Z mesta na dedinu

sofinka333
19. júl 2012

Chcela som sa opytat, ci ma tu niekto skusenost ako ja. 23 rokov som zisla vo velkom meste. No po svadbe sme sa prestahovali s muzom na dedinu. Ja som si vobec neuvedomovala co to vsetko obnasa, nikdy som na dedine nezila, preto som nevedela predvidat, ze idem vlastne ako do vazenia!!! Je mozne, aby si dievca z mesta zvyklo na tolko obmedzeni ako je tu? Ludia, ktori sa narodili a zili na dedine to nedokazu pochopit, nevedia to porovnat. Ale uz len mat postu vo vedlajsej dedine a s obmedzenou prevadzkou ma vytaca do nepricetna!!! Som aktivny clovek, a nedokazem sa v tolkych veciach prisposobovat. Bola som zvyknuta mat vsetko po ruke, vyjst si na cyklistak aj o desiatej v noci, ist do prace pesi ak bolo vonku pekne... ale teraz? stale byt zavisla na muzovom aute, popripade na SAD... mam uz teraz depky ako to bude s detmi ked raz pridu? co mam robit? ja by som chcela v momente zbalit veci a vypadnut naspat do mesta, ale muz o tom nechce ani pocut. Muz je tu spokojny, ved on vlastne ani nema ziadne konicky a ma svoje auto a odvezie sa kde chce a kedy chce ( aj ked uz mne parkrat povedal ze mam mysliet ekonomicky a setrit naftu!!!) Bojim sa, ze ak mu poviem, ze odchadzam ci s nim, alebo bez neho, pojdem sama.... Viem ze som tu velmi nestastna a takmer kazdy den placem, a nemozem si robit co chcem. Aj to cestovanie nie je najlacnejsie... ok 2x do tyzdna sa odveziem do mesta, ale kazdy den to zas financne nie... Inak mame 2 auta, ale ja som prestala soferovat, a urcite nezacnem len kvoli tomu, ze som odpisana na nejakej dedine... mam traumu ktora sa neda prekonat a ani ju prekonavat nechcem a je to pase... a keby to bola aspon vacsia dedina... asle je to jedna ulica v kopci kde ma uz prestali aj bavit prechadzky so psom- hore / dole ... dakujem za kazdu radu ako sa da tato situacia riesit... dakujem

trish31
20. júl 2012

@sofinka333 pre mna je jednoducho nepochopitelne,ze si si nezistila kam ides.Zakladnu obciansku vybavenost si zistim.A je jedno ci mam 19 alebo 40.A nehnevaj sa,ak som nutena a chcem niekam ist,tak si auto vezmem a hotovo.Ked ma hodia do vody,tak plavam.Ty ssa stazujes ale na druhej strane nic nerobis pre zmenu a ani nie si ochotna.

eeffka
20. júl 2012

@trish31 @sofinka cele je to o tom ze sa boji ze sa na nu partia vybodne... A take "kamosky" su na nic

trish31
20. júl 2012

@eeffka necitala som tu nic o partii,kde to je?

trish31
20. júl 2012

@sofinka333 este sa ti musim vyjadrit k tym diskotekam.Ty chodis na diskoteky kazdy tyzden?ALebo ako?Ved preco pre teba manzel na diskoteku nepride?Ja mam z teba vlastne pocit ze ty si nevyburena,nevies sama co vlastne chces a taky clovek nema co v manzelstve hladat.Sorry.

eeffka
20. júl 2012

@trish31 pisala ze diskoteky a kavy take ze podme,a ona sa dvihne a ide...

trish31
20. júl 2012

@eeffka tak to je troska zvlastne podla mna,ale kazdy ma iny styl zivota a hlavne spolocneho zivota...

lujza123
20. júl 2012

@eeffka presne viem o com hovoris. Mna slo pocas mojho 10 mesacneho pobytu na dedinke slahnut. A to som typ cloveka co miluje prirodu, hory a pokoj. Lenze u mna to bolo s velkej casti aj tym ze som sa rozisla s patrnerom a sla byvat po 10tich rokoch k rodicom. Deprimovana, zrazu sama s malou rocnou dcerkou. Tiez dedinka s jednym obchodom otvorenym tak tri krat v tyzdni a jednou mini krcmou. Nastastie to bolo len 5 km od mesta a busy chodili asi kazde dve hodiny. Zima bola katastrofa, sice mam auto a som aktivny sofer ale platit benzin na kazdodenne vylety som nemala ( hold ten kopec dal zabrat aj autu) Tiez obcas rada chodim vecer "zit" lenze taxik naspet stal 5 EUR takze som ani to moc nemohla. V celej dedinke sa dalo ist akurat tak na jedny stare komunisticke hupacky a kedze aj cela dedina je len kopec tak naspet som malu musela musela niest. Dvor ju po pol dni prestal bavit. V lete sa to trosku zmenilo, nasla som si aj nejake ehm kamosky s detmi ale nikto moja krvna skupina. Nastastie som objavila caro bicykla takze som kazdy den chodila s malou do mesta kopec nekopec. No ako prisla jesen a bola som odkazana na auto tak som si povedala dost a nasla si podnajom v meste a bol pokoj. Kazdy den mame s dcerkou kam ist, je tu vela ihrisk, prechadzok popri rieke, lese, ked je hnusne na vyber hned niekolko interierovych ihrisk, plavaren..nehovoriac o tom ze ked je mala u otca mozem si ist vecer von a neskrachujem na taxiku...byvam v dome takze aj zahrada, grilovacky a nejake to ovocie je tiez....do prace to mam kusok, tiez do obchodu. Kazdy wikend sme v horach takze prirody si uzivam tiez dost

Ja si to vobec neviem predstavit zit s detmi na takej minidedinke...ked dedina tak aspon s postou, obchodom, krcmou, skolkou a aspon 1 stupnom zš a maximalne do 5 km od mesta...samozrejme nie s rodicmi, svokrovcami a podobnymi rizikovymi spolubyvajucimi. Takuto verziu by som brala vsetkymi desiatimi ale ist na lazy to nie...mozno tak na dochodku

eeffka
20. júl 2012

@lujza123 hihi ja byvam v meste v panelaku 🙂 asi nie mne si chcela 🙂 ale aj ja mavam kazde leto zachvaty ist zit na dedinu ze kupime dom, a potom sa zamyslim ze mam 2 decka, skolka skola, moje hobby ich kruzky, okolo domu treba makat v zime kurit, odhrabavat sneh, a doma v panelaku voda tecie, radiatory kuria 😀 a zasa cakam na jar spokojna
Ale nad chatou stale uvazujeme z muzom...

Celkovo mi pride zakladatelka take "velke decko" ... co neriesi len fnuka. A ze zila v meste, ze je taka staromestanka ako sa popisala, hmm v presovskom kraji su nejake megamesta? 😝 sak ked kupujeme dom na lazoch lebo 200 ludi /4 v dome to je 50domcekov sak to Konecna. Tak sa zamyslim....

lujza123
20. júl 2012

@eeffka jaaj sorry zakladatelkeee

adriana7
20. júl 2012

@sofinka333 , ty si ešte v životnej etape (teda podľa mňa), kedy ani mne dedina nič nehovorila...ale dôležité je, aby ste obaja s mužom boli tam, kde ste spokojní, aby to nebol štýl, že dnes je trendy postaviť dom na dedine, tak hurá! mm a ja sme workoholici, muž veľa cestuje a bývali roky, kedy bol pol týždňa na služobke v zahraničí a víkend sme trávili na promo akciách v hlavnom meste...iste uznáš, že dať si potom v pyžame v nedeľu raňajky na terase bol super relax...ale aj my sme sa dlho "zžívali", lebo sme pre domácich "cudzári" 😀
...my sme tu spokojní, ale deti dochádzajú do školy, na krúžky chodíme 25 km 3 x v týždni...ale ja zas sadnem do auta a idem ...včera sme boli v ikea, napríklad, len my baby, muža sa nepýtam o dovolenie, v tomto som dosť samostatná jednotka
...a je aj rozdiel z akého mesta na akú dedinu, v trenčíne mi dodnes lezú na nervy tie neskutočné zápchy, všade sa dostaneš najrýchlejšie pešo, tak ja som sa rozhodla relatívne ľahko...a naša dedina, všade je rvnaká zmes ľudí, na sídliśku, v robote, v obchode, všade (malí, tuční, krásni aaj špatní, múdri a pokorní, ale aj dosť somárov, veď sme na slovensku 😀 )

lujza123
20. júl 2012

Nieje dedina ako dedina. Inac mam jednu znamu co sa po svatbe odstahovali z mesta na lazy...ale fakt ze lazy, najblizsi susedia pol kilometra, krasne prostredie, hory..idilka. Bol to ich (obidvoch)sen, mat taku malu farmicku, dopestovat co sa da...po dvoch rokoch po svatbe su rozvedeny, ona uz aj s malym syncekom naspet v meste u rodicov. Chlapik sa v tom nasiel, miloval taky zivot, ona sa tam postupne isla zblaznit s tej izolacie, nikde nikoho len syn a manzel.

Ono zivot v osade in middle of nowhere vyzera pre mestskeho cloveka lakavo ale nie kazdy si dokaze tak zvyknut

lenka20
20. júl 2012

@sofinka333 - ak vies o sebe ze si zly sofer tak mas len dve moznosti - zaplatit si kondicne jazdy v autoskole (lepsie ak pri tebe bude niekto cudzi plus v autoskolovych autach instruktor vie troska skorigovat veci ak by si chaosila) a snazit sa naucit sa ale poriadne,opatrne ale isto soferovat - urcite sa to da, mozno mas len nejake zlozvyky, malo sa koncentrujes a podobne...
alebo moznost c. 2 uplne sa na soferovanie vykaslat ale tym padom fakt musis poriesit situaciu s byvanim, s dochadzanim...
ja som typ cloveka, ze mam vodicak aj jazdim ked musim, ale radsej sa dam vyvazat 😀 takze manzel a ostatni si uz zvykli ze ma hodia kam treba ked treba a nerobi to nikomu problem.. zalezi ako to mate doma, ci ten tvoj nefrfle ked ta ma niekam odviezt 😝
domcek v meste je vyborny napad, aj vlk syty aj koza cela, vyskusajte to.. mm vyrastal v rodinnom dome a voci panelaku ma velke vyhrady, nikdy by nechcel byvat ,, len ,, v panelaku, takze chapem aj toho tvojho ze ak neni ten typ tak sa mu prec nechce..
inak - na margo tych starsich ludi, ked budem stara urcite chcem byvat v meste, neviem si ani predstavit na stare kolena sa niekam trepat z dediny, po lekaroch, do lekarne, na postu, vsade daleko.. byt odkazana kedy ma vnucik odvezie 😝

sofinka333
autor
20. júl 2012

@eeffka ci sa ti to paci alebo nie Presov je 3 najv. mesto, a nehram sa na ziadnu velkomestanku, ide tu o princip!!! a mimochodom myslim ze fora sa zakladaju na zaklade DISKUSIE .. ved sa to aj vola diskusia nie? a nie na to aby sme sa tu navzajom urazali.. tak sa spamataj prosim ta

sofinka333
autor
20. júl 2012

@eeffka
@trish31 myslim ze ak nemate skusenosti zit v meste a tal prist na dedinu tak potom nemozte to vediet ani pochopit.. myslim si ze ste z dediny a zastavate sa svojho ... a eeffka , fnukam a neriesim problemy? ved som len zalozila diskusia, aby som si vypocula nazor inych... si sa zle vyspala ?

graceful9
20. júl 2012

@sofinka333 ja som síce nežila vo veľkom meste, ale bolo tam všetko, čo som potrebovala,,,,obchody, kamošky, obľúbené podniky,,,,,v dedine je teraz ďaleko obchod a nikoho tu nepoznám,,,,a mám malé dieťa,,,,je to ťažké,,,,

trish31
20. júl 2012

@sofinka333 som z dediny,zijem v Bratislave.Takze ja to viem velmi dobre pochopit.

eeffka
20. júl 2012

@sofinka333 ja som sa vyspala dobre.dakujem za starost. Ja som z Ke a asi 10 r som travila leta na takej dedine,kde ked si si chleba nezapisala tak si nemala. Tolko k tomu nevediet co je dedina. A ako MK je riesenie? Baby ti radia zacat soferovat a Ty nie a nie. Neviem co tam naspekulujes.mas az 2 moznosti.Si zvykni alebo sa odstahuj.

sofinka333
autor
20. júl 2012

@eeffka nemas zac 🙂 ja som taka starostliva vies 🙂) ... a leta na dedine su idealne podla mna.. tiez by som brala cez skolsky rok v meste a cez leto na dedinu, bohuzial nemam ani babku na dedine... ver tomu ze je to ine tu zit a ine tu chodit na leto. ja viem ze mam 2 moznosti... MK snad ako riesenie nie ale aspon si vypocut inych... dakujem ze si sa pridala do konverzacie

marmete
20. júl 2012

@sofinka333 Velmi dobre chapem ako sa citis. Pred mojou 20 sme sa museli prestahovat z BA do dediny nedaleko BA, kamarati mi ostali v meste, takze som za nimi dochadzala, ale to, ze vlastne tie stretka boli o tom, ze som si strazila hodinky aby mi bus neutiekol a stihala prist na stanicu. Vodicsky som mala, ale mne auto moc nasi poziciavat nechceli, takze permanentne na stretkach s grafikonom v hlave. O par mesiacov som si nasla partnera, ktory sa k nam nastahoval, ale aj tak vsetky ostatne aktivity, ci uz skola, neskor praca boli iba v meste. Partner neskor zdedil po dedovi byt, ktory prerobil a tak som sa mohla opat prestahovat do BA, co mi fakt iba prospelo. Kedze byt bol pre nas maly (1-izbovy), chytali sme ponorku, nasli si vacsi, ale to bol holobyt, cize sme ho museli prerabat niekolko mesiacov a tak sme sa zas prestahovali k nasim na dedinu. A teraz vidim ten rozdiel, pred tymi rokmi bola doprava plynulejsia, nebolo tolko domov vystavanych, cize cesta z mesta bola v pohode, ale aktualne to bolo uz o hubu. Obaja mame auto, cize som nebola odkazana na SAD-ku, ale z roboty som doslova "trielila" lebo ak by som isla o par minut neskor, cesta by sa natiahla na desiatky minut navyse. Moj postoj k dedine je taky, ze ista tam na navstevu, ale byvat az na dochodok, ked sa clovek uz asi nemusi nikam nahlit a vie si ten cas nastavit tak, aby sa vyhol stresom.
Odporucila by som sa o tom porozpravat s manzelom, otvorene o svojich pocitoch, nech si je vedomy, ze tebe to proste vadi, poobzerat sa po okoli a skusit si tam najst spriaznenu dusu a tak tieto negativne pocity o nieco ulahcit. Lebo ak pridu na svet deti a tie budes musiet z dovodu vybavenosti vozit do mesta, potom to budu uz uplne ine stresy a nervy.

radina
20. júl 2012

@sofinka333 ja ta chapem, tiez som zila cca 3 r. na dedine, no hroza. aj tak som musela za pracou dochadzat do BA, clovek si akurat tak obral spanok o 2 hodiny. Takze uz som spat v meste a som happy, na vikendy casto chodim opat mimo mesta, ale uplne mi staci byt tam tie dva dni 🙂 O dome ani neuvazujem, neviem si predstavit ako by som stihala byt v praci do 17 - 19h, hodinu cestovat z mesta domov, bohuzial, dostat sa vo vecernych hodinach z BA do okolitych dedin, zaberie riadne vela casu ..... a este starat sa o dom, deti, zahradu, ibaze by mi manzel zaplatil upratovacku 😝 ......a tiez pochybujem, ze by som si na dedine nasla pracu 😀 .... a ono je to fajn, ist si po praci sadnut do mesta na kavicku, pohar vinka, kina, divadla a tak 🙂

digysa
20. júl 2012

A sme tam, kde sme nechceli byt......DIEVCATA., dievcata.... Co je na tom take hrozne, ze 23 rocna @sofinka333 chce chodit na diskoteku kazdy tyzden???
Je dospela, bezdetna......no co bude robit cez vikendy? Strikovat a hackovat???
Ja som sice muza v 23-och este nemala, ale myslim, ze vonku som bola kazdy vikend.....

Problem u teba @sofinka333 je, ze Ty si sa proste vnutorne rozhodla, ze ty "nemozes" byvat na dedine a tak to je a tak to bude.... A rad si dostala vela....ale ty nechces v ziadnom pripade ustupit a nejako nechces nic riesit....

Definitivne vsak suhlasim s komentom @trish31 ktora nechape, ako je mozne, ze si si dopredu nezistila kam sa stahujes. Moj 6-rocny syn sa ma pred stahovanim do noveho domu pytal 1000 otazok-
ako vypada nasa ulica?
Bude blizko zmrzlina?
Kde bude moja skola?
Aky park je blizko pri nasom dome?
Budeme to mat blizko na ihrisko?
Kto bude byvat na nasej ulici?
Mozem sa tam vozit na bicykli?
Chodi po nasej ulici vela aut?
Samozrejme, ze sme chodili "okukovat" nase buduce miesto a zistovali sme si podmienky (pred kupou pozemku a pocas stavania)

Ty si prisla len tak jedneho dna a zistila si, ze si vo "vlcej diere?" 😕 To nebolo dobre premyslene...... 😒

andrejka1983
20. júl 2012

@sofinka333 ahoj, ja som z Prešova,bývala som pri vysokej škole, zakladnu, strednu aj vysiku som mala 10 minút pešo od domova,do centra mesta takisto 🙂 akch to bol život, moje milovane mesto,plne mladých ludi čo sedávali v lete v parku pri fontane, v zime plno stánkov s vianočným punčom a grilovanými klobáskami, majove a septrembrove trhy pri mestskej hale plne kolotočov, stánkou a detí , vždy nejake kapely a festivaly, v lete otvorene kupaliska na každom sídlisku...a všade sa dalo dostat pešo alebo mhd za 10-15 minut...to bol moj život. Ked so mala 25rokov,vydala som za manžela na dedinu, 300km od Prešova na západ,a poviem ti...keby sa to dá vratit spať, trvala by som aby sme žili v prešove alebo v meste,už by som nikdy nešla na dedinu bývať,ale manžel ešte študoval na vysokej škole a byval s rodičmi,takže sme to neriešili...a teraz je už možno neskoro. Neviem,ale na druhej strane ja svojho manžela strašne milujem a on mna, mame spolu 2ročne dievčatko, do mesta chodime väčšinou my dve,dám ju do kočiarika a ked je pekne sadneme na bus a ideme do emsta a prideme ked sa nam zachce. Moj muž je velmi tolerantný a vidí že to nie je život pre mna, preto sme sa tak dohodli že ked idem za rodičmi do Prešova tak idem na celý mesiac v kuse, len ja sama,niekedy aj s manželom...a idem tam na celý januar,celý apríl, celý august...a niekedy aj v novembry na dušičky aspon na dva týždne 🙂 a som šťastná, vyburim sa v obchodných centrách, pomínam ušporene peniaze, nakupim plno oblečení he he 😀 😀 😀 a hračiek pre malu, pobecham s kamoškami po kávičkach a robím všetko ako pred svadbou 🙂 🙂 ....a ver mi ,potom sa už aj celkom tešim za svojim mužom naspäť domov....... 🙂 ale potom za dva týždne sa už zase neviem dočkať, kedy sa vratim do PO 😀 😀 .....plne ta chápem, a ked chceš , možme si písať ak ti bude smutno 🙂

alice107
20. júl 2012

@sofinka333 ja musim len suhlasit s
@trish31 a
@digysa
prepac mi ale zda sa,ze musis este dozriet.na manzelstvo aj na to aby si spravne dokazala reagovat na realitu zivota.a to aj co sa tyka bezpecnej jazdy autom aj rozhodovania v konkretnych oblastiach zivota.
ale zarazilo ma nieco ine.tvoja poznamka,ze hladas inu nehnutelnost v meste.
ako som si precitala tak dom na dedine patri tvojmu manzelovi.nadobudol ho este pred manzelstvom.je teda pravdepodobne jeho vylucnym vlastnictvom.alebo si tiez podielnik?
ak nie tak tvoj manzel si dobre uvedomuje,ze ak by predal svoju nehnutelnost a kupil teraz dom inde, ten dom bude vas spolocny.bude v bsm.debatovala si s manzelom o tom? mozno aj preto nechce dom predat a iny kupit.a mozno ma nan hypouver a ani nemoze dom predat .ty si uvedomujes,ze to nie je len take lahke ?
ty si sa k manzelovi nastahobvala.tak si musela uz pred sobasom vediet,kde ta nehnutelnost na dedine je.to si vobec neuvazovala realisticky,ci tam chces zit ci nie?
teraz by si si mala uvedomit,ze aka je situacia v realite.a podla toho sa zariadit.manzelstvo nie je holubnik.do manzelstva by sa malo vstupovat uvazene a ked je clovek zrely.musis konecne doziet a pozerat aj na potreby manzela nielen na svoje.a hlavne netlacit na manzela.pretoze ty si zodpovedna za to,ze si nespokojna.nie tvoj manzel.ty si si mala uvedomit co obnasa zivot na vidieku.a manzelstvo nie su len diskoteky a kavickovanie s kamoskami a to este spontanne.ked sa zena vyda,musi cast svojej nezavislosti´´delegovat´´ do manzelstva´. je prrodzene,ze si zajdes vo svojom veku na disco ci na pokec s kamoskou.ale uz sa to neda spontanne.pretoze mas rodinu,urcite povinnosti a zazemie vytvorene tak,aby to vyhovovalao aj manzelovi.ze to nevyhovuje aj tebe je predovsetkym tvoja chyba.musis sa snazit prisposobit tvoje zelania realite a tiez svoje podmienky fungovania nastavit tak,aby si bola mobilna.teda zacat pod dohladom odbornika alebo skusenej osoby sa ucit jazdit zodpovedne.da sa to.len musis chciet.
a ked nie si ozaj schopna zit na vidieku,musis pocitat aj s pripadnymi nasledkami pre tvoje manzelstvo.

andrejka1983
21. júl 2012

nepači sa mi idete na sofinka333 stýlom ,že všetko je tvoja chyba že si neštastná,mala si vedieť do čoho ideš a bla bla bla...myslim že to potrebuje počut najmenej, že si za všetko može sama. Nemože za to,kolko ludi vstupuje do manželstva a ani sa nikam nestahuje a maju nezhody alebo sa neskor rozvadzaju, keby každý vedel do čoho ide alebo kam ide a čo to bude obnášať tak sa ludia do seba ani nezalubia ani sa nevezmu a ani sa nesťahuju....takže to mi príde strááášne hlupy argument 😀 😉 .....a jednoducho má právo byť nespokojna aj nešťastná ak sa tak cíti, či aj to jej chcete uprieť 😖 ?? hadam nie, rozhodovať kedy človek má byť smutný a kedy nie...ak jej pomože polutovať sa alebo vyplakať tak nech sa vyplače ...každy sa vysporiadava so stresom a frustráciou ako najlepšie vie. A zvlašť sa mi nepáči, ak jej ide radiť( skorej rovno odpálkuje) niekto kto nikdy nežil v meste ale len na videku, jasne že si bude ospevovať to svoje, to je normalne. Ale nech sem píšu najma baby ,ktore žili minimálne 20 rokov v meste a prestahovali sa na vidiek, ako dlho si museli zvykať, alebo opačne, ako si baby zvykali na ruch velkomesta....potom to bude objektívna diskusia z ktorej može čerpať skusenosti a pocity druhých 🙂 ine je žiť na dedine 2 mesiace u babky na prázdninách pre dievča z mesta ako tam žiť 2 roky sama bez priateľov a rodiny,a vedieť že už možno niet návratu spať, podobne aj naopak( z vidieka do mesta)...každý sme iný a každý reagujeme na zmenu životnej situácie inak!!!!!....a tak rady štýlu, spamataj sa, sama si si na vine, co tu fňukaš, decko nevyzrete a podobne...to jej ma akože pomocť???tak to radšej rady nedavajte..... a píšem to všeobecne bez uražky na niekoho konkretneho 🙂

hradnapani
21. júl 2012

@andrejka1983 uplne suhlasim s tym, co si napisala. Tiez ma zarazilo,kam sa tato diskusia posunula...

sofinka333
autor
22. júl 2012

@andrejka1983
@hradnapani
@marmete dakujem dievcata za podporu 🙂) som rada ze sa vie niekto na to aj objektivne pozriet ! ja som naozaj nemohla tusit ze si tu nebudem vediet zvyknut. Ale zas nechapem preco tu niekto pise ze chcem chodit kazdy vikend na discoteky... zmienila som sa o tom len v tom zmysle ze obcas si vyjst a nestresovat sa ako pojdem domov... niekto uz z toho robi klebetu ze som ,,discolev" ... nakoniec sam muz uznal, ze by sme mohli poriesit jeden pozemok co mame v meste, prepisat ho na stavebny a vybudovat sa tam. A on bude v dome ako vzdy chcel a ja zas v meste 🙂 ... viem ze nehnutelnost nie je hracie auticko, ale ak sa chce vsetko sa da. A on v tom vie aj chodit takze vobec to ni eje take zlozite ako si niektore myslia. Neznamena, ze ak som raz sa tu rozhodla byvat a som tu nestastna tak ,,bohuzial" musim tu doslova skapat- lebo som sa predtym tak rozhodla... pride mi to take, ze ak raz sa clovek pre nieco rozhodne - aj ked pre zle - nema uz na vyber a neexistuje riesenie... vsetko sa da riesit, a ja som nazoru ze vsetci sme si strojcom svojho stastia, a ja si za tym stojim. Ak som tu nestastna, nemienim tu kapat cely svoj zivot!!! Inak nezmienila som sa ani o tom , ze sa chcem s muzom kvoli tomu rozviest, zmienila som sa len tom zeby som odisla do bytu aj bez neho- nie hned rozvod. Ale som naozaj rada ze niekto to vie pochopit.. tie vyhody byt v meste. Dakujem este raz!

sofinka333
autor
22. júl 2012

@trish31 @eeffka preco prehanas a klebetis? bolo to povedane obrazne... a nevyburena? mam 23 r ako ty trish... tak primerane veku... to ze si vyjdem s kamoskou na kavu je nevyburenost? ze raz za mesiac- dva sa ideme zabavit je nevyburenost? 23 r ! ty sa uz citis na 40??? ma sokuje ze dievca v tom veku hovori nieco o nevyburenosti... ty sa ako zabavas? karty party? mas pravdu ze kazdy ma svoj styl... a jednoznacne ked pridu deti zmenim uplne cely zivotny styl... ale ja sa pochopitelne citim mlada ,,zabka" ako ma vola moj muz (a nemysli to ironicky, ale hovori mi to s laskou), plna energie a chuti ,,zit" ... zabavat sa a uzivat si , lebo ked pridu deti vsetko bude ine. To ze som sa vydala neznamena ze sa pre mna skoncil zivot! A ze si na dedinu - ani nie dedinu ale ,,obmedzenost" neviem zvyknut snad neznamena ze som sa nemala vydavat. Nezrela na manzelstvo? Tak to by sa mohla otvorit nova diskusia o nezrelych manzelstvach lebo toto je odvazne tvrdenie obzvlast o niekom koho nepoznate, a tvrdit to na zaklade diskusie na MK. Takze opatrne s vyjadrovanim, lebo ja sa tu napriek mnohym urazkam snazim byt velmi slusna!!!

titkovamiriam
22. júl 2012

@sofinka333 som rada že si nasla riešenie,budem ti držat palce 😉 .Moja sestra by tiež na dedina ,,umrela,, 😉

hradnapani
22. júl 2012

@sofinka333 tak to by boli asi idealne riesenie, dom v meste. super, to by sa aj nam pacilo, ale tak to "nekdy priste" 😉
tak nech vam to vyjde a ste tam spokojni obaja.

Inak, tiez sa cudujem nad niektorymi reakciami niektorych zien,akoby nikdy neboli opantane laskou, lebo v takom stave si clovek tazko zistuje, ci na tej dedine bude mat poruke obchod alebo ihrisko. Akosi automaticky predpoklada, ze v mene lasky si zvykne na vsetko... o to viac ak je mlady a neskuseny. Ja som sa takto skoro ako 25 rocna (pre niektorych uz stara koza) odtrepala do japonska 😀 😀 a myslela som, ze to nebude vobec ziadny problem. No, a ked som tam bola pred 3 rokmi, tak som za dva tyzdne pochopila. ze by som tam nevydrzala 😅

indiankaindi
22. júl 2012

@sofinka333 nečítala som celú diskusiu, ale reagujem na tvoj problém. Ako prvé, klobúk dole, že si to aspoň skúsila, že si to nezavrhla hneď a bez odskúšania. Že si si chcela zvyknúť na život na dedine. Ja taká nie som, ja by som to asi ani neskúšala. Plne ťa chápem a súcitím s tebou, pretože na dedine nie je život. Na dedine je to katastrofa. My sme tiež riešili vlastné bývanie, ale ja som taký radikálny odporca bývania na dedine, že manžel so mnou nepohol, hoci on by rád. Dostali sme sa do úrovne, že dom áno, ale v meste. Nikdy by som nešla na dedinu. Možno keď budem mať 80, tak pôjdem. Ak nedožije, aj tak dobre. Nie som zrovna aktívny typ, ale mesto milujem. Ako píšeš, je tu všetko po ruke, nemusím chodiť milion kilometrov a strácať more času chodením niekam mimo dedinu. Dopestovanie si vlastnej zeleniny tiež nie je moja parketa. Mám rada prírodu, ale stačí mi, keď ideme raz za mesiac svokrovi na dedinu na celý deň. Viac skutočne nepotrebujem. Moja rada teda znie, prchaj, utekaj, rýchlo preč. Ak si to aj skúsila (fakt klobúk dole) a nedá sa, tak bohužial fakt nie je iné východisko. Držím palec, aby si prehovorila manžela 😉