Svadba v evanjelickom kostole

19. feb 2024

Ahojte,budeme mať svadbu v evanjelickom kostole, a chcela by som vedieť že ako je to zo sedením v kostole. Keďže to bude v lete,tak bude aj horúco,a bojím sa aby mi tam nám niekomu neprišlo zle a to hlavne mne,keď budem v šatách....keď by sme stáli na mieste (myslím nás mladomanželov aj svedkov..) dá sa to že budeme môcť sedieť? Alebo ako to je?

ivanka85
19. feb 2024

Hostia budu sediet, vy budete stat

vroni
19. feb 2024

My sme sedeli. Všetci, svedkovia, hostia aj my. Len farár stal.

ivanka85
19. feb 2024

@vroni v evanjelickom kostole?

vroni
19. feb 2024

@ivanka85, áno. Aj my aj kamoška tak, tiež všetci sedeli.

gabca025
19. feb 2024

Aj my sme vsetci sedeli (okrem pana farara). Zenich a nevesta mali stolicky pri oltari. Svedkovia sedeli na stolickach pred prvymi lavicami

deti95060810
19. feb 2024

my sme stáli... ostatní sedeli.

nikaeli
19. feb 2024

My - mladomanželia, aj svedkovia sme po celý čas stáli. Svadba v júni, vonku cez 30°. Pot mi stekal po nohách, z manžela komplet tieklo, prepotil celé sako.

zuzana2bole
20. feb 2024

V kostole nebýva tak teplo ako vonku cez leto. Ale ako v ktorom.

leni1405
27. feb 2024

Nuž my sme mali v evanjelickom kostole
.je to tak že všetci sedia a farár / farárka a mladomanželia celý čas stoja. Ja som ale poprosila fararku, či by sme nemohli sedieť..zdalo sa mi to dosť. normálne nám dala stoličky..tak bokom trošku a keď bolo Slovo tak sme sedeli.

venusa85
3. mar 2024

U nás je tiež zvykom stať počas sobáša ( myslím pri nasom farárovi, tiez sme evanjelici). Bola som svedok keď sa mi brat zenil a stáli sme celý cas