Nápady na vianočné darčeky

plysaky
18. nov 2016

Neviem co kupit 10 rocnej neteri. Uz "nie je dieta" a ja jej chcem darovat nieco originalne, mozno poucne, tvorive, mozno nejaky zazitok? Mate nejake napady? Zakladam tuto diskusiu, aby sme si vzajomne poradili co kupit nasim najdrahsim na Vianoce. Nielen pre deti, ale aj pre rodicov, muzov, (vseobecne mam problem s darcekmi pre muzske pohlavie), starych rodicov, priatelov atd. Inspirujme sa navzajom. Ja mam zatial drobnosti ako vyhrievaciu podlozku na sedadlo do auta, knihu svedskych krizoviek, sypany caj. Co mate vy, resp. co planujete? Privitam originalne napady, aby to neskoncilo pri obalkach s €, ponozkach a pyzamach :D

lucinka511
18. nov 2016

@plysaky pozri si stranku vnimave hracky tam sa da nieco kreativne najst pre deti..zalezi na tom.co ma neter rada aky je to typ dietata.ak je nadana hudibne.alebo umelecky resp sportkvo taak nieco tym smerom...Nasa ma 11 a je dost kreativna.takze jen kupujem smor take veci...ale napr ona sa najviac potesila mobilu...resp aj koliesmivym korculiam....

zuzuliatko18
18. nov 2016

ja mám dve krsniatka - 8 a 5 rokov, obe baby rady tvoria, tak im nakupujem všelijaké kreatívne sady. objednávam aj z číny, ale aj tu. spoločnosti ako hej.sk, alza a podobne majú na stránkach časti s hračkami.

najnovšie som im kúpila na Vianoce stavebnicu dom - obsahuje tehličky a maltu a podobné veci a dá sa rozobrať a znova stavať...

v zásobe mám napr. aj sadu na tvorbu nočných lámp - obsahuje celú lampu, treba ju domaľovať a vložiť dnu svetielko na baterku.

existujú rôzne sady na tvorbu šperkov, príveskov...

záleží len na tom, čo dievčatko baví.

staršia neterka radačíta, tak ju zásobujem knižkami Slávna päťka 🙂 a časom jej určite zadovážim aj dvojčatá Pat a Izabelu a celú sériu týchto knižiek 🙂

čo sa týka manžela, tak ten mi hlási, čo by sa mu páčilo, alebo ideme a kúpime to spolu. nie je veľmi na prekvapenia, resp. darček musí byť praktický, aby ho využil 🙂 takže tam máme na výber opasky, rôzne mašinky, teraz mi hlásil že v lidli bude ďalekohľad...

a radi si navzájom kupujeme spoločenské hry 🙂 super sú napr. dobble, ticket to ride, poznáš slovensko...

rakywanda
18. nov 2016

@plysaky u manžela budú jednoznačne ponožky 🙂 , má rád bláznivé fusakle, v rodine si darčeky nedávame, jedine deťom, čiže dcére a neterke. my s manželom si dávame aspoň jeden, lebo ešte stále to hráme na Ježiška.
dcéra si želá ešte hračky. kúpené mám už knižky a kreatívnu sadu mydláreň. ešte nejakú spoločenskú hru, napr. v kocke. neterka má už viac rokov, tak asi kozmetika, nejaká handrička. chcelo by to tiež nejakú hru, ale zistili sme, že ju to s ňou nikto nehráva.
mňa by potešil piknikový kôš alebo antistresová omaľovanka + farbičky.

plysaky
autor
18. nov 2016

@zuzuliatko18 Pat a Izabela - na nich som vyrastala. Su to uzasne knizky! Mala by som ich este niekde mat.. Mozno jej ich podstrcim ;) nad tym dalekohladom tiez uvazujem, ale akosi sa uz 2 roky neviem rozhodnut ci ho kupit ci nie

crativeart
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliatko18
18. nov 2016

juj, a moje každoročné fotokalendáre sú už legendárne 🙂 a preto ich je z roka na rok viac a viac :D

lenka_samorin
19. nov 2016

moje deti si na Ježiška prajú - syn 5r. model Kia Sportage od Burago, dcéra 2r. hocičo Minie, synovec 2r. detské náradie, neter 5r. bábiku na kúpanie a babkám kúpim asi vitamíny a dávkovač na lieky v Dr. Max, videla som tam také šikovné.

kristinna7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
20. nov 2016

@kristinna7 jeden nick si zrušila, teraz si prišla z druhým? neotravuj už toľko

erickatt
20. nov 2016

Rodičom. Predplatné časopisu. A inak, knihy vo veľkom. Ruksak dcére, originál popísané tričká, krsnatku veľkú šálku a kefy na vlasy. Drahému modransku keramiku. Maličkým neteram, drevený vláčik z teska, a spol hry.