Čo treba doniesť farárovi, keď chcem pokrstiť dieťa?

alexinka33
15. máj 2017

Ahojte, prosím vás ked chcem dať pokrstiť dieťa, tak čo mam doniesť farárovi? Rodný list? Alebo sa dáva ajnejaka vysluzka a este ma zaujíma či su termín možem zvoliť ja alebo mi ho dá on, bože mam strach.

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 strach? 😀 to si robis dufam srandu 😀

alexinka33
autor
15. máj 2017

@moni244 ano lebo prvé dieťa mi nechceli pokrstiť lebo nie sme zosobášený v kostole, no teraz mame druhého farára, no bojím sa ze ma zase odmietne

alexinka33
autor
15. máj 2017

Neviem prečo akevzdy som mala strach z farárov, mníchov aj Mníšek a taktiež mam strach aj zo zabalených ľudí

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 tak sa kasli na cely krst 😀 alebo chod inde

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 zabaleny ludia? 😀 s tebou bude este sranda

alexinka33
autor
15. máj 2017

@moni244 no sľúbila som sestre ze bude krstná a keby sme ho dali pokrstiť v zahraničí ako je moj prvý, zase by museli byt krstný z jeho rodiny

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 Tak na čo chceš dať krstiť dieťa keď k viere pravdepodobne nemáš-te nejaký vzťah a bojíš sa tých ľudí? Nejak toto dosť dobre nechápem k čomu je to akože dobré. Akože preto lebo aj "susedova Anička" a "sesternicin Ferko" sú pokrstení?
Kks "sľúbila" som tomu a tomu, že bude tamto a hento. 😀 Super dôvod dať pokrstiť dieťa len preto lebo chce niekto byť "krstnou"......😀

alexinka33
autor
15. máj 2017

Myslela som zahalený moslimovia napríklad @moni244
@moni244

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 cim dalej, tim lepsie

alexinka33
autor
15. máj 2017

Ja verím v boha aké mam strach z kňazov a viem ze krst ho ochráni, chodím do kostola len vtedy ked nie je omša len tak sa pomodliť,@evittam
@evittam

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 zahaleny a zabaleny je dost velky rozdiel 😀

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 A pred čím ho akože ochráni?

alexinka33
autor
15. máj 2017

Tu sa asi normálnej odpovede nedočkám myslela som ze aspoň tu su normálni ľudia, každý tu len každého drbe.

moni244
15. máj 2017

@evittam pred zabalenym bubakom 😀

alexinka33
autor
15. máj 2017

Ty asi nebudeš veriaca @evittam

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 Prepac, ale kde som ta konkretne "drbala"?! A kvoli krstu nemusis chodit do zahranicia, staci vytiahnut pekne tucnu peňaženky pred hociktorym "ciernoprdelnikom" (česť vynimkam).😉
Takže radu si dostala. A ked sa ich bojíš tak posli niekoho ineho.☺

alexinka33
autor
15. máj 2017

@evittam robíte si tu zo mna srandu a peniaze na zvýš nemám len ma zaujimalo čo vsetko sa nosí

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 To ci som alebo nie som je bezpredmetné. A ty sa tu rozčuľujes,ze si nedostala normalnu odpoved, kde si ty dala normalnu odpoved mne, napríklad?

moni244
15. máj 2017

@alexinka33 a cudujes sa? Pises o strachu, o zabalenych ludoch 😀 to sa neda brat vazne

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 Ja si z teba srandu vôbec nerobím. To nie je potrebné.😉

alexinka33
autor
15. máj 2017

Ja viem ze nemusím chodiť do zahraničia ale manžel nie je Slovák tak preto sme ho dali pokrstít tam.

alexinka33
autor
15. máj 2017

To bol preklep, niekedy je ozaj lepšie ked človek nie je úprimný @moni244

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 Tak nech to zaplatí budúca krstna, ked tak strasne tuzi nou byt a uz si jej to sľúbila.

evittam
15. máj 2017

@alexinka33 Preco? Ved aj my sme uprimne.....

hanata
15. máj 2017

@alexinka33 Dones rodny list, vypis s fararom papier na krst, spytaj sa na terminy, z ktorych si mozes vybrat. Asi budes musiet ist na pripravu na krst, kde sa bude rozoberat, co je krizma, atd. Ale to zavisi od farara. My sme fararovi nikdy nic nedali, len do zvonceka 10-20 eur. Na krst potom budes potrebovat krstnu kosielku a sviecku. Krstna by mala mat birmovku a nebyt v nemanzelskom zvazku, mat nemanzelske dieta, atd. Ale zas, aj toto zavisi od farara...

alexinka33
autor
15. máj 2017

@evittam veď to mam pocit ze sa na mna všetci vykašlali, dúfala som ze to vybaví mama

hanata
15. máj 2017

@alexinka33 A nevsimaj si hlupe, nicim nepomahajuce komentare.

alexinka33
autor
15. máj 2017

Ano viem, ale ked sa človek otvorí a odhalí svoju slabú stránku tak uz je na posmech @evittam
@evittam
@evittam

alexinka33
autor
15. máj 2017

@hanata
@hanata
@hanata ďakujem veľmi pekne

drobcek26l
15. máj 2017

@alexinka33 chod ta farárom jednoducho mu povedz ze chceš dat dieta pokrstiť bude sa ta pýtať na teba, teda rodičov ci máte sviatosti, potom na neba krstných rodičov pripadne info o nich. Ak sa rozhodne ze ano pokrstí dohodnete sa kedy máte prist na náuku a spoveď. Potom vam da aj termín krstu. Samozrejme sa da vzdy dohodnúť. Ak ti povie ze ti dieta nepokrsti chod ta iným kňazom. A tomuto povedz nech ti da papier o tom ze ti dieta pokrstiť nechce aby si ho na základe tohto potvrdenia mohla pokrstiť v inej farnosti.
Za krst sa bežne neplatí no zvykne sa dat akože na kostol 20-50€, pripadne koláčik kňazovi a ministrantovi. Snad som trocha pomohla