Bledé šaty na svadbe

14. máj 2023

Ahoj, chcem sa opýtať, že či je nevhodné keby má hosťka na svadbe (biele/béžové/smotanové/jemné ružové) šaty, lebo zase (podľa mňa) pokiaľ to nie sú vyslovene svadobné šaty, že pozriem a vidím, že SVADBA tak prečo by boli nevhodné? A zase prečo by sa mala nevesta uraziť/žiarliť/hnevať keby je (čisto podľa nej) iná žena ,,krajšia" ako ona? lebo je to predsa subjektívne, každý predsa vnímame krásu po svojom a pokiaľ by bola nevesta spokojná so svojimi šatami tak by na inú nežiarlila/nehnevala by sa.
(voľná diskusia)

nelca0510
17. máj 2023

@autorka pripomínas mi moju mamu. Aj tá si dala šaty o trošku dlhšie ako do polky stehien s jemne smotanovym vŕškom a jemne ružovou sukňou. A všetko biele doplnky. A celú svadbu riešila,ako jej to svedčilo a všetci si o nej suskali. Darmo som jej hovorila,že to nebude príliš vhodné pre svadobu mamu.

andykras
17. máj 2023

@jana0215 je to dost divne ze stale pise o tom "krajsia ako nevesta" nieje dievca trosku namyslene. Niekomu sa dane dievca moze pacit, niekomu nie. Ja tiez niesom z prednej strany casopisu a predsa si manzel vybral mna nie inu... Damy ktore nevedia co zo sebou len aby vizerali ako z instagramu sa mu vyslovene nepacia

jovan236
17. máj 2023

@andykras presne aj ja som to písala,že to nejde o to či je niekto pekný alebo škaredý🙈.A nerozumiem načo sa autorka pýtala a začala diskusiu keď si urobí asi aj tak po svojom🤷🏻‍♀️.Absolutne nikde nieje zakázané si dať bielu na svadbu ale to je hádam každému jasne,veď to ako by si išla na pohreb v kriklavých farbách-nieje to zakázané ale len ty jediná by si bola za tú divnú a nie príliš normálnu.Je to taká úcta voči tomu človeku.

mimka36
17. máj 2023

Ahoj, z vlastnej skusenoati viem, ze ked sa suska tak nie je to kvoli tomu ze ti to pristane...ale o tom ze si prestrelila. Ako mlade dievca som to zazila...pytala som sa priatela na nazor...samozrejme ze povedal ano, vyzeras v tych satach uzasne (kedze prsia boli riadne odhalene...a ja zas mam co ukazat) vsetky tety + mama za mnou v kuse chodili nech si tie saty nadvihnem, nech sa tak nezohybam a pod...a to nehovorim o tom ze ma kameraman v kuse natacal....no straaasne zle som sa citila...nevesta sa neurazila ale prestrelila som a takto by to bolo aj s tymi bielymi satami

myskahryzka
17. máj 2023

Nevesta so ženíchom zaplatia nekresťanské peniaze za svoju vysnívanú svadbu, pozvú blízkych ľudí, s ktorými chcú zdieľať tento, pre nich, výnimočný deň a nejaká zakomplexovana fuchtla sa tam príde predvádzať a ešte bude argumentovať tým, že aj ona chce vyzerať krásne. Na "cudzej" svadbe. Úplne úžasné. 🤦🏻‍♀️ Ale žiadna svadba sa bez takejto "herečky" nezaobíde. 😁 Už je to taká tradícia- niekde medzi zametaním črepov, únosom nevesty, či cepcenim je aj trapka v nevhodných šatách.

martina306
17. máj 2023

Nikdy sa nevyjadrujem k diskusiám ale tu musím 🙈mám z teba strašný pocit ze ti ide práve o to zatieniť nevestu a máš pocit že sa budú všetci rozprávať len o tom aká si krásna 🥊🤦🏼‍♀️

nika_23
17. máj 2023

Ja mam kamaratku,ktorá sa mi raz pohoršovala,že nejaka nevesta z jej rodiny si dala k pozvankam dress code,že žiadne biele,svetle šaty pre zeny.Potom si ta ista kamaratka na moju svadbu obliekla biele šaty sice kratsie a cez pas s modrou stuhou,no nezdalo sa mi to vhodne.Ja by som si na svadbu cosi podobne neobliekla,nuž čo povedať na to.

beronsche
17. máj 2023

Ja by som sa na to nepozerala ani tak z pohladu nevesty a patetickej snahy danej hostky byt za najkrajsiu.
Skor z pohladu sudnosti a slusnosti.

Lebo tak, ako spolocenske konvencie hovoria, ze napr. na pohreb sa chodi v ciernej/tmavej farbe, ze do divadla nepatri sportove oblecenie, tak hovoria aj, ze zeny okrem nevesty nemaju ist na svadbu v bielych satach.
Ak si da nejaky buran flisovu mikinu do divadla (aj to som videla.. ) a nejaka sebestredna zena, tuziaca po pozornosti, biele saty na svadbu (nie, ani pestrofarebne doplnky to podla mna nezachrania), to len ukazuje na nedostatok ich sudnosti a kritickeho vnimania.
Zvycajne su taketo paradnice skor na smiech (casto poza chrbat), nez by z ich krasy niekto padal na zadok..

mimka1402
17. máj 2023

@nelca0510 U nás v okolí to je celkom zaužívaná vec, že ak niekto má okrem nevesty svetle oblečenie tak sú to svadobné mamy a nikto to nevníma negatívne, lebo ako som to písala vyššie je to v štýle, že "patria k neveste".
Som prekvapená, že ti to vadilo.

elenka.k
17. máj 2023

je to na urazenie ...
je to nevestin deň - nemal by sa jej kaziť , či je spokojná so svojimi šatami alebo nie

elenka.k
17. máj 2023

@martina306 krásna, či menej krásna - skôr ju budú práve o tom ohovárať, že úmyselne chcela zbabrať nevestin deň... keď si vezme biele šaty
tak ako bolo spomenuté - že si vezme na pohreb pestrofarebné šaty

liluska68
17. máj 2023

Ja som mala na poslednej svadby staroruzovy vrch, bielu sukňu s ružovými kvetmi a biele koženkové bolerko. A tiez som dostala otázku, že či sa idem vydávať ja 🤦🤦

elenka.k
17. máj 2023

@beronsche ooo aké výstižné 👏

tatianamaria
17. máj 2023

Tak ja som čítala, že na svadbu by sa nemalo nosiť okrem bledych odtieňov aj čierne, tmavé a červené, že dať tieto farby na svadbu sú nevhodné. Mne bolo úplne jedno čo kto mal na sebe. Mali sme veľkú svadbu a boli tam aj čierne a aj červené šaty, či krémové. Keď som bola tehotná išla som na svadbu vo vysokom štádiu tehotenstva v čiernych šatách. Iné som neobliekla. Na ďalšej svadbe som už dojčila to som mala biele šaty s červenými kvetmi. Nikto s tým nemal problém a ani na nenapadlo, že by mohol niekto s tým mať problém. Na sestrinej svadbe sa kamarátka pýtala, že či jej nebude vadiť, že si dá biele dlhé čipkované šaty. Vôbec s tým nemala problém. Sestre to nevadilo. Stretla som sa s tým však, že švagriná mala zlaté šaty a neveste to nevadilo len ľudia jej stále hovorili, že prečo to urobila neveste, že si dala zlaté šaty. Ďalšej neveste vadilo, že si dala jej kamarátka modré šaty a pritom to nebola žiadna bledomodra farba. Ľuďom stále bude niečo vadiť. Ženích to nerieši, že skoro všetci chlapi majú na sebe oblečené svadobné obleky z ich svadby.

stevvvka
17. máj 2023

@tatianamaria to ze tebe alebo sestre to nevadí, je jedna vec, ale etiketa/bonton/spoločenské pravidlá je vec druhá. Mne by tiež nevadilo, keby niekto prišiel na pohreb v červenej, žltej, ale proste "sa to nehodi/nepatrí".
@liluska68 nie je ruzova, ako ružová, darmo tam boli kvety, niekedy aj kvety sú bledé, proste bledé odtiene nie, ešte ak aj bolerko si mala biele.

tatianamaria
17. máj 2023

@stevvvka ja takéto veci dodrziavam. Len počas toho tehotenstva som si musela dať čierne šaty na svadbu už sa mi na posledných pár týždňov neoplatilo kúpiť iné.No a tie bielo červené mi sama návrhárka schválila, že môžu byť na svadbu. Ona má svadobný salon. Červené som zistila, že sa nemôžu, keď už som viackrát na svadbe bola v červených šatách. Aj napríklad do kostola by chlapi nemali nosiť krátke nohavice a ženy šaty na ramienka a nad kolená alebo šaty s výstrihom.Na niektorých kostoloch je to aj označené. Veľa ľudí to porušuje. Na pohreboch som už tiež videla ľudí oblečených ľudí v iných farbách. Na rôznych spoločenských podujatiach ľudia nosia rifle. Na plesoch by sa nemali nosiť krátke šaty. Na niektorých akciách to niekto vôbec nerieši. Na svadbu si žena oblečie zlaté šaty a hovorí sa o Tom ešte dodnes. Tiež dodnes ešte tá nevesta spomenie, že mala jej kamarátka modré šaty.

lacibo
17. máj 2023

Moja dcera mala na svadbe dresscode, ziadne vzory, kriklave farby, muzi cierne obleky, biela kosela, zeny v pastelovych farbach, vela malo cierne a bolo to vkusne..mama zenicha bezove a ja druha svadobma staroruzove..vyslovene biele a este aj dlhe mala iba jedna mlada baba z 80 hosti..aj ta chcela chytit kyticu, ale neuspesne🙂 dcere sa to velmi nepacilo, ale neriesila..

simca06022011
18. máj 2023

dnesne nevesty uz nevedia co by riesili, na svadbe ich aj tak vacsinou ani nevidno uz, lebo kym obehnu fotenia, a neviem ake ceremonie je vecer, stresu okolo organizaice, programu... (je dost mozne ze to viac riesia hostia, nudiaci sa, ako ta nevesta). Riadim sa tym, ze neriesim co ma kto na sebe, aj keby v teplakoch prisli. Podla mna nevhodne su iba biele saty, typu svadobne. Zidne svetle odtiene nie su zakazane, na nasich svadbach bezne su vsetky odtiene od smotanovej po marhulovu a ruzovu... a bezne na svadbach chodia aj v ciernych satach ludia... Ak si nevesta da jednoduche satocky na ramienka, ani vlecka, ani zavoj, asi si na tom ani nepotrpi. A tym padom kritizovat, ze host prisiel v robe a nebodaj "suskat si" je naoazj take "obmedzene".
A reci o zatienovani su uz duplom smiesne :DDD take zakomplexovane...

moje912
15. jan 2024

Áni som nedočítala.....Moja " svokra" prišla ná našu svadbu oblečená v bielom...a na úrade ju skoro pani zlatá vydala za svedka. No keď zbadala potom nás tak sa nás opýtala že o koľkej máme svadbu že už jednu nevestu ti majú.... A jej sa to pacipo keďže bola stredobodom pozornosti...má druhej zase môj dedo bral do tanca slečnu v bielych šatách a strkal jej do ruky peniaze lebo si myslel že je nevesta keďže mala biele šaty... Takže biele bledé nie. Ono sa to aj tak nepatrí

viera27
15. jan 2024

Pozri,ani sparanie sa v nose nie je zakazane,a predsa si asi za svadobnym stolom (alebo akymkolvek a kdekolvek) nebudes prehrabavat nosne dierky. A nie,nebudu si suskat,ako ti to pekne ide od ruky. Asi rovnaka uroven pre mna ako silou mocou sa rvat na nie vlastnu svadbu v bielom.