Žijem v zahraničí, rodina žije na Slovensku - zlý vzťah k svokrovcom

maloginka
15. mar 2014

Zijem uz 8.rokom v zahranici, vydata, jedno dieta... vsetko bolo super, pokial sa nenarodil syn. Zmenil sa moj vztah k svokrovcom, lebo si stale narokovali byt s malym, najlepsie 7 dni v tyzdni, chovaju sa k nemu akokeby to bol ich syn...to sa tak stupnovalo, az ich teraz nemozem ani vidiet!!! s manzelom kvoli tomu hadky...
a druha vec, velmi mi chyba rodina, priatelia...hneva ma to, ze nemaju moznost byt s malym tak ako svokrovci, ... tieto veci mi predtym tak nevadili, az teraz ked maly rastie, stale nad tym rozmyslam, az ma to zerie vsetko vnutri... niekedy ba som sa najradsej zbalila a odisla co najdaleeeej od vsetkeho ☹
bojim sa ze si to odnesie nas vztah s manzelom...
mate niektora podobny problem?

bronia13
15. mar 2014

hm manzel je Slovak ci zo zahranicia? ja ked som zacala chodit s manzelom (Slovakom) tak som mu zaraz povedala ze ja sa na SK nikdy nevratim ze ak chce on tak si nic nebudeme zacinat, povedal ze on bude tam kde ja, takze my sme si to vyriesili na zaciatku (mala som vztah co chel ist na SK,skoncili sme to a teraz by rad sa vratil spet 🙂 ) ja by som tu napriklad nebola keby tu nemam celu rodinu, mne by to velmi chybalo, obdivujem ludi co su tu x rokov a bez nikoho len znami a kamosi - my si tu pomahame s detmi, mama byva 10 minut od nas, sestra 15... tak ale byt tu sama asi sa vrtim na SK tak v tom ta chapem ze chces aby si bola okolo svojej rodiny a videli drobca, mne by to chybalo. Manzel sa nechce vratit? a ako pises urcite to nie je dobre pre manzelstvo kedy ty chces ist domov a on nie....sorry asi som ti velmi nepomohla len ak tak skus presvedcit manzela, preco nechce ist na SK?

maloginka
autor
15. mar 2014

Manzel je nemec 🙂

bublinka1s
15. mar 2014

@maloginka do bodky a do pismena moja situacia a moje pocity, som uz uplne na dne zo svokry,ktora uz moju dceru oslovuje, moja dcera najdrahsia, neviem do kedy sa budem este ovladat.....

tova
16. mar 2014

@maloginka ja som mimo Sk uz 20r. ale bizku rodinu mam pri sebe na sk ma nic netaha. Ale pocity co mas ma 80% zien v tvojom pripade. Prvych 5r. sa clovek zoznamuje s novou krajinou, nejako si ine veci neuvedomuje, potom je to zlom a hlavne ked sa narodia deti a neda sa ist na navstevu, neni ziadna pomoc. Clovek sa citi ako v pasci, lebo s dietatom sa nemozes len tak prestahovat na sk bez suhlasu ex. Vela ludi to riesi tym, ze na cele letne prazdiny chodia na sk, potom cim najviac niekto z rodiny by mohol prist za tebou, z nemecka to neni az tak daleko, radsej ist 2 krat do roka na par tt na sk ako sa rozviest, to musi ale pochpit aj muz.

elina25
16. mar 2014

Ja som svokre dala pocítiť kto je matka malej,moja svokra mi išla diktovať čo mám malej obliesť k doktorke,odsťahovali sme sa a je pokoj 😉

luba28
16. mar 2014

@elina25 hmmmm,zeby???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elina25
16. mar 2014

@luba28 a to ti zlatik poviem zajtra z čím vyrukovala najnovšie 😀

maminka172
16. mar 2014

@elina25 Ahoj, byvali ste v jednom dome? Pytam sa, lebo aj ja chcem odist, Len my mame dom na spolocnom dvore s nimi. Neviem ako to poriesim. Manzel odist nechce.

maloginka
autor
17. mar 2014

Tak som to v sebe uz nemohla dusit a rozhodla som sa s drahym o vsetko porozpravat, kedze mi na nom stale zalezi 🙂
Spravila som analyzu situacie, nakreslila a napisala na papier :D (som si normalne sadla, sama za stol, napisala vsetko -ako sa citim, ako je to niekedy tazke, preco mi lezu jeho rodicia na nervy a preco nase vztahy uz nikdy dobre nebudu... a proste vsetko)
potom sme si to spolu precitali, vydiskutovali a dokonca aj revali 🙂 povedal, ze vela veci pochopil, bude sa snazit, lebo vie ze to nemam jednoduche 🙂
tak uvidime ako dlho to bude fungovat.. aaa zatial to vyzera tak, ze tu budem mat cely maj svoju rodinku, tak sa tiiisko tesim🙂
majte krasny den!!!