Mám volať bývalého manžela a svokrovcov na 1. sväté prijímanie?

kvetina1990
3. jan 2023

Žienky. Dcérka bude mať 1.sv.prijimanie. A teraz neviem volať bývalého manžela a svokrovcov??? Rozvedený sme cca 6 rokov už aj viac bude. Bývali si malú berie max 2 krát do roka iba. Svokrovci vôbec vidia ju iba keď si ju vezme on tak vtedy. Ani nevolaju áno nenapisu ako sa ma nič. Ani on. V lete si ju berie na mesiac a potom každé druhé vianoce. Sém tam počas roka ale to minimálne... Jedny vravia musím pozvať, druhý ze nie. Neviem vôbec. Diky za každú radu.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
3. jan 2023

@kvetina1990 opýtaj sa dcérky, či chce aby prišiel ocino a babka s dedkom. Je to jej veľký deň.

simona_11
3. jan 2023

@kvetina1990 bývalého (otca malej) pozvi , aspoň zo slušnosti. Predsa len je jej otcom, ale starých rodičov nepozivaj. Ak nemajú záujem o svoju vnútornú tak by som ich absolútne neriešila

marca12
3. jan 2023

@kvetina1990 Nech sa dcera rozhodne,mate este dost casu,kym bude prijimanie. Nechala by som to na jej rozhodnutie.

marseillefan
3. jan 2023

Ak manžel a svokrovci chcú prísť, tak by mali byť pozvaní...

kvetina1990
autor
3. jan 2023

@simona_11 nad tým som rozmýšľala. Ze jeho pozvem. A keďže on žije so svojou milenkou a jej deťmi. Pekne mu naznacim ze ich nech nechá doma.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bayuska
3. jan 2023

zas pozor aj na to, ze treba vysvetlit, ze to, ze ho/ich tam mala chce este neznamena, ze aj pridu, aby to nebrala ako samozrejmost a potom nebola sklamana

andrea78
3. jan 2023

@kvetina1990 spytala by som sa dcery, ci chce, aby otec bol pritomny. Ak povie nie neriesila by som viac, ak ano, opytala by som sa byvaleho, ci chce prist, nech viem , ci s nim treba ratat na obed. Kedze si ju berie 2x za rok, asi zaujem mat nebude. A vyriesene.

h2
3. jan 2023

@kvetina1990 Určite by som im oznámila, kedy a kde bude prijímanie. Na oslavu, či už ju robíš doma, alebo v reštaurácii, by som ich však už nepozývala.

syslik81
3. jan 2023

otec mojej dcwery ju tiez vidi 2x do roka -nezaujima sa o to ako sa ma neposiela peniaze.. ja ho nepozyvam na ziadne oslavy ani krst a ani na prijimanie nepojde .. dcedra ho sama nechce .. nema k nemu vztah ..

sense
3. jan 2023

Napísala by som im kedy ma dcéra prijímanie ak by chceli prísť do kostola. A čo sa týka oslavy, neviem kde a ako budeš robiť, by som to spravila tak ze ak by do kostola prišli a dcéra by ich chcela, môže ich zavolať na obed alebo co budete mat
Ale ako píše žienka nado mnou ak dcéra nemá k nemu vzťah a nechce tak by som to nechala tak

laila22
3. jan 2023

@kvetina1990 ja by som ho nepozývla naco? Nie sú s malou v kontakte, záujem 0. My sme tiež nevolali ani otca, ani svokrovcov. Užili sme si to v kruhu najbližšej rodiny. Do kostola mohli prísť aj bez pozvania, žijeme v jednej dedine. Vedeli, že mala ma 1sv. prijímanie. Ale na oslavu by som ich nepozývla.

kvetina1990
autor
3. jan 2023

@sense oslava bude doma. Veľký dom. Objednala som catering. Tak ona sa teší hoc tam ide iba raz za čas sa teší. Určite ich bude chcieť. Asi tak urobím ze poviem im co a ako a už to bude na nich. A ako ich poznám môže to byť aj tak ze povedia ze neprídu a ze oni snou oslavia o týždeň neskôr tam u nich. Uvidíme

kvetina1990
autor
3. jan 2023

@laila22 oni žijú v inom meste cca 70 minút cesty.

pribinak
3. jan 2023

@kvetina1990 pozri, pozvi ich. Ak nebudú chcieť prísť, vieš to dcérke normálne vysvetlit.
Je to už na nich, či pribú alebo nie. Ak neprídu, zostane viac miesta napr pre jej kamosky

ameema
3. jan 2023

@kvetina1990 môj manžel ma tiež dcérku ktorá mala máj 2022 prijímanie... Ex nezavolala ani jeho ani mňa ako manželku a ani starých rodičov, mala prosila aj manžela aby skúsil mamu poprosiť nech prídeme ( keďže máme aj ja aj otec aj jeho rodičia s malou dobrý vzťah) ale bohužiaľ... Robili sa dve oslavy, lebo ona so "špinavými" ľuďmi pri jednom stole nebude ...
Určite sa opýtajte dcérky ako to cíti ona 😊 je to jej deň

kvetina1990
autor
3. jan 2023

@ameema tak oni manželia nie sú. On u nich a jej rodičov len tak žijú. On je rád že nie je s rodičmi v byte a oni sú radi ze ona si niekoho nasla keďže je 2 krát rozvedená a 3 deti s inými chlapmi. Každý je rád že je rád. Ale robia zo seba dôležitých. 🤷‍♀️

ameema
3. jan 2023

@kvetina1990 tak samozrejme že pokiaľ nemajú s dcérkou vzťah a tak, tak nie je čo riešiť, máme diametrálne odlišnu situáciu, ale aj tak by som sa rozprávala s dcérou ako to vidí ona a kvôli nej pretrpela oca a prípadne aj novú známosť ak by to teda malá chcela... Inak nie je čo riešiť

sense
3. jan 2023

@kvetina1990 tak im povedz o. Príjmami a ak by na prijímanie prišli tak ich potom môže dcéra pozvať k vam

deti95060810
3. jan 2023

no asi by som nevolala...a počas roka si aj ohľadom dcéry píšete, komunikujete? má záujem na tom aby vedel ako sa má dcéra??? lebo prísť za dcérou len 2 krát do roka je málo...
ja som svojho ex nevolala....

panelacikova
3. jan 2023

@kvetina1990 akože na oslavu? no tak dovi-dopo.... nech prídu do kostola pozrieť slávnosť či sviatosť, či ako sa tomu hovorí a dovidenia... nerozumiem tomu, prečo by si mala hostiť bývalého s jeho rodičmi? keď už, tak potom pohostenie v reštaurácii, kde bývalý prispeje za seba, svojich rodičov a prispeje aj na ostatné náklady spojené konkrétne s dcérou (či už šaty alebo iné poplatky, ak existujú). rozhodne by som si ich nenatrepala k sebe domov. a je úplne fuk, či majú alebo nemajú dobrý vzťah s dcérou. ak má dobrý vzťah s dcérou, môže si ju vziať na mesiac na prázdniny v lete a na týždeň v zime a venovať sa jej. to isté svokrovci.

kvetina1990
autor
3. jan 2023

@deti95060810 nie vôbec nevolame ani nepíšeme. Ma meno a heslo na edupage známky vidí a zavolá iba v ten deň keď ide pre malú.

mata1001
3. jan 2023

Nevolala by som ani jeho a ani ich...nemaju zaujem ju vidiet pocas roka, preco by som ich mala pozvat na svate prijimanie...