Zničila som si život

1. mar 2022

V 50tke musím začať od nuly.Nemám ani svoj byt a toto ma najviac trápi.
Vždy som pracovala za nízku mzdu,mám len učilište takže som pracovala len vo fabrike alebo ako predavačka.Momentálne pracujem ako upratovačka uz druhý mesiac ale nevládzem.Nevládzem upratovať 8 hodín,je to pre mňa vyčerpavájúca práca.2 mesiace ma už bolí neskutočne celé telo.Každý deň prídem narobená a zničená a čaká ma doma bordel.Cez víkendy zase len upratujem byt,periem,varim,pečiem,žehlím,nemám žiaden oddych.Moje deti nechcú s ničím pomáhať,stále majú mobil v ruke.Teraz som chorá,druhý deň mám teploty ale postarať sa o deti a domácnosť musím.A aj keď som chorá deti nepomáhajú.
Po odrátaní napoly účtov,cestovného,obedy v práci,deťom do školy obedy,krúžky,oblečenie mi z výplaty ostáva zopár eur.Niečo mám našetrené ale je to smiešna suma.Neviem ako sa pohnúť ďalej.Ubíja ma takýto život.Chcela by som odísť a mať pokoj.Psychický pokoj.Partner so mnou jedná ako s handrou a to už veĺa rokov.Som zavretá v maličkej izbe už veĺa rokov a ani nevychádzam.Nemožem nič povedať,ak začnem nedokončim ani 1 vetu a už ma vyhadzuje,kričí po mne,fyzicky ma napáda a vulgárne mi nadáva.Vulgárne mi nadáva už veĺa rokov a už mi začína nadávať aj 15 ročný syn keď chcem aby sa učil alebo aby si poupratoval izbu alebo keď mu poviem aby vypol mobil.Tie nadávky su strašné,same piča,jebnutá,debil,včera mi povedal krava jedna prijebaná. Pred pár mesiacmi som deťom povedala že si prenajmem byt a odíndem preč.Syn povedal že on v žiadnom prípade nikam nejde a dcérka povedala že ona so mnou odínde.Syn je v puberte a keďže jeho otec chodí každý deň domov neskoro večer tak by mal byt pre seba,mohol by si robiť čo chce a mohol by hrať hry na mobile koĺko len chce.Odišli by ste od dieťaťa? Nechali by ste ho žiť s jeho otcom ktorý sa o neho nebude nijako starať? Maximálne mu objedná donášku jedla.Alebo by ste ešte tie 3 vydržali pokým bude dospelý? Môj partner je sebec,nikdy mi nepomáhal s deťmi ani s domácnosťou.Má vybudovanú svoju firmu,darí sa mu a domov sa chodí iba vyspať.Deťom sa venuje len v nedele,berie si ich na výlety,ja ostávam doma,nechce aby som s nimi chodila.
Ak odíndem neviem ako to zvládnem zaplatiť si prenájom bytu,stravu a ostatné výdavky.Skončim s dcerkou v 1 izbovom byte aby mi zostalo na stravu ale strava je drahá a z výplaty to neutiahnem,to aby som si našla ešte jednu prácu.Ale v mojom veku ja už nevládzem toĺko robiť a chcem byť aj s dcérkou,čo by to bol za život ani by som ju poriadne nevidela. Bojím sa aby aj dcérka neodišla žiť radšej ku ocovi lebo u neho by jej bolo finačne dobre a pri mne ju čaká chudoba a obmedzovanie.Má 10 rokov ale príde puberta a bude chcieť viac vecí.
Čo by ste mi poradili? Mám žiť ďalej takto ako žijem alebo odísť? Rodičov nemám,mám sestru.Všetko dražie,byty,strava,všetko,obávam sa že z obyčajného platu nevyžijem.A raz keď budem na dochôdku tak to už vôbec neviem ako zaplatím prenájom bytu.Zničila som si celý život a som neskutočne smutná.
Ďakujem za každú radu.

cacianka
4. apr 2022

@karolinakr nieeeee, som obyčajná žena z ľudu, čítam, orientujem sa, čerpám info z okolia, a snažím sa myslieť 🧠vidieť 👀a cítiť♥️

ceklis
4. apr 2022

@karolinakr iný človek akoby to písal.

karolinakr
4. apr 2022

@ceklis že? take čudne, cely ten koniec ma zvlaštne rozuzlenie.Pripajam sa k nazoru miadi, ze potom uz pisala čo ludia chcu počut, ked sa zacalo pisat o prestahovani, vtedy chcela zmazat diskusiu,, a s recami naco to je dobre, nie som povinna pisat, pritom stačilo napisat ešte nie som pripravena, chcem si vyriesit najprv veci, dajte mi čas, nech si to v hlave utrasiem...potom posmešky, ze susedke nedovolila jej pomoct, a co sme jej chceli 2 tasky odniest? No evidentne sa na nas dobre baví..ale hovorim ja uz neriesim, to je jej vec

liljana
4. apr 2022

Nechajte ju v klude spracovat vsetky nazory, co dostala. Snad ste si nemysleli, ze ked X rokov neriesi situaciu a svoj zivot, ze po par radach na anonymnom fore zvladne zmenit za 1 den svoj zivot? Ak tu zmenu urobi zle, tak si narobi este vacsie problemy ako doteraz. Chce to cas na rozmyslenie.

karolinakr
4. apr 2022

Podla mna niekto tu daval kontakt na tu kancelariu pre tyrane zeny slniecko alebo ako sa to volalo, s tymi by som sa spojila a riadila ich radami...za pol roka napisala sem, ako sa mi dari, moje male uspechy, postupne króčy, všetci by sa s tebou tešili, možno by aj ine ženy nabrali odvahu a bol by krasny happy end..

karolinakr
4. apr 2022

@liljana urcite ano, aj abstinujuci alkoholik, narkoman padne vela raz, kym sa postavi a vybojuje si svoje vitazstvo, od tyranej zeny urcite necakam otocku o 180°C v pondelok napise do poradne a v utorok uz nam mava z Floridy - treba byt realisti

vladinka
4. apr 2022

Ja som 31.3. pisala , že jej príbehu sice verím, ale neverím tomu,ako to zrazu zo dna den vyriešila, peniaze od sestry, nová práca,novy byt, sťahovanie (potom mi.poslala správu na svoju obhajobu)..a nakoniec perlička, ze išiel s ňou aj syn..tomu ťažko uveriť, puberťák, ktorý jej nadáva a nemá pre dobre slovo sa zrazu s ňou presťahuje..ja si myslim, ze sa nechcela priznat,ze zostala doma a nic sa nezmenilo, namiesto toho nam tu stručne dávkovala jej životné zmeny .... milá @autorka naozaj ti prajem, aby si sa rozhybala a zmenila zivot, nemusí to byt zo dňa deň...uprimne drzim palce v dalsom zivote🍀

akje
4. apr 2022

@vladinka 🤦🏼‍♀️

ceklis
4. apr 2022

@vladinka mám ten istý názor, ostala doma.

zuzka148
4. apr 2022

Tiež zdieľam názor, že si diskusia by mala zostať, aj keď niektoré príspevky chýbajú. Hlavný popis tu je a možno niekomu pomôžu aj tie ďalšie informácie.
Nerozumiem tejto iniciatíve ju zmazať. Je problém, ak autorka nerobí, čo očakávate? Ak to tak urobila a ich problém je už verejný, možno tu bolo naozaj veľa detailov. Asi má toho teraz viac, ako písať do diskusie. Tak ako ste písali, aj jej reálne ten oddych doprajte. Nech vás hreje pri srdci, že ste poradili. Zvyšok je už na nej a možno aj na ďalších ženách.
Toto urážanie sa, že neodpisuje, nedáva detaily, atď nie je na mieste.

inuzv
4. apr 2022

@zuzka148 musím len súhlasiť

kluska
4. apr 2022

mali by sme si uvedomit, ze autorka je roky rokuce tyrana zena a takato zena rozmysla uplne inac ako my, inac reaguje, netreba od nej ocakavat normalnu reakciu. Tiez si nemyslim, ze sa odstahovala s detmi, prilis rychly happyend, ale mozno sa myslim. Kazdopadne jej prajem aby bola stastna a aby s detmi mala pekny vztah.

bluka2
4. apr 2022

Osobne môj dojem je, že sa odsťahovala a teraz rieši úplne iné veci ako odpovede do tejto diskusie. Skôr aby si deti zvykli, administratívne veci a možno aj exa, ktorý podľa mňa nečakal, že to fakt spraví. Nečinné ženy, to sú iné diskusie. Tam sa väčšinou nakoniec dozviete, že ich chlap je vlastne skvelý a že vlastne žiaden problém nie je. Táto napriek zaoberania sa pre nás nepodstatnymi vecami a odmietaniu pomoci stale mala sa svoju situáciu pomerne realisticky pohľad.

miadi
4. apr 2022

Autorka vacsina neveri ze si sa odstahovala., no nikto ti tu za to ne “ nadava” ako si mala pocit. Kazdy by ti doprial aby si realne bola prestahovana. Ak nie si tvoja smola .Stale ti tu vsetci zeleme pekny život,

vladinka
4. apr 2022

@miadi presne tak😊

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
4. apr 2022

@brembo a ty si načo vsetko zmazuval?

miadi
4. apr 2022

@brembo anonym nemoze Sam zmazat temu tušim musi poziadat admina.

vikterinka
4. apr 2022

Pozrite si na netflixe seriál Maid(slúžka) vnesie vam to pohlad,ako rozmyslaju tyrane zeny. Pozri si ho aj ty autorka 🙂

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka148
5. apr 2022

@brembo a možno si tam písal užitočné veci, ktoré by niekomu pomohli. Úprimne, nerozumiem týmto mazaniam dôkazov 😀
Klídek, mozno za rok sa autorka ozve, že to zvládla a žije spokojne so svojimi deťmi.
Sme na internete, neberte to príliš osobne.
Niekedy mi to príde, že ľudia čakajú, že sa tu pomaly zverejní aj adresá, mená, veľkosti oblečenia, atď. 😀🙃
Mne sa naopak páči, že autorka je opatrná, nezverejňuje všetko. Je to rozumné. Potrebovala sa poradiť, rady dostala. Hotovo. Keď bude chcieť, napíše a naopak. Diskusia splnila svoj účel.

cacianka
5. apr 2022

@zuzka148 dúfam že ju nezmazu, lebo môže plniť svoj účel aj ďalej, pre autorku aj pre iných ktorým môže pomôcť

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leonie28
15. apr 2022

@ autorka tak ako sa máš s odstupom času?

mirka414
15. apr 2022

@leonie28 jeeej moja dcérka sa vola leonie 😊

inuzv
15. apr 2022

aj mňa by zaujímalo, ako sa máte

cacianka
18. dec 2022

@inuzv autorka má pokračovanie v novej diskusii zo 16.12. pod názvom Ako prežiť Vianoce bez detí

daniela1911
18. dec 2022

@cacianka tiež si myslím, že je to ona..

miadi
18. dec 2022

@cacianka wow nasla si to! Myslela som na teba pri tej novej teme.

cacianka
18. dec 2022

@miadi nevládzem sa vrátiť k môjmu príspevku, už si veľa nepamätám , ale v podvedomí ju mám stále aj jej príbeh, lebo hádžu sa mi vredy na žalúdku, že nech sme sa akokoľvek snažili jej pomôcť, podporiť, tak stále žije v tom psychickom bahne.
Netuším ako poriešila sestru a € od nej, ale asi veľmi zle.
Normálne mám chuť vyhľadať jej sestru, a zistiť o čo ide.
Alebo je to pacientka, a píše svoje bludy do éteru.
Fakt neviem čo si mám myslieť.