Dary na svadbu

24katarina24
11. okt 2023

Dobrý deň chcem sa poradiť ideme na svadbu.Partner bude dávať ako svadobný dar € do obálky ,ja sa neviem rozhodnúť či kvety pre nevestu alebo ako spoločný dar pre novomanželov podkrovu pre šťastie .Prípadne poraďte niečo iné

vkatush
11. okt 2023

@24katarina24 podkova je pre mňa osobne lapač prachu a celkovo by som sa takým veciam vyhla... a kvety za týždeň aj tak vyhodí.

Keď chceš niečo hmotné, daj kyticu zo žrebov, my sme si po svadbe spolu škrabkali.
Aj kamoška mala pred 2 týždňami svadbu, nadávala na toľko kvetov a že podostávali veľa žrebov, už 3x mali večerné rande pri škrabkaní a naškrabali si na drobnosti do domčeka, že to ich potešilo.

stamik
11. okt 2023

záleží v akom si vzťahu s nevestou/ženíchom.. som krátko po vlastnej svadbe a podkovu by som si ja osobne nikde neodkladala. To už radšej ten kvietok. Alebo najlepšie to čo by ste dali za kvety doložiť do obálky samozrejme s pekným venovaním (my sme dostali dosť obálok či pohladníc bez venovania či mena). Známi zas dostali žreby v hodnote 700€ a zoškrabali 60€ 🙂 čiže peniaze sú istota

pribinak
11. okt 2023

Baby, kamoska tiez dostala veľkú kyticu zo zrebov a po zoškrabani tam mali 2x 20 eur. To im mohli radšej dať peniaze

Dala by som normálnu kyticu, možno nejakú dobrú fľašu značkového vina

melanta
11. okt 2023

@stamik @pribinak toto by ste mali písať do každej diskusie, kde radia ako dar na svadbu žreby. Nikdy som kyticu zo žrebov ako dar nepochopila, lebo veď každému musí byť jasné, že 9 z 10 žrebov bude nula.

melanta
11. okt 2023

Ak nevestu či ženícha nepoznáš tak dobre, aby si vedela, že hmotný dar ako podkova využijú, tak určite nie. Žiadny hmotný dar. Buď daj peniaze aj ty alebo nejakú dobrú fľašku alkoholu, aký majú mladomanželia radi. Hlavne nie žiadne víno so zlatými kúskami či vína z darčekových obchodov s etiketami s prianím. V takých fľašiach nikdy nie je dobré víno.

martinkatinka
11. okt 2023

Mensia kytica alebo kvet, ja osobne by som to prijala, kvety mi robia radost.

alison11
11. okt 2023

My 3 kolegyne sme kolegyni kupili Antúriu v kvtináči a dve šálky 250ml zo srdcom a dali im šumivé víno potešilo ich predca šálok nikdy nie je dosť a kvietky jej nás budú dlho pripomínať 🙂 A peknú pohľadnicu novomanželom kde aj veršík bol pekný.

24katarina24
autor
11. okt 2023

@martinkatinka a mydlova kytica sa hodí či nehodí na svadbu

paciko9
11. okt 2023

Baby,nič v zlom ale kto vymyslel stieracie žreby na svadbu. Aj my sme na takej boli, kupili sme aj žreby ale dali sme aj hotovosť do obalky. Ale keď som sa bavila s nevestou, tak žreby mali väčšu hodnotu ako vyzbierali hotovosť.😀 Autorka myslim,že fľaša kvalitneho alkoholu alebo vína nikdy nie je na škodu.

nikha2809
11. okt 2023

@24katarina24 prepáč, ale mydlova kytica je pre mňa tiež len nevkusný lapać prachu.My sme mali svadbu v auguste a hneď sme každému povedali že takéto lapače prachu vôbec nechceme.Mna najviac potešila hotovost, fľaša dobrého vína a klasická kytica

daniela1911
11. okt 2023

@24katarina24 podkova, mydlova kytica… to že sa to tebe páči, neznamená, že neveste. Ja by som to vyhodila.
Kvety, vino, peniaze.
Som ešte OK so žrebmi, dávali sme kamoške takú kyticku so žrebmi, (ale ona si vždy kupovala žreby aj sama).

pribinak
11. okt 2023

@24katarina24 nie, nehodí. Kúp normálnu kyticu. Mna ako nevestu by kvety potešili, patria k slávnosti a sú krásne

maribell
11. okt 2023

@pribinak @melanta ja by som chcela vedieť, ako by dopadol opačný scenár. Že by novomanželia vďaka tým žrebom rozprávkovo zbohatli 😅
Toto by podľa mňa len máloktorý Slovák predýchal 😅

pribinak
11. okt 2023

@maribell to by bolo všade v novom čase, na fcb, instaci, …..ale nič take sa asi estw neudialo
Ale asi by boli štastni 😁

rorino
12. okt 2023

@24katarina24 kvety,naša nevesta chce vedela kvetov,a žiadne žreby,aká som rada😉

samimami777
12. okt 2023

Nie, rozhodne žiadne gýče typu podkova , mydlová kytica , fotodarčeky, darkové kozmetické koše atď atď.... Najprv by som si zistila či vôbec budú novomanželia príjmať dary lebo na posledných 5 svadbách kde sme boli všade nás požiadali aj ostatných len o peniaze do obálky , vyslovene nechceli kvety ani žiadne lapače prachu.. ak vieš že sú snúbenci otvorený darom tak by som dala niečo čo využijú. Lepšiu fľašu kvalitného alkoholu, krásnu kyticu, možno dáke domáce kvalitné potraviny ak máte niekoho známeho kto vyrába (napr neveste domáci med, ženíchovi domáce klobásky, slaninku a napr rebrá údené , pálené...)

lnballonbox
20. okt 2023

@24katarina24 Dobrý večer, my ponúkame na predaj personalizované balónové boxy na akúkoľvek príležitosť. Naše balónové boxy sú vyrobené z kvalitných materiálov. Sú skvelou voľbou obdarovať niekoho na kom Vám záleží. Skvelý darček na príležitosti: svadby, narodenie bábätka, krst, narodeniny, valentin alebo len tak, potešiť niekoho koho máte radi. V ponuke máme rôzne farebne a ozdobné varianty a venovanie na balón je na vašom výbere. Peniaze, ktoré chce dať partner môžete dať spoločne do boxu od vás, nech to neni len v obálke a je to nezvyčajne a jedinečné. Foto prikladám do prílohy