Svadba - hotel verzus šofér

niksss
11. jan 2022

Ahojte baby,

Mám malú dilemu za pár mesiacov planujeme svadbu. Snubenec je z NR ja som z východu a svadba bude tu na západe kde už dlho žijeme. Obrad bude v BA a svadba vo Svätom juri. Zacinam zvažovať čo vyjde výhodnejšie, prenajať auto ktoré bude ľudí vozit hore dole podľa potreby (idealne väčšie skupinky) alebo zaplatiť izby v hoteli. Riesili ste už niekto? Ak áno aké riešenie ste zvolili? Ďakujem za každú radu/názor

janai1
11. jan 2022

@niksss voziť kam? Do NR a na východ? 😅

niksss
autor
11. jan 2022

@janai1 len do NR

ciusinka
11. jan 2022

Tak zo Svätého Jura do NR je to dost daleko a neviem si dost dobre predstavit to pokryt jednym autom, aj keby bolo vacsie,zalezi asi aj od poctu hosti..Ale predstav si, ze bude chciet ist naraz domov povedzme 10 ludi a nezmestia sa do toho auta a kym sa to auto otoci do NR a naspat prejde dost dlha doba..Takze ak by si to chcela riesit sofermi, tak urcite by som volila minimalne 2 vacsie auta..Ale ako hovorim, zavisi aj od poctu hosti, to uz si ty musis preratat, kolko by stalo ubytko a kolko by sa prejazdilo, ale kazdopadne ak by malo byt len 1 auto, tak podla mna urcite radsej hotel..

petamich
11. jan 2022

a to kolko aut si chces prenajat? vies si to predstavit - ved to auto bude prec 2 hodiny - takze bud prenajmes mikrobus a povies ludom, ze mozu ist domov o 24:00, 2:00 a 4:00 alebo niekto bude cakat dve hodiny na auto - ved to je hlupost 🤷‍♀️ raz som tak bola na svadbe, kde sme boli ubytovani 25 min. od miesta svadby a cakat na mikrobus 50 min. (tam a spat) ked si unavena a nohy ta bolia a odisiel prave alebo si sa nezmestila bolo dost a muz sa mi stihol 3x vratit na kapurkovy 😂

nam sice plany pokazila korona - mali sme to ale zajednane, ze vsetci mimo BA budu ubytovani (na nase naklady to malo byt) - hostina v BA a rodina z NR a NZ + auto, ktore by rozvazalo BA ludi po BA

janka_266
11. jan 2022

@niksss hotel, keď prenajmete jedného šoféra, on vyrazí zaviesť niekoho do nr a 20 km za dedinou zistite, že další chce ísť domov, tak čo potom? Šofér sa oplatí, keď sa má vozit po meste, kde je svadba, pripadne pár km od nej. A viete, že bude treba niekoho vozit, u nás sa napr. Všetci chceli odviezť sami, aj keď mali možnost hotel alebo šofér 🤷‍♀️Samozrejme záujem sme zisťovali dopredu 😊

janetinka27
11. jan 2022

@niksss ahoj, neviem kolko ludi budete mat a aky rozpocet (kvoli pripadnemu ubytovaniu), ale do vozenia 80 km do nitry by som nesla. a vsetci vozeni budu priamo z nitry? nez ich po nitre rozvezie, to bude trvat strasne dlho, to by si musela poslat cely autobus, aby ich tam odviezol uz naraz.
toto je nevyhoda, ked su obe vase strany z ineho mesta a svadba je v tretom, lebo to ma kazdy daleko. my sme boli bud vzdy ubytovani alebo sme isli domov vlastnym autom.
nasa svadba bola tiez tak, ze sme ju mali tu, kde byvame a manzelova strana a aj takmer cela moja strana boli zo 100 a 140 km vzdialenych miest. tak sme urobili mensiu svadbu aj priamo s ubytovanim a vsetkych sme ubytovali - odisli iba taki, co sa starali napriklad o babku doma a museli odist.

nika1971
11. jan 2022

My sme boli na svadbe a ubytovanie sme si riesili sami...aj ostatni...bud sa ubytovali, alebo sli na svoje naklady domov

niksss
autor
11. jan 2022

@nika1971 Máte pravdu hotel bude lepsia voľba ... Počula som aj o takých čo nechali hostí aby si ubytko hradili sami.. ale už keď ich ich pozývame mali by sme to vsetko zabezpecit a zaplatiť my nie?

nika1971
11. jan 2022

@niksss my sme si platili sami...nikto nic neriesil, ako sa dostaneme domov

petamich
11. jan 2022

uprimne svadba je relativne vysoky vydavok pre kazdeho - obliect sa, dopravit sa, dar - takze je viac nez vitane, aby ubytovanie bolo hradene mladomanzelmi (ono vam to aj tak vacsina vrati na dare a kto si to nemoze dovolit, tak ten sa aspon nebude citit neprijemne) 🤷‍♀️ ale zalezi od rozpoctu a ty si najlepsie poznas svoju rodinu, pred koronou som bola na velmi vela svadbach (som v tom veku 😃) a ani raz sme neplatili ubytovanie sami - ale tak chapala by som aj keby sme platili

ajja22
11. jan 2022

@niksss my sme na vlastné náklady platili ubytovanie v hoteli všetkým z ďaleka. Síce nás to vyšlo takmer na 800 eur, ale veľa sa nám vrátilo v daroch, či už o to viac peňazí, alebo sme napr. dostali od partie kamarátov luxusný víkendový pobyt za to. A ešte ti poradím, skús sa dohodnúť priamo s prevádzkárom hotela, nám dal super cenu a ešte sme si to mohli dať preplatiť u zamestnávateľa ako rekreačný príspevok.. 🙂

evkamotka
11. jan 2022

Objednaj im izbu. Ľudia majú kopec veci aj na prezlečenie, našim hosťom to dobre padlo.mali sa kde zložiť, muži si prezliekli niektorí košele, ženy prezuvali, upravovali, v noci bol každý nezávislý a odpojil sa kedy chcel. A okrem toho dnes má skoro každý auto,ak niekto veľmi nebude chcieť prespať, pôjde domov aj po vlastnej osi. Odkomunikuj si s hosťami vopred,kto má záujem o izbu. U nás len jedna rodina nechcela, ostatní to uvítali (a to dokonca aj hostia z Bratislavy a svadba bola v Pezinku)

niksss
autor
11. jan 2022

Dakujem baby za rady 🙂

monkabohdalova
11. jan 2022

@niksss my sme pre ľudí z väčšej diaľky mali zajednané ubytovanie, ktoré sme platili my novomanželia , tí ktorí bývali poblízku a chceli ísť domov, pre nich sme mali vybaveného taxikára 🙂

evkamotka
11. jan 2022

@niksss ubytovanie hosťom zaplať. Je to slušne,že keď pozyvas,tak pozyvas. Už sa mi stalo dokonca,že na svadbe dali mladomanželia hosťom,aby si alkohol platili sami a bolo to vyslovene veľmi čudné až sprosté.... Najprv nás pozvali a potom že platime si my. Svadba je veľký výdavok ale na daroch sa ti to vráti,nebudeš škodna. Ti pricetni hostia si aj nahrubo premyslia,koľko s nimi máš asi nákladov, aby sa ti to preplatili a dajú toľko+xy naviac

kaciatko321
12. jan 2022

@niksss my sme platili hotel, keďže manželova rodina bola nejake 2 hodiny cesty

niksss
autor
12. jan 2022

Dakujem vsetkym pomohli ste mi pri rozhodovaní zrejme pôjdeme tiež cestou hotela vyzerá to ako najschodnejsie riesenie 🙂

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz