Svadba v kostole o mesiac

janka_haly
23. jan 2023

Ahojte, prosim, stretli ste sa niekde s tým, že pán farár chápal situáciu a umožnil vam svadbu o mesiac? Na webe majú totiž že treba hlásiť s dostatočným predstihom a za fararom pojdeme teda s malou dušičkou. Preto by ma vaše skúsenosti posmelili 🙂

mon2523
23. jan 2023

No mne to pride akoze celkom skoro, ale kazdy farar je fakt iny. Niektori su ochotni, vyhoveju, ini zase ani pocut. Takze len smelo chodte, popytajte sa, mozno budete prijemne prekvapeni🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzliq
23. jan 2023

@janka_haly a akú situáciu má chápať? Tehotenstvo môže byť prekážkou plátne uzavretého manželstva. Môže sa jednať o vynútený súhlas.

janka_haly
autor
23. jan 2023

@zuzliq akú? Že skôr sme to nemali možnosť zorganizovať keďže nám kazdemu rok po sebe zomrel rodič… a svadba do roka sa v takomto prípade nekoná … stratili sme 2 roky .. preto si to chceme dat čím skôr na poriadok…

janka_haly
autor
23. jan 2023

@mon2523 no celkom skoro, chceme totiž len takú mini, s rodinami, nie nejaký basavel, čiže nám toho veľa riešiť netreba 🙂

divokykonik
23. jan 2023

Niekedy robia farári problémy kvôli predmanželskej príprave. My sme ju mali 1x, ale niekde musíš absolvovať aj viac stretnutí. Inak už nestojí nič asi v ceste, iba byrokracia okolo toho.

janetinka27
23. jan 2023

@janka_haly a preco sa pytas tu? 🙂 ved sa opytajte svojho knaza a odpovie vam. my sme si nahlasili svadbu 3 mesiace vopred. je to viac ako mesiac ako mate vy, ale nemyslim si, ze by mal byt problem. pripravu s nim vyriesite, lebo zrejme v pastoracnych centrach nebudu narychlo volne terminy - a mozno budu. ved to nie je ziadny problem sa ho to opytat 🙂

terezka1947
23. jan 2023

@janka_haly musíš sa porozprávať s farárom. My nevieme,čo všetky potvrdenia a sviatosti máte ok,atď.
Aj tá príprava je prípad od prípadu. Niektorým by neuškodila príkazom,možno menej rozvodov by bolo

kacena4
23. jan 2023

ak ma volny termin a vsetky papierovacky okolo toho + predmanzelsku pripravu hotovu nie je problem

dixitka
23. jan 2023

Ide len o predmanželskú prípravu. Kvôli tomu sa treba nahlasovať tie 3 mesiace vopred, a organizácia býva rôzna. Vo všeobecnosti farári na dedinách sa skôr prispôsobia a dajú to aj skôr 😁 Ale ak to nemáte ďaleko do BA, tak 4.-5.2. je víkendová príprava v UPeCe, to je komplet, dostanete papier, že ste to absolvovali a hotovo.

janka_haly
autor
23. jan 2023

@dixitka juuj, no opačný koniec republiky, práve ide o tu predmanželskú. Viem že niekde dlhšie sa chldi, niekde kratsie, to mi robi stres najväčší 🙈 však sviatosti mame, frajer aj ministroval, tak s tým by problém nemal byt, len už ako sa k tomu postaví 😀

7kikuska7
23. jan 2023

Neviem, kedy chcete mať svadbu, ale odporúčam ten online kurz 😊my sme ho absolvovali. Svadbu sme vybavovali 3 mesiace dopredu, neviem, či sa to bude dat tak narýchlo.

dixitka
23. jan 2023

@janka_haly tak skús pogoogliť, či niečo podobné nenájdeš aj niekde bližšie 🙂 alebo si môžete spraviť výlet do BA 😁 hlavne sa spýtajte farára a uvidíš, na čom si

inak ešte mi napadlo, že 22.2. začína pôst, vtedy sa tuším nemá sobášiť (neviem, či sú nejaké výnimky), takže ak nestihnete dovtedy, potom až po Veľkej Noci…

mamusa123456789
24. jan 2023

@dixitka sobášit sa môže, ale nemali by byť oslavy, my sme riešili tento problém, tak sme dali svadbu 2 týždne skôr, ale záleží aj od knaza

any_soj
24. jan 2023

@janka_haly ak má voľný termín, nemá to prečo byť problém. Príprava je v každej farnosti iná - niekde sú to napríklad 4 stretnutia, vždy s niekým iným, a každé je jednu sobotu v mesiaci.. každopádne ale môžete si spraviť víkendovú prípravu, info napríklad tu na stránke, to akceptuje každá farnosť.
Inak ale - ak ste vedeli, že sa chcete vziať, a vedeli ste, kedy to chcete a bali ste sa, že by mohol byť problém to stihnúť, napasovať, prečo ste sa nenahlásili na fare už pred pol rokom? Veď to sa hádam po smrti rodiča môže, nahlásenie predsa nie je svadba. Okrem toho, ak to chcete len ako posedenie s rodinami, nie oslavu, tak osobne by som to kľudne aj pár mesiacov po smrti rodiča. Moja mama napríklad by isto nechcela, aby som oddialila sviatosť manželstva kvôli tomu, že ona už je v nebi 🙂