Svadba na úrade a doklady

reni666
24. júl 2018

S priateľom sme sa odsťahovali pred rokom ale ešte stále máme trvali pobyt doma u rodičov aj on u svojich aj ja u mojich. Teraz sa chceme zobrať na úrade tu kde bývame, tak mojou otázkou je či je to možné aj bez toho aby som si išla domov pre potvrdenie lebo som PN. Alebo by si priateľ spravil trvali a nový OP a ja len po svadbe aby som si nemusela dvakrát za sebou meniť.. stačí keď bude mať jeden z nás? A ja až potom?

sima1415
24. júl 2018

@reni666 možné to je ale za poplatok podľa matriky v danom meste 🙂

slapina
24. júl 2018

@reni666 všetko sa dá, tak ako napísala reni ale bude to niečo stáť. No skúste si to zistiť a rozhodnete sa potom.

zuzanka.zuzu
24. júl 2018

svadba v mieste TP oboch snúbencov 0€ + 3x nový OP 4,50 🙂 ale z toho 2x by ste si ho vybavili aj tak... čiže podľa mňa 4,50 za jeden tvoj "prechodný" OP je zanedbateľná suma. cestovné ťa asi vyjde viac.

majusqa77
24. júl 2018

@zuzanka.zuzu staci TP jedneho zo snubencov, nie? aspon ja viem tak

henriettak
24. júl 2018

stačí keď bude mať on trvalý pobyt 🙂 aj keby si on napríklad išiel on pre potvrdenie do vášho mesta, že môže mať sobáš tam kde bývate tak aj to stačí jedno, nemusíte mať obaja 🙂

reni666
autor
24. júl 2018

@zuzanka.zuzu máš pravdu, inak nemám problém s cestovným ale mám rizikové a nechcem takto cestovať 4hodiny tam plus 4 hneď späť lebo čo keď príde kontrola