Čo pre vás znamenajú Vianoce?

happy8051
25. dec 2011

zaujíma ma, co pre vas znamenaju Vianoce.... HM?

traktor
25. dec 2011

len tak v skratke ..Narodenie Ježiša Krista,.......sviatky pokoja a lasky...detsky usmev, rozziarene ocka deti..mam rada tieto sviatky..vadi mi na nich jedine, ze ludia sa menia na nepoznanie..nakupuju ako zmyslov zbavení, su neohladuplní...pritom sviatky by mali byt o inom..su samozrejme aj o darcekoch...ale aj ten sa da vybrat v pokoji a klude..nie v strese..

digysa
3. nov 2012

Co pre mna znamenaju Vianoce....

Mam rada sviatocnu atmosferu...Vianoce su najvacsi krestanski sviatok a dokazu byt take krasne, ze ich oslavuju aj ludia "ateisti" a dokonca niekedy aj ludia s inym vierovyznanim.

Tri veci sa mi hned vybavia v hlave, ked pocujem slovo Vianoce: Jezis- Vianocny stromcek- rodina.

Nakupovanie a darceky- rada ich nakupujem....kedze pomalicky chystam darceky uz od novembra, tak nepocitujem ziadny stres....

Nikdy som nevidela nic negativne na Vianociach...vzdy, vzdy a vzdy som sa zameriavala len na prijemne a pozitivne stranky
tohoto sviatku:
Nemam problem ani s velkym davom ludi, ktori sa snazia zohnat posledne darceky, kupit pekny stromcek, zohnat ziveho kapra... kazdy sa snazi ako vie... niekto to robi na poslednu chvilu a niekto si to vie rozvrhnut....
Urcite vsak nebudem nikoho odsudzovat, ked ma zoznam ludi a kazdem chce nieco kupit a beha, ako blazon 🙂
Beriem to tak, ze kazdy nakupujuci mysli na niekoho a chce urobit niekomu radost

Po stedrej veceri si mozeme vsetci nakoniec vydychnut, vytasit sa na gauc, do ruky vino, upriamit pohlad na vianocny stromcek a povedat si: "no konecne mam pocit pokoja a pohody" 😀