Šaty na svadbu v máji - hosť

witchlucia
5. apr 2023

Sú tieto šaty vhodné na svadbu? Sme pozvaní na svadbu koncom mája a všimla som si že nevesta inklinuje vo výzdobe k romantickým farbám, biela krémová, púdrové oddiete ružovej, bude to nádherné. Chcela by som zapadnúť do jej konceptu ale všetky slávnostné šaty čo mám sú čierne. Mne tieto tlmené pastelové farby nesvedčia aj svadobné šaty som mala krémové a popolnočné čierne. Vlasy mám zafarbené na Malinovo červenú. Nevesta povedala že si máme dať to v čom sa cítime dobre ale ozaj nechcem počas jej špeciálneho dňa pútať pozornosť. Dlhé šaty neplánujem všetky ženy čo poznám budú mať koktejlové šaty.

witchlucia
autor
5. apr 2023
cialota
5. apr 2023

podla mna sa uplne vhodne🙂 aj ked mne osobne sa teda vobec nepacia, ale otazka znela, ci sa hodia, a to si myslim, ze istotne ano 🙂 takisto som v maju pozvana na svadbu a absolutne netusim, co si obleciem, vobec neviem. nemaju nejaky dresscode dany alebo co, ale aj tak je to narocna uloha pre mna :D

witchlucia
autor
5. apr 2023

@cialota ďakujem za názor, ja mám veľmi rada retro módu takže aj keď nebudem vo svojich farbách aspoň chcem mať strih šiat ktorý mi pristane 😅 ešte musím vymyslieť nejaký jarný kabátik, aj keď je to v máji podvečer bude ešte chladno

melanta
5. apr 2023

Sú biele resp. prevláda na nich biela, takže za mňa absolútne nevhodné. Inak sa mi šaty veľmi páčia.

mimka1402
5. apr 2023

@witchlucia Za mňa nevhodné, na prvý pohľad mi prišli naozaj ako pre nevestu... Vôbec sa neriaď tým aký ma ona koncept. Okrem čiernej a bielej je xy farieb, určite niečo nájdeš. Tieto mi presne prídu, že budeš zbytočne na seba pútať pozornosť. Takže určite nie.

witchlucia
autor
5. apr 2023

@melanta Podľa fotiek a popisu by mali byť krémové, ale aj keby bol podklad Biely je to probem ak je na vrchu vzor?

witchlucia
autor
5. apr 2023
melanta
5. apr 2023

Aj krémové aj hocijaké iné svetlé odtiene, v akých bývajú svadobné šaty sú nevhodné. Tieto farby patria neveste.

witchlucia
autor
5. apr 2023

@melanta ďakujem za názor, asi ich teda najskôr ukážem neveste keďže bola v pohode aj s čiernymi myslím že toto ju upgrade 😅

monikabull
5. apr 2023

@witchlucia Aj môj názor je taký, že sú skôr pre nevestu, ako pre hosťa. Obávam sa, že by všetci po tebe zazerali... Môžeš byť milá osôbka, ktorá nechce nikomu zle, ale s týmto by si mohla byť " tŕňom v oku". Nedávaj si ich. 😐

gabrielkaa
5. apr 2023

Podla mna vhodné. Nevesta bude mat bielu, toto je síce bleda farba, ale zdobená kvetmi. Takze úplne v pohode za mna . Dĺžku máš ako na obrázku? Pod kolena ? Aj dĺžka sa podľa mna diametrálne líši od svadobných šiat, ktoré budú podľa mna ako skoro u väščiny neviest, po zem

melanta
5. apr 2023

@witchlucia ukážeš ich neveste? To vážne? To vážne jedna dospelá žena ide nevestu otravovať s tým, aké šaty si má obliecť? Ak je nevesta milá žienka, povie ti áno. Podstatné je to, že ty by si ako hosť mala byť slušná a proste neriešiť biele či krémové šaty. Možno som staromódna, ale som zástanca toho, že etiketa a predpísaný dresscode sa nosí aj v tomto storočí.

grolmulina
5. apr 2023

mne sa nahodou tie saty moc pacia a praveze by som vobec nepovedala, ze su to saty pre nevestu. osobne ak by osm bola nevestou, tak by som ti ich bez mihnutia oka schvalila

witchlucia
autor
5. apr 2023

@gabrielkaa ešte ich nemám len som zvažovala ich kúpu. Dĺžka je pod kolená, niesú dlhé. Nevesta má jasno biele mohutné saténové šaty s vlečkou v štýle starý Hollywood. Jednoduché línie žiadne zdobenie iba skladaný satén. Sú nádherné nadčasove 😍

mk1111111111
5. apr 2023

No, ja Ti neviem, nie su ako na tej prvej foto, rukavy budu kratsie a kvety sa mi zdaju skor hustejsie, podklad tmavsi, tak ze mozno by aj mohli byt. Aj ked za mna, troska fadne.

witchlucia
autor
5. apr 2023

@melanta tak je to najlepšia kamoška a vyberala so mnou moje popolnočné šaty. 😂 Súhlasím s tým s etiketou ale tieto pravidlá že na svadbu nie v bledych farbách je len módny výstrelok tejto doby moja prababička stále hovorí že oni na svadby nosili iba bledé farby lebo tmavé sú smútočné a biele hackovane rukavičky musela mať každá mladá dáma. Aj do tanečnej sa chodilo v svetlých farbách. Ale ďakujem za názor určite ho zohľadním.

gabrielkaa
5. apr 2023

@witchlucia za mna sa hodia. Žiaden problém. Nehodili by sa len čisto biele alebo čierne šaty.

svetlonos
5. apr 2023

@witchlucia
Tiez by som si nedala biele ani kremove ani napriek vzoru. Aj my ideme v maji na svadbu, mam krasne biele saty, dovktorych zmestim aj biele tehu brucho- ale smola. To by som jej neurobila. Ved je veela peknych siat v retrostyle a imych farbach 🙂 A mali by byt pre teba tiez pekne aby si ich aj potom vynosila. Pozri na nete aka farba sa hodi k tvojej farbe vlasov a budes vyzerat super 🙂 Co nejaky pekny odtien zelenej ? Ta by sla aj k vlasom 🙂

witchlucia
autor
5. apr 2023

@svetlonos po prečítaní názorov veru pozriem aj iné. Nebola som zžitá s takými svetlými šatami takže aj keď si myslím že sú ok pozriem niečo čo mi bude viac sedieť farbou aj keby boli tmavšie.

h2
5. apr 2023

Sú krásne, ale na svadbu ako hosť by som si ich neobliekla. Argument, že nie sú biele, ale krémové, je tak trošku mimo. Krémové spadajú do kategórie "biele". Mnohé nevesty majú svadobné šaty v krémovej, či slonovinovej, či "champagne", či ako sa všetky tie "biele" farby nazývajú.
A celkom určite nechoď za nevestou s tým, či si ich môžeš dať. Neviem si predstaviť ženu, ktorá na takúto otázku odpovie "nie, nedávaj si ich", hoci by si myslela čokoľvek.

ivangeline
5. apr 2023

Mne sa pacia,len nehodia na svadbu. :D Ale vsak hadam vas tam nebude 5...takze sa stratis medzi. xD

danica2711
5. apr 2023

@witchlucia sú pekné a kľudne si ich obleč. Bola som na x svadbách, kde ženy (aj ja) mali svetlé šaty a nikto z takého príšerného porušenia etikety neodpadával

babina_33
5. apr 2023

Tieto saty nie su vyslovene blede ci biele, takze si myslim, ze budu uplne v pohodicke. Pokojne by som si ich obliekla aj ja, paci sa mi velmi🙂 A kvetinove vzory sa brutalne hodia podla mna.

sajmonka_1216
5. apr 2023

súhlasím s babami, že takéto farby radšej nie... my sme boli tiež takto na svadbe a moje 3 švagriné si obliekli tiež také krémové sukne a šaty s kvetami, všetky tri vyzerali veľmi podobne.. a ked sme sa postavili ku neveste na fotení ako rodina, tak doteraz tú nevestu na tej fotke hľadám, že ktorá to vlastne je... proste nevesta má byť jediná vo svetlom aj bielom.... aj neviem akom.. :D aby proste v ten jej deň žiarila
ale na tých fotkách čo sú v komentoch vyzerajú oveľa tmavšie, tak možno by to nebolo až také hrozné

kiwi3
5. apr 2023

necitala som diskusiu, ale urcite by som ich nekupovala, ak su z nejakej cinskej stranky. taketo saty treba vediet aj usit, aby vyzerali dobre, inak to bude pohroma

bilancia
5. apr 2023

biele,kremove, bezove sa neodporucaju, tieto farby by mala mat len nevesta

witchlucia
autor
5. apr 2023

@kiwi3 od tohoto predajcu kupujem často, má dobré recenzie a šaty mi vždy sedeli. Ale súhlasím je tam kopec takých čo majú falošné fotky a príde šunt. Zatiaľ som ale malá šťastie a všetko chodí pekné. Aj svadobné šaty som mala z Aliexpress 😅 ja si viem prípadné nedostatky aj sama poprešivať

mameha7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
5. apr 2023

@witchlucia a nevesta bude mat biele? Pretoze nie kazda nevesta ich ma. Ja si myslim ze niektori ludia to neskutocne zbytocne riesia tieto odtiene a vzory.
Pokial si nedas dotrhane rifle...

terezka1947
5. apr 2023

@witchlucia mne osobne sa tie šaty veľmi nepáčia,ale na tebe oblečené môžu vyzerať dobre.
A ako byvala nevesta ti napisem-neriesila som,kto mal čo oblečené.
Jedine,po čom som v ten deň túžila bolo,aby sa ľudia a našej svadbe cítili dobre.