Darček pre učiteľku do 100 EUR

17. apr 2024

Chcela by som sa opýtať, čo by ste ako triedna učiteľka uvítali ako rozlúčkový darček? Niečo v hodnote cca 100eur. Niečo osobné, nie poukážku. Chcela som náramok ale pani učiteľka šperky nenosí. Nepoznám ju osobne, len ako výborného pedagóga tak som bezradná.

zuz987123
17. apr 2024

Keby nejaká poukážka na masáž a k tomu niečo vtipné napísať, že nech si od nás oddýchnete, alebo také niečo?

anna_anicka83
17. apr 2024

Mňa ako učiteľku určite poukážka do Martinusu, dobrá čokoláda a pekná kytica. Dar v hodnote 100 Eur od jedného rodiča by som neprijala. Iné je, keď sa skladá celá trieda.

alickapusinka
17. apr 2024

100 eur darček učiteľke a kytica a nejaká kvalitná bonboniera by nestačila.

ibrunova
17. apr 2024

Darček za 100€ za jedného rodiča, či za celú triedu?

danyelia
17. apr 2024

Ja tiež rada obdarúvam pani učiteľky, lebo si vážim ich prácu, no 100 € je celkom dosť, podľa mňa by jej to mohlo byť dokonca až nepríjemné taký drahý darček prijať...šperk by som si cudzej osobe kúpiť netrúfla, vlastne ani nič osobné, naozaj sa je ťažké trafiť do niekoho vkusu. Prikláňam sa na nápad s poukážkou, nech si niečo vyberie sama, čo ju poteší...Ja osobne by som dala 50 € poukážku do DMka (veľký výber - parfém, kozmetika, hocičo...) kytičku a bonbóny alebo kávu. Určite nedarovať ,,lapače prachu,, ako bolo spomenuté...

1ryba
17. apr 2024

@anjelicek26 školské slovenské poriadky neriešia dary pre učitelov.

refly
17. apr 2024

Som prekvapená že to tu nikto nespomenul, ale... prečo ďakovať darom, keď môžte povedať narovinu? Normálne napísať úprimný, dojemný list ako veľmi Vám pomohla, ako si vážite ju aj jej prácu... lepšie ako haraburda. Strčiť to do nejakej kytice, čokolády, ect, ak už máte potrebu niečo dávať. Lebo 100€ mi tiež príde prehnané. Ak by mi niekto strkal takýto nejaký hodnotný dar, tiež by som mala problém to vziať a moc príjemne by mi to asi nebolo.

anna_anicka83
18. apr 2024

@refly V tomto máš pravdu. Ja keď som deti odprevádzala po štyroch rokoch, tak sa mi aj na darček poskladali, ale najviac ma dojalo na konci roka, keď prišlo pár rodičov a osobne mi ešte raz ďakovali. Som si tam aj poplakala s nimi😀

huginko
18. apr 2024

nehnevajte sa na mňa, ale to už kde sme, že sa učiteľom dávajú takéto dary? Mne je z toho úprimne zle....Keby sa taký dar dal hocijakej inej profesii, je to úplatok a pri učiteľoch je to v poriadku?

ivetz
18. apr 2024

Mňa osobne by potešila poukážka do kníhkupectva a parfumérie 🙂 a to aj napriek tomu, že nie som učiteľka...

evaachesa
18. apr 2024

Ak za celú triedu tak ok...ak od jedného človeka, tak to by som na isto ani sama neprijala. Mňa by napríklad Pandora vôbec nepotešila a nenosila by som to. Poukážka určite stačí.

evaachesa
18. apr 2024

@danyelia úplne súhlasím. Ja som si viac než istá že jej to bude nepríjemné a možno ten dar odmietne prijať.
Ja sa nestíham čudovať čo už niektorí rodičia vymýšľajú. Vidím to na darčekoch od oslávencov v škôlke. Stále to graduje a tých veci čo dávajú deťom stále pribúda. Tento týždeň mali narodeniny 2ja. Jeden balík s 3ks a v druhom balíku dokonca 6kusov sladkostí a hračiek. 🤦🏻‍♀️ Veď to je už úplne šialené.
A 100€ od jedného rodiča pre učiteľku je jednak vtieravé a aj nevhodné. 🤷

dzejny656
18. apr 2024

Ahoj, ja osobne to neodsudzujem, my tiež dávame darčeky učiteľkám vo vyššej hodnote, len tak lebo chceme oceniť ich prácu a radi niekoho potešíme. U nás v škôlke (súkromnej) to nie je nejaké nezvyčajné a ani sa nestalo že by učiteľka dar odmietla.
My sme dávali napr. poukážku do Martinusu, balík výberových káv (tým o ktorých vieme že pijú dobrú kávu), lístky do SND.

rorino
18. apr 2024

Uff,šperk by som vôbec neriešila,aj keby ich nosila,čo ak sa netrafila do vkusu?Bude 100 eur niekde v zásuvke ležať Poukážka je oveľa vzácnejší darček,keď si za ňu nakúpi knihy,vždy keď ich chytí do ruky,si na teba spomenie😉

kulumulu123
18. apr 2024

Nie som ucitelka ale osobne najradsej mam neosobme darceky poukazka na masaz, kadernicka, kozmeticka, dm, knihkupectvo.... Urcite nie hovadiny ktore budu doma iba zavadzat par mesiacov kym neskoncia v kosi....