Čo darovať svokrovcom na Vianoce?

marion09
8. dec 2017

Co darovat muzovym rodicom k Vianociam?mate nejake tipy,napady prosim?

deti95060810
8. dec 2017

toho tu už bolo....knihy, krížovky, fľašku dobrého vína, látku na blúzku, šatku, šál, rukavice, alebo niečo podĺa koníčkov....predplatiť predĺžený víkend, tlakomer, výživový doplnok, ....

kvetakinderko
8. dec 2017

My dávame foto obrazy vnúčika spoločne pre oboch, plus kvalitnú ovocnú pálenku svokrovi a kabelku svokre.

deti95060810
8. dec 2017

my dáme - svokor krížovky - nejaké veĺké, je to jeho hobby...svokra tlakomer....

reni1512
8. dec 2017

Ja som kupila flasku medoviny, velke balenie kavy do kavovaru a smoothie nech ziju zdravo :D len nie dlho :D

margotka112
8. dec 2017

tak toto ja riešim už od septembra každý rok. Snažím sa počúvať čo by chceli.Ale väčšinou aj tak všetko skončí v skrini. Napr. svokor on by si chcel púšťať platne,tak dostal gramofon,3 krát pustený a je v skrini. Svokra si priala album na fotky,kde skončil? Zabalený v skrini. Im je stále zima tak dostali el. deku,skončila v skrini .Tak načo sa namáhať? Tento rok budem ako šafár z filmu Tri oriešky pre popolušku,jednoducho čo mi cinkne v deň pred Vianocami do nosa to dostanú.

deti95060810
8. dec 2017

@margotka112 tvoji aspoň dajú do skrine, ale švagriná mi povedala že svokrovci jej to dajú do tašky ešte v ten deň keď odchádza....😉

marion09
autor
8. dec 2017

@margotka112 ja vacsinou len balicek kozmetiky som im pripravila lebo napr.oblecenie im kupovat je katastrofa..... uz mi je az smiesne zas len kozmetiku im dat ale asi nebudem mat na vyber.hlavne ze o sebe viem co bym chcela😅

fopardi
8. dec 2017

@margotka112 😀 tak im treba kúpiť novu skrinu aby mali kde odkladať darčeky 😀
To využijú urcite .
Ja myslim ze kozmetika neurazí a ked ich trochu uz poznáte tak sa aj trafíte do vkusu

marion09
autor
8. dec 2017

😀

henikav
8. dec 2017

To vazne davate tlakomer ako Vianocny darcek?

simca06022011
8. dec 2017

A cenova hranica? 🙂)) zaujmy, zaluby? nic im nechyba doma? :DDD my sme svokrovcom kupili uz za tie roky: Televizor (v ten rok mali velke vyrocie svadby, tak to mali aj k tomu🙂 ), Sodastreem, knihy, DVDcka, listky na koncert, veci do kuchyne (utierky, nadoby, cokolvek co som si vsimla ze maju predpotopne), drobnosti ako kozmetika atd neratam, to len fakt ak mi daco co by sa svokre pacilo frnkne do nosa. Do darcekovej tasky nazbieram kazdemu vyber niecoho :D Oni nam rovnako, chodia po kadejakych trhoch a obchdooch, cestuju, vzdy nejaku specialitu najdu. V decembri dostanu aj fotky vnucky, magnetky atd... to tematicke fotia v skolke, tak davam robit aj im. Nic extra, ved teraz si kazdy kupi v podstate co chce a kedy chce... ja mam napr. problem co kupit svojim rodicom a partnerovi :DD

ajka32
8. dec 2017

My sme im spravili kalendár so spoločnými fotkami a pyzama som im kúpila 🙂

eridani
8. dec 2017

Kalendar s fotkami vnucat. Listky do divadla. To je u nas klasika kazdy rok.
Knihy. Kozmetika. Postelne pradlo, uteraky, pyzama. Balicek kvalitnych potravin.

jaris84
8. dec 2017

My tento rok svokre prakticky - prášok, aviváž, čistiace prostriedky (to vždy potrebuje)...a svokrovi - sudok piva 😀....oblečenie som vzdala, nikdy sa netrafíme do veľkosti

marion09
autor
8. dec 2017

baby ste zlate ale z toho co ste napisali bud uz toho maju az-az alebo im to dava svagrina alebo to nenosia ci nepiju.......☹

kp7333
8. dec 2017

Tiez robime kazdy rok kalendar s fotkami vnucat a k tomu zopar drobnosti - kozmetiku, darcekove balenie uterakov ci utierok, pripadne vinko. Aj pohare alebo salky sme kupovali v minulosti, ked mali vytlcene.

eridani
8. dec 2017

@simca06022011 My mojim rodicom rovnako. Kalendar davam robit trojmo, jeden visi u nas doma, jeden u jednych starych rodicov, dalsi u druhych. 😀 Plus listky do divadla kupujem spolu styri, dva mojim, dva manzelovym rodicom. Ked sa prvy krat stretli spolu v divadle, tak sa cudovali, ale teraz po rokoch je to uz klasika. Vychadzaju dobre, tak preco nie. 🙂 Tento rok som aj knihu kupila mojej mame a svokre rovnaku. Aspon budu mat dalsiu spolocnu temu na rozhovor. 😀

marion09
autor
8. dec 2017

to na "odstrel" toto,asi sa na Vianoce niekam "zdekujeme"😇

zuzanka.zuzu
8. dec 2017

@henikav či vážne tlakomer? u nás je to ten NAJ darček a každý sa mu poteší... každý rok ho niekomu kupujeme - mamka, svokrovci, babka, druhá, tretia, švagriná, medzitým sa pokazil ten pre svokrovcov tak znova pre nich, mamka chcela aj do práce jeden... čiže u nás majú tlakomery životnosť tak 2 roky + 1 deň = kazítka fungujú na 100% proste máme šťastie na vadné kusy 🙏

eridani
8. dec 2017

@marion09 Kalendar alebo iny darcek s fotkami vnucat si myslim potesi vzdy. Kalendar treba kazdy rok novy a kedze na fotkach budu tvoje deti, tak nevadi ked nieco podobne dostanu aj od svagrinej s fotkami jej deti.
Lisky do divadla, na koncert alebo inu kulturu, to tiez nevadi, ak dostanu viac (pokial to nebude na rovnake predstavenie v rovnakom case).
Balicek potravin sa tiez casom poje a nevadi ak by dostali dvojmo. Kozmetika obdobne.
Knih sa tiez da navymyslat, pokial nedate so svagrinou rovnaky titul, tak problem nevidim.

zuzanka.zuzu
8. dec 2017

no ako tak čítam diskusiu tak asi iba mne pripadá otrasné darovať fotky detí vycapené na hrnčekoch, šálkach, príveskoch, magnetkách, kalendároch, tričkách a iných blbostiach ktoré faxcopy ponúka... si potom pripadám ako v stánku so suvenírmi. alebo keď vychádzate z múzea, tiež sú tam upomienkové predmety...

marion09
autor
8. dec 2017

@eridani svagrinu maju radsej takze jej bude visiet na stene a nas v skrinke...na predstavenia nechodia ziadne lebo je to pre nich blbost...knihy necitaju lebo je to pre nich strata casu..asi kupim darcekovy poukaz do Tesca nech si kupia co chcu

kp7333
8. dec 2017

Ak piju caj, tak aj vianocne balenie cajov je vhodny darcek. Pripadne su aj vianocne darcekove kose - vyber vianocnych potravin a vina ci medoviny. Zalezi od toho, co oni preferuju. Ja sa napriklad neodvazim kupit im oblecenie ci dekorativne predmety do domacnosti, lebo mame rozdielny vkus.

eridani
8. dec 2017

@marion09 Aj to je moznost. 😀

kp7333
8. dec 2017

@zuzanka.zuzu vidis, a mne vcera volala svokra a zdoraznovala mi, aby sme im nic nekupovali, jedine tomu kalendaru s fotkami deti ze sa potesia kazdy rok.

kaja73
8. dec 2017

@kp7333 aj u nas je nastenny rodinny kalendar top darcek..nasi maju vycapene aj kalendare z minulych rokov stale..

fiffinkaa
8. dec 2017

u nás skoro každý rok to isté aj moji aj manželovi rodičia, obliečky, čajník s hrnčekmi, vonná sviečka, darčekové balenie čajov, pre oboch kozm. balíček a dedkom flaštičku...vlani dostali obliečky, vonnú sviečku, balíček kozmetiky, čaje a namiesto čajníkov deku..dedkovia flaštičku :D

bubinovci
8. dec 2017

Prave pre toto sme samy v rodine dohodli ze darceky sa kupuju len detom. Riesit kazdorocne tento problem nas unavovalo. Uzijeme si Vianoce aj bez darcekov a radost z rozbalovania prenechame detom

fefe123
8. dec 2017

@bubinovci presne, aj u nás tak.... 🙂 podstatné je, že sa stretneme...

nika898
8. dec 2017

@marion09 mi ide kupovat elektronicke kefky philips sonicare 🙂