Darček pre krstniatko na prvý rôčik

veronicka612016
7. mar 2018

Ahojte mamičky, možno to tu asi nepatrí, ale nemám sa na koho obrátiť s prosbou o radu. Aký darček mám dať krsniatku-dievčatku na narodeniny, keď bude mať prvý rôčik.. Ďakujem za akúkoľvek radu

pininka
7. mar 2018

My sme sa vzdy pri prvom roku skladali na vacsi darcek. Mala bude mat rok a aj s krstnym sme sa zhodli na detskej trojkolke, takej co sa da tlacit, suma cca 150 eur.

veronika_pb
7. mar 2018

treba sa spýtať jej rodičov, čo by jej radi kúpili .. nám vždy švagriná (manželova sestra .. jej dcére sme krstní, a je nám to vlastne aj neter) povie, čo by jej chcela kúpiť, alebo nám sama povie, čo jej máme kúpiť .. raz je to bábika s kočíkom (dokopy za 30€), inokedy chcela také tie plastové guličky (asi 10€), inokedy knižky či oblečenie .. zatiaľ to nebolo nič veľké, ale kupujeme jej stále niečo (manžel prispieval na kočík, zlaté náušničky na krst sme kúpili) takže za rok by sa suma vyšplhala dosť vysoko, ale kupujeme podľa potreby .. veľa vecí má požičaných (kuchynka, trojkolka) takže sa vždy spýtame, čo ju najviac baví a čo by jej radi dopriali 🙂 ale ide jar, takže takéto vozítka a baviačky navonok by ju určite potešili

veronicka612016
autor
7. mar 2018

ďakujem veľmi pekne za rady, ale moc sa nechcem pýtať jej rodičov, že čo jej mám kúpiť, lebo chcem, aby to aj pre nich bolo prekvapenie

zooeynka
7. mar 2018

@veronicka612016 tak potom musis risknut a kupit nablind-knizky/hracky do vody, trosku vacsie oblecenie - saty pre dievcatka sa daju kupit nadherne. Hracky co vydavaju zvuky, moja sa cca rocna zacala hrat s duplom a taky darcek vzdy potesi. A plienky (v spravnej velkosti) k tomu ako bonus pre rodicov ;)

veronnica080
7. mar 2018

Je pekné, že ich chceš prekvapiť ale ak mám povedať pravdu ja som radšej keď k nám ide niekto návštevu a chce niečo doniesť a spýta sa ma, zakaždým poviem a dostanem vec, ktorú fakt potrebujem. Lebo ak máš kúpiť niečo čo im bude akurát stáť v skrini alebo sa s tým malá nebude hrať... Vieš ako to myslím nie? 🙂

xili99
7. mar 2018

Ja som tiež krstná mama a poviem ti, že keď malá mala rok, tak sme to riešili tak, že som sa opýtala čo potrebuje, tortu som upiekla, aby mali a vybavené. Podľa mňa je dobré sa opýtať vopred aby som nekúpila nejaký nezmysel 🙂

veronicka612016
autor
7. mar 2018

ďakujem všetkým.. tak si myslíte, že je dobré sa poradiť s jej rodičmi?

zuzubb007
7. mar 2018

určite by som sa spýtala, čo ak kúpite zrovna náhodou niečo rovnaké čo kúpi niekto iný, a rodičia najlepšie vedia čo by sa dieťatku zišlo, píšem z vlastnej skúsenosti 🙂

zabina27
7. mar 2018

@veronicka612016 určite sa opýtať, aby nedostala niečo dvojmo alebo niečo, čo už doma majú. My tak od malého prvých narodenín máme 3 motorky 😀

veronicka612016
autor
7. mar 2018

takúto trojkolku by som chcela pre malú..

janina1127
8. mar 2018

To je síce fajn, že by si to pre ňu chcela, ale je dobré sa opýtať, nič tým nepokazíš, práve naopak môžeš sa vyhnúť nepríjemnej situácii, ktorá by mohla nastať 😉

rakywanda
8. mar 2018

@veronicka612016 ja by som sa jej veru nepotešila....

julma
8. mar 2018

@veronicka612016 pre mna by to bola tiez len dalsia zbytocna džada v dome 😣

skyahiah
8. mar 2018

@veronicka612016 daj si poradit a porad sa s jej rodicmi 🙂 ja som konkretne nekupovala neteri nic na prve narodeniny, aj tak ma vsetko co potrebuje, radsej som poslala peniaze na sporenie, ktore jej zalozili rodicia.

zdenusa4
8. mar 2018

Ak vies, ze take nic este nemaju tak kludne a nemusis sa na to ani pytat..Takuto vec by si predsa videla..Ked si krsna, jednoznacne tam travis viacej casu...Mne sa to paci ako darcek a kvitujem ti to..

veronicka612016
autor
8. mar 2018

@zdenusa4 ďakujem .. ja si myslím, ze takato trojkolka sa im urcite zide, ked mala bude vacsia si myslim

lusylee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
22. mar 2018

@lusylee nespamuj. Nemozes propagovat hand made, bazar a ani predavat inde ako na bazare

harmona
22. mar 2018

@lusylee neviem osobne si myslim, ze toto je uplna zbytocnost ako pre detiatko tak aj pre rodicov, podla mna su lepsie prakticke darceky 😉

akynka
22. mar 2018

Urcite sa opytaj rodicov. Poviem ti ze niekedy prekvapenia velmi prekvapia 😂 a rodicia na nich potom musia hladat miesto :-/ ..alebo im povedz nech kupia za teba.
My sme si vypytali topanocky od krstneho a krstna nam kupila.kociar na babiky ale vopred nam povedala.. neznasam darceky na ktore mala ani nepozrie ale hlavne ze na fotke to je od koho dostala :-/

veronicka612016
autor
22. mar 2018

pýtala som sa rodičov a oni s tou trojkolkou súhlasia

akynka
23. mar 2018

Tak potom to bude super darcek 🙂 jaa som tiez chcela.trojkolku..uz som ju mala objednanu a rusila.som objednavku lebo vraj dostaneme od stryka.. 😀 dostala stvorkolku na ktorej sedela asi raz..strasne sa to riadilo a tento rok jej to uz bude male..takze asi na dva roky od nas dostane to co malo byt na rok 🙂

lubina
23. mar 2018

@veronicka612016 opytat sa jdnoznacne rodicov, aby sa nestaalo, ze dostane to iste dva krat 😉. Ja som sa takto nepytala tiez pre krsniatko a nieco som kupila....a kto kupil to iste?? Moja mama, a to som vtedy od nej izla 200 km daleko.....proste nezapreli sme sa, matka a dcera. Aj sme sa nasmiali, ked sme to krstniatku dali, ale samozrejme potom sme to jedno menili a nie je to prijemne, ked v obchode musis vysvetlovat, preco to chces vymenit....

jasminet
23. mar 2018

nasa prvorodena dostala podobnu trojkolku od svokrovcov k prvemu roku a teda ked poratam vsetky nase deti + navstevy, tak trojkolka bola mozno 20x pouzita za 9 rokov... cize zbytocnost. nastastie som ju nechala na chalupe, v byte neviem kde by som ju skladovala. takze ak ju naozaj rodicia babatka chcu, je vsetko ok, ale ak to ma byt prekvapenie, tak uz radsej € a oni kupia co naozaj potrebuju a babatku nejaku knizku alebo skladacku len.

nika1106
23. mar 2018

@veronicka612016 to si myslis iba ty he to totalna somarina ...mala som pri dcere raz pouzita zbytocne vyhodene peniaze ...porad sa s rodičmi

zuzgro
21. jún 2022

Ahojte, tiež som sa touto témou zaoberala pred pár mesiacmi. Bola som zúfalá až som natrafila na personalizované čiapočky značky pasadena. Vyzdobia čiapočku buď menom alebo prezývkou bábätka a k tomu Vám to príde krásne zabalené. Teda už nič viac riešiť nemusíte. K tomu dáte do obáločky nejaké peniažky, veď rodičia najlepšie vedia čo ich dieťatko potrebuje. Tak som si povedala, že možno to niekomu pri lustrovaní diskusií pomôže 🙂

kikushaa
21. jún 2022

@veronicka612016 pre nich to nemusi byt prekvapenie, staci ze bude prekvapene krsniatko 😆🤗 ta trojkolka je fajn, uz ti to odobrili aj rodicia 👍