Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Žiadosť o rozvod a dohoda o úprave práv a povinností rodičov

paula145
3. aug 2017

Ahojte, viete mi poradiť? Chcem spísať žiadosť o rozvod. Súčasne by som chcela spísať dohodu o úprave práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu. Majú to byť dve listiny, alebo sa to môže formulovať do jednej a to do žiadosti o rozvod? Čo sa týka zrušenia BSM, to zatiaľ nemusím spisovať? Až po rozvode? Ďakujem

pribinak
3. aug 2017

rozvod a aj upravu prav a povinnosti das do 1 listiny. ak to sama nevies napisat, poziadaj kuratorky na urade prace, alebo pozri
www.rozvod-rozchod.sk

11mirka22
3. aug 2017

Dohoda o úprave práv a povinnosti k deťom je obojstranný akt, teda sa musíš dohodnúť najskôr s manželom čo a ako a spísať túto dohodu najlepšie u právnika, môžeš to potom priložiť k žiadosti o rozvod, ktorú si naformulujes sama. Ak sa s manželom nedohodnes ohľadom detí, tak priamo do návrhu na rozvod manželstva napíšeš svoje požiadavky, ako si to predstavujes ohľadom detí, komu majú byť zverejnené do výchovy, výšku výživného pre každé dieťa aj spôsob a čas stretávania sa s druhým rodičom. Treba to tam aj odovodniť, že prečo to tak navrhujes aby to bolo v záujme detí.

11mirka22
3. aug 2017

Čo sa týka bsm, tak to rozvodom končí automaticky, potom už len návrh na vysporiadanie bsm, čiže majetku čo ste nadobudli počas manželstva. Ak sú manželia obaja stotozneni s rozvodom a vedia sa dohodnúť, tak to je najlepšie ísť za právnikom, ktorý spíše aj návrh na rozvod, dohodu o úprave práv a povinnosti rodičov k deťom a zároveň aj dohodu o vysporiadaní bsm a rozdelení majetku. Takúto dohodu zvyčajne súd iba s vami prediskutuje a schváli a nemusíte sa navzájom potom naťahovať a vlacit po súdoch a je to vrámci jedného poplatku a pojednávania. No málokedy je to realitou, lebo manželia sa málokedy dokážu normálne dohodnúť.

orchidea123
3. aug 2017

Najlepsim riesenim je upravu a prava voci neplnoletym detom cze vyzivne ti spise kurator na obvodnom urade a potom to podas na sud ak sa dohodnete s muzom komu budu deti zverene do osobnej starostlivosti. NEODPORUCUJEM TI TO PODAT SPOLU Z DOVODU dlheho cakania na rozvod niekedy je to aj 8-9 mesiacov vyzivne mas do troch tyzdnov od podania na sud ak ti to spise kurator ..a co by si robila bez vyzivneho ??? Nebudes cakat tristvrte roka kym sa poriesi rozvod....

paula145
autor
3. aug 2017

@11mirka22 ohľadne žiadosti o rozvod a dohody mi to nebolo jasné... žiadosť podávam ja a podpisujem ja... ale dohodu by mali podpísať obaja... preto som nevedela ako to spojiť... a mám do žiadosti o rozvod uviesť, že prikladám dohodu?

paula145
autor
3. aug 2017

@orchidea123 a ak mi bude platiť aj bez toho aby o tom rozhodol súd?

paula145
autor
3. aug 2017

@11mirka22 takže návrh na vysporiadanie BSM mám poslať spolu so žiadosťou o rozvod?

orchidea123
3. aug 2017

Uprimne ti poviem lepsie ked to budes mat na papieri cez sud staci ked ti nezaplati mesacnu splatku a ty ho.mozess dat exzekutorovi a po troch mesiacoch ak nezaplati 3 mesiace podas tresne oznamenie alebo ak ti budu platit nahradne vyzivne muzovi never ustnu dohodu neber ked nebudes mat papier zo sudu nepochodis ani u exekutora ani na policii ani pri nahradnom vyzivnom

orchidea123
3. aug 2017

A co sa tyka BSM pri rozvode sa neda to je osobitne stanie mozes si to podat naraz ale rucim ti za to ze stania budes mat dve

11mirka22
3. aug 2017

@paula145 musíš chápať rozdiel medzi návrhom a dohodou. Ak žiadaš niečo, bezohladu na to či manžel súhlasí alebo nie tak je to návrh. Ak sa dohodnete (či už na deťoch alebo majetku) je to dohoda. Dohoda sa môže priložiť k návrhu na rozvod, ideálne je ak ju spisete u právnika, a potom ju prilozis k návrhu na rozvod manželstva. Návrh na vysporiadanie bsm sa podáva až po rozvode. Ale ak ste inteligentný obaja a viete sa dohodnúť a chcete sa obaja rozviesť, choďte spolu za právnikom, nech vám pomôže spísať dohodu o deťoch aj dohodu o vysporiadaní bsm po rozvode a toto prilozite k návrhu na rozvod a súd môže tieto dohody schváliť už pri rozvode.

paula145
autor
3. aug 2017

@11mirka22
@orchidea123
ďakujem za odpovede, ak mi ešte niečo nebude jasné, napíšem 🙂

11mirka22
3. aug 2017

@paula145 napíš, kľudne, píšem ti svoju skúsenosť. Ale každý prípad je iný, každé manželstvo je iné, niekto sa háda o gauč, niekto si musí rozdeliť nehnuteľnosti, a VŽDY sa prihliada na záujem detí.

paula145
autor
3. aug 2017

@11mirka22 ešte sa predsa opýtam... žiadosť o rozvod a návrh na rozvod... je v tom rozdiel?

11mirka22
3. aug 2017

To je to isté. Správne je to návrh na rozvod manželstva. O rozvode nie je možné spísať dohodu, ale iba návrh. Súd sa bude na pojednávaní prioritne zaoberať návrhom na rozvod a dohodou o právach povinnostiach k deťom , ak vás rozvedie, tak môže schváliť aj dohodu o vysporiadaní bsm.

paula145
autor
10. okt 2017

@11mirka22 @orchidea123 Ahojte, viete ešte poradiť? Manžel bude po rozvode bývať dočasne v dome, ktorého vlastníčkou sa stanem ja. Mám s ním spísať nájomnú zmluvu, či sa to rieši v návrhu na vysporiadanie BSM?

mondolina
10. okt 2017

Ja som nič neriešila ani s kuratorom ani s právnikom, sama som si napísala žiadosť o rozvod aj rodičovskú dohodu, na nete je plno vzorov. Súd všetko akceptoval a za 15 min.sme boli rozvedení.

tomiovalucka
6. dec 2021

Dobrý deň vedel by mi niekto pomôcť so žiadosťou o rozvod spísať ju a čo toľko treba urobiť a spísať