Svadobná hostina - 9.4.2021

julka97646
18. mar 2021

Ahojte 9.apríla sa vídavam všetko je pripravené no len neviem či si môžem vybaviť svadobnú sálu a koľko ľudí by tam malo byt prosím vás kto vie niečo o Tom napíšte ďakujem

medeaa
18. mar 2021

@090255 ja som tiez mala iba mini na urade a bez hostiny. Neplanovala som si nic velke ani na tento rok, lebo ziadna pandemia neskonci len tak. Ale chapem, mne uz nariadenia tiez idu pekne na nervy, hlavne kvoli tomu, ze ludia mali disciplinu ale kam sme sa pohli za cely rok... Proste system uplne zlyhal. Kompetentni vytvaraju len chaos. Snad v lete budu otvorene aspon terasy, lebo kazdy kto sa uz mohol nakazit sa uz snad aj nakazil.

jullietka
18. mar 2021

@julka97646 kamoska sa vydava o 2 tyzdne. V kostole je obrad povoleny s rodicmi,svedkovia to neviem. 6 ludi maximalne v kostole. Ziadna sala,ziadna hudba nic. Zoberu sa,idu domov,byvaju vsetci v jednej domacnosti(zatial),objednali si obed z restauracie pre nich a to je vsetko. Budu doma oslavovat s rodinou.

mariska1989
18. mar 2021

@sirka9 aj ja by som to asi takto riešila však na jednu osobu sa platí u nás 20/25€ a de sú kávy, piva, sala , kamerám , podaktorí aj autobus ,dotoho čo všetko treba nakúpiť na stoli , koľko teraz šaty stoja požičanie pekne od 500€ takto je to jednoduchšie fakt čo najbližšia rodina do ks koľko treba .oslava sa dá dodatočné urobiť aj na chate napr

mariska1989
18. mar 2021

@jullietka tak to potom nevychádza 6 ľudí 🙈 takže ak počítam farár , miništrant , dvaja čo sa berú a ostáva svedok každý po jednom ak chce niekto rodiča tým pádom asi rodič svedok len to teraz že ktorý rodič môže ísť? 🙈Zväčša asi teda mama každému ..a tak mohli tie svadby poriešiť aspoň ako tak až má každý svojich rodičov a aj teda svedka možno ...

mariska1989
18. mar 2021

@medeaa není disciplína lebo niekto sedí na zadku a podaktorí si chodia aj teraz surovo o 9 po ceste autom a že však idú z roboty ale ako sa preukážu to nad tým neuvažujú ..ja ešte nebola ani moji najbližší našťastie 🙏 snažíme sa vyhýbať ľuďom takže u nás nakup keď sa vie že je málo ľudí v obchode ale už poznám veľa ľudí čo boli nakazený teda 🙈

katka2505
18. mar 2021

No podľa mňa sa nad sálou nemusíš vôbec zamýšľať. Môžeš mať obrad s počtom 6 osôb a hostiny sú zakázané úplne. Jedine, že si posedíte doma, aj to momentálne podľa zákazu vychadzania do 20:00h. Keď chcete veľkú hostinu, budete asi musieť svadbu odložiť na neskôr.

medeaa
18. mar 2021

@mariska1989 teraz uz disciplina neni, to mi je jasne a vidim to aj v okoli. Ale ked to tu vypuklo, tak disciplina bola a to sme mali do 10 nakazenych, ale v zivote uz Bratislava taka prazdna nebude ako vtedy. Ale za ten rok uz ludia kaslu na to a ja a moja rodina sice nie, nestretavame sa ani medzi najblizsimi, ale na druhej strane uz chapem aj tu zlost a netrpezlivost inych ludi...

sirka9
18. mar 2021

@mariska1989 presne tak to máme naplánované, obrad a potom chceme oslavu na poľovníckej chate v prírode, dajakí srnčí guláš a hotovo. ale chápem, že baby chcú pekné veľké svadby, predsa len, ja už mám svoj vek a tak ma to nejak netankuje. nikdy som veľkú svadbu nechcela, asi preto mi táto situácia v tomto vyhovuje. 🙂 ale ja som celkovo divná 🙂

mariska1989
18. mar 2021

@sirka9 ale to je pekne mne osobne sa páči že guláš .jednej som tak poradila lebo peňazí moc nemajú tak som jej povedala zoberte len svedkov zosobášte sa a doma guláš , pár chlebíkom .krabička koláčov mala torta daka tá fľaša a malé drobnosti a svadba je top ..
Ak sa niekto ľúbi nepotrebuje k tomu veľa ľudí a veľkú hostinu aj ten základ postačí ☺️ ja som sa v 2011 vydávala a mala som aj s muzikantmi a rodinou od môjho dokopy 40 ľudí 😁 dnes v tejto situácii by som na oslave mala rodičov, svokrovcov .švagriná bratia2 a sesternica s tetu a strýkom ☺️😁 takze suma sumárum 12 ľudí dokopy 😁

panelacikova
18. mar 2021

toto je podľa mňa čistá provokácia....

ninusa221
18. mar 2021

My sme boli minuly rok v auguste normalne nas bolo okolo 90🤷🏽‍♀️ Ak sa da a chceš mať poriadnu svadbu tak by som to preložila na leto

evitta2
18. mar 2021

@julka97646 Ja som mala mať svadbu 15.5. a už viem, že je to nereálne. Takže apríl s hostinou nerátaj, jedine niekde doma.
My sme preložili až na budúci rok. Snáď dovtedy ustúpia opatrenia....

jullietka
19. mar 2021

@mariska1989 ako som pisala niesom si ista. Vravela mi ze iba rodicia mozu byt.tak im farar povedal

mariska1989
19. mar 2021

@jullietka pravdepodobne budú rodičia ako svedkovia ..teraz je to všetko tak na 3 veci 🙈

jullietka
19. mar 2021

@mariska1989 asi ano. Presne tak,je to skoda,tesila som sa na ich svadbu ale tak asi niekedy inokedy :-/