Žijeme so svokrovcami a nemám žiadne súkromie

inkognitoo
24. nov 2013

Caute mam taky problem som na materskej zijeme u svokrovcov a momentalne je svokor doma cely den ma otravuje niecim co ma vobec nezajujima(stale rovnaka tema) uz som pomaly na nervy. Bojm sa uz ist do spolocnych priestoroh lebo viem ze zase zacne o tom tocit...ale ajtak mi to nepomoze lebo ak sa aj zavrem u nas do izby sledujem tv tak o suverenne bez zaklopania otvori dvere a zacne mi zase o tom tocit...chapem ze sa zrejme nudi ale uz mi to lezie na nervy kebyze sa bavime o melej tak pohoda ale furt o niecom do coho sa nevyzna ani on ani ja a mne to je uprimne jedno..
Co s tym mate niekto nieco podobne?

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@evelynm my sme takto byvali par rokov dozadu a ten dom moc navrhnuty na dalsie deti ani nebol...rodina prisla tak cakane-necakane
No vcera som so svokrou nebola mozno dnes jej poviem je som racej odisla ako pocuvat cely den blaboli ale neviem ci pomoze..uvidime..

cerez
24. nov 2013

Aj keď je to svokrov dom, je slušnosť zaklopať a tiež rešpektovať súkromie druhej rodiny. Určite sa o tom porozprávať s manželom a nech skúsi dohovoriť otcovi, nech rešpektuje vaše súkromie. No čo sa týka točenia stálej rovnakej nezáživnej témy, to je už horšie. Proste nie každý sa vie rozprávať o čomkoľvek. Niekto stále rozpráva o viere, iný zas o politike, ďalší zas len o autách. Bohužiaľ, no človeka nezmeníš. Jediné čo môžeš zmeniť, tak to je súkromie. Kde budete bez svokrovcov.

h2
24. nov 2013

@mima4 To nemyslíš vážne, že nepoznáš rodinu, kde sa klope. U nás v rodine si dvere zatvárame málokedy, ale ak už má niekto dvere zatvorené, tak neexistuje, že by k nemu niekto vtrhol bez zaklopania. Keď som ešte ako decko žila s našimi, mali sme so sestrou spoločnú detskú izbu a otec teda u nás klopával úúúplne vždy a to odkedy si len pamätám. Keď je môj muž v kúpeľni a nutne tam práve potrebujem vojsť, tak tiež zaklopem a ešte sa aj opýtam, či môžem vojsť.

majki555
24. nov 2013

@mima4 Podla teba je uplne normalne, ked svokor vleti do izby dospelej zene bez zaklopania? Ci uz je to nevesta,alebo aj vlastna dcera?

Ked uz sa dohodli na spolocnom byvani, tak trochu slusnosti a sukromia sa musi predsa zachovat.A treba to co najskor na rovinu vydiskutovat /lebo niektori ludia zial nepochopia sami od seba/ , tym sa predide zbytocnym problemom.
Nevesta je pre svokra "svojim sposobom" cudzia zena, takze by mal respektovaj jej pravo na sukromie vo vyhradenej casti domu, ako je napr. spalna, kupelka a pod.

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@maca_p hej viem ze si za to mozem sama
Ja by som aj sla byvat sama.. muz nechcel a teraz to uz moc nejde..

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sissy27 tak mas pravdu moj muz si nejak este zakladat rodinu nechcel... a byvame tam uz dlho... ja viem mala som si dupnut este pred par rokmi

evelynm
24. nov 2013

@inkognitoo , pisala si, ze brali hypoteku, aby bol dom velky. Tak ako je teda velky, ked nie je rieseny na dalsie deti? Ak tam byvate uz dlhsie, tak ste si snad nejake pravidla zauzivalli, ci?
Viem, ze sa lahko "mudruje", ale deti maju prist na svet cakane, ked su na to rodicia pripraveni.

maca_p
24. nov 2013

@inkognitoo on nechcel a ty si sa uspokojila s jeho nemalo lakavou ponukou? pomyslela si na nieco take, ze raz bude dedicke konanie a z odtial mozete vyjst s holym zadkom? pises, ze tam mate este svagrinu.. vas tam musi byt strasne vela. ako si s tym mohla suhlasit?

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@evelynm no predtym bol maly barak stary ..kuchyna obyvacka detska spalna wc
Novy kuchyna ostala a predlzilo sa a nadstavilo sa(vsetko okrem kuchyne sa zburalo) dole svokr. izba obyvacka kupelna hore nasa spalna svagrina spalna kupelka obyvacka a malinkata izba (povodne to mala byt kotolna momentalne pc miestnost) ked bude mala vedsia bude tam mat izbu no tak som to myslela ze kebyze mame este jedno tak neviem kam dame deti ked budu vedsie ale to sa vyriesit da..ono stavali koli tomu aby sme mali vlastnu izbu my aj svagri z priatelom

adigo81
24. nov 2013

@inkognitoo ved aj tu varila,ale ja som zvyknuta,trosku na inu cistotu a tak,a nie 5 veci dokola varit stale,tak som sa rozhodla ze si varime pre nas,aj ked viem ze sa jej to moc nepaci,a nepovie mi to do oci... .a svagrina,ta sa nechyti riadu,ani keby ho bolo az po strop,a ja tiez nemienim denne robit umyvacku,ale ved vsade je volaco,v kazdej rodine a zakial sa clovek neosamostatni to asi lepsie nebude 😒 😖

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@maca_p sme tam 7 spolu z malou ale svagri sa striedaju raz tu a druhy tyzden u frajera a jeho mamy
Tak ja som ho nechcela nutit ist sami byvat...ved hadam moj muz raz bude mat narok na ten dom nie?

sissy27
24. nov 2013

@inkognitoo tak si dupni teraz - radšej neskoro ako nikdy... alebo chceš takto žiť celý život?
raz manžel bude mať nárok na ten dom - koľko rokov majú svokrovci? tipujem tak okolo 60-65, takže ešte v pohodičke 30 rokov tu budú... takže super vízia, na dôchodok možno konečne budete samostatní...

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sissy27 svokra bude mat 50 a svokor o par viac
No dobre my sa odstahujeme a oni mozu ist pod most lebo nebudu mat ako splacat hypoteku
Moj muz sa NECHCE ODSTAHOVAT tak ja nic nevyriesim

bbarboraa
24. nov 2013

@mima4 to je blbost ma klopat co keby akurat bola naha alebo co .. ci to je jeho dom ci nie... ale keby ich nachytal pri poobednajsom sexe? ...
porozpravaj sa s nim ty... ved to je normalne ze kedvchce dispelu muz vtupit do izby dospelej zeny tak zaklope... aj orec dospuevajycej dcere...

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@bbarboraa nema ma s kym nacapat pri sexe 😀😀😀
Ale asi uz mu poviem ze ma to nezaujima
Pisal mi tersz drahy ze mu mam povedat ze ma to nezaujima a on neni odbornik nech to necha tak

tyssa
24. nov 2013

ja len tak na okraj, pretoze uz x krat bolo pisane,.. pri dedicskom bude mat tvoj muz narok na pol domu /nie ty/, ak sa rozvedies tak pojdes s holou, pomahate s uverom, pomaha aj svagrina? nechapem zeny, ktore nemyslia na svoju buducnost /aj svojich deti/- to nie je o vypocitavosti ale o priamom rozhovore o financnej casti vztahu, a potom sa tu vytvaraju temy ako ktora dopadne pri rozvode,...
tiez byvame zatial so svokrou /je to fajn zena/ ale dom mal byt napisany na manzela, doteraz nie je a ona to odmieta /hoci bola taka dohoda, ked sme sem isli/, odmietame investovat peniaze a buduci rok odchadzame, manzel ma brata /ten ma dlzoby na 5 zivotou,../ a ano aj my budeme zadlzeni niekde v panelaku ale ideme prec,..
takze manzela presvedcit aby ste isli a zariadili si svoju domacnost

sissy27
24. nov 2013

@inkognitoo no tak potom ti iné neostáva ako prispôsobiť sa - najbližších aspoň 40 rokov...prajem veľa síl a pevných nervov... btw. dúfam aj ostatní "spolubývajúci" prispievajú na hypotéku... alebo nech tam ostanú bývať švagrovci, nemusia kočovať hore dole a vy sa osamostatnite...riešenie je vždy, ak sa chce... ale ako si písala, tvoj muž nechce, tam je pes zakopaný...

mirkave
24. nov 2013

Ja som vychovana klopat na zatvorene dvere. Ked sme byvali isty cas u svokry(najdebilnejsi napad na svete) a vosla bez zaklopania,tak sa jej podarilo nas nacapat v tom najlepsom,alebo ked som si davala tampon. No uznaj,ze pri tychto veciach nepotrebujem asistenciu nikoho.najradsej by sme sa v riti videli vsetci.odvtedy klopala alebo sa aspon opytala,ci moze.

laila22
24. nov 2013

@inkognitoo jeho rodia si vzali hypo na stare kolena a prerobili dom, aby ste vy mali vlastnu izbu a jeho sestra s priatelom? Ona neplanuje ostat s rodicmi? Uprimne, zas az taky velky ten dom nieje.. Nikdy tam nebudes mat sukromie a nikdy nebude iba Vas, aj ked splacate hypo... Svokrovcov mas pomerne mladych.. Neviem naco podnikali taketo kroky... Si v peknej pasci... Dokonca, ak by si sa aj rozviedla jedneho dna zmanzelom, nemas narok na nic..
A cim Ta ten svokor tak neskutocne vytaca? 🙂

jahodka8
24. nov 2013

Dvere si môžeš zamykať. To sú také zvedavé typy, svokra už asi nezmeníš.

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@tyssa ano viem ze polka domu bude jeho (resp.nasa ked som jeho zena ci?) A ue mi jasne ze kebyze sa rozvedieme tak to bude dost naprd.(koli tomu chcela moja babka aby som sa vydala ...aby to naprd nebolo)svagrina viem ze plati nejaky ucet ale neviem ze do jakej miery to je alebo kolko.
Viem ze moj muz nechce odist ani za svet

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@sissy27 tak niecim prispievaju... im to zatial asi vyhovuje chodit hore dole... no co mi ine ostava...niekedy lutujem mohlo byt vsetko inac

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@laila22 oni vraj niekedy raz planuji ist do svojho ale zatial ziju ja striedacku a vyhovuje im to...no ani ka v podstate neviem... aby kazdy mal svoje miesto no...a netlacili sme sa nakope (i ked...) a nemohli vediet ako dopadne svokor..

sigma510
24. nov 2013

Nie vždy sa s tebou ľudia budú baviť iba o tom, o čom chceš ty, to na margo vety, ..."kebyze sa bavime o malej"... Tvoj problém si musíte vyriešiť asi len vy doma pohovorom s tvojím drahým svokríkom, že si jednoducho neželáš aby niekam vstupoval bez zaklopania. Ja bývam tiež u možno raz budúcej svokry, ale rešpektujem to že bývam pod jej strechou a prakticky v celom dome sa pohybuje bez zaklopania, samozrejme do kúpeľne a podobne si nelezieme, za prvé máme od takýchto miestností kľúčiky a za druhé sa dokážeme vzájomne rešpektovať. A tiež mi sem tam rozpráva všeličo a nie vždy ma to zrovna nejako berie, ale pozerám sa na to tak, že kde sa má porozprávať, keď nikam nechodí (nemôže po operácií), keď nie so mnou, prípadne s nejakou návštevou.

studentkavs
24. nov 2013

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka, ktorý je určený ženám a je anonymný. Viem, že je táto téma citlivá a nechcete na ňu spomínať ale veľmi by ste mi pomohli vyplnením, pretože som študentkou vysokej školy a robím diplomovú prácu na tému domáce násilie. Veľmi pekne ďakujem ženám, ktoré vyplnia môj dotazník a touto cestou mi pomôžu k vypracovaniu diplomovej práce.

Dotazník môžete vyplniť kliknutím na link:

https://docs.google.com/forms/d/1hwVH3TytfVOnkP...

Ďakujem veľmi pekne

tyssa
24. nov 2013

ikognitoo sklamem ta, ale dedit bude len manzel /ibaze by dom prepisali pocas zivota na teba, dokonca keby ho prepisali len na manzela tak tiez nic nemas, pretoze dedicstvo a dar nepatria do bsm, preto by si odchadzala s holou, musela by si preukazat kolko islo z vasich penazi na dom a musel by ti dat pomernu cast / myslim ze max polovicu z toho co ste investovali zo spolocnych penazi pocas manzelstva, naklady na energie tam nepatria, len ak ste nieco prerabali,..a ak dava peniaze rodicom, to tazko vydokladujes ze naco to davaju,../, preto by som mala fakt vazny pohovor s manzelom, lebo myslim ze /aj ked to zatial tak nevyzera/ mas urcite financne ohrozenie,..

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@tyssa no parada tak to kam narok na polku auta ktore sme spolu kupili... hm a moja babka ze nech sa aspon vydam ked tam aj byvam a platila som tiez nieco.....aby som neodisla s holou... no tak to nemam vela moznostia moj muz ma ma v hrsti a dobre vravi ze bez neho som nic

tyssa
24. nov 2013

prave preto aj my odchadzame-aby som ja v pripade, keby sa muzovi nieco stalo nemala na krku uver a dom by zobral kvoli muzovmu bratovi exekutor /tiez by sme ten dom museli prerobit,../ kedze svokra nechce prepis,..takze budeme mat vacsi dlh ale vlastne,..mi to pripada tak ze tvoj muz presne vie preco nechce odist,../to nechcem rypat/-dalsi zdroj financii a keby nieco tak nic 🙄

macamac
24. nov 2013

@inkognitoo myslím, že vcelku máte drahé bývanie za jednu svoju izbu, kde nemáš súkromie + spoločné miestnosti
takto
do budúcna toto nie je vhodné bývanie pre vás
spoliehať sa na švagrinú, že RAZ sa chcú osamostatniť tiež nie je dobrý nápad
nikdy nevieš, ako dopadne, či sa rozídu, ako budú finančne a môže sa stať, že zostanú naveky v tej jednej izbe u rodičov
a ako fungujete s varením? to všetci máte jednu spoločnú kuchyňu?
a kde bude mať malá detskú izbu? a ak bude ďalšie bábo? a ak bude mať švagriná deti? a zostane?
a keď máte návštevu, kde máte obývačku?
toto nie je dobré riešenie s vašim bývaním
a plus - ty naozaj nemáš nárok na nič
maximálne na polku nájomného, ktoré ste platili ako manželia 😝

inkognitoo
autor
24. nov 2013

@macamac mame hore aj obyvacku kde vlastne travim vedsinu casu z malou(preve do tej miestnosti mi vtrhol svokor) hej jednu kuchynu vedsinou vari svokra.mala bude mat izbu z jednej malej miestnosti.. ale dve deti sa tam veru tasko zmestia a ked budu mat nahodou raz svagrina dieta noo tak fakt neviem ...a nasteva bud su v kuchyni alebo aj dole v obyvacke alebo u nas hore v obyvacke