Dávate na Valentína nejakú drobnosť aj vašim deťom?

13. feb 2022

Maminky dávate na Valentína nejakú drobnosť aj vašim deťom? Tie, ktoré tento sviatok oslavujete🙂

stankadl
14. feb 2022

Ak viete prečo vznikol tento sviatok....tak to nebolo preto, lebo biskup Valentín potajme sobášil páry...vojakom bolo zakázané sa ženiť, aby ich manželstvo nerozptyľovalo pri boji...nie je to sviatok lásky ako takej...ale zaľúbených ...no je to asi na každom ako sa rozhodne...

heln
14. feb 2022

ako mne uz to pomaly pride tak, ze za chvilu budeme oslovavovat aj novy den. neviem preco by som mala oslavovat valentina a ani ako. ja svoje deti lubim a hovorim im to kazdy den, a hocikedy odo mna dostanu nejaku drobnost.

dagas
14. feb 2022

Malá dostala krásnu kytičku od manžela.Je to milé. Veď sme jeho lásky ♥️

cucoriedkacucoriedka
14. feb 2022

Nie...ja dostávam od syna🙂 ten dostáva lásky veľa každý deň🙂

maruska.s
14. feb 2022

Valentín nemusí byť len o komercii. Viem, ze je to sviatok zaľúbených, ale deti nám tiež niečo nakreslia,vyrobia z lásky, takže ja im práve pečiem jablckovy koláč, ktorý majú radi 🙂

ailiba
14. feb 2022

Áno, sladkú mnamku. A s mužom si ideme sadnúť na večeru... Alebo donáška do domu.

mimanr
14. feb 2022

odkedy si pamatam, vzdy sme od nasich dostali drobnost, coko srdiecko alebo cosi podobne, vzdy som to brala ako sviatok tych, ktori sa maju radi. Mam deti a nerobim oslavy, vecere ani nijake ovacie okolo V, ale vzdy si dame drobnost ako pripomienku. Je to mile.🌷

margaretka
14. feb 2022

je to trapne ked tu niekto riesi komerciu, a pod. Je to sviatok lasky a nech si lasku oslavuje kazdy ako uzna za vhodne, kym sme nemali deti sme si navzajom s manzelom davali drobnost sladkost on mne aj kyticku nic extra obcas nejaka romantika, ked mame deti cokoladku kupime aj my im a dame si pusinku aj s nimi a objimeme sa ako vzdy teraz tiez a viac si dnes povieme ako sa mame radi. Nic extra len ich vedieme ze laska patri k zivotu vzdy a vsade

margaretka
14. feb 2022

@heln preco neoslavovat novy den? je kazdy vzacny a nie kazdy ma stastie sa toho noveho dna dozit a ked je to v zdravi a laske je to vzacne....aj pre vas ten novy den ktory nic neznamena....

monaona
14. feb 2022

Možno keby nechodila dcéra do škôlky tak si na Valentína ani nespomeniem. Ale tak v škôlke chystajú srdiečka už asi týždeň dopredu, aj námestie zdobili srdiečkami. Neviem si predstaviť, že by som jej nekúpila kinderko a čokoládové srdiečko. Manžel nám tiež kúpil po čokoládke. Ale to je tak všetko, žiadne okázalé dary, kytice, lupene ruží, sviečky, vankúše v tvare srdca, ....
🙆

laila22
14. feb 2022

Ja som bola včera v obchode a dieťa si vybralo teplákovu súpravu, tak som jej hovorila, že to má valentínsku a nech si k nej prihodí ešte čokoládou. Ja som si kúpila Valentínsky aranžmán na stôl. A v práci som dostala čokoládu. Valentín jak vyšitý aj bez chlapa 🙂

kamatopo
14. feb 2022

Čokoládku v tvare srdiečka.

cervenaruza123
14. feb 2022

Uz asi pred 20 rokmi sme so spoluziackou na Valentina pravidelne piekli linecke srdiecka a rozdali spoluziakom, ucitelkam, upratackam co sme stretli, soferom v autobusoch. Kupili sme nie o male rodicom aj oni nam. Lebo sme to brali, ze je to sviatok, kedy mame prejavit lasku o to viac. Lenze zase, v tom case take linecke srdiecko bola dost velka pozornost, lebo kolace a sladkosti sa jeli skor vynimocne. Dnes je to skor tak, ze sa bezne dava kolacik ku kave, tak to nie je take vynimocne.
My sme to vzdy brali tak, ze je to sviatok lasky a lasku si prejavujeme cely rok, ale predsa len je mile, ked je na to urceny den a prave vtedy si dame dezert ci kvietok. Aspon my sme si teda nekupovali dezerty bezne, tak bolo fajn mat na o specialny den, kedy mozem vsetkych co mam rada specialne potesit.
Taze da sa to brat aj tak, aj tak. Zvyky a tradicie nie su pevne, su zive, prisposobuju sa okolnostiam a dobe, menia sa podla potreby. Vytvaraju ich ludia a pretrvaju tie, ktore sa ujmu u najvacsej skupiny ludi. Cize je podla mna krasne, ze aj tie sviatky kazdy slavi trochu inak. Mozme sa tym navzajom inspirovat a ktovie co z toho nakonirc vydrzi aj pre nasledujuce generacie. Len sa netreba bat rovit veci podla seba, lebo prave to moze obohatit a inspirovat aj inych.

gloria31
14. feb 2022

Kúpila som synovi male červené lízatko

jarka26011
14. feb 2022

Dostala som od muža krabičku s koláčmi, dostali aj deti 😁😇🤣 viac sme pre nich neriešili 🤣🤣

oneinamillion
15. feb 2022

Samozrejme, kupujem. A nielen deťom, ale aj rodičom.
Takisto ako píše @miadi, už pred 20rokmi som nielenže na Valentína kupovala drobnosť rodičom, ale každého Valentína som aj nejaku od nich (spolu so sestrou) dostávala. A dostávam a dávam Valentína doteraz.
A doteraz od nich dostávam aj Mikuláša, aj keď budem mat 40☺️ A oni odo mna tiež.
Pamatam si na strednej, ako sme valentinky posielali aj vratnikovi😁 on bol strašne zlatý a všetci sme ho mali radi.

oneinamillion
15. feb 2022

@margaretka tiež tie reči o komercii vnímam ako taký zatrpknutý cynizmus🙈 Čo dnes nie je komercia? Vianoce?

oneinamillion
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tramtada31
15. feb 2022

Ešte sú male. S rodicmi a surodencami si stále dávame a je to podľa mna krasne😊

lululilien
15. feb 2022

Áno. Moja maminka nám dávala čokoládové srdiečka a ja tiež deťom dávam sladké drobnosti. Moje mladšie deti to ešte tak nevnímajú ale môj najstarší desaťročný syn už áno a podľa mňa sa môjmu valentínskemu darčeku potešil. ✌️🥰 Keďže miluje knihy, tak som včera utekala do môjho obľúbeného malého kníhkupectva a vybrala som mu knížku, ktorá sa volá Podivný prípad doktora Jekkyla a pána Hyda. ☺️

laurika1432
15. feb 2022

Ano kvietok. Je to drobnost, no moc sa mala potesi. Ono valentin je podla mna oslava lasky ako takej

kovarovicova
17. feb 2022

@lenka2710 to je krasne, aj my to tak robime 🙂

jasminet
17. feb 2022

Aj muž aj ja sme im kúpili malú obľúbenú sladkosť. Väčšinou baby aj kvietok dostanú - teraz muž nezohnal pekne. Tak na MDŽ dostanú.