Aké meno pre dcérku?

bambula86
30. máj 2012

maminky poradte nejake pekne meno pre dievcatko nezvycajne zaroven nie zas nejaka amerika a nech sa hodi k syncekovmu vola sa tobias 🙂 ja uz som zufala ake som mala vybrate kazdy ma le okrikol ze ci mi nepipi 😖 😀

dada2445
11. okt 2012

@nori21 🙂 konečne, hladala som niekoho kto má dcérku pomenovanú menom Evelin...🙂 mna by azujímalo ako ju prezývate resp. voláte, ked jej chcete povedať skrátene 🙂

nelustek
11. okt 2012

My máme nelu od kedy sa nám narodila tak každé druhé dievča je nela. Veľké bum vsetky budú nelky a druhú dcérku máme lindu 😉

nori21
11. okt 2012

@dada2445 preto sme zvolili meno Evelyn, lebo nedá sa ju veľmi hocijako prezývať, my ju voláme Evelyn, Evelynka,
suseda ju prezýva Eve, v škôlke ju tiež volajú Evelyn. Nie je to až také dlhé meno, ktoré by nutne potrebovalo skrátenie.
Ja som to po prvýkrát počula v telke, tu na okolí je tiež jedna Evelyn.

naky
21. nov 2012

my budeme mat Lianu... tiez som si nebola ista tym menom, lebo priezvisko mame cisto slovenske a este aj pomenuva konkretne ovocie :D:D takze mi prislo divne dat jej meno, ktore si kazdy spaja s popinavou rastlinou.. ale velmi sa nam paci, tak neriesime.. a bude to Lianka 🙂)) kym to nie je smiesne ako Brooklyn Frčko, tak je to podla mna uplne oka..

lilly01
12. dec 2012

ahojte, prosim o radu, mam dvoch chalanov Alan a Bruno ake by sa podla vas k nim hodilo meno pre divcatko ci chlapca....dakujem za inspiracie
😉

nadula01
12. dec 2012

v poslednej dobe som tu na MK zaregistrovala Olivia a sa mi to hrozne paci 😉

darka2001
20. dec 2012

Mne sa páči Dorotka , Sonička alebo Daria ,ale ja skor budem vyberať chlapčenské mená.........

wanilla
1. jan 2013

Anetka, Agátka, Adelka, Tatiana, Hanka

penelopa
6. mar 2013

My máme Zoju a supiiiiš.

wanilla
7. mar 2013

a čo tak: Charlott, Ester, Karin, Olívia, Eliška

woman1
7. mar 2013

Carolina

sandrika1986
10. jún 2013

My máme Nicol a Vivien. Ďalej sa mi páči : Sandra, Karin, Yasmine, Elissa 🙂

cama33
11. jún 2013

Ja mam Sabinku

m_ij_ka
11. aug 2013

ja mám doma Miu, Zoe, páčia sa mi ešte Lara, Zara, Noémi, Aurora, Ria 🙂

sunny_daisy
3. nov 2013

@dada2445 ahoj, my cakame babeno...sice este nevieme co to bude...ale ked sme s muzom len tak dumali nad menami...chlapca mame jasneho a u dievcatka sa nam paci meno Evelin...je to krasne meno😉 prosim ta kedy oslavuje Evelin meniny? teda Evelin s makkym i...nie s y...ako Evelyn. Dakujem 🙂

dada2445
3. nov 2013

@sunny_daisy No aj u nás bolo meno Evelin najväčší favorit a tak to aj ostalo a máme malú Evelinku 🙂 meniny slávime na Vianoce 24.12, v kalendári je písaná Evelína, ale oslavujeme ju tak či tak v ten dátum, iný dátum kedy sa slávi toto meno už nepoznám 🙂 a inak príjemné tehulkovanie prajem 😉

sunny_daisy
3. nov 2013

@dada2445 pekne dakujem 🙂

miska030
3. nov 2013

Evelin,je nadherné meno,my mame Alexandru a Ester,teraz vraj budeme mat chlapceka,meno u nas je iste,pretoze ja a manzel sme Michal&Michaela,takze maly Mišiačik,ale aj meno Ela sa mi velmi pači,Evelin je favorit🙂

sunny_daisy
3. nov 2013

@miska030 my sme mali dilemu medzi Elizabeth a Evelin...ale Evelin vitazi 🙂 a chlapec bude Daniel🙂 musim ale povedat, ze dievcensych mien som mala haba-dej z ktorych by som vedela vybrat...s chlapm to uz bolo horsie 😀

boresko
28. jan 2015

@nori21 ahoj, kedy oslavujete meniny, prosim ?

nori21
29. jan 2015

@boresko my to píšeme Evelyn - meniny v českom aj v americkom kalendári sú 24.12. vtedy sme to zvykli, ale je aj v maďarskom Evelin 26.5.
My toho 24.12.

katka_bs
12. feb 2015

Mne sa čoraz viac páčia tie pravé slovenské mená a nie tie, čo má teraz každé druhé dieťa. Ale voľba je určite na tebe. My už sme s priateľom dohodnutí, ale aj viacero kamarátok povedalo, že to pravé meno z teba vypadne z ničoho nič po pôrode 😝 . Tak si ešte počkaj a možno ťa osvieti 🙂 Ale určite sa rozhoduj podľa seba a partnera, nerieš okolie.

boresko
17. mar 2015

@nori21 no tak nakoniec mame Evelyn 🙂 asi si to meno sama vybrala, lebo v ten den, ked som Vam pisala tu otazku, som cely den na to meno myslela a potom som zacala v noci strasne krvacat a na druhy den musela ist mala vonku. Narodila sa v 30.tyzdni a este stale sme v nemocnici, ale je zdrava a nadherna. 🙂

nori21
17. mar 2015

@boresko Gratulujeme všetko naj, určite aj vaša Evelyn je nádherná.

najjulinka
29. mar 2015

http://kalendar.beda.cz/pic/velky-mariansky-kal... - pre inšpiráciu januárový menný kalendár z roku 1879.. . za povšimnutie stoja mená Telesfora, Hygina, Polykarpa... a mnohe iné "zaujimavo" znejúce 😀 😀 😀 😀 😀 Proste tradičné mená 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

xmamalea
1. apr 2015

My máme Leu ,Leuška ,všetci si zvykli,a k tomu,aj u nás v dedine máme psy Nely,ale kamarátka ma kocura a mačku -lea a leo,takže tak ,príjemné vyberanie 🙂