icon

Pekné a krátke chlapčenské meno

avatar
slecnamarplova
10. nov 2015

Dievčatá prosím poradíte pekné chlapčenské meno, podľa možností kratšie / lebo máme dlhé priezvisko /. Prvého synčeka máme Adama. Super meno. Prebehla som celý kalendár a nič ma neoslovilo :/ ďakujem za všetky tipy

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 20. jún 2026 · 53 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Pri dlhom priezvisku je bežná voľba krátke chlapčenské meno; najčastejšie navrhované príklady v diskusii boli Leo, Alex, Max a Jakub.
  • Ak chce rodič, aby meno ladilo so súrodencom Adam, odporúčajú sa klasické biblické mená ako Jakub, Jan, Filip, Marek alebo Daniel.
  • Existuje protichodný názor, že ku krátkemu priezvisku sa hodí skôr dlhšie meno, takže kritériá výberu zahŕňajú dĺžku, zvučnosť a zhody s partnerom.


Najčastejšie otázky

Q: Aké krátke chlapčenské mená sú často odporúčané?
A: V diskusii sa opakovane objavili mená Leo, Alex, Max, Jakub, Ben, Teo, Tom, Oskar, Filip a Jan.

Q: Ktoré biblické mená dobre ladia s menom Adam?
A: Ako doplnok k menu Adam boli navrhnuté Jakub, Jan, Filip, Marek, Daniel a David.

Q: Aké menej tradičné krátke mená padli v návrhoch?
A: Medzi menej tradičné návrhy patrili Swen, Nyls, Lian, Aurel, Aron a Marco (číta sa Marko).

Q: Ktoré medzinárodné krátke mená sú bežne používané v návrhoch?
A: Medzi medzinárodné možnosti v diskusii patrili Alex, Hugo, Noel, Oliver, Nathan, Erik a Marco.

Q: Ktoré krátke slovenské mená boli navrhnuté?
A: Ako slovenské krátke mená boli uvedené Matúš, Šimon, Ivan, Matej a Tomáš.

Q: Sú mená Leo a Jakub populárne medzi návrhmi?
A: Áno, meno Leo sa v diskusii objavilo viacnásobne ako favorit a Jakub bol tiež častým návrhom.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Krátke mená ako Leo, Alex, Max a Jakub sú medzi návrhmi najfrekventovanejšie.
  • Biblické klasické mená (Jakub, Jan, Filip, Marek, Daniel) sa považujú za vhodné k menu Adam.


Sporné názory

  • Na jednej strane preferencia krátkych mien pri dlhom priezvisku; na druhej strane názor, že ku krátkemu priezvisku sa hodí skôr dlhšie meno.


Otvorené otázky

  • Ktoré konkrétne meno najlepšie znie s dlhým priezviskom zostáva subjektívne a bez jednoznačnej odpovede.
  • Ako dosiahnuť kompromis medzi preferenciami oboch rodičov pri výbere mena zostáva otázkou bez univerzálneho riešenia.


Spomenuté značky a firmy

žiadne

Spomenuté produkty a metódy

žiadne

Miesta a osoby

žiadne

Strana
z2
avatar
marinablue
10. nov 2015

A čo Jakub? Myslým dokonca, ze to mena znamena aj druhorodeny. 😉

avatar
mishelita
10. nov 2015

@slecnamarplova tak my mame lea.a dali sme aj druhe-jakub-po ockovi,ale to moc pouzivat nebudeme.my mame totiz mini priezvisko-iba 4 pismenka 😆. takze nas syn sa vola leo jakub

avatar
jantyy
10. nov 2015

Richard 🙂

avatar
mirkakab
10. nov 2015

Alex, Max, Leo

avatar
majka99999
10. nov 2015

Ben, Teo, Tom

avatar
martinka13
10. nov 2015

Michal

avatar
andrealucenec
10. nov 2015

Patrik 😊

avatar
maminag
10. nov 2015

Alex, Artur, Aurel, Matúš, Erik

avatar
zairaz
10. nov 2015

Oskar 🙂

avatar
8291
10. nov 2015

Matej,Aleš 😁

avatar
karolinka2010
10. nov 2015

Filip

avatar
lujziana
10. nov 2015

Jan 😉 my mame Janicka 😉

avatar
martina2005
10. nov 2015

Maxim 🙂

avatar
mirorka
10. nov 2015

Edo

avatar
linddi
10. nov 2015

Richard☺

avatar
jeannna
10. nov 2015

Oliver

avatar
gabrielkaa
10. nov 2015

Hugo

avatar
jana_eyre
10. nov 2015

ja si myslim, ze surodenci by mali mat nieco v mene spolocne - Adam je biblicke klasicke meno, preto by bolo pekne keby aj brat mal biblicke klasicke meno.. preto by sa mi hodil Jakub, Jan, Filip, Marek, Daniel..

avatar
lubkasimi
10. nov 2015

Bystrik , Bojan, Zoran 🙂

avatar
slavkaadusko
10. nov 2015

Alex,Leo,Max

avatar
fabienn13
10. nov 2015

Swen,Nyls,Lian

avatar
lusyke
10. nov 2015
avatar
anavi_03
10. nov 2015

Alex

avatar
lara1507
10. nov 2015

Igor 🙂

avatar
dorotelka
10. nov 2015

@jana_eyre súhlasím, preto máme Adama a Davida.. Aj meninky oslavujú naraz 🙂

avatar
eeeeerika
10. nov 2015

Alan, to by sa aj hodilo, bratia Adam a Alan

avatar
lucialuca
10. nov 2015

My sme tiez chceli dat Alana, ale odhovoril nas starsi syn, ma kamarata Alana a vraj mu inak nepovedia ako ANAL...a pritom je to fakt ze pekne meno...dali sme nakoniec meno Leo, ale paci sa mi aj Leoš a Aleš...😀😀😀

avatar
ivia25
10. nov 2015

Alex 🙂 ,máme doma

avatar
zuzana76
10. nov 2015

Ivan, Elias, Andrej / Andy/

avatar
janka54321
10. nov 2015

Ja by som dala jednoznacne Jakub. Vzdy som vravela, ze keby mam synov tak dam presne tieto dve mena Adam a Kubo. Ale inak je pekne meno Max, Timur a tiez Sebastian.

Strana
z2