Darčeky pre priateľových rodičov a sestru

29. nov 2023

Dobrý deň prajem,som s priateľom tri roky,mám taký problém že neviem či mám kúpiť jeho rodičom,sestre aj jej deťom darčeky na Vianoce. Ja som im nič nedávala ale oni s tým začali pred dvoma rokmi,tak minulý som im dala a taktiež moji rodicia dali darček priateľovi,lenže môj priateľ tiež nič nekupuje mojim rodičom na Vianoce a tak neviem ako sa zachovať,po ďalšie chodím na strednu školu ani nemám toľko peňazí aby som kupovala celej jeho rodine,no ja som taká že mne keď niekto dá darček a ja mu nedám tak mi je trápne .Ako by ste sa zachovali ? Keďže jeho rodičia mi dávajú darček aj moji priateľovi lenže on nič nekúpil nikdy mojim rodičom tak neviem,rozmýšľam že nekúpim nič veď keď jemu to nie je trápne ,nebude ani mne,ako to máte vy ? 😃

stellarphoenix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matula77
29. nov 2023

na tvojom mieste ak by som sa nechcela o tom dohodnut/rozpravat tak by som upiekla nieco a pekne zabalila a to by bol moj darcek (ale teda ja velmi rada peciem). Aj pre kamaratky je vacsinou toto moj darcek - napeciem "suche" napr vanilkove rozky, crinkles nejake cookies alebo linecke a dostanu to v peknej plechovicke. To ich vzdy potesi, maju o robotu menej, pochutia si a nesada im na darcek prach

dadka1997
29. nov 2023

1. Dohodnúť sa s priatelom, ze si nic nebudete kupovat a aby to oznamil aj svojej rodine, pretože ak vam to nedovoluju financie mohla bych kašlať také vianoce, na to sa komunikuje , aby sa toto poriešilo, aby to nebolo blbé ani pre jednu ani pre druhú stranu..

2. Ak sa chceš nejak zavďačiť vyrob nejakú maličkosť, alebo keď tak pohladnicu, napeč koláče a prines ako podakovanie, niekto vyraba mydla alebo sviečky skus niečo podobné..

3. Spolocne strávené Vianoce s rodinou, to by bol ten najkrjasi darček

zazrak1991
29. nov 2023

Tak na tomto sa musíte vy dohodnúť . U nás to tiež začalo že jeho rodičia dali darček mne a odvtedy sme sa každé Vianoce skladali na darček pre jeho rodičov aj pre mojich ,dostali niečo od nás oboch 💁‍♀️ môžte ísť cestou napríklad nejakého poukazu ,alebo im kúpiť pekne poháre (ak nemajú doma 10 sád) napríklad na víno a k tomu fľašu ...lístky do divadla ak radi chodia , diáre , rámik na fotky ...dá sa kúpiť pekný darček aj za málo peňazí , alebo ako uz bolo spomenuté vyššie , ukaz aká si šikovná a napec im do peknej dozicky koláčiky 🙂

stankadu
29. nov 2023

Ja ani mojim rodičom nič nekupujem. Oni vnúčatám dajú peniaze, ale nekupujeme si. Treba sa dohodnúť s priatelom, zvlášť, keď ti to financie velmi nedovoluju. Manžel má 2 sestry, spolu sa zložia a svojej mame dačo kúpia, ale skôr také súrne veci ako vysávač a tak.

nikdenikto
30. nov 2023

Asi by som im nejakú drobnosť kúpila. Viem, že nemáš veľky rozpočet. Každému ponožky/hrnček/diár. Priatelovi naznac, nech myslí aj na vašich alebo vašim povedz, nech mu nič nekupujú. Prípadne nech priateľ vybaví u nich, nech ani jeho rodina tebe nič nedáva, aby si sa necítila trapne