Žiarlivosť vo vzťahu

jahodovapena
27. jún 2015

Ahojte mam novy nick ,lebo som tu na konovi dost aktivna a chcela by som nezavazne Vas nazor.
S manzelom sme spolu 8 rokov mame 2 deti vo veku 3 a 6 rokov .Ked sme ,,vhupli,, do vztahu rok trvalo mojmu manzelovi aby prestal rozpravat o svojej ex s ktorou bol 3 roky (osobne ju poznam ) o tom ako mu ona ublizila aka ona je a dookola stale o tom istom - dost tazko znasal ich rozchod a nejaky cas chodil aj na terapiu ,lebo sa nedokazal sam s urcitymi vecami vyrovnat .
Asi pred pol rokom prisiel domov nadseny ,ze stretol - nazvem ju ,,kamaratku,, v meste - kamaratka je mladsia sestra jeho ex o 18 rokov mladsia od mojho manzela ma 6 mesacne dieta .Manzel ma 41 rokov .Tak ,ze on by sa rad s nou stretol ,ze ako sa ma a ona sa vydala do nemecka o 18 rokov starsieho manzela nemca si vzala .Tak som mu navrhla aby ju pozval k nam ,ze nieco pripravim a mozeme sa porozpravat .On jej to navrhol ,ale ona odmietla s tym ,ze to nie je vhodne ,lebo ona je sestra jeho ex a podobne a neviem este ake dovody uviedla ....ale kedze on mal taku neskonalu tuzbu sa s nou stretnut tak ju pozval k sebe do prace do kancelarie nech pride ,ze on jej ukaze nejake fotky z ciest a podobne .Ked s tym prisiel tak som nechapala ,ze preco vlastne a vyjadrila som sa ,ze podla mojho nazoru to nie je vhodne aby ona k nemu chodila do prace a v kancelarii si pozerali spolu fotky .Tak sme sa povadili ,lebo ja som ziarliva a o nic neide a podobne .Nasledne ako ona bola u neho v kancelarii na dalsi den ju pozval na kavu kam ona prisla s dietatom a sedeli na kave spolu 2.5 hodiny a prisiel domov s tym ,ze ako ho ona obdivuje a ta jej dcera je aka zlata a neviem co ...tak som mu opakovane povedal a,ze sa mi to nepaci ,ze s nou vysedava ked k rodine nie je priatelsky a ani si nepamatam kedy nas ako rodinu zobral a sedel by s nami 2.5 hodiny - podla mojho nazoru ona tiez nie je celkom kompletna ked vysedava na kave 2.5 hodiny so 6 mesacnym dietatom - ale to je uz asi moj zaujaty nazor .Nasledne mi opakovane dcera hovorila ,ze ked isli s ockom zo skoly tak justretli - nahodou .Potom sa ona vratila do nemecka ,lebo pokial viem mala s manzelom nejake problemy preto prisla sem k matke na nejaky cas .Po tom ako sa vratila tak si s manzelom vymenili niekolko mailov - moj muz jej pisal po nemecky - ja po nemecky neviem takze netusim o com bola debata .
Nasledne sa sa cela situacia nejako utriasla a zili sme ,,normalne ,,.
Pred tyzdnom prisiel manzel s tym ,ze hadaj koho som nahodou stretol v meste >???No ani som nemusela dlho hadat a ze on ide s nou na kavu a mam ist s nim - tuto moznost som odmietla s tym ,ze si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby som isla s nim a tiez si nemyslim ,ze by bolo vhodne aby on siel s nou .Tak sa situacia zase zopakovala a ja mu nebudem hovorit s kym ma kam ist a podobne .Samozrejme sa dohodli ,ze sa stretnu - neviem presne kolko krat boli spolu ,ale dcera zase opakovane prichadzala domov ,ze ju nahodous tretli zo skoly ked isli a podobne - on si deti na stretnutie nebral a viem ,ze sa dohadovali v case ked mala dcera trening a podobne .
Nasledne manzel siel s detmi na 2 dni k starym rodicom mimo mesta - ja som ostala doma a isla som ich odprevadit k vlaku a neuhadnete kto bol nahodou na stanici ?
Ano hadate spravne jeho kamaratka tam nahodou tiez bola - tak nas predstavil ja som na nu pozrela podala jej uku ,ale som sa nijako do rozhovoru nezapojila a isli sme na vlak - tato situacia mi prisla dost absurdna a pravdu povediac som nechapala co tam vlastne robi - lebo tolko nahod mi nejako nepride logicke .
Manzel nastupil na vlak a nasledne si s nou zacal pisat sms v zneni :,,akurat uvazujem ako nase milovane deti vyhodim z vlaku ,, ( lebo nase deti su podla neho nevychovane a neviedia sa spravat - co nie je pravda! ) ale asi chcel byt zaujimavy a prislo mu to ako dobry napad taka ,,srandovna ,, sms...nasledna sms bola : ,,ake to je obdivuhodne ,ze si ani nezamrzla ked na teba moja zena pozrela ,ale keby som ti bol dal pusu tak neviem ,neviem ,, - to si vysvetlujem asi ,ze som nejaka ladova ,chladna Xantipa ktora je uplne bez emocii ,alebo ja neviem co ...a ona mu odpisala ,ze vidi ,ze to jeho zenu drazdi ,ale tak co uz ....a potom si vymienali sms o tom ako sa muz zene nema podriadovat a podobne .
Vecer ako nase deti zaspali si moj muz sadol k pocitacu a napisal jej mail - podotykam ,ze si na vylet k starym rodicom zobral svoj pocitac - to mi pride uz uplne absurdne !
Po prichode domov ked sa so mnou absolutne nebavil a siel sa sprchovat som nasla tie sms ( nechodim mu kontrolovat sms,ale proste som sa neovladla ) a ta v ktorej psie ,ze rozmysla ako by vyhodil nase deti z vlaku ma tak nastartovala ,ze doslo k velmi ostrej vymene nazorov ,ktora dopadla tak ,ze on si bude chodit kam chce a s kym chce a ja som chorobne ziarliva a mam sa dat liecit .Dalsi den som kamarake napisala sms s textom ci sa dobre bavi a ze ci by sa tak dobre bavila aj keby jej muz vypisoval cudzej zene s ktorou sa potajomky stretava o tom ,ze ma chut vyhodit jej dieta z vlaku a ze nech mi posle svoju adresu ,ze jej poslem kyticu kvetov s podakovanim.
Manzel sa jej nasledne ospravedlnil !!!!! On sa jej ospravedlnil - to mi pride tiez uplne psycho !
Dalsi den mi dcera zase hovorila ,ze ju nahdou stretli po ceste zo skoly ....
Od toho momentu mame tichu domacnost - bombarduje ma mailami aka som a on nic neurobil a vsetky rozhovory s nou boli priatelske - zaujimave ,ze doma priatelsky nie je a na deti len krici ,ale to enchcem rozvadzat - proste vsetko je nevinne a ja mu nemam co hovorit do toho a vsetci jeho kamarati si klopkaju na celo aka ja som ziarliva a pdobne .
Ja som mu opakovane povedala ,ze ked ona odmietla prist k nam s tym ,ze to nie je vhodne tam to malo skoncit ,ale nie lebo ja som chora a ziarliva a on je ten zdravy a normalny .
Moj manzel chodi na sluzobne cesty ,bol 3 mesiace na stazi v Prahe - ani jediny krat som mu nezavoalala ,ze kde je s kym je - stale on volal mne - nekontrolujem ho ,chodi s kamaratmi na pivo ,dokonca na obedy chodi s kolagami a skolegynou mladou slobodnou - nikdy som proti tomu nic nemala .Pokial ide niekam von nikdy mu nevolam kde je ,s kym ,kedy pride a podobne .
Pokusala som sa celu tuto situaciu napisat bez emocii a zaujima ma len Vas na zor na to .
Som ziarliva a prehanam ?
dakujem

lenbea
28. jún 2015

@jahodovapena nečítala som to celé, ale neni to normálne. hoci je to sestra jeho ex, ešte stále sa asi z toho uplne nedostal, aj ked je to už vela rokov. Ale nech sa na to pozrie triezvo. nemá čo pozývať alebo sa stretávať s inými ženami. Čo by povedal Tebe, keby si sa takto správala Ty? a čo na to Vaše deti a partner tej ženy? či chce aj jej narobiť problémy a seba strápňovať. a čo ked si žiarlivá, keby Ti bol ľahostajný, tak nie si. Teraz je s tebou, tak nechsi láskavo uvedomí, že má Teba povzývať na kávu, nie kadekoho.

vikusss
28. jún 2015

@jahodovapena Ahoj snažila som sa všetko prečítať ale je toho strašne veľa. Neviem ako vhodne reagovať pretože ja byť tebou to riešim oveľa razantnejšie a podľa jeho názoru by to bolo určite žiarlivejšie. Mám na teba takú otázočku myslíš že ta nepodviedol? Nechcem byť zvedavá a na túto otázku mi nemusíš ani odpovedať odpoveď si iba sama pre seba, ako je na tom váš sexuálny život? Keď je teda taká úžasná a ty taka hrozna mrcha tak prečo nieje s tou pani úžasnou ???? a prečo prišla na SK resp. aký problém je v ich vztahu keď nemohla ostať tam ale musela prísť sem?? zrejme obyčajná hádka to nebude ani by som sa nečudovala ak by oni mali vo vzťahu neveru s jej strany keďže jej nevadí že tvoj manžel je zadaný a má závesky.... čomu ešte nerozumiem je to ako môže milujúci otec povedať o svojích detoch zeby ich najradšej vyhodil... ako pre neho je dôležitejšia nejaká cudzá ženská s cudzím dieťatom ktorá tiež ma muža??? ten kto by sa mal ísť lieči nie si ty ale ON... !!!!!!!

oldman50plus
28. jún 2015

@vikusss @lenbea Mala by si to prečítať celé nepísala by si od veci.
Pravdou je že obaja pôsobia značne neštandardne (som diplomatický) ale mali by ste mať rovnaký meter na obe pohlavia. Pokiaľ berieme ako pravdu čo napísali (nebude to asi celkom tak ale predpokladajme) tak za chlapskú časť ľudstva príchod manželky o piatej ráno zo stretnutia s ex milencom bez toho aby som to povolil pripadá mi ako prehrešok ktorým stratila akékoľvek právo posudzovať moje konanie takže na následné stretávanie a písanie so sestrou ex priateľky by som povedal: Najprv si pozametaj pred vlastným prahom.

vikusss
28. jún 2015

@oldman50plus no pozri pri taktomto spravani chlapa by som si aj ja robila co chcem... 🙂 aj ked mas pravdu ale aj tak si myslim ze je on taky ten co vie dobre zamavat pretoze to vidno uz len v tom ako napisal on svoju verziu tak prepracovane myslienky ze clovek ktory si to cita musi byt unesený aky je on chudak pise ako keby bol nejaky pravnik na vsetko ma tak dobre argumenty az mi to je podozrve ... 🙂

solidadesol
28. jún 2015

@jahodovapena nerada sa vyjadrujem k takymto veciam, do ktorych naozaj nikto z nas nevidi...ALE velmi velmi mi tato reakcia od bledemudry pripomina mojho ex, ktory po rozchode nemal problem ma vystopovat aj tu na MK, kde som raz pisala o svojom probleme a ociernovat...nepaci sa mi to a dalsia vec, ktora mi ho pripomenula je, ako sa tvoj manzel odvolava na manipulaciu.....sam zrejme manipulatorom je...moj nazor.

oldman50plus
28. jún 2015

@solidadesol Rozdiel je v tom že ona sama mu ukázala túto konverzáciu - ak toto nie je znakom manipulácie čo iné - takže to že sa on ozval mi pripadá normálne. Nie celkom ale čo popísal.
Ukazuje to len to že ani jeden nemá čisté ruky a preto posudzovať mieru zavinenia je ťažké. Napríklad nevieme kto prvý sa začal správať neštandardne.
V takýchto prípadoch každý ma svoju pravdu.

ziwa1
28. jún 2015

@oldman50plus povedala by som, ze obaja zairlia na toho druhého a obaja vyuzivaju pofiderne barlicky v podobe kvazi mileneckých vztahov, aby si vo svojich ociach udrzali status chceného a partnerovi ukazali, ze su stale cenny tovar na sobasnom trhu.

obaja maju dvojaky meter na seba a toho druhého.

v tom, ako obaja ukazuju svoju obetavost, toleranciu a poukazuju na to, ako je tym pohrdnute druhou stranou - ukazuju iba to, ako jeden na druhom velmi visia.
urobili si z manzelstva nie rovnocenny vztah, ale bojisko. vzajomny patovy vztah. ani cihi, ani hota.
chcu byt spolu a zaroven si chcu vydupat u druhého bezpodmienecnu uctu.

vôbec si neuvedomuju, ze na to, aby predviedli svoju hodnotu pred nami a poobhajovali svoju pravdu, povytahovali z rodinnej skrine onakvejsich kostlivcov. az sa clovek pyta, ci tu aspiruju na Oskara za zivotnu rolu obete.

pritom im na sebe stale dost zalezi vzajomne.
len v snahe neukazat slabost, to nepriznaju. boja sa, ze by ju ten druhy hned zneuzil proti nim.

odporucila by som poradnu. nevidim dovod, preco by spolu nemohli ostat, potencial na to maju.
ale ak to ostane na nich, tak to neustoja a dusevne si vzajomne dost poublizuju, nez budu mat tak dost, ze sa konecne doranani odplazia z bojiska a rozvedu.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
28. jún 2015

No že to teda prepierajú tu, keď si mohli dávno sadnúť a porozprávať sa. Ak to nie je možné odporúčam smer manželská poradňa, príp. vzťahová. Myslím, že jeden je za 18 a druhý bez 2 za 20.

solidadesol
28. jún 2015

@oldman50plus asi som sa zle vyjadrila v tom, ked som napisala slovo vystopovat, to urobil moj ex, bledemudry podla jeho vyjadrenia nie, ale v podstate mi slo poukazat na to, ze nie je pekne tu pisat a vytahovat minulost svojej manzelky. A celkovo sa vobec vyjadrovat k tomu tu na nete. Jedna vec je, ked niekto sem napise anonymne, trebars tato zena a ziada o radu a druha, ked sa tu zacne jej manzel pred nami snazit to nejak vysvetlit....na co nam? Naco? Ked mu ide o svoju manzelku, tak nech to s nou teda riesi medzi styrmi ocami a na MK kasle....jeho zena chcela radu, nie on. Z jeho strany tu nejde o nic ine, ako zmanipulovanie cudzich ludi, aby uverili, ze az taky ....nemoze byt. Ak si nezazil skutocnu manupilaciu v partnerstve, naozaj je velmi tazke to z jeho prispevku vycitit. A tak ti poviem,bud rad...lebo zivot s takymi ludmi je nemozny.

oldman50plus
28. jún 2015

@solidadesol Ona ho ale očiernila tiež. Radu mohla formulovať tak aby získala súcitné odpovede ale od začiatku mohla mať v pláne mu ju potom ukázať. Pokiaľ by chcela poznať názory ostatných tak mu ju nemala ukázať.
Ja v tomto skutočne medzi nimi nevidím rozdiel, našli sa. Obaja tak chcú dokázať že ja som mal pravdu, mne bolo ublížené ( a keby to partner pripustil veľkomyselne mu odpustiť) že tomu kľudne obetujú vzťah.

saskia24
28. jún 2015

tak ja by som už len chcela vedieť ako je to teraz medzi tými dvoma manželmi a či to nejak riešia. Už sa totiž ani jeden z nich nejak nevyjadruje

natalym
28. jún 2015

@saskia24 Možnože že to konečne prestali riešiť tu a začali sa baviť doma.

sante81
28. jún 2015

A ja tomuto celému pribehu neverím ani makké f. Asi skoro začali prazdniny

lesoleil
28. jún 2015

privela nahodnych stretnuti... ja by som to riesila asi rovnako, pozrela mu sms a potom by som urcite nevedela stisit hlas, keby som si precitala to, co Ty. Otazne je, ze ak by snou aj nieco mal, ci by bol ochotny to skoncit a ci by si to Ty vedela prekusnut a pokusili by ste sa fungovat dalej. Poloz si otazku, co chces Ty a co si myslis, ze chce Tvoj mm. A zacnite sa zhovarat, inak to nevyriesite a ticha domacnost nikomu neprospieva, urcite ani detom. Drz sa.

zabudnuta
28. jún 2015

@oldman50plus fiiiha ak mozem kolko mas rokov? paci sa mi tvoj nazor , vzdy pridavas k veci,,to sa casto nevidi

luciferkax
28. jún 2015

Fuuuha...blba sotuacia ktoru nezavidim..zrejme to chce poriadny rozhovor alebo chlapa nakopat do..... len jednu vec by som nerobila..nepis JEJ... nebud navonok hysterka...ale s.chlapom.to piroadne pories...drzim poriadne palce

luciferkax
28. jún 2015

@luvika tiez pozeram ze chlap napisal svoj postoj...a aj tak je zly? zene veri kazdy a.chlapovi nie? BABY BABY.. KAZDA MINCA MA DVE STRANY

luvika
28. jún 2015

@luciferkax tak vidis, mamickovske forum :D keby bolo oteckovske, tak sme my zeny v haji :D no ale aspon niektore dokazeme akceptovat aj aj :D teda obe strany...

luciferkax
28. jún 2015

@luvika SOM ODPISALA autorke a az potom som si vsimla ako to dopadli..ZE ZACALI komunikovat cez.kona... to uz je iny probleeem ..a vaznejsi ako ta sestra ex..z ktorej sa napokon vyklula kamoska z detstva..co nemi az tak strasne... napr.podla mna je vtipne aj to vyjodenie deti z vlaku...mne deti bezne lezu na nervy tak tu frazu pouzijem 🙂 🙂

maciatkolulu
28. jún 2015

@luciferkax vtipne to je, ked by to manzel napisal svojej manzelke a nie kamaratke.... az taka velka kamoska z detstva to byt zarucene nemoze kedze je medzi nimi podla toho co pisala autorka 18rocny rozdiel... Ja sa urcite nezastavam ani jednej ani druhej strany, ale toto by sa urcite nepacilo ziadnej zene, teda manzelke, takze toto nebol dobry priklad. Je to proste rozpadavajuca rodina, kde nema rozum nikto a odnesu si to IBA deti a to nie iba ich, ale ak je do toho zapletena aj dotycna kamaratka z detstva 😉 tak aj jej dieta. Je to smutne

luvika
28. jún 2015

@luciferkax uff...tak ja moc na cierny humor nie som, a s mnohymi vecami co on robi ani nesuhlasim, ale beriem to tak, ze ani ona nie je anjelik bez viny. Cize je hlupe nadavat na neho, rovnako ako len na nu...

celasapremenim
28. jún 2015

podla tej sms s pusou, kde sa divil, ze nezamrzla, by som dokonca dedukovala, ze spolu nieco mali
aby bolo jasne, uplne urcite medzi nimi nieco je a myslim si, ze to vies
vobec sa ti necudujem, ako si zareagovala, ked zoberiem do uvahy, ako sa chova doma k tebe aj k detom
v kazdom pripade si neuvedomuje, ze moze stratit rodinu
neviem, aku mas situaciu a ako sa vies zmobilizovat
ale by som na cca par tyzdnov odisla prec, bez deti, na dovolenku

ju neriesim, ona je nepodstatna, dolezitost jej namaloval na celo tvoj manzel

celasapremenim
28. jún 2015

...alebo nech ide niekam popremyslat on, ci mu stoji za to, stretavat sa za takychto podmienok s inou zenou a znevazovat pred nou svoju rodinu

zalaskana2
28. jún 2015

ja osobne sa priklanam na stranu zakladatelky .Ten jeho prejav mi pride velmi rozporuplny - mna nepresvedcil o tom ,ze je to pravda co napisal .
Podla mna mu zakladatelka poslala ten mail z dovodu aby videl a uznal svoju chybu- keby bola taka ako on o nej pise tak by sa na neho uz davno vykaslala .Z toho co pise ,ze mala v minulosti bohatych milencov a podobne mi nepride ako nejaka skareda chudera co je odkazana na taky zivot -skor naopak(nemyslela som tym ,ze by bola zlatokopka to asi nie je ked dala jemu prednost ) .Ale ako som uz pisala pride mi to velmi rozporuplne co on napisal .Okrem toho nerozumiem preco riesi a vykresluje ju v takom svetle a opisuje jej zivot este pred tym ako ju poznal - nevidim dovod aby sudil jej zivot pokial on este v jej zivote nebol .A ked ona nebola na tie sporty to asi tiez vedel a sam sa rzhodol ,ze sa s nou ozeni.Ako pise sam jeho mama nie je normalna a vyrovnana zena - este aj svoju mamu do toho zatiahol?Pokial jeho mama nie je normalna a vyrovnana od coho je on normalny a vyrovnany ked pochadza z takeho prostredia?Dalej pise ,ze zena podala o rozvod a hned otehotnela -podla mna si ju chcel priputat a preto otehotnela znova,lebo jeden dospely muz vie co robi -hlavne vie ako sa robia deti .
Mne pride zakladatelka ako dost citliva osoba ,ktorej zalezi na vztahu - inak by nekontaktovala jeho matku a neprosila by o radu tu a pokial by nemala o manzela zaujem tak by ju nezaujimalo s kym sa stretava - podla mna on ju dost manipuluje a uz nevedela sama ako ma reagovat na jeho stretnutia so sestrou ex .Tiez ma napadlo ked ona je o 18 rokov mladsia kolko mala rokov ked ju vozil s frajerom hore dole?A kyticu manzel nedonesie ,lebo co bude o pol roka ?To je tiez uplne cudny nazor !Aspon by som to skusila .
Dievcata ruku na srdce tie ktore mate 6 a 3 rocne deti kolko krat mate chut ist vecer von a zabavat sa do 5 tej rana s ex milencom?No ja sa veru doplazim do postele o 9;30 a uz nemyslim na nic okrem postele.A este niekde pise ,ze mladsie dieta je nejako chore.A on sa jej nabural do mailov - no toto ma uz uplne dostalo!Uplna kontrola z jeho strany .
A najviac ma zaujalo ako sestra ex povedala,ze je jej ako brat - nerozumiem preco sestra ex potrebuje na dialku manzelku ubezpecovat ,ze je jej ako brat - pokial by to bola pravda manzelka by ju asi uz davno dobre poznala .
Inak ked si vsimnete tak kazda z jeho zien co spomina ci matka,ex,manzelka mali nejaky problem ,dokonca aj deti maju problem - len sestra ex je vyrovnana zena a ma celkom jasno a preto si oni dvaja rozumeju.
Zakladatelka sa pravdepodobne odmlcala nakolko ked to jej muz cita tak uz nema chut rozoberat - ako sa hovori mudrejsi -ustupi .

oldman50plus
28. jún 2015

S matematikou pomôžem mala 41-18-8=15
Je to celé zvláštne ale ak píše o nej lži prečo to nepoprela? A prečo by on písal lži ak vedel že ona to bude čítať? Moja chlapská logika tu nefunguje.

natalym
28. jún 2015

@zalaskana2 A Ty si jej klon. 😀

charity
28. jún 2015

@oldman50plus To, co popisujes, sa bezne deje napriklad vo vztahoch, kde je psychicke tyranie. Loz sluzi na izolaciu obete od kontaktov s okolim. Ved kto uz by veril alebo pomahal k.rve... A obet sa nebrani, lebo sa boji dalsej agresie. Manipulatori, psychopati takto klamu bezne.

natalym
28. jún 2015

@charity Na to poukazuje, toto zverejňovanie riešenie verejne súkromných vecí, normálny človek by to riešil doma a nie takto, však ale nech vedia aký je on chudáčik, nie?

oldman50plus
28. jún 2015

@charity Lenže to by bolo možné len ak si to ona neuvedomuje. Ona totiž žiadne týranie kým tu bola len ona nespomenula, sťažovala sa len že žiarli na jeho správanie. Vystavenie partnera do pozície aby žiarlil je určite tiež týranie ale prečo jej nepripadá že ju týra tak že sa bojí o tom hovoriť a o žiarlivosti sa nebojí? Iba ak si je tak istý jej kontrolou že vedel že ju umlčí?
Pozn. Lož ako pracovnú metódu používa dnes kopec povolaní.