Zavolali na nás sociálku

asimama
8. okt 2014

Mam 3 rocneho synceka..Ja som momentalne PN a moj muz robi od rana do neskoreho vecera..Ziejeme si hojne..ale starame sa o to..aj za cenu byt spolu..Byvame v rodinnom 5 izbovom dome aj s mojim otcom..Maly ma krasnu decku izbicku..My momentalne prerabame..skriabe sa omietka v spalni,kym sa nenarodi mala chcem to mat tip top..nech sa to olici da plavacka a na zaciatku novembra nam pridu skrine..skrine sa prehadzuju..mame rozbite 3 izby..ani sama poriadne neviem v ktorej izbe mam nohavice..fakt binec..vcera k nam prisla socialka..ja som bola u susedy..a ako som prisla domov hned sa vyrutili oproti mne,ze vidime,ze je vsetko vporiadku..ja som ostala v nemom uzase..proste bez slova..ukazala som im kde byvame..ospravedlnovala momentalny stav..proste ked sa robi..viete si predstavit.. ☹ vyhadzane skrine..proste na zem som hodila aj veci co sa mi zdali zalknute,ze to hodim do prania..tak videli,ze maly ma svoju izbinku..povedali,ze dostali anonym,ze mam nezaopatrene dieta..videli,ze mam navarene..aj ked riadu po aleluja..tak ma to teraz sere..doprdele.ale stale dufam,ze pochopili,ze sa robi..ona mi vravela,ze 90% hlaseni maju proste od "dobrych" ludi..ze mam zabudnut,ze tam aj boli..ze vidia,ze maly je vporiadku,ze mam navarene..cele poobedie som preplakala..tak strasne mi to je luto..nikdy v zivote som nikomu neublizila..nikdy nic nepriala zle..malemu by sme zniesli aj modre z neba..nebojim sa toho posudku od skolky,ci doktorky..lebo vidia,ze maly je cisty,nezanedbany..asi aj viem kto to nahlasil..nas mili svokor..v zivote nevidel maleho..ani na svadbe nam nebol..ani malu neuvidi..nenavidim ozranov..co sa tvaria,ze zhltli cely svet..pourazal ma bez priciny az az...ako sa mam voci tomuto branit..celu noc som nespala...tak strasne mi to je luto..idem na socialku..sa popytat co bolo na mna hlasene..a ci listom..alebo pisomne..boze ludia su take svine ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

silvikam
11. okt 2014

@asimama Ahoj, na ten mail nepíš. Na sociálke ten milý pán bude mať z toho problém. Pretože oni sú povinný utajovať meno a iniciály pisateľa. Ale inak sila !!!!!

asimama
autor
12. okt 2014

@bejbinka praveze ten mail si este dotycny-a neprecitala..kedze tam uz nebola prihlasena..na pokeci..

bejbinka
12. okt 2014

@asimama Hm, zaujimave...zrejme ho mala ta osoba vytvoreny len kvoli tomu udaniu. Mozno by stalo za skusku kontaktovat ju/ho cez pokec na ten novy nick - ak je zaregistrovany ako chlap, tak ako zena a opacne. Akoze chces nadviazat rozhovor (treba to dobre premysliet, nejaka pekna foto by tiez napomohla...ale ziadna prvoplanova herecka/herec)...pochatujes, pozistujes. Ak nevie o tom maily od Teba, tak mozno sa otvori a daco o sebe prezradi, co Ti napovie, kto by to mohol byt. Toto by bola asi najrychlejsia cesta ako sa dopatrat k tomu, kto to je.

veriiii
12. okt 2014

@asimama zrejme "zavistlivy" sused?☹

asimama
autor
12. okt 2014

@veriiii moze byt..verila som ludom..ale momentalne ma vsetci sklamali na celej ciare..neni som nahnevana,ale ma to strasne mrzi..je mi to luto..rada by som sa pozrela tomu clovekovi do oci a opytala sa preco? 😒

rony15
16. okt 2014

nie je to blbost, da sa to, na napr gmail je jednoduche zistit ipecku, na azete tiez, otvori si clovek doruceny mail, napravo vyssie ma popisku -original- to rozklikne a objavi sa mu podrobny vypis mailu v ktorom je aj ip adresa...teraz som to pozerala po case..
a to sa da zistit len aky je to stat a akeho ma dotycny poskytovatela..mozno uz ma niekoho podozriveho napriklad kto ju udal, mozno sused, susedka o ktorom vie, ze ma net od slovanet napriklad, tak by mozno bola blizsie, tak som to cele myslela. aj ked tam je plno moznosti, jasne.

lenka07
17. okt 2014

Och tak to ti nezávidím tiež som mala takú susedku ktorá po takej skúsenosti sa odsťahovala preč nezniesla to poníženie a s odstupom času prišla nato že to bola jej svokra no na oplátku ona na ňu poslala políciu za ohováranie a urážky . Pritom susedka má nádherné dvojičky vždy čistučke voňavé no šťastné detičky . A ta jej svokra je momentálne na psychiatrii už tretí mesiac. Ale nechcem tu riešiť susedu ale dodať ti pozitívnej energie a neboj určite to bude fajn sociálka to musí prejsť vieš kolko je takých anonymov každý deň švagriná robí na sociálke a viem čo ona rozpráva aké nezmysli ľudia povymyšľajú len aby mohli druhým ublížisť.

lavazza75
17. okt 2014

@asimama skus podat trestne oznamenie voci neznamemu pachatelovi, ked uz to tak velmi chces riesit.

asimama
autor
17. okt 2014

@lavazza75 uz je podane..ale velka ochota na policii nebola..az ked som si za tym stala,ze to proste chcem vediet..az vtedy mi to spisal..

lavazza75
17. okt 2014

@asimama no to sa dalo cakat, akoze uzasna ukazka demokracie fakt.... Tebe sa stane krivda, okej, berem socialka musi presetrit kazdy podnet, mas z toho neprijemnosti a ked sa chces branit, tak sa pros.... Akoze fakt nemam slov...

mamulka211
19. okt 2014

@asimama : neviem, ci som to nejako prehliadla, ale neodpovedala si na otazku kto pustil socialku k vam, ked si ty bola u susedy...A naozaj ma tiez zaujima, ako je mozne, ze ti na socialke tak vysli v ustrety a dali ti mailovu adresu toho, kto pisal ten anonym, dokonca ti email dali aj precitat...nezvycajny postup...

asimama
autor
19. okt 2014

@mamulka211 tak citaj prosim este raz... 😉 lebo vidim,ze si si to zle precitala..samozrejme,ze to myslim sarkasticky..mne volal ocino,aby som prisla domov..ta suseda byva o 2 domy dalej..a za dalsie..neviem preco by mi mail nemali precitat..predsa mam pravo vediet co bolo na mna(nas) pisane..a to,ze mi povedali adresu..tak asi maju nato pravo..asi by si tiez nechceli zbytocne narobit problemy..ale ked chces..mozes im to tam objasnit,ked to vies lepsie..Urad prace socialnych veci a rodiny Prievidza 😉

monikahan77
19. okt 2014

@mamulka211 na čo je dobré toto spochybňovanie? Keď zakladateľke témy neveríš, tak to nečítaj. Ona má iné problémy si myslím, ako ťa tu presviedčať.

mamulka211
19. okt 2014

@asimama to, ze si to myslela sarkasticky nebolo asi nikomu jasne a nenapisala si, ze ta volal ocino, tak nechapem, co sa rozculujes a nie som jedina, co ti tu pisala, ze takyto postup nie je normalny, zeby ti ukazovali mail...tiez nie je normalne, aby socialka vykonala domovu prehliadku bez tvojho suhlasu a bez toho, aby videli tvoje dieta urobili nejaky zaver.Pardon, vy ste sa zrazili na dverach ked oni uz so zaverom, ze je u teba vsetko ako ma byt odchadzali...

mamulka211
19. okt 2014

@monikahan77 :draha toto forum je o diskusii.

monikahan77
19. okt 2014

@mamulka211 Draháááááááá????? 😀 Trošku trapne oslovenie a tá irónia ti je asi vlastná. Ešte že ťa nemusím trpieť osobne a nepoznám ťa, sa mi uľavilo

mamulka211
19. okt 2014
asimama
autor
19. okt 2014

@mamulka211 nemas si do koho rypnut ci co??svoju nervozitu si mozes vybijat aj inym smerom,ako tu mne vypisovat chujoviny..napisala som,co som zazila a ked mas s tym problem..napisala som ti,kde sa to odohrava..kludne im mozes napisat 😉 pekny vecer prajem 😉

mamulka211
19. okt 2014

@asimama ja vobec nie som nervozna , len sa pytam 😉

lenka.s
21. okt 2014

@zuzaana18 ahoj, nie, v suvislosti s dlhodobymi poruchami spravania, stravovania a spanku, ktore mali pociatok uz porodnicovom veku ... od 2 rokov sme navstevovali psychologicku, po 3 roku bola diagnoza uzavreta nastastie len ako ADHD, lebo na zacitku sa pracovalo aj s teoriou o autizme ... v sucasnosti ma syn 8 rokov 🙂 ... boj neskoncil, ale prestahovali sme sa do domu, aby sme sa psychopatickej susedy zbavili

nasta55
21. okt 2014

@asimama ludia su svine len zle robia.

zuzaana18
21. okt 2014

@lenka.s Dakujem, chapem, ako som pisala, zaujalo ma, ze si pisala o poruchach v tak skorom veku, ale teraz chapem, ze to bolo diagnostikovane akoby spatne... Verim, ze napriek mnohemu tazkemu prezivate i vela krasneho. Asi hovorim zbytocne, ale v suvislosti s ADHD ma dieta v skole narok na iny, zohladnujuci pristup. Prajem vela pokoja a lasky... Zuzana

katka1981
21. okt 2014

@asimama, svina hnusna, este ze to dobre dopadlo. Drzim palce aby sa prerabka cim skor podarila a aby si uz nemala podobne zazitky.

viktoria0303
21. okt 2014

@asimama poznam jednu rodinu byvam v Košiciach...ta rodina byva v starej chatke bez vody elektriny plynu kurenia...a byvaju tam s dvoma malymi detmi a okolo nich same potkany..bola u nich 3x socialka a viete co im povedala? ze to je vsetko v poriadku..ako ta nasa socialka je fakt trafena ked toto dopusti a necha dve male deti v spine a medzi potkanmi...ale samozrejme uvas to je uplne ina vec a ten co na vas zavolal socialku je zavistlivec bez chrbtovej kosti...

lalanka
21. okt 2014
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@nasta55 pravdu mas!

asimama
autor
22. okt 2014

@nasta55
@katka1981 keby to clovek nezazil na vlastnej kozi asi nikdy neuverim ☹ je to smutne..

asimama
autor
22. okt 2014

@viktoria0303 aj u nas je taka rodina..kde deti ked su hladne jedia samotnu muku,alebo cukor..kazde dieta ma s inym a ten momentalne jej pije ako duha..a na tu najmladsiu povedal,ze to neni jeho dcera a ked bude mat 14 rokov,tak s nou bude spavat..ziju v jednej izbe 3 deti a 4 dospely..a socialka im este da veci,aby si prerobili dom..z fary dostavaju veci..a jej reakcia je totoooo???z tohoto mi je to luto..ze tam,kde by sa malo zasahovat..sa nezasahuje..mna ale strasne mrzi a je mi luto,ze sa takto niekto moze zachovat.. 😒

katka1981
22. okt 2014

@asimama, viem si predstavit tvoje pocity, nikdy nevies ako to socialka vyhodnoti, zrovna ked pridu nevhod. Dotycny to nedomyslel, ze by najviac ublizil dietatu. Rodic pretrpi, ale dietatu ostane trauma na cely zivot.

katka1981
22. okt 2014

@silvikam, @asimama, suhlasim, musi to ostat anonymne.

asimama
autor
22. okt 2014

@silvikam
@katka1981 citala som tu na mk..a oni dali praveze este aj prefotit list..to pochybjem,ze by z toho nieco mali..musia aj oni poznat svoje prava..ja som na ten mail napisala..ale dotycny ho mal vytvoreny asi len na toto,aby uskodil,lebo odvtedy tam ani nebol prihlaseny..takze ani moju spravu neprecital..ale uz to riesi policia..takze si z toho hlavu nerobim..