Darček na krstiny

5. sep 2021

Dobry den baby.
Viete mi poradit čo kupit ako darček na krstiny pre sestrinho chlapca? A kolko € dat do obalky? Nebudeme krsnymi s manželom .Neboli sme este na krstinach tak neviem kolko a co davat .ďakujem za radu

c0ccodrill0
5. sep 2021

My sme dali 100euro a plienkovu tortu.

elizabet173
5. sep 2021

@c0ccodrill0 to mi príde veľa, ak nie sú krstnými rodičmi, plienková torta môže byť aj v cene
60 a viac eur

autor
5. sep 2021

@c0ccodrill0 plienkovu tortu uz dava brat 😁 neviem ci mozme take veci ako oblečko , hračka, plus peniažky ,či to nieje take oničom .neviem

slecnalemonova
5. sep 2021

100 EUR a kvety pre mamu, nejaku fľašu pre otca. Ale zalezi od možnosti. Len 50 EUR je uz take nič bohuzial. Aspon teda u nas je taky zvyk, ze pod 100 EUR sa nedava. Z vlastnej skusenosti poviem, ze peniaze sa využijú najviac, moje deti kedysi podostavali kadejaké oblečenie, vacsinou z KIK, nemali to na sebe ani raz lebo kym dorástli do toho, bolo ine ročne obdobie. Milion hračiek, ktore len zavadzali alebo sa rozpadli po použití. A uz ked aj oblečenie tak Mayoral. Za to sa clovek nezahanbí🙈

c0ccodrill0
5. sep 2021

Ver tomu, ze plienok nie je nikdy dost...urcite ich to potesi...alebo co tak sa opytat sestry ci nie je nieco co im chyba a potesili by sa tomu?

pribinak
5. sep 2021

Plienkova torta je za mna taka blbosť, ak máš so sestrou dobrý vzťah tak saj 100 EUR, teda ak ti to tvoje stav financií umožní, rodičia mu peniažky buď odložia alebo kúpia čo bude dieťa potrebovať
U nás si dávame kupón na baby fotenie v ateliéry. Tam fotografka urobí predsa len iné fotky ako rodiča doma
Za mna je to taký fajn darček

autor
5. sep 2021

@slecnalemonova
@c0ccodrill0
@pribinak
Je dakujem baby.urcite chcem kvalitnejsie oblecenie to je jasne a myslite ze tych 100€ bude stacit ako dodatok? 😁

elizabet173
5. sep 2021

@pribinak to je fakt, že je plienková torta blbosť, lebo tam sa platí aj za prácu a tie plienky vôbec nemusia bábätku vyhovovať.

pribinak
5. sep 2021

@elizabet173 presne.

simona139469
5. sep 2021

Oblecko a hračky niesu až take hrozne, využije sa to a ktomu ešte niečo, peniažky napríklad

nikpa
5. sep 2021

Takéto niečo + peniaze. Dáva sa 100€ aspoň my sme tak dávali aj sme tak dostali. https://medovniky.artmama.sme.sk/medovniky-na-k...

petamich
5. sep 2021

mam aktualne 7 tyzdnove dieta a uprimne radsej som, ked sa niekto spyta co potrebujeme alebo da peniaze alebo poukazku do DM (na krstiny sa nehodi), ludia v dobrej viere nosia oblecenie a je uz casto male, lebo mame valibuka alebo velke a hrozi, ze si ho neoblecie lebo rocne obdobia a okrem toho uz mame 10 hrkalok, 5 tetiazok na cumlik...

plienkovu tortu sme dostali tiez ale kedze 1tky plienky nosil maly v porodnici a hned sme presli na 2ky, lebo bol velky, tak sme ich darovali inemu novorodencovi

takze za mna - spytat sa a kupit co pouzivaju/potrebuju, kludne aj plienky na mesiac, spotreba je velka a je to usetreny peniaz a k tomu peniaze podla vasich moznosti alebo poukazlu do obchodov ako je Brendon, PreDeti, kde si vyberu co len budu chciet :D

jaskolka
5. sep 2021

Peniaze sú najvhodnejšie, lebo skutočne sa môže stať, že dostanú rodičia úplne zbytočnosti, trebárs malé plienky v plienkovej torte,(1 môj nosil 2 týždne, potom som ich darovala) zbytočne veľa kozmetiky (šampóny a sprchové gély pre novorodenca mi prídu až smiešne), alebo oblečenie, ktoré síce je potrebné, ale napríklad my sme dostali trebárs väčšie súpravicky, ktoré som vôbec nevyužila, lebo v čase, keď by boli malému dobre, na ne už bolo priteplo. Jedine, co som využila, boli mydla (zasobu mam ešte aj teraz) nejaké hrkálky a krémy.

elizabet173
5. sep 2021

@petamich ja som dala peniaze do obálky, najjednoduchšie pre mňa a nech mladí rodičia s nimi robia, čo chcú

autor
5. sep 2021

Ďakujem vám krásne baby za rady ,uľahčili ste mi to 😊♥️

petamich
5. sep 2021

@elizabet173 aj ja si myslim, ono peniaze dat obcas maju ludia pocit, ze je take neosobne ale pre mladu rodinu, co ma teraz isto kopec vydavkov...

katuska2017
5. sep 2021

My sme boli minulý týždeň na krstinach bratovi, malý dostal 50€ a plienky....😉

gloria31
5. sep 2021

Treba sa mamičky opýtať čo b, chcela, kúp možno nejaké väčšie oblečenie pre dieťa a určite z plienkami a vlhcenymi obruskami nikdy nič nepokazis