Originálny darček k 70tke

duza2020
29. dec 2022

Prosím vás, nemáte nejaký nápad, čo by mohli moje deti,teda vnúčatá darovať k narodeninám svojmu dedkovi? Je nás veľa, teda už mi nápady dochádzajú, nechcem sa opakovať. Zároveň nie som veľmi zručná vyrobiť niečo pekné. Ďakujem za vaše nápady.

minesasubu
29. dec 2022

Nemate nahodu nejake video pasky my sme tak dali na usb a da sa to pozerat aj na tv aj na pc Popripade stare fotky čierno biele sa daju pekne zrekonštruovat

lucinka1988
29. dec 2022

@duza2020 ja som za hodnotné darčeky typu hodinky, zlato a pod..veľmi závisí, či by sa niečo také dotyčnému páčilo..Ale my v našej rodine k jubileu väčšinou takto

duza2020
autor
29. dec 2022

@lucinka1988 no tu je problém, pretože otec si na takéto hodnotnejšie darčeky nepotrpí a vôbec nenosí šperky ani hodinky. Určite by to stálo v skrini.

duza2020
autor
29. dec 2022

@minesasubu áno, nad tým som uvažovala, že nejakú koláž z fotiek,ale nemám predstavu ako na to, či len navešať do nejakého rámu alebo rovno do fotorámiku,lebo na zložitejšie si netrúfam

s_o_n_i_k_e
29. dec 2022

Mňa napadol fotorámik digitalny, kde by mu chodili a menili sa fotky čo mu nahráte 🙂

0silvia0
29. dec 2022

@duza2020 my sme otcovi k 70ke darovali notebook, ten jeho stary uz dosluhoval.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monalisa1111
29. dec 2022

@duza2020 spoločný výlet. Starí ľudia túžia iba po pozornosti a čase a deťmi či vnúčatami.

jaja1979
29. dec 2022

@duza2020 môj muž s jeho bratmi darovali svojmu otcovi (môjmu svokrovi) letenky do Barcelony a lístok na futbal. Ale on je brutál futbalový fanúšik, tak bol z toho hotový. A samozrejme išli s ním, pánska jazda... Mal nezabudnuteľný zážitok.
A my sme boli tento rok v Milane, letenky z BA kúpiš za 50€, a tiež sme boli na futbale na štadióne, kde bolo 80 tisíc ľudí ... Pre mňa ako nefanusika to bol úžasný zážitok... A to o futbale nemám ani šajnu....
Ale samozrejme záleží, aký máš rozpočet a či je otec ochotný cestovať.
Ešte mi napadlo nejaké ročne predplatné časopisu, podľa toho, čo ho baví...

oli18
29. dec 2022

Si uvedomte, ze za par rokov tie fotoramiky a fotoknihy zdedite. Takze pri vyberani darcekov to majte na pamati. 😉. 70tnik uz ziadne vecne dary nepotrebuje, len zazitok, alebo to, co sa da zjest. Takze darcekovy potravinovy kos, vecera v kvalitnej restauracii, niekde vikend, ale mu pripravte a zaplatte celu oslavu v restauracii.

duza2020
autor
29. dec 2022

@monalisa1111 výlet bude, avšak vo dvojici dedko s babkou. My už nevieme ako ho donútiť si užívať dôchodok, pretože otec je workoholik na dôchodku, takže každý rok na Vianoce dostanú nejaký pobyt. Určite ten spoločne strávený čas je najviac.

duza2020
autor
29. dec 2022

@oli18 oslavu mu pripravujeme a aj finančne prispejeme. Keďže si na vecné dary nepotrpí, tak ešte k tomu dostane tortu 😉

duza2020
autor
29. dec 2022

@jaja1979 otec je workoholik, takže asi najviac času venuje práci, než záľubám. Ale inak super nápad.

vlastnynazor
29. dec 2022

Neviem ci je ok, ked date peniaze (pripadne k tomu mozete kupit nejaku drobnost), ale som raz videla darcek v podobe korkova tabula, na nej napisane, coze je to 70, pod tym nejako "prilepenych" 7 ks 10 euroviek za sebou a pod tym vers vsetko najlepsie..... mne sa velmi pacila ta myslienka, ze niektori ludia sa zacnu opustat, ze kolko rokov a toto spolu s tou ideou, ze coze je to 70 (euro-rokov), mi pripadalo celkom vtipne, len ten obrazok neviem dohladat

duza2020
autor
29. dec 2022

@evamarek77 teraz finančne prispejeme na jeho oslavu,ale možno do budúcnosti budeme takto sa obdarúvať🤭

0silvia0
29. dec 2022

@duza2020 a comu sa venuje ked tolko pracuje?

duza2020
autor
29. dec 2022

@0silvia0 ďakujem za nápad, no celý život pracoval v stavebníctve,tak akosi ešte to,plus farma

duza2020
autor
29. dec 2022

@vlastnynazor áno, dávame teraz peniaze a ešte ja som kúpila kvalitnú koženú peňaženku, kôš nerobím, to urobí sestra, manžel fľaša. Akurát ešte niečo deťom do ruky chýba 🙃.

monalisa1111
29. dec 2022

@duza2020 aké sú veľké deti?

kikulienkadd
29. dec 2022

Ahoj,mužova mama mala 70-tku a zobrali sme ju s nami na pobyt do Tatier. Ak by sme jej kúpili niečo drahšie, určite by to pre istotu radšej nenosila,ale šetrila. Zážitok je tiež darček. Potom som jej urobila fotoalbum z výletov, s vnúčatami a radosť je úplná!

h2
29. dec 2022

Tiež som chcela napísať tie lístky na futbal, teda, ak je fanúšik. My sme sa takto skladali jednému rodinnému známemu, dostal lístky na futbal v Londýne + samozrejme letenky a hotel. Bol to preňho najlepší darček, celý život po tom túžil a nikdy na takom veľkom zápase nebol. Išiel so synom, ten to vybavoval.
Ja by som na 70-tku nedávala darčeky štýlom, že každý niečo, lebo v konečnom dôsledku bude mať ten človek veľa vecí, ktoré mu väčšinou netreba. Lepšie je, keď sa celá rodina zloží na niečo fakt veľké, ako je napríklad tá dovolenka. Fotorámiky a podobné hlúposti by som určite nedávala.

banalu
29. dec 2022

@duza2020 a co tak noviny zo dna narodenia? Svokra to celkom potesilo k 60tke.

duza2020
autor
29. dec 2022

@monalisa1111 5 syn a skoro 3 dcéra

duza2020
autor
29. dec 2022

@banalu zaujímavé, skúsim niečo pozrieť alebo možno nejaké významné míľniky toho roku narodenia a možno aj niečo z presne jeho dátumu. Ďakujem toto nie je ťažké na ručnú výrobu.👏

duza2020
autor
29. dec 2022

@h2 keďže každý niečo chce priniesť a ja nechcem sa opakovať, no niečo ne/originálne

jaja1979
29. dec 2022

@duza2020 ešte mi toto napadlo, to sme vyrábali pre mojich rodičov, keď mali 70 rokov (sú narodení 2 dní po sebe v rovnaký rok😉)

duza2020
autor
29. dec 2022

@jaja1979 krásne a originálne. Možno sa inšpirujem 😉

zuzki1
29. dec 2022

3 a 5 ročne deti nech nakreslia obrázok s dedkom a dajte do fotoramiku.alebo fotka vo forme kľúčenky. Za deti myslím stačí 😊
Ak niečo hodnotnejšie tak poukaz do divadla , kina , na výstavu , do ZOO- niekde kde môžete ísť spoločne a zvládne to v jeho veku 😊
Toto inak prvý raz počujem aby každý z rodiny (domácnosti) daval darček za seba , my dávame za rodinu jeden darček - alebo ak je vyskladany aj z viacerych - darčekový kos spoločne .

slavkadi
29. dec 2022

@duza2020 deti mu môžu pomalovat tričko či košeľu, odtlačky maličkých ručičiek alebo niečo čo deti radi kreslia. A či to bude nosiť ako pyžamo alebo zástery do záhrady je už na ňom. 😁

janba
29. dec 2022

My sme mužovej starej mame, síce na 60ku, ale to je jedno, vyrobili rodokmeň z fotiek. Ona a starý otec, deti, vnúčatá, pravnúčatá. Dali sme to na veľký kus dreva, kúpili fotorámiky, takú nálepku akože strom a bolo to super