Aké občerstvenie na prvé narodeniny?

kelisovakarinka
11. feb 2020

Ahojte mamičky 🙂
poprosím radu pre občerstvenie na prvé narodeninky pre chlapčeka Bude ti v Rodinnom dome a bude 🙆24dospelyvh ľudí a 10deti ..😃
Urcite budeme robiť Guľaš a Tortu piecť 2druhy jednu pre Ročne a neročne deti 🙂 A potom sladkú Klasickú...
Očakávam rady a tipy na šaláty misy atď 🙂 Dikicko 🙂
kludne aj kreatívne niečo 🙂 poprípade foto 🙂

ukulela
11. feb 2020

@kelisovakarinka no hlavne si to premysli a naplanuj tak, aby ste mali co najmenej roboty a co najviac si uzili tu oslavu. takze ak tak dost gulasu, ak by to bolo uz v teplejsom pocasi a gulas by sa varil von, tak by som asi riesila gril a maso na gril a ku tomu nejaky kybel dobreho sviezeho zeleninoveho salatu. o zakusky/pagace poprosit mamy, starke, sestry,.... ak kazdy nieco donesie, nebude panika. a teda robila by som to v neformalnom duchu, ziadne stolovanie a spolocne pripitky a pod. ale gulas, resp. svedsky stol s nejakymi reznami a salatom, mozno pecenou kackou a kapustou a loksou, skratka co mate v rodine overene a oblubene .... aby sa ludia obsluzili sami a bolo to viac menej neformalne. jednohubky a chlebiky a podobne prkotiny by som neriesila, zbytocna robota, ak by ste chceli nieco take mensie ako predjedlo, tak natierky (vajickova, syrova, sunkova, tvarohova - aku mate radi) do misky a ku nej na tanier male bagetky a kto chce, ten si naberie/natrie. a este nakrajat vedla na tanier zeleninu/chery paradajky/daco svieze .... skratka urobit to ako taky banket.

kelisovakarinka
autor
11. feb 2020

@ukulela Super vdaka za tip ..
Oslava bude 8 marca ..urcite chlebíčky nemienim robiť ani má nehne uvažujem nad šalátom mrkvovo kapustovy na sladko s jogurtom Bagetky a urcite bude pri guláši čapované pivo pri ktorom budú stať chlapci takze super nápad hodiť na gril mäso

beabelisova
11. feb 2020

salat je dobry napad alebo ja napriklad som pre synovca chlebicky objednavala z jedneho mensieho podniku, zakusky sme tiez objednali a bolo vybavene 🙂

nomina
11. feb 2020

My ku gulasu pecieme pstruhy..hostia sa ich nevedia dojest..za 20 min.mate hotove,bez roboty a najedia sa ztoho