Pozvanie na krstiny

19. jún 2023

Ahojte. Chcem sa opytat ako by ste reagovali na pozvanie na krstiny. Ide o nasich kamaratov. Ich syna mame velmi radi, aj ich, sme jednoducho dobri kamarati. Maly ma uz 1,5 roka a o 2 tyzdne ma krstiny. V sobotu u nas boli na grilovacku a prespavacku. Vtedy mi kamoska spomenula ze by sa potesili keby sme prisli na krstiny. Bola som trosku v soku, lebo mi to pride dost spotanne a neskore pozvanie. Aj som sa jej opytala, ci si je ista, ze je to teda take dost spotanne od nej.
Na krstinach bude ich rodina a jej kamoska, ktora je krstna mama. Mne sa zda, ze tam nemame co hladat. Sme len kamarati. Okrem toho viem, ze sa koli tym krstinam uz castejsie hadali. Otec dietata ich chcel urobit co najmensie a najlacnejsie kedze prave prerabaju dom....a ona pozvala celu rodinu, a teraz dokonca aj nas. My sme 4!
Co si myslite? Hodilo by sa v tomto pripade odmietnut pozvanie? Alebo sa nerobi?

tosomja
19. jún 2023

Slušne by som odmietla.

gejb
19. jún 2023

A nepozvala vás len na ten obrad do kostola? Tam môžete ist, doniesť darček, ale na hostínu už nepôjdete. Alebo slušne odmietnuť s tým, že je to rodinná záležitosť ...

nikolka1986
19. jún 2023

Veď tam nezjete pol prasaťa, ja by som aj tak nešla, ale čo ja viem... pozvala ťa, tak povedz že prídete niektorý iný deň, že nechceš chodiť keď tam bude celá rodina, že prídete dodatočne na kávu a koláčik na druhý deň napríklad.

domkakvet
19. jún 2023

Tiez neviem, ci vas pozvala do kostola, ci aj na posedenie.

zmrzlinka2021
19. jún 2023

V com to je prilis spontanne?

jackiem__
19. jún 2023

ja som pozvala priatelovu rodinu, 4 ludi minulý týžden a promocie mám buduci tyzden :D, neni to az tak neskoro podla mna. Ja som vychovana tak, že sa nemá odmietnuť pozvanie, ale je to na tebe, ako to chceš ty hlavne.

autor
19. jún 2023

@zmrzlinka2021 riesia to uz 2 mesiace. Niekolkokrat sa pohadali na zozname hosti a vlastne na tom koho chcu pozvat a koho nie. Pride mi divne ze to ze by tam chceli aj nas, spomenuli az teraz.
My sa vidime minimalne 1x do tyzdna, aj castejsie

inana11
19. jún 2023

Ja by som sla,pozývajú vás na dôležitú udalosť v ich rodine,asi vás tam chcu… a napríklad to dodatocne,že pridete na navstevu,ja tak nemám rada… veď v ten den mam všetko nachystane tak prečo mam mat “starosti” aj na druhý den?

autor
19. jún 2023

@domkakvet do kostola aj na oslavu.

autor
19. jún 2023

@jackiem__ tak to by ma asi porazilo. My mame rozplanovany uz kazdy vikend az do konca septembra. Taketo spotanne akcie u nas neexistuju. Ale vsetci nasi kamarati su takito a pozname sa navzajom. Vedia ze vela cestujeme.

domkakvet
19. jún 2023

Ja by som isla.

babulkomale
19. jún 2023

Tak ked vas poznaju a vedia ze ste na roztrhanie do konca septembra, asi to bolo len take akoze pozvanie a vedia ze odmietnete.

zmrzlinka2021
19. jún 2023

Pokial v dany den nie ste doma a ste odcestovani, tak to im oznamte.
Ale ak by som bola doma, sli by sme - nevidim totiz dovod neist 🙂

autor
19. jún 2023

@babulkomale to urcite nie. Nasi kamosi niesu pokrytci. Ked nas pozvali, tak nas tam chcu.

autor
19. jún 2023

@zmrzlinka2021 sme doma.
Ok, tak asi pojdeme. Vidim ze vacsina pise ze mame ist.

Ja som si len robila starosti ze im narobime viac starosti ako radosti 🤷‍♀️

momi86
19. jún 2023

ja by som len do kostola prisla pozriet popripadne aj s darcekom,obed by som slusne odmietla,kedze vies ze mali aj nezhody ohladom hosti a bud by som sa dohodla ze na vecer by ste nachvilku prisli alebo az inokedy ...

babulkomale
19. jún 2023

Ja nehovorim ze su pokrytci. Ale ked sa tak casto vidite a vedia ze mate rozplanovane vikendy do aleluja, preco vas nepozvali hned ako to naplanovali?
Ked ich tak vyborne poznas, preco sa pytas cudzich ludi tu?

kaja0210
19. jún 2023

Keď sme krstili našu dcérku,po obede prišli naši dobrí kamaráti. Celý život sme sa stretávali a bola som rada, že pozvanie prijali. Pred rokom krstila kamarátka jedna z nich a tiež sme boli pozvani po obede na krstiny. Išli sme... stretávate sa minimálne 1x do týždňa a tebe je to trápne ísť? Veď ak sa s niekým tak často stretávam, je to osoba, ktorá mi je blízka a chcem ju tam mať.
Samozrejme ak je vaše priateľstvo úprimne...😉

iritka
19. jún 2023

K darceku by som prihodila peniaze, aby sa im strava za vas vykompenzovala aspon ked sa hadali aby usetrili.

autor
19. jún 2023

@iritka to urcite nie. Zijeme v Rakusku. Tu sa peniaze nedavaju. To by bola velka urazka 🙈

ninusa221
19. jún 2023

@jackiem__ presne aj môjho priateľa rodičia a sestra prídu na promócie ešte aj na obed idú s mojou rodinou sa nikdy nevideli🤣

autor
19. jún 2023

@babulkomale len tak zo zvedavosti, co by ini isli alebo nie. Vidis ze su tu rozne odpovede.

autor
19. jún 2023

@babulkomale vacsinu vikendov mam aj tak rezevovanych na vylety kde su aj oni. 🙂

zmrzlinka2021
19. jún 2023

Autorka

nikdy neuvazuj stylom "narobime viac starosti". Ak niekoho pozyvam, robim to preto, ze chcem a bude mi radostou, ak danu osobu na danej party dajme tomu uvidim, bude s nami. Ak by vas nechceli pozvat, nespravia to a je to OK.

zuzinka888
19. jún 2023

Kolko tvojej rodiny chodi k vam na " prespavacku"? Niekedy cudzi su viac ako spolocne geny. My tiez pozyvame priatelov na oslavy a niektoru rodinu nie. Nebudem volat niekoho s kym si nerizumiem len pre to ze je rodina. Aj na svadbe som mala viac priateliv ako sesternic s ktorymi si nemam co povedat..

autor
19. jún 2023

@zuzinka888 @zmrzlinka2021 ano, v tomto mate obe pravdu.

katulienocka999
19. jún 2023

Ja by som išla iba do kostola zagratulovať aj s nejak malým darčekom ale rodinný obed by som slusne odmietla,že niečo vtedy mate 🙂 tak by som to urobila ja 🙂

jaskolka
19. jún 2023

My keď sme krstili dcéru (syn mal krstiny v čase lockdownu, čiže tam sme hostinu
neriešili) tak normálne na obrade v cerkvi a na slávnostnom obede boli len najbližši pribuzni. A potom sme pozvali aj kamarátov s rodinami, len na kavu, tortu, boli prichystané nejake obložené misy a všetci boli spokojni.
.

jackiem__
19. jún 2023

@ninusa221 moji rodicia ma odmietlii....prajem ti prijemnu zabavu uzi si to🙂

ninusa221
19. jún 2023

@jackiem__ čo sa stalo ?kľudne do správy