Žiadosť o rozvod a všetko okolo toho. Prosím poraďte

kamajka
11. feb 2008

Ahojte,

ak niekto viete poradit, prosim poradte.
Som vydata takmer 3 roky, mame dve deti, 4rocnu dcerku a 19 mesacneho chlapceka.
Manzel pracuje mimo bydliska, chodi domov zriedka. Velmi sme sa odcudzili, vo vztahu bola aj nevera, snažim sa to stale držat pokope aspon kvoli detom, no čim viac sa snažim, tym väčšie h.. som pre neho... A tak važne uvažujem o tom, že už nechcem takto žit.. Neustale ma komanduje a ponižuje, chce mat zo mna cvicenu opicu, vo vychove tiež nie sme jednotni, no proste katastrofa je to, o dceru v poslednom case nejavi zaujem vobec, len so synom sa mazná a ju stale odstrča, nechce ju pocuvat a vidim, že mu vadí. Furt ma daky problem a rozpravat sa so mnou nechce, lebo vraj trepem.

Prosim poradte všetko okolo rozvodu a aj ako by mala vyzerat žiadost v takomto pripade ako je nas a nejake poplatky a podobne veci... Už toho mam plne zuby, a stale sa to len stupnuje. Cim som lepšia, tym je všetko horšie.

Dakujem velmi pekne za každu radu a skusenost.

martina2001
31. aug 2010

@cruela ano všetko aj prispievanie k nájomnému aj energie všetko zarátaj

sigsauer
2. sep 2010

kristinka 28 - skús napísať žiadosť na pobočku sociálnej poisťovne v tvojom meste s tým že potrebuješ potvrdenie o výške tvojho príjmu pokiaľ pracuješ ( do žiadosti napíš na účely rozvodového konania a preukázanie výšky tvojho príjmu), majú však lehotu na odpoveď 30 dní a neviem koľko máš času, ďalšou možnosťou sú výpisy z účtov v banke, potom na úrade práce, pokiaľ nemáš prácu, potvrdenie že si ju hľadáš. Skús tieto veci. Bohužiaľ náš právny systém a súdnictvo sú také, že predvolanie na súdne konanie často druhej strane nie je doručené, i keď sa vždy musí doručiť doporučene do vlastných rúk. Ak si nič takého nedostala, a súd by bol aj bez toho, tak sa odvoláš, že si predvolanie nedostala. Ak bude niekto vyskakovať, tak žiadaj návratku s tvojím podpisom a dátumom prevzatia (ak si nič nedostala, tak ani ini ju nemôžu mať). Ak si myslíš, že predvolanie si nedostala a mala si, tak ešte skús zájsť na okresný súd a tam sa informovať, kedy by malo prbehnúť konanie. Lebo naše súdnictvo je....

sigsauer
2. sep 2010

@cruela skús dať návrh na zvýšenie výživného na 200,- € na každé dieťa. Neviem aký má on brutto príjem, lebo naozaj sa to ráta podľa toho. Poradím ti fintu, ktorú robia tí chlapi, ktoých ženy žalujú za neplatienie výživného - odkladajú si VŠETKY bločky a účty za VŠETKO čo dieťatu kúpia počas doby keď sú s nimi, alebo aj keď nie sú s nimi a pošlú im to. Tým myslým aj účet za šejk v mc donalde!!!!!!!! Proste všetko. Odkladaj si pre každý prípad aj ty všetky bločky, aby si do každého centa preukázala svoje výdavky. O tom či dieťa chce byť s otcom nestačí keď povie iba tebe, mal by sa s ním porozprávať kolízyn opatrovník a pritom by malo byť zapnuté zaznamenávacie zariadenie, ktoré tento rozhovor zaznamená. S dieťaťom sa rozpráva voľne, neviazane a pritom sa ho pýta opatrne na to ako sa u ocka/mamičky cíti a pod. Tento záznam sa v iných štátoch používa pri rozvodoch bežne, u nás je to ešte v plienkach, čiže slabota.

sigsauer
2. sep 2010

@cruela do nákladov na deti ide všetko od nájomného, hypotéky, cez oblečenie pre ne, strava, hračky, poistenie a pod...všetko čo dieťaťu kúpiš

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer kristínka je zahraničí a príjem neviem či vie zdokladovať, jej ide len o úpravu styku, že keď príde aby videla deti a súdu je ťažké stanoviť čas na styk, keď ani ona nevie kedy bude na SK a ona predvolanie má len si myslí že jej ex ho ešte neprevzal, lebbo jej nevolal. je to riadne popletené .......

sigsauer
2. sep 2010

fuuu..Tak to´teda je. V tom prípade má súd naozaj ťažkú úloho jej vyhovieť pri styku s deťmi.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer ano to je samozrejme a aj toho právnika bezplatne neviem či má šancu dostať

sigsauer
2. sep 2010

Neviem, ja som jej poradila aké má možnosti, a samozrejem, je to na dlhé lakte, pretože právnikov čo robia bezplatnú právnu pomoc a zastupovanie na súde je málo. Iné je pridelený právnik súdom v prípade obvineného. Men príde zvláštne že je v zahraničí a deti má tu, ona od nich dobrovoľne odišla, laebo až po tom ako ich prisúdili jej manželovi? lebo už v tom mám akosi hokej.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer nie jemu ich prisúdili pri rozvode hneď, ale neupravili im styk presne, ale neobmedzene pre ňu. a on sa vraj vyhovára keď príde ona na SK, že deti nemožu. podľa mňa aj to čo teraz podala jej neprejde, výživné síce platí, ale s deťmi nemá žiaden styk, ani fyzický, ani telefonický proste žiaden a nato súd bude prihliadať ako nezáujem, vzájomné odcudzenie a pod. može sa jej stať že sa bude stretávať s deťmi len v prítomnosti otca. ja si myslím že tu by za jej podmienok ani právnik nepomohol, ešte je nádej čo za sudca ich bude mať

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 to mi bolo jasné, že styk presne neupravili. A v tom máš pravdu, súd to berie ako nezáujem, ak to je aj bez telefonického kontaktu, listov a pod. Ako som už písala, ten jej ex si môže vymyslieť x dôvodov prečo deti vtedy nemôžu keď tu ona príde na SR. Nepoznám celý ten prípad, tak s mi ťažko vyjadruje, ja som len radila aké sú možnosti. Ale ak má on dobrého právnika, nie je o čom.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer ono keď sa nato pozrieš nie z právneho pohľadu ale ako človek aj prídeš nato prečo to ten ex možno tak robí.

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 ja som na to pozerala len z právneho pohľadu zatiaľ.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer ja robím síce rodinné právo no nie rozvody a vecí čo sa týka maloletých , ale kukla som do toho minule už podrobnejšie, lebo som mala podobný prípad známej. ja som preto nezačala robiť rozvody , lebo by som pár ľudom určite niečo povedala, veľmi pekne a určite slušne haha, nemusím to

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 aha, chápem🙂 ja som tiež ten typ, ktorý by zopár ľuďom asi niečo povedal. Tiež sa rodinným právom nezaoberám a na škole som ho neznášala spolu s občianskym právom, a rozvody a dedičské a pod. nemusím ani obchodné, lebo sa to týka financiií aa ni finančné. Bavilo ma vždy jedine trestné právo. chvíľu som robila na vyšetrovačke a tam tých "vyživovačiek" a trestných oznámení toho sa týkajúcich som si užila dosť.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer ja sa neživým len tým, čiže si možem vybrať čo chcem, ale najradšej mám nehnuteľnosti tam to je krásne kľudné, ale zas keď dojde niekto známy že chce niečo iné tak není problém, ja si všetko dosť pripúšťam a sa pri tom rozčulim

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 ja som sa v robote naučila byť tvrdá a nestranná, keďže musím byť. Aj keď som vypočúvala ženu ktorá prišla podávať trestné oznámenia, tak vždy som to robila s kamennou tvárou. Tak to máš ozaj kľud🙂 ja som bola taká zo začiatku, že ma všetko naštvalo a držalo ma to, a raz som si povedala dosť a odvtedy som taká. Ale pri tých rozvodoch by mi to asi nedalo🙂

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer mne nie rozvody, ale deti to naťahovanie tam nemusím

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 veď o detičky ide. tých mi je samozrejme ľúto, tých rodičov by som niekde nakopala fakt niekedy. Pozerám, že by si chcela bábätko.-)

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer noo len sa nám dáko nedarí, vidím že ty už máš aj výsledky 🙂

sigsauer
2. sep 2010

@martina2001 hej, my sme mali v máji svadbu ana prvú šupu sa nám to podarilo. len sme si povedali tak to skúsime, lebo moja mama nemohla mať 11 rokov, mňa to ani nenapadlo že môžem byť tehotná, po týždni meškania som si urobila test a boli tam //. Neboj, buď trpezlivá, nemysli na to intenzívne a vyjde to určite🙂 štítnu žľazu máš poriadku? lebo bratrancova žena tiež nemohla dlho otehotníeť a nasadili jej euthyrox a v pohode.

martina2001
2. sep 2010

@sigsauer neviem podľa krvi áno ale ultrazvuk som ešte nemala a to ste mali super potom hneď na prvý krát, aj my sme si to tak predstavovali ale už dva roky čakáme a sme obaja ok po vyšetreniach teraz

kristinka28
2. sep 2010

@martina2001 ahoj no ja napisem skratka manzel si nasiel milenku a pouzival alkoholicke napoje a mna bil ke dbol opity odisla som som stym ze nech si to da troska do poriadku a ked si uvedomy co spravil ze pridem naspet lenze on miesto toho poziadal o rozvod ,v tom case som bola nezamestna,tak sud zveril deti jemu lebo som nemala dost financie ab y som ich zabezpecila ,ale je to tazke aby ma niekto pochopil a co sa tyka deti poviem iba to ze ma robi vsetko preto aby som nebola z detmi natlak robi aj jeho priatelka aby som sa z nima nestretavala,ale kolkokrat som z detmi a sa pytam tak povedia ze chcu byt radsej somnou,on vravel ze preto nechce mi deti ukazovat aby netrpeli a neplakali za mnou ,lenze deti su uz velke takze si ja myslim ze trpia aj oni ked on im brani tiez sa somnou stretnut,a co sa tyka telefonovania stale som vedela volat lenze bud vypol telefon abo taral nezmysly a deti mi neda proste k telefonu a neni to pravda ze nemam zaujem o deti prave kazda matka ma zaujem o deti lenze poviem iba to ze za tych 11 rokov zitia som si myslela ze ho poznam ale neni to pravda teraz sa ukazal aky je ,,,,.a este by som sa chcela opytat ako mam poziadat o vysporiadania majetku

kristinka28
2. sep 2010

@martina2001 no tak co si myslis preco tak to roni ja som detom nikdy neublizila

martina2001
2. sep 2010

@kristinka28 počkaj teba nikto neodsúdil ani nič podobné my sme sa bavili furt o tom čo podľa zákona možeš dosiahnúť a čo nie a o súdnictve na slovensku jak to vidíme a čo on može použiť proti tebe, ale to som ti už písala aj predtým. normálne si podáš na súd vysporiadanie BSM po rozvode , ale do troch rokov od právoplatného rozhodnutia o rozvode. možte sa vysporiadať aj mimosúdne, akurát potom napíšete dohodu a podpíšete u notára. musíš ho však písomne vyzvať a napísať jasne načo si robíš nárok ty buď hmotný, nehmmotný majetok, alebo vyplatenie a tu uviesť presnú sumu

kristinka28
2. sep 2010

@martina2001 ano rozumiem ale on auto uz predal a povedal ze z majetka mi nic neda lebo ja som bola na materskej a ten nabytok aj auto je za jeho peniaze

martina2001
2. sep 2010

@kristinka28 no to ti povedať može ale čo máš nadobudnuté počas manželstva sa delí dvoma aj keď si bola na materskej je to jedno, takže ti musí vyplatiť aj tú polku z predaného auta

cruela
2. sep 2010

babulky, potrebujem surne poradit. pisem si akurat svoje vyjadrenie k navrhu na rozvod, co podal moj tamer-ex... neviem, ci robim dobre, ale pisem hotove litanie, lebo som si ista, ze na sude zo seba nedostanem ani slovo... priserne stresy z toho mam 😖 no a kedze chcem, aby sudkyna poznala aj moj postoj, moj pohlad na vec, tak to tam pisem vsetko..... alebo by som to radsej nemala robit?
ale nielen to som potrebovala vediet.,,, ide o to, ze on dal nejaky nyvrh, ako by mal sudca rozhodnut... ja som pisala svoje komentare k jeho slovam... s tym jeho navrhom v podstate suhlasim, teda az na vysku vyzivneho (ale to je asi zial bezne, ze na tomto sa vacsina nezhodne ☹ ) a chcem este do toho navrhu nieco doplnit... to mam ten navrh cely prepisat a doplnit co potrebujem, alebo to staci napisat len to co chcem doplnit?

prosiiiiim o pomoc, dnes to musim dotuknut a zajtra poslat

tobina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tobina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sigsauer
3. sep 2010

@martina2001 tak potom by nemal byť v ničom problém. Moja mamka čakala dlhých 11 rokov, prešla si všeličím, od hormonálnej liečby, cez kúpele vo Františkových lázních, stále chodili po vyšetreniach, vtedy sa u nás umelé opodnenie len rozvíjalo a nebolo to bežné vraj. Potom si mamka povedala, že to nebude riešiť a nechá to tak, venovala sa práci, išli na dovolenku k moru a tam zostala tehotná. Tak sa skús na to nesústrediť a ono to isto príde🙂