Kedy vás priateľ požiadal o ruku?

niksiy
15. okt 2022

Ahojte, kedy vás váš priateľ požiadal o ruku? S priateľom sme spolu od 19tich, teraz je tomu 5 rokov čo sme spolu. No nemám pocit, že by sa nejak do toho hrnul, ja by som už aj chcela, lebo v okolí čo vidím tak každý niekoho žiadá o ruku aj vo vzťahu v ktorom sú pomaly menej než rok. Tak ma to trošku tak mrzí, že my stále nič. Ja ešte študujem od pracuje, takže v podstate ešte nenáme ani svoje bývanie, takže to je tiež možno to prečo to ešte neurobil, ale aj tak by som to už chcela :D Mali sme tažšie obdobie, riešili sme veci ktoré nám obom ublížili a tak aj v okolí všetci čakali, že príde s prsteňom, no zatiaľ sa nič neudialo :D

heln
15. okt 2022

@niksiy ahoj, my sme uz boli trosku starsi a v prvom rade sme sa rozpravali o tom, ze chceme byt spolu, a chceme byt manzelia, brali sme sa po roku chodenia, takze u nas boli zasnuby formalita, dokonca som si prsten vyberala sama, takze ziadne romanticke prekvapko sa nekonalo.

joesvk
15. okt 2022

Neviem,či aj teba to zasnúbenie a svadba už tak láka,alebo viac zohráva tlak okolia. Ako píšeš, že "všetci čakali",že už ťa požiada.
Neponáhľaj sa.Nemáš kde. V týchto veciach radšej hamovať ako banovať.A kým je čas, namiesto myšlienok na svadobný deň ,maj doširoka otvorené oči a rozmýšľaj,či skutočne tento chlap je ten, s ktorým chceš byť potom celý život.

pavlasim
15. okt 2022

@niksiy sme spolu 14 rokov. 7 spolu byvame. Mame 2 deti a stale ma nepoziadal. :D Tak mas casu.... popravde ale ja nic take neocakavam, ze by prislo

kristy2727
15. okt 2022

@niksiy Nechceš to len preto, že to vidíš v okolí ? Možno si tým ovplyvnená preto to tak berieš. Skús sa najprv zamerať na dokončenie školy. Možno on čaká len nato, aby ste obaja pracovali a tým si vedeli zabezpečiť spoločne bývanie. Popravde prsteňom sa toho veľa nezmení

janewithane
15. okt 2022

Po necelych 2 rokoch, hlavne aj po nejakom case spolocneho byvania. Zasnuby prišli proste vtedy ked sme uz chceli zacat riesit svadbu a nasledne zakladanie rodiny

777januska777
15. okt 2022

Verím tomu, ze je normálny chlap co robí veci, lebo ich tak cíti a nie, ze sa rozhodne, lebo mu to povieš ty. Už si dospela a dospelí sa o veciach rozprávajú narovinu, vždy si treba svoje požiadavky vedieť povedať priamo. Toto je zaklad do manzelstva. V manželstve sa budú rozoberať oveľa ťažšie a náročnejšie veci a tam bude najdôležitejšia komunikácia. Komunikácia nie je len rozhovor o kvetinkach a filmoch, ale aj rozhovor o budúcnosti o smerovaní života a o pohľade na zivot.

biankaaaa
15. okt 2022

Po 7 rokoch, keď sme už čakali bábo 🤣

mata1001
15. okt 2022

Ja som poziadala jeho po 2 tyzdnoch chodenia, v aute na dialnici z Nitry smer Šaľa...

kassandra25
15. okt 2022

@niksiy vobec si nechcem dovolit ti nieco zle napísať, ale radšej sa tu zameraj výlučne na seba. Ak velmi túzis po svadobnych satach, a nebola si poziadaná, supluj to, chodte na ples v princeznovskych satach. Ak velmi tuzis po svadobnej ceste, poberte sa na prekrasnu dovolenku do destinacie, na ktoru sa nezabuda, a hlavne bez hádok a nabite sa energiou. Vies, aké krásne je snívat o tom, co skoro, takmer, máte, druhí si síce prezijú tvoj sen o vydaji podstatne rýchlejsie , s rýchlejsím rozvodom, to bude krásne vnímanie, ako sa vy stále znásate, ako stále zijete pri sebe a nie ste rozídení, raz vás caká iba tá svadba....., ale druhých koncentrácia z rozvodu. Más krásne obdobie, kde si mozes vsímat a vnímat, ci sa skutocne stále chcete spolocne nadalej uberat, ako ty, tak aj on. Krásna nevesta mozes byt ako v 25, tak i v 30tke, 35ke, atd..... mozte mat i dve vlastne deti na vasej svadbe.... nevadí, gratulovat vám budú.

ema229
15. okt 2022

@grammarking vždy prišlo niečo kvôli čomu sme to museli odložiť. Keď sme už mali termín prišla korona, šaty mám v skrini a koniec koncov sme si povedali že mať rodinu je dôležitejšie ako nejaký papier. Teraz napr prerábame byt takže tiež sa na to nemyslí. Viem keď človek chce všetko sa dá vybaviť vyriešiť ale časom sme si povedali že sú iné priority a svadba ide bokom. Všetko má svoj čas

euka210
15. okt 2022

@niksiy po 1,5r...ale uz obaja pracujuci po 25r, manzel po 30r.

evina57
16. okt 2022

@niksiy My sme spolu tiež od 19tich. Keď som mala 22 a 29,narodili sa nám deti a práve po tom druhom ma požiadal na Vianoce o ruku. Teraz na Vianoce budeme 5 rokov zasnúbení 😀 ale svadbu sme už asi prepásli,po vyše 15 ročnom vzťahu,to už pre nás nemá také čaro.

lelusa
16. okt 2022

Nepožiadal ma o ruku,neboli sme zasnúbení, zobrali sme sa, máme 2 deti.aj bez zasnubenia sa dá

adonish
16. okt 2022

@niksiy teraz uz ex manžel ma poziadal po 5 rokoch chodenia, bývali sme spolu, pracovali. Po 2 rokoch od svadby sme sa rozviedli (boli sme spolu dokopy 9,5 roka). Teraz som s priatelom 5 rokov, mame 2 deti, postavili sme dom a do svadby sa nehrnieme. Vela sme sa o svadbe rozprávali. On by chcel, ale rešpektuje moje rozhodnutie, ze zatial nie. Viem, ze chlapi nie su rovnaki, ale po tom všetkom mi svadba nepríde ako nieco wau. Ale tak mozno raz 😂

sylviasab
16. okt 2022

Za mnou dochádzal dnes už manžel z USA raz zs 2 mesiace. Tak ma pred rokom poziadal o ruku,boli zásnuby,v decembri svatba a odvjanuára sombuz v Kaliifornii a pred dvoma mesiacmi som porodila.

selwadza22
17. okt 2022

@niksiy ahoj, pri prvom manželovi to bolo tak, že ma požiadal o ruku po roku, to sme ešte študovali, potom pracovali, nemali sme vlastné bývanie, tak sme prerobili u svokry vrchné poschodie. Po dvoch rokoch cca od zásnub sme sa vzali. Chyba, že som s ním nežila dlhšiu dobu sama v domácnosti. Potom by som videla aké prasa je to... Po roku manželstva sa nám narodil syn. Po cca ďalších 2 rokoch som odišla. Ani kvôli dieťaťu nebolo dobré s ním ostať práve naopak. Pokračoval v zábavách až do rána ako počas školy, správal sa ako nezadaný, chodil domov nad ránom ožratý a ešte ma začal podvádzať. Ja sama s dieťaťom, nesmela som nikam ísť, ani k rodičom inak mi spravil scénu a šiel sa zase ožrať. Pritom doma mal všetko, navarené, upratané, oprate, len bordel nechával okolo seba a zo mňa mal slúžku, s ničím nepomohol, ani so synom... Teraz mám druhý vzťah, cca po 7 rokoch som ho trocha dotlačila do zásnub, lebo on sa domnieval, že tak mi to stačí... 🤦 Porozprávali sme sa o tom kam chceme nasmerovať svoj vzťah. .. Ale je to iné, poznáme sa veľmi dobre bývame spolu dlhšie, poznáme svoje povahy, svoje limity a hranice, svoje nedostatky, rešpektujeme sa a podporujeme jeden druhého. Žiadne ružové okuliare... O chvíľu sa budeme brať.... Nevrátim tie roky s ex. Ale tiež ma to obdobie niečo naučilo, bola som mladá, naivná a možno som vtedy bola celá parádna, že som zasnúbená, čo ja viem... Teraz však môžem spokojne žiť so synom a mojím čoskoro mužom. Už ma vo vzťahu nič neprekvapí 🙂

sendyle
17. okt 2022

@niksiy ja so už s manželom od svojich 15tich v 18 ma požiadal o ruku a bábätko prišlo na svet mesiac po 20tke mojej. ale neboj sa keď príde ten správny čas tak to bude krásne veľké prekvapenie 🙂

lenka1993
17. okt 2022

Po dvoch dnoch chodenia mi povedal že žena čo s ním vydrží viac ako 6 mesiacov bude jeho manželka. Po pol roku prišiel s prsteňom. No mala som 16!😁😁😁 o 3 roky po maturite pokľakol znova. Svadba bola asi o 4 mesiace. Zobratý sme 9 rokov. Spolu sme 12 🙂.

elizita
17. okt 2022

@niksiy my sme spolu od 18tky. Obaja sme sli na VŠ. Otvorene sme sa o Tom rozprávali že raz sa vezmeme. On skončil o rok skor školu a začali sme spolu byvat. Skoncila som školu,začala som pracovať a po pol roku ma požiadal. Čiže sme boli už obaja pracujúci a žili sme spolu 1,5r. A požiadal ma teda po vyše 7 rokoch. Nikdy som netlačila na pílu ani si nevšimala druhých že kto kedy a ako.

elizita
17. okt 2022

@grammarking presne som toho názoru. Keď už sa zasnúbim tak nie pre oko,ale že to myslím vážne. Inak sú zásnuby len lep na oči. My sme sa zasnúbili vo februári a v júni bola svadba 🙂

l_u_c_k_a111
17. okt 2022

@niksiy 7 rokov som cakala na zasnuby 😂 moj muz sa do toho nejako extra nehrnul potom som este po zasnubach cakala rok aj pol na svadbu ale dockala som sa 😂😂😂 ale uz som mala take stavy ze som bola z toho nestastna ze vsade okolo mna sa ludia brali a my nic teraz je jaky happy ze si moze na mna brat PG v praci 🙈🙈🙈😂😂

mia247
17. okt 2022

My napríklad sme spolu skoro 4 roky a plánujeme najprv bábätko a svadbu než zásnuby :D a to myslím reálne vážne :D keď budeme mať dohodnutý termín svadby , povedal že mi kúpi aj prsteň pretože nechce aby som nosila snubák 10 rokov . Chce aby keď mi ho dá, do roka sme sa vzali .

casavina
17. okt 2022

Nikdy 🙂 sme spolu 20 rokov z toho 10 manželia ❤️ rok pred svadbou sme spolu bývali...