Závislosť mužov na počítačových hrách

danamocurova
22. mar 2015

Ahojte,

prosím vás, aké máte skúsenosti s riešením toho, keď je vas partner/manzel zavisly na PC hrach a nechce si to priznat?

uhnakova
22. mar 2015

Neriesim, nechavam ho po veceroch zavislacit 🙂

aduskatt
22. mar 2015

neriešim, lebo ja som závislá tiež, takže závisláčime spolu😀

steinarka
22. mar 2015

@danamocurova tak ako sa vyjadrili zeny nadomnou 😀 v kazdom z nas je predsa kus dietata.. pokial ti tym nijako neublizuje, alebo nezanedbava, dopraj mu kus samoty a stastia 🙂

danamocurova
autor
22. mar 2015

...hm... len ja nie som ten typ, ktory by sa k nemu pridal... Jedna vec je zahrat si hodinku, druha odkladat povinnosti a hrat donemoty...

bonaqa2013
22. mar 2015

Tak ten môj tiež hrá. Nejaké tanky. Rozčuľuje sa ke´d ho odstrelia, sem tam ponadáva - ale len potichu, fajčí ako továrenský komín - od nervov. Som mu povedala, však to máš mať radosť z toho a nie takto nerváčiť. Boli časy keď hral aj viac, ale navrieskala som na neho a hneď hral kratšie. ale inak dosť času prehrá, keby toľko venoval deťom....

melania1
22. mar 2015

@bonaqa2013 napodobne, ja uz ked vidim na obrazovke tank ide ma urvat. do noci so sluchadlami na usiach hra a komentuje a dohovara sa este s dalsim kamosom...ako male decko...

adelakk
22. mar 2015

🙂 vidim, ze tusim vsetci muzi su rovnaki.....vecne deti. Ja by som si mojho nedovolila vyrusit kym neskonci kolo....tiez su to nejake strielacky, tanky a tak. Kolko tvoj muz denne hra? @danamocurova mozno to nie je az tak zle ako si myslis.

mala_hobitka
23. mar 2015

@danamocurova Zalezi fakt ako velmi je zavisly na tych hrach. Moj hra tiez, strieda po istom obdobi kadeco. Teraz hra daco na mobile daku adventuru....holt da sa. Istu dobu.....mozno aj 2 roky hral nieco co sa oznacuje ako DDO. To bola hruza. Ked sa dostal do stadia ze odmietol ponuku mna vykupkanej, len v uteraku tuliacej sa k nemu lebo on hra nejaky quest a chce ho dokoncit mi doslo ze to je uz moc. Hadka? ano. Pochopil? nie. Vraj to nehra tak velmi. Ok tak som si zapamatala - ty mozes aj zapisat - ako casto hra. Ked som po par dnoch poukazala na fakt ze hral od rana do obeda, potom obed a film a zas do vecera - tak to s nim trochu pohlo. Dobre je zacat otazkou...kolko asi hodin denne hry je este ok podla neho? urcite ti povie nejake cislo 2-3 hodky alebo tak denne ze ok...ver mi ze nema ani sajnu kolko je na tej hre (proste ked ta to bavi nemas pojem o case) ked mu ukazes rozpis ze pozri u teba je to 7 hodin denne + 8/9/10 hodin spanok tak by mu mohlo docvaknut.....
inak mozno sa len nudi a mate malo spolocnych aktivit a zabija cas....

ariannazara
23. mar 2015

Moj je tiez mam taky pocit vzdy hra world of tanks ked je cas ale ja casto spim radsej spim ako by som mala sediet za pc a jemu sa nechce ta co ma robit? Sedi na pc .. ale vzdy si najde cas ist von,najest sa spolu,navarit,upratat ked treba a to mi staci potom nech di vo volnom case robi co chce ale hadame sa a dotahujeme preto vzdy chlapi su uz tak snad ho to casom ked pridu deticky prejde!!🙈

ariannazara
23. mar 2015

@bonaqa2013 jeminku to cisty moj 😂😂😂 tie tanky to su psycho nechapem co natom vidia a vecne ziskava ocenenia,hviezdy,vselijake ucty premiove no konec a potom mne o tom rozprava tvarim sa ze ma to "strasne" zaujima 😃😃😃

zvedavka13
23. mar 2015

Môj manžel je IT programátor a sedí pri PC aj 20 hodín denne a tiež si rád zahrá. Považuje to za psychohygienu. Vraj keby to nerobil, asi by mu občas z toho preplo. Tiež to nemám rada, keď to vidím, vždy mu to ofrflem, ale chápem to.. Už sa len modlím, aby nikdy neprekročil tú pomyslenú hranicu závislosti. A keď sa to tak vezme, ja som zasa závislá na zdobení šperkovníc, fotorámikov, výrobe šperkov a iných tvorivých vecí, ktoré ešte dokonca tiež dosť idú do peňazí a on sa z mojej závislosti dokáže tešiť, keď sa mu niečo páči a nevyčíta mi, že pri tom trávim hodiny .. tak asi tak...🙂

smalmole
23. mar 2015

@ariannazara, bonaqa2013 pridávam sa k ženám tankistov 🙂 moj čáves to tiež hráva, našťastie len večer, ked už máme všetko hotovo. ale ja som rada, on si pri tom oddýchne , vykecá sa s podobne postihnutými jedincami a všetko ok. lepšie jak keby do krčmy chodil :D hráva to aj jeden z mojich synov, tak isto moj brat. ked máme u nás žurku, chlapi sedia v trencloch za kompom a my baby žurujeme :D

bonaqa2013
23. mar 2015

@smalmole tiež si myslím, že lepšie ako keby sedel v krčme. aspoň mám o tom prehľad. Ale inak dáva pozor, lebo ke´d má vidí v sobotu aká som vykúpaná, navońaná - už aj kričí kámošok do slúchadiel musím končiť a páli za mnou do spálne...

smalmole
23. mar 2015

@ bonaqa2013 asi tak 🙂 chvalabohu žiadny tank nado mnou ešte nezvíťazil :D ale musíme byť v strehu, lebo raz výjde nejaká super aktualizácia a máme po chlebe 🙂)))))

katkakovac
23. mar 2015

Tak som neni jedina zo zavislakom na tankoch😊 hra sa vecer ako psychohygiena a obcas cez vikend, ale len 2-3 hry ked dubak spi. Inak sa poctivo malemu venuje. Ja som na tom po veceroch horsie, ale ak si neoddychne, steka. Ked chce, pride skor do postele, inak sa hra. Ja mam volne vecery na citanie a podobne a obaja sme spokojny😃

redlola
23. mar 2015

My sme sa kedysi spolu hravali xbox, resp kazdy svoje hry. Skoncilo to narodenim deti. Ja uz vobec nemam casani chut, manzel si zahra tak raz za mesiac. Ak by sa manzel nevenoval rodine, pripadne by zanedbaval mna, vnimala by som to ako problem, takto to beriem, ze on hra hry, ja napr sijem 🙂

trdielko007
23. mar 2015

moj muz si zahra hru v mobile....mne to vobec nevadi.aspon nehuci pri tureckej telenovele,ktoru si zvyknem pozriet a kym nemal tuto hru,hucal ako pri nej hlupnem😉)))takto mam klud....ale tak nie je to zavislost,mozno tak pol hodky sa zahra....a na wcku viem ,ze si zahra

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danamocurova
autor
23. mar 2015

@adelakk mozno hra s tym mojim muzom... aj on ma nejake tanky (2. svetova)... Kolko hra? NO kazdy den. Myslim, ze dve hodiny minimalne, ale keby som ho neupozrnila, ze "HALO" - tak by hral do rana.

timea7
23. mar 2015

našťastie som nikdy nemala partnera, ktorý hral PC hry, vlastne by som ho ani nemohla mať, lebo uprednostňujem iný spôsob trávenia voľného času - šport, hudba,príroda, knihy, ak to partnerom navzájom nevadí a je to v rozumnej miere,je to OK, ak jeden z nich zanedbáva partnera, lebo je nonstop pri PC, tak je to zlé ☹

reva6
23. mar 2015

moj hra WOWko lolko.... SME SPOLU 2 ROKY... hranie mi nevadi... len ked zanedbava bordel to mi kus vadi ked dojdem unavena po 12ke a .. ale neni to take strasne.... :D s tym boredelom len neupravena postel a kus riadu ....pre mna dvolezite a pre neho nepodstatne... :D tak potom vyzera aj moj prichod domou :D haha ale inak ked mam volno... tak gemblime spolu... 🙂 okrem ineho... 🙂

doktor_od_hrona
24. mar 2015

Zdravím kurník
My chlapi sme detmi az do smrti a radi sa hrame. Aj na PC aj na futbal, basketbal, tenis aj zastrielat na strelnicu a hrat sa na vojacikov. Tiez mi zena niekedy(malokedy nakolko mam zenu z lazov a furt potrebuje nieco robit) vycita ked sedim za kompom ze sa jej vobec nevenujem atd... Raz mam robotu tak sa jej nevenujem, potom idem na futbal, dalsi den som zniceny tak si fyzicky odychnem pri PC a odreagujem pri nejakej hre atd.. Problem dámy tkvie v tom ze vy neviete vydrzat sami so sebou a ked sa vecer nudite, neviete co so sebou a marnite cas pri Burlivom vine, tak podvedome chcete marnit cas aj niekoho ineho. Ale ako ma s vami niekto vydrzat, ked nevydrzite ani sami so sebou? Tie zeny co maju vlastne zaujmy, napr. sport, fitko, kamosky, ale aj PC hry ci nedajboze nejaku duchaplnu cinnost typu hudobny nastroj alebo sitie, vysivanie, malovanie, skratka nieco coho vysledok vam prinesie potesenie, tak tie s tym problem nemaju. SAMOZREJME AK JE NIEKTO ZAVISLY ZE UZ NECHODI KOLI TOMU ANI DO PRACE ALEBO KED V KRASNY SLNECNY DEN AKO DNES SEDI ZA PC TAK TEN UZ POTREBUJE LEKARSKU POMOC. Ale u nas je to tiez tak ze sa rad hram na PC ale o 22:00 skoncim a idem za zenou ktora si sije nejaku koselu a ja ju zacnem hladkat a sepkat jej do uska tak dobre ze ma nevihodi z domu ze co ju otravujem, nedari sa jej a este ju znervoznujem "FUCANIM DO UCHA". Minule sedela za PC hadam do 1dnej v noci a hladala si nejake ornamenty co bude vyrezavat do dreva a ja som sa nemohol hrat. Tak som si musel citat knihu. Ano dobre pocujete citat knihu.

timea7
24. mar 2015

@doktor_od_hrona čau kohút 😉 , môj partner by už vekovo mohol byť dedkom 😉 , ale dušou je stále chlapcom, čo mi na ňom imponuje. Ale neprejavuje sa to hraním PC hier, tie nehral nikdy, svoju hravosť prejavuje v športe - futbal, volejbal, nohejbal, hokej, bicykel, korčule -kolieskové, potápanie, ďalej voľný čas trávi pri gitare, klávesoch, koncerty, aj opera, kino, turistika, blbnutie s deckami....keď to tak po sebe čítam, divím sa, že sa mu tam zmestím 😎 , asi je to tým, že moje koníčky sú podobné. Máme radi skutočný svet, nie virtuálny. Ale ako som už písala vyššie, ak je to v rozumnej miere a partnerov to neobmedzuje, OK. Myslím, že muž je od prírody stavaný tak, že je lovcom a chce víťaziť, v hrách na PC je to predsa len jednoduchšie, ako pachtením sa na klzisku.

doktor_od_hrona
24. mar 2015

@timea7 Vitaj v kurníku. Ak má chlap takú robotu kde celý deň stojí na nohách tak na ten futbal sa ide ťažko a radšej si oddýchne pri PC hre, ale ak ja hľadím celý deň na bobrov tak ja zase futbal, či bicykel uprednostním pred PC. Ale dlhé zimné večery je PC určite lepšie ako hľadeť na "Panelák".

timea7
24. mar 2015

@doktor_od_hrona nevieme, čo je Panelák, takmer nevieme, čo je televízor, ešte pred polrokom pracoval fyzicky. Stále považujem sa lepšie ísť si po celodennej drine zaplávať, do vírivky, posedieť s priateľmi, ako sedieť za PC, samozrejme, je to môj uhol pohľadu.

lenius
8. jún 2015

@ariannazara neprejde. Ani mojho to nepreslo. Tvrdi ze je to prenho relax - ja hovorim, ved relaxuj, ale nie 7 hodin denne. To je ako cela dalsia sichta v robote... Mala okolo neho beha, skriabe sa mu na nohy a on si ju niekedy nevsimne, Medzi koleckami sa sem tam ozve, akoze je pritomny a travime cas spolu, ale .... Chapem, ze ked pracuje manualne, potrebuje si oddychnut inak nez fyzicky, ale co je moc, to je moc...

sandra551
8. jún 2015

Nie a netolerovala by som to. Úplne zabitý čas a život! Asi tak ako sedenie na FB pol dňa...život treba žiť v realite 🙂 A nie, naozaj to nie je žiadny relax. Radšej nech idú so sebou dačo robiť!

hannusa
8. jún 2015

podla mna kym sam nebude chciet prestat hrat nepomozu ani prozby ani hrozby ...
moj chlap hrava na PS4 a obcas nejaku hru na FB chapem ze sa chce zrelaxovat po praci ale tak niekedy prehana a mohol by ten cas venovat nasemu synovi .... a hlavne sa mi nepaci ked nadava ked sa mu nedari nemozem ho to odnaucit hlavne pred malym nech sa kontroluje aby to neskor po nom neopakoval ...

ariannazara
8. jún 2015

@lenius vies co ja uz na mojho tiez nemam nervy ! Som mu povedala ze bude hrat hodinu denne alebo nech ma frajerku tanky a ja sa mu mizem vysrat na hla vu 😂

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz