Rozvod, svadba v kostole a krst

19. jún 2021

Pekný večer.
Môj terajší partner bol sobášený v kostole, po troch mesiacoch sa rozviedli. Má z manželstva dcéru.
Ja mám len krst, mala som civilnú svadbu a som tiež rozvedená.
Chceli by sme sa vziať v kostole, chceme dať pokrstiť dieťa.
Je nejaká šanca, postup?
Ja by som si urobila všetky sviatosti, ide o to, že sme rozvedení.

janka1011
20. jún 2021

@mondolina keby tú vieru v sebe nemala, tak sa osobáši na úrade a netrapi sa so žiadnymi vybavovačkami. Keď to rieši, tak zrejme jej na tom záleží, keďže aj dieťa chce vychovávať vo viere.

mondolina
20. jún 2021

@janka1011
záležať jej môže ( jedno z akého dôvodu), sama si napísala, že dôležitá je viera vnútri.

janka1011
20. jún 2021

@mondolina neviem o čo ti ide zrejme si nepochopila

mondolina
20. jún 2021

@janka1011
ja som pochopila veľmi dobre....to ty jedným tvrdením vyvraciaš druhé.

autor
20. jún 2021

Nehadajte sa tu. Žijem vo viere, aj keď v hriechu. Ale chcem to zmeniť, ak mi to bude umožnené. V každom prípade, budeme deti vychovávať najlepšie ako vieme.

janetinka27
21. jún 2021

je to tazky proces, ale ta komplikovanost ma svoj dovod. dnes sa vela manzelstiev rozpada a zostava vela krestanov, ktori uz nemozu vstupit do dalsieho manzelstva. ziju takto aj moje blizke kamaratky, spoluziacky, ktore sa zosobasili v kostole, ale po case zostali samy s detmi a chlapi si nasli frajerky. teraz tie spoluziacky nechcu zit v hriechu a zial ziju samy bez vztahu, bez muzskej opory. nie je to lahke zit zivot samemu, vychovavat sama dieta. zatial jednej z nich bolo manzelstvo vyhlasene za neplatne, pretoze tam boli dovody este pred manzelstvom. vybavovanie trvalo 5-6 rokov. ale vacsinou je to tak, ze sa veci pokazia az v manzelstve a to sa uz potom zrusit neda. je to naozaj tazka doba pre manzelstva, pre rodiny.