavat,darmo ti nieco poradime.ale byt tebou,tak necakam na jeho cas a venujem sa naplno zivotu a mozno by som sa nebranila spoznavaniu novych muzov.neozyvaj sa mu ani ty a ked aj zavola a povie,kedy sa stretnete,nepobez za nim,ale povedz iny cas alebo iny den.takto si je tebou velmi isty.nabalacha ti hluposti a vie,ze im uveris.

sunshineka
5. apr 2015

@lapalma presne tak,ozvanim sa vyjadrujem uctu a pre zaujimavost by bolo vhodne zistit preco je rozvedeny

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis zasnem 😀 snad coskoro pochopis,co si prenho.ja by som takto nemohla ponizovat.mna chlap musi dobijat,musim vidiet,ze ma zaujem.bolo by mi trapne spytat sa chlapa,ci sa na mna hneva,ked sa neozyva

17alexis
autor
5. apr 2015

@sunshineka on netrávi čas s ex, ale ešte ich čaka nejake vysporiadanie, či čo. A okrem práce podniká, čiže má toho dosť veľa. Dôvod rozvodu som vedela ešte skôr, než som ho stretla, nakoľko máme spoločných známych. Každopádne máš pravdu ty aj ostatné baby, čo sem prispeli. Presne tak sa zachovám a ešte si s ním pokecam o tom, ako to vidí...všade hovorí ako ma má rád, ale neozve sa mi a to mi príde také divné dosť. Ja nie som veľmi typ na sladké reči...

sunshineka
5. apr 2015

@17alexis nevies,ci travi cas s ex.to ti nikto nepovie.mna ex podvadzal vela ludi o tom vedelo a nikto mi nepovedal.a darmo sa s nim budes rozpravat,narozprava ti ako ta lubi,kolko toho ma a ze casom to bude ine.klasika.vsimaj si skutky a hlavne zaujem o teba.ved on nevie nic o tebe.aky si mala den,ako sa mas a podobne

taami
5. apr 2015

Skus sa pozriet na jeho reakcie z tvojho pohladu, teda, ze ty by si takto ako on reagovala, resp.nereagovala na zaujem človeka, s ktorým mas vzťah. Ze by si neodpisala, nezavolala naspäť atd...prečo by si to tak robila??

Každopádne toto tu su len take dohady, skus myseľ a svoj zaujem momentálne pretransformovať na nejake činnosti, ktoré ti odvedú pozornosť iným smerom....ano, da sa to cielene, je to o sile človeka...a uvidis ako sa to vyvinie...cas ukáže...nechaj ho nech ma možnosť trosku zabojovať...a ak nebude mat chut, aspon vies, ze nemusíš strácať cas.

Hlavu hore...zivot je tak zaujímavý ked sa rozhliadnes okolo seba, len sa treba prestať ľutovať ( to na margo toho, ze su sviatky atd... )
Co ta nezabije to ta posilní
A este jedna múdrosť: niekedy je najväcším šťastím človeka, ked nedostane to co chce.

17alexis
autor
5. apr 2015

@taami Ďakujem. Určite si to vezmem k srdcu. 🙂

oldman50plus
5. apr 2015

Je pomerne dosť chlapov ktorý ak majú niečo na práci, dokonca aj rodinný život, telefón niekde hodia a celý deň si na neho ani nespomenú. To ale neznamená že na teba nemyslí. Ja teda oveľa radšej s partnerkou som ako si s ňou vyvolávam. Závisí to od jeho vzťahu k mobilom.

17alexis
autor
5. apr 2015

@oldman50plus kým sme spolu neboli, tak písal, volal a keď sme sa dali dokopy, tak akoby uťalo. Mám pocit, akoby som ho nezaujímala, na jednej strane to sú možno iba moje blbé predstavy, na druhej strane v práci, z ktorej som odišla, rozpráva ako ma má rád, chce byť so mnou atď. Jeho správanie čo sa týka toho kontaktovania o tom veľmi nesvedčí...hodím s ním reč a som zvedavá, ako to celé dopadne. Takto sa len trápim a v podstate zbytočne či už je to tak alebo onak.

oldman50plus
5. apr 2015

Podľa mňa hodne starších chlapov si síce vo fáze dvorenia je ochotných s partnerkou vypisovať a vyvolávať ale ak ju považujú "za svoju" tak už s ňou chcú byť a na to kontaktovanie na diaľku už nejako nereflektujú ako predtým. Pokiaľ má záujem o sex rovnako ako predtým tak by som sa tým neznepokojoval. Ak cítiš menej záujmu o sex tak by som spozornel.