Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zákerná a pomstychtivá matka

trudka4
16. aug 2015

Asi se potřebuju vypovídat ....

Moja matka se se mnou a mým manželem už celých 9 měsíců nebaví. Žije sama, vždycky jsme jí s manželem úplně se vším rádi pomáhali,jako jediní. I když žijeme na Slovenskua ona v Česku. A to s ní v domě bydleli moji dvasv obodní bratři,ale ti ju měli vždy na háku, s ničím ji nepomohli. Až jednou před 9 měsíci jsme ji požádali o laskavost my. Rázně odmítla a od té doby se s námi nebaví. Jen mi v desítkách smsek povypisovala hrozně moc hnusných, nepravdivých a zákeřných věcí. Nechápu, kde se to v ní všechno vzalo. Tolik ubližujících nesmyslů. Úmyslně nás dostala do velkých finančních problémů. Za celý svůj život jsem nepotkala tak zákeřného, zlého a pomstychtivého člověka. A tak dokonale se do těch svých ubližujících lží zamotala, že je prej psychicky úplně nadně a všichni koho tím vším "naočkovala" z toho viní nás. Onasnad čeká,že my se jí přijdeme za něco omlouvat. A nejvíce tím trpí naše děti. Dřív jsme za ní jezdili velmi často - i na dvavíkendy v každém měsíci, aby mohla být s vnoučaty. Teď za ní posíláme děti jen když sem tam jedeme za dědou našich dětí. A i o to nemá zájem. Nechápu jak se může mstít i na vlastních vnoučatech Nevím jak toto skončí,ale ničí mě to ahodně ....

katkakovac
16. aug 2015

@trudka4 niektore matky su proste take. Muz ma podobnu matku, manipulatorka, vsetci sme zli, mava agresivne sklony, nevadi jej ublizovat vnucatam, pol roka sa neozve, proste cele zle. A moja mamina tiez nie je anjelik... Dolezite je, ako sa k tomu ty postavis. Muz dal svojej mame jasne najavo(ako jediny), ze s nim zametat nebude a cuduj sa svete, matka zmenila pristup. Nie je to dokonale, o maleho sa priliz nezaujima ale skoncili sa vystupy pred domom, ohovaracky a zloby. A nieco podobne som spravila ja so svojou maminou a znova sa na to chystam, lebo znova vysrtkuje rozky. Komu nie je rady, tomu nie je pomoci a ty to nezmenis. Zmen svoj pohlad na problem (je to tazke ale ide to) a uvidis ze bude lepsie. Drzim palce 😉

trudka4
autor
16. aug 2015

@katkakovac já taky jako jediná /s manželem/ jsme se postavili jejím manipulativním praktikám a ona takhle kope kolem sebe. Prostě dokud si ona nepřizná, že vina je na její straně, tak se nic nezmění.
Mně je hrozně líto našich dětí. Naše 14-letá dcerka jí sem tam napíše esemesku a ona jí odpovídá jako 3-letému děcku. Myslí si, že dcerka z toho nemá rozum, ale to se hrozně mýlí. A dokonce už i plakala kvůli tomu jak se k ní babička chová ☹
Brácha, který je na její straně, díky její finanční podpoře, mi vyvolává a vyhrožuje, že matka je psychicky na dně, je hodně pohublá z toho, a jen celé dny leží v posteli, že sa jí mám jet "cpát do pr....". A přitom můj otec, který bydlí odděleně, ale v jednom domě, říká, že ona je stále někde pryč, že doma se zdržuje minimálně.
Její sourozenci se s ní taky vůbec nebaví /jsem si jistá, že kvůli tomu jejímu manipulátorství/.
Ona vědomě s každým svým blízkým manipuluje, každému nakecá jinou lež. A teď se do toho všeho tak zamotala, že neví jak z toho ven a my jsme se jí dovolili postavit proti.

marionmarion
16. aug 2015

@trudka4 mam podobnu matku ako ty. Naposledy ma kontaktovala pred vyse rokom, ked zomrela babka, odvtedy uz nebolo preco, uz sa o babku nebolo treba starat, na to som jej bola dobra...To ze moj syn je jej jedinym vnukom, ma tiez tazko na haku, ani jednu sms som od nej nikdy nedostala, kde by sa pytala ako sa mame. A najnovsi jej pocin, ze predala nas dom a odstahovala sa netusim kam, lebo ja som sa to musela dozvediet od cudzych ludi. To ze v tom dome ostalo kopa mojih knih a veci, ktore som nemala ani sancu zobrat je dalsia vec...beriem to takto:
1. ja matku uz davno nemam, ona sama o to nestoji aby bola mojou matkou
2. toto nie je zakernost, to je proste psychicky narusena osoba, diagnoza, chory clovek, ktory si to nikdy neprizna a bude donekonecna obvinovat vsetkych naokolo zo svojho nestastia az kym raz nezomrie sama a opustena.
3. ja mam svoj zivot, svoje dieta a to je to, co budem a chcem riesit, matku som riesila uz dost a stacilo
4. vlastne som rada ze moje dieta nepozna takuto osobu, lebo by s nim tiez len manipulovala a ublizovala mu, ako to robila so mnou cely zivot.
Teba sa s tym zmierit a zacat zit svoj zivot...nie je to lahke, ale verim ze sa to da

trudka4
autor
16. aug 2015

@marionmarion děkuju za tvůj příběh.
Máš pravdu. Ale moje matka ještě do loňského listopadu se ke mně, mému manželovi i naším dětem chovala normálně. Potom jak kdyby jí najednou zničehonic totálně přeplo v hlavě a zbláznila se. Děs.

marionmarion
16. aug 2015

@trudka4 ak je to iba novodoba zalezitost, mozno y sa ti oplatilo zajst za psychologickou a skusit sa s nou porozpravat, co moze byt za tym. Mozno najdes vysvetleie, myslim ze ajtebe sa ulavi a ziskas nestranny pohlad. Lebo predpokladam ze s mamou sa rozpravat o tom neda. Drzim palce, nech sa vam ulavi...

trudka4
autor
16. aug 2015

Tu začni písať odpoveď...

Odošli