Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

andrea1158
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sindus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1158
5. mar 2008

niekedy to trvá aj rok...ťažko povedať, termíny pojednávaní si vytyčuje sudca sám, nikto mu v tom nedáva žiadne obmedzenia. Najlepšie bude zistiť tú spisovú značku a urobiť späťvzatie.

lesi20
5. mar 2008

andrejka ja som podala návrh na rozvod ešte 30.1.2008,čakám na zásielku zo súdu,ale stále mi nič nechodí....koľko má súd na to,aby vytýčil dátum pojednávania?niekde som čítala,že to je 30 dní....už sa mi to zdá totiž nejak dlho.....

andrea1158
5. mar 2008

lesi: súd nemá žiadnu lehotu....30 dní je na predbežné opatrenie. Ak si podala 30.1.2008 tak skôr ako v míji-júni nečakaj.

alexandra
6. mar 2008

lesi a kedze v juni uz zacinaju sudne prazdniny, tak mozno ani vtedy nie ☹ Jedine ak si to davala spolu s upravou prav a povinnosti k detom, vtedy sa mozes dozadovat o urcenie pojednavania z dovodu, ze v pripade maloletych deti by sud mal rozhodnut do pol roka. Obvykle to zaberie..

andrea1158
6. mar 2008

alexandra: ako na ktorom súde, ja mám už teraz veľa pojednávaní na jún, na väčšine súdov začínajú súdne prázdniny až v júli a niektoré súdy vytyčujú aj do polovice júla. Ja ked už sa nemôžem dočkať vytýčenia pojednávania, tak poznám jednu fintu a tá zaberá vždy na 100%.

lesi20
6. mar 2008

Andrejka a čo tak poradiť mi tú fintu?možno ju moja právnička nevie a pomohlo by mi to,niekedy je čakanie na rozvod ťažký,ale v niektorých prípadoch je aj ťažký slabé slovo.....

alexandra
6. mar 2008

andrea prezrad 🙂 Nam zatial pomohla ziadost o vytycenie pojednavania z nejakeho strasne doleziteho dovodu 😀

andrea1158
6. mar 2008

alex: IP

Lesi20:kedy si podávala návrh na rozvod?

lesi20
6. mar 2008

Andrea:

30.1.2008 ....a mala som tam napísané aj o úpravu práv a povinnosti dieťaťa

andrea1158
6. mar 2008

lesi20: tak to je ešte veeeeľmi skoro na vytýčenie. Skôr ako o 3 mesiace nečakaj.

lesi20
6. mar 2008

andrea:
fňuk,fňuk,pochopila som,čo už narobím,ešte ohladom tejto veci,vieš mi poradiť ak sú v manželstve deti,či ich príde tá kolízna opatrovateľka-neviem či je to správny výraz,pozrieť domov,alebo do školy?a čo sa tých detí potom pýta?

andrea1158
7. mar 2008

lesi: áno príde k vám domov, ale či sa niečo pýta detí, neviem. Je to len formalita. Ona sa bude vyjadrovať k výške výživného a zvereniu dieťaťa.

lesi20
7. mar 2008

andrea:
dakujem,mrzelo by ma totiž,ak by prišla za deťmi do školy,ale ak domov,je to OK🙂

andrea1158
7. mar 2008

lesi: nechcem ťa klamať, možno ako ktorý úrad, ale radšej sa opýtaj priamo tam, ale myslím že do školy nie, skôr domov, resp. možno neprídu vôbec, aj s tým som sa stretla

alexandra
7. mar 2008

Mozno pride aj len na sud.

andrea1158
8. mar 2008

alex: ja som sa stretla aj s tým, že na jedno pojednávanie neprišla kolízna opatrovníčka ani na súd...čiže v toto štáte sa deje všeličo, ale musím povedať žetam vôbec nebola potrebná, lebo manželia boli rozumní a urobili rodičovskú dohodu, ako som im navrhla.

aadula
8. mar 2008

kolízne opatrovníčky často chodia do rodiny len na požiadanie súdu prípadne požiadanie jedného z rodičov, pokiaľ to nie je nevyhnutné s rodičmi sa stretnú prvý krát len na súde a pred pojednávaní im vysvetlia svoju úlohu na súde, prípadne sa preruší pojednávanie a vtedy sa s nimi porozpráva, ale určite je lepšie pokiaľ sú rodičia ohľadne detí dohodnutí

andrea1158
8. mar 2008

aadula:ak je v konaní maloletý, tak súd VŽDY ustanoví kolízneho opatrovníka, neviem odkiaľ si prišla na také múdre rady. Ako vidím, mnohé baby, ktoré fakt nevedia čo a ako, sa môžu aj zblázniť z toľkých dezinformácií. Z vlatnej skúsenosti viem ale že ženské, čo robia kolízneho opatrovníka sú sliepky, ktoré ani trochu nevedia posúdisť čo je pre dieťa dobré.

alexandra
8. mar 2008

Andrea to vazne? Tak to je vrchol!!!

Inak som tiez zazila pani koliznu opatrovnicku, ktoru nezaujimalo ani nazriet do potvrdenie o prijme otca, pricom mala navrhnut vyzivne pre malolete dieta.. Sila. Ale co narobime?

andrea1158
8. mar 2008

alex: presne tak to je...ja mám zasa takú skúsenosť, že kolízna opatrovníčka napísala do správy, že v chladničke boli zásoby potravín a pritom v domácnosti ked bola na šetrenie do chladničky ani nepozrela. Ale vyriešilo sa to inak a tá sliepka dostala výpoved. Ved to dieťa sme potrebovali dostať preč z takej domácnosti,bol ohrozený jeho život a zdravie a ona si dovolí napísať že všetko je OK. Dostala výpoveď v momente ako som to na ňu povedala jej nadriadenému. Ja len preto, aby ste boli pripravené, aké sú tam pipky na úrede.

alexandra
9. mar 2008

Andrea zial presne tak. Pripadne napisu nieco na sposob, ze malolete dieta byva v priemernych socialno-hygienickych podmienkach. A viac neriesia ☹

andrea1158
9. mar 2008

Kolízna opatrovníčka zarobí v hrubom v priemere 17.000,- Sk, niekde aj viac, podľa toho aký má osobný príplatok. Ja sa pýtam, na čo jetáto inštitúcia, ked vôbec nechráni práva detí? Chcem sa opýtať jednu otázku. Ak súd ustanovil úrad práce podľa bydliska dieťaťa za kolízneho opatrovníka, dá sa kolízny opatrovník zmeniť? Otec dieťaťa sa dozvedel (ale až po právoplatnosti rozhodnutia súdu), že matka dieťaťa je v príbuzenskom pomere s jednou kolíznou opatrovníčkou a tá presne robí to, čo som napísala vyššie. Napíše, že dieťa žije v primeraných podmienkach, v chladničke zásoby a pritom dieťa nemá ani vlastnú postieľku a spí v izbe kde matka si stále vodí inéo chlapa, dáva mu jesť len rožky a mileko, dieťa schudlo za 7 mesiacov 3 kilá (čo je ako keby dospelý schudol 15 kíl). Preto by chcel iný úrad, ktorý je nezávislý. Stretli ste sa s niečím takým?

alexandra
9. mar 2008

Tak s tym som sa teda nestretla a robit sa da asi len to, ze sa napise na socialku aby tam poslali kontrolu z dovodu, ze sa dozvedel o horeuvedenych veciach.. Oni tam musia potom poslat minimalne 2 osoby a pripadne aj opakovane.. A idealne to adresovat na nadriadenu tej osoby s ktorou je kolizna opatrovnicka v pribuzenskom pomere.

Dalsia moznost je povedat to priamo na sude a poziadat o okamzite predbezne o zvereni dietata do vychovy druheho rodica.. Mozno bude mat stastie..

andrea1158
9. mar 2008

No všetko sme urobili a nedeje sa nič...fakt. Ja úradníkov neznášam. Minule ma jedna úradníčka tak nazlostila, že som mala chuť dať na ňu sťažnosť. Nabudúce to tak asi urobím. Takže kto máte skúsenosti s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny, ozvite sa...

elise
9. mar 2008

ja som tam pracovala dá sa zmena kolíznej opatrovníčky aj dokonca na podnet telefonický, my sme to tak robievali že sa kolízny opatrovník zmenil aj v priebehu jednania aje to uplne podla zákonov. čo sa týka platu ten priemer 17 000 sk má vedúca bohužial ako referent mávame 11500-max 13000 závisí od vzdelania ja som kôli platu odyšla do súkromného sektoru

aadula
10. mar 2008

nie som kolízny opatrovník, ale mám s nimi skúsenosti, nemyslím že všetky treba hádzať do jedného vreca, často aj pomôžu, hlavne tie skúsené, to že niektoré sú aké sú myslím, že za to už môžu iné veci ktoré sa na úradoch dejú. Ja som len reagovala na tému, a nedezinformujem

andrea1158
10. mar 2008

elise: ak sa hovorí o plate, ide vždy o plat v hrubom. Kolízny opatrovník je 6. platová trieda, tak si pozri tabuľku a ešte majú aj osobné príplatky. Ja som však myslela zmenu nie konkrétnej pracovníčky, ale celého úradu, lebo tá jedna ovplyvňuje všetkých. Dá sa to? Napr. že teraz je UPSVaR BaII a bol by UPSVaR Malacky?

alexandra
10. mar 2008

Andrea to zial nie, jedine ak by malolete dieta zmenilo trvale bydlisko, co asi nedosiahnu. Alebo sa na sude odvolat na predpojatost a ziadat dokazovanie, ale to je na velmi dlhe lakte.