Darček pre muža, ktorý sa zaujíma o dejiny

sarinka91
4. júl 2016

Ahojte maminy, prosim vas mate tu niektora muza, co sa zaujima o 2. svetovu vojnu ? Moj muzik sa o tuto problematiku velmi zaujima a rada by som ho niecim potesila, poradte mi prosim, spytajte sa vasich muzov, co by mi odporucili aky darcek. Dakujem velmi pekne 🙂

katarinamarkova
4. júl 2016

@sarinka91 sada dobrých filmov o 2. svetovej

lintu
4. júl 2016

v rámci historických darčekov je podľa mňa najlepšie môcť si priamo pričuchnúť danej atmosféry.....čiže výlet a poďme na to 🙂 jeden maniak na 2.sv. si napríklad velice pochvaloval výlet na sever Poľska.... našťastie tých miest, ku ktorým sa viaže vojna je viacero, takže je z čoho vyberať.....

guinevre
5. júl 2016

@lintu nastastie, alebo bohuzial 🙂

@sarinka91 v Petrzalke je bunker z 2.s.v. zmeneny na muzeum, je to sice male ale chalani co sa o to staraju to prezentuju pekne. Mna by napadla aj neaka encyklopedia, a ked to budget dovoli, aj vylet ako lintu povedala.

lavinis
5. júl 2016

určite by som siahla po knihách od Timothy Snidera, neoľutuješ
napr. tu je recenzia na jednu z jeho knih
http://jozefkuric.blog.sme.sk/c/342008/Clovek-c...

PS: muža som sa nepýtala 🙂 aj niektoré ženy sa o túto tému zaujímame 😉

lintu
5. júl 2016

@guinevre v rámci pestrofarebnosti výberu darčeka "našťastie"....ale inak v rámci dejín a utrpenia ľudí samozrejme "bohužiaľ"

missdiva
5. júl 2016

@sarinka91
Ahojte 🙂 Ja predavam fotak z obdobia druhej svetovej vojny (je to starozitnost) ak mas zaujem poslem foto a blizsie info, myslim, ze by ho to velmi potesilo 🙂
Dakujem.

bluka2
5. júl 2016

....hlavne nie nejake stare prazdne granaty. Minule to vo Viedni doniesol nejaky nadseny chlapec na hodinu dejepisu, lebo chcel +, namiesto toho evakuovali skolu

sarinka91
autor
6. júl 2016

@missdiva posli mi prosim info dakujem 🙂

sarinka91
autor
6. júl 2016

@guinevre vies mi prosim nieco blizsie povedat k tomu muzeu? maju aj internetovu stranku ? dsakujem

guinevre
6. júl 2016

@sarinka91 Skus vygooglit Bunker BS-8, maju aj webstranku, neviem ci to tu mozem dat.

hvolkovamirka
6. júl 2016

@lavinis tie knihy su super. Otec cita a velmi si chvali 🙂