Je krajšie meno Fatimka alebo Noemi?

noeminka28
5. júl 2014

Cakam dievcatko a mam posledny mesiac na rozhodnutie ktore z tychto dvoch mien vyberiem a cim viac blizi porod tym som viac zmetena . Pomozte mi prosim 🙂 Dakujem za kazdy nazor

katka1981
22. júl 2014

Rozhodni sa ako to citis. Ja som si tiez vybrala s manzelom meno dievcenske v case, kedy to meno na Sk nebolo zname, no ked sa nam narodilo dievcatko, tak zrazu ich je plnoooo. Je mi to uplne jedno. Prebrala som aj ine mena, no to som mala v srdci roky. A je mi uplne jedno ajkeby sa tu vsetkym to meno hnusilo. Vybrala som to najkrajsie meno pre svoju dcerku ake poznam, zatial je spokojna 🙂 A tvoja dcera bude mat urcite to najkrajsie meno, lebo jej ho date z lasky. Mne sa paci meno Fatima, ale nie az tak, ze by som ho zvazovala. A naposledy ked sme isli s malou z detskeho kutika, bolo dievatko a na tricku na chrbte malo svoje meno Noemi, pripada mi take nezne. Ale neviem ako inak by som ju volala. Kamarat zije v Madarsku a maju dievcatko menom Anemi. Mne to sice spociatku pripominalo anemiu, ale inak je to pekne meno aj to dievcatko. Paci sa mi aj meno Vanessa, no zial mi propimona niekoho, tak ako aj mena Kevin a spol. a tym padom by som ho nedala. Zvaz si vsetky pre a proti, popripade si napis meno s priezviskom jedno aj druhe a co sa ti paci viac. Tiez si pozri kedy ma meniny. A nech ti poradi manzel, mozno nakoniec skoncite na uplne inom mene.

evickapooh
22. júl 2014

@kinna Fatima nie je podla posvatneho miesta ale povodne Fatime....je to egyptske alebo arabske meno...najmladsia dcera proroka Mohamedana sa volala Fatime... @noeminka28 mne osobne sa paci Noemi...aj ja mam Noemi! 🙂 je to krasne biblijske meno ,povodne Naomi @serpentino a este niektore mamicky...preco si myslite ze meno Fatima maju skor ciganky<?moja znama sa vola tiez Fatimaa...ma 30 rokov a je zo vzdelanej rodiny....ziadna romka @bbbroskynka ozaj mudra odpoved! 😖 mozem Ti zablahozelat!? Gratulujem!!! a plne suhlasim s @hori a @inffinity ze niektore mamicky ktore nevedia na danu otazku normalne odpovedat...mali by ostat v tichu.......

annulikb
22. júl 2014

No po čítaní týchto niektorých komentárov sa normálne hanbím, že tu vlastne chodím.

cenculinka
22. júl 2014

Musis sa rozhodnut sama...my mame felixa,volal sa tak kedysi aj moj kocur a obaja su rovnaki huncuti. Reci typu:raz bude mat 40 a bude JUDr. Fatima su kravina. A co 58 rocna Dominika, Veronika a pod? Toto je podlamba cudnejsie ako Fatima ci Noemi.Moja babka je Renee, ma 78 rokov a je dtastna ze mala zvlastne meno. Aspon si ma vzdy kazdy zapamatal mi vzdy vravela. A co ak sa raz vyda do zahranicia? Ja som Jana a vo Francuzsku ma kazdy bolal Chana aleno Žana lebo j nevedeli povedat. Takze v dnesnej dobe globalizacie kasli na reci. Riad sa srdcom a ak budes s menom spokojna ty,bude raz aj tvoja dcerka. A ruku na srdce,kazda z nas mala v puberte obdobie kedy nolo to jej meno najhorsie na svete nech bolo akekolvek.

matrix87
22. júl 2014

ja hlasujem za Noemi

danette
22. júl 2014

Noemi

eryykah
22. júl 2014

pekne si vybrala Noemi hebrejske (zidovske) a Fatima arabske asi by u mna zalezalo aka je kombinacia priezviska ak by sa mala volat napr. Noemi (Fatima) Kasubova tak asi ani jedno :D

kvietokbajo
22. júl 2014

Moja sestra ma dcerku Noemi, pred porodom si vybavila na matrike presne Noemi, lebo jej chceli dat matrikarky na vyber "Noémi" s dlhym "e", co nechcela. Volaju ju Noemi, Noemka, - znamena nieco ako "mila, rozkosna" - Inac je to meno z Biblie. najprv to bolo pre ludi cudne, lebo si pri vysloveni vybavili meno Naomi - ako ta modelka, ale potom si zvykli, uz je viac deti, ktore maju toto meno.....a v pohode. Takze moja rada, zalezi ci uprednostnujete vyber mena podla vyznamu, alebo podla toho ako znie. Alebo chcete dat meno podla nejakej vyznamnej osobnosti, alebo len tak podla toho, co sa Vam paci..........

dahra
22. júl 2014

na VŠ som poznala vyučujúcu s menom Noema a k tomu mala vcelku slovenské priezvisko. 🙂 To je ako Noemi, len asi za čias dávno-nedávnominulých bolo upravené. Noemi je biblické meno - príbeh Rút a jej svokry Noemi - bolo to skvelá žena, tak aj to meno znie motivujúco.

marionetta
23. júl 2014

Noemi....my ju máme doma a mne sa stále páči 🙂

nevdak
23. júl 2014

Noemi ;)

jasminam
23. júl 2014

mne sa pacia obe 🙂aj Rut sa mi velmi paci

majkuska
23. júl 2014

Noemi jednoznacne. To si viem predstacit aj v dospelosti. A nemyslim si ze Noemi je zahranicne meno ako tu niektore posudzuju, ale je to klasicke biblicke meno. V mojom okoli su 2 Noemi. Fatimu by som nedavala .

sejbry
23. júl 2014

Noemi 😉

renka40
23. júl 2014

Mne sa od detstva páči Fatima. Hovorila som, že keď budem mať dievča,tak bude Fatima. Mám troch chlapcov a teraz dievča...ale meno Fatima mi zadrhli!!!! Vraj, prečo ju nemám rada 🙂 tak sme dali meno Mária. Teraz mi synovia hovoria,že je to tak, akoby som dala dcére meno Žilina 🙂

oktobermimi
23. júl 2014

Klotilda, Genovéva, Školastika... 😀 to je to isté jak Fatima 😀

adriana84
23. júl 2014

obidve mena su krasne..poznam aj Noemi,velka sibalka sice,ale zlata a aj Fatimu,krasne,sikovne,mudre dievcatko..mne osobne sa Fatima velmi paci

mirkali
23. júl 2014

Noemi samozrejme 🙂

jana_eyre
23. júl 2014

na modrom koniku by som sa nic taketo nepytala, pretoze by sa tu nasli ludia, co by ti ohovorili aj uplne bezne meno ako napr. Zuzana..

Vyber take, ake sa ti paci, najlepsie budes vediet, ked malu uvidis vonku z bruska.. aj ked ja som mala vybrane mena prakticky takmer hned, ale az po porode bolo vzdy jasne, ze som sa rozhodla na 100% spravne..

miba2013
23. júl 2014

z tychto dvoch sa mi viac paci Noemi, daj potom vediet ako si sa rozhodla.

nikuska88
23. júl 2014

NOEMI 🙂

lunedi
23. júl 2014

Keby si si vybrala meno Fatima,mohla by mat prezyvku TIMI alebo TIMKA a to je pekne 😉

mamina34
23. júl 2014

Paci sa mi Noemi. Fatima vo mne vyvolava otazku ze kde je Omar? a co takto Tiffany, Cloe, Felicyti? to su tiez pekne zahranicne mena. Moja Lili ma spoluziacku Tiffany, a je to fajn meno. a musim pridat krasne mena ako Vanessa a Charlotte, moje neterky. Nuz vyberaj 🙂

ninda25
23. júl 2014

Noemi je krasne meno.Ale vybrat si musis ty sama,podla svojho uvazenia,hlavne sa nedaj nikym a nicim ovplyvnit😉

milota164
31. júl 2014

vybrat musis sama, ja osobne by som taketo mena nedavala pacia sa mi klasicke . ale z tychto dvoch asi Noemi

angel1223
31. júl 2014

ak mas slovenske priezvisko tak ani jedno....

tindes
19. mar 2016

@laskavocka ahoj prosim,Ty vies ratat vi braciu mien? a mohla by som Ti prosim napisat meno mojho synceka =Samko= tiez nie klasicke =iba Samko nie Samuel= ze co znamena aaku ma vibraciu- potrebujes aj priezvisko? a chcela by som este nejake mena,mohla bys om Ti ich prosim napisat do spravy? Dakujem 🙂

sisa1909
24. apr 2016

Nic v zlom ale ked pocujem tieto mena tak prve čo mi napadne sú nasi rómsky spoluobcania.

lusinga
8. nov 2016

Poniektorè komentáre nemaju obdobu. Hroznè aby sa dospelá žena-matka takto vyjadrovala,potom sa čudujeme,že deti sa v škole posmievaju,ked to maju z domu. Každy má iný vkus na rôzne veci aj na výber mena pre svoje dieta. Napr.niekomu sa nepáči meno Anča,Zuza,Lujza ,alebo Vlasťa . Pravdepodobne si si už vybrala sudim podľa nicku 😊 . Ja mám tiež Noèmi a je to pre mna najkrajšie meno na svete ,tak ako pre niekoho Anča,alebo Zuza. 😊Vybrala som si to meno,preto lebo sa hodi k nášmu priezvisku,kyorè je madarske a mimochodom u madarov sa toto meno použiva bežne a strašne davno. Ja mám bežne meno,ktore sa dá schomolit aspon desiatimi verziami a trpela som kóli nemu cely život,aj v škole . Pre dcerku som práve preto vybrala meno,ktore sa nedá schomolit aby tym netrpela ako ja. Takže milè dámy dieta môže trpiet v škole aj vtedy,ak má jednoduchè bežne meno 😃

lusinga
8. nov 2016

A mimochodom naši tmavší spoluobčania sa tiež volaju Alžbeta,alebo Zuza,Anča. Fatima je meno arabskeho pôvodu a Noèmi je biblickè meno . Pre spresnenie pre tych,ktorí v tom nemaju jasno 😉