Detičky na svadbe

24. máj 2023

Ahojte, na malej svadbe - menej formálnej cca do 35 ľudí budem mať viacero detičiek - cca 5 detí do 5 rokov a potom asi 4 deti do 11 rokov.
Čo by potešilo Vaše deti, ale aj Vás?
Jedlo je rôzne, určite aj klasické mäso a ryža.
Ale napr. voda v peknej rozprávkovej fľaši, aby nechceli piť iba sladké limonády? Nejaké detské snacky namiesto zákuskov?
Bola by som rada, ak by aj ich rodičia boli v pohode a nemuseli im vysvetľovať, že zákusky nie, že majú pre ne nejaké chrumky alebo ovocie.
Nejaké ďalšie rady ako ich zabaviť a podobne?
Ďakujem 💫

unicornlady
24. máj 2023

Čo som ja bola na svadbách, tak na stole bolo ovocie- hlavne hrozno išlo dosť na odbyt u detí, potom napr. zemiakové paličky (Slovakia), tie nie sú aspoň slané

Skôr možno pozri niečo pre deti, hlavne dosť balónov na nafúknutie a dosť sme sa s nimi hrali. Niekde dávali aj pastelky deťom, alebo také väčšie svietiace loptičky na gumenej šnúrke, aby sa deti mali s čím hrať

pribinak
24. máj 2023

Prečo zákusky nie?

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
24. máj 2023

No ono ak budú na stole aj zákusky tak rodičia aj tak budú vysvetľovať. Ale napr u nás na oslavách je vždy ovocie a napr hrozno, jahody, čučoriedky šlo vždy ako prvé a viac ako zákusky.
A dieťa co je naučené piť vodu a nie sladké limonády tak nepotrebuje špeciálny džbán ani nič podobné
A ako už niekto spomínal, balóny.... Vždy zabavia aj menšie aj väčšie deti

radkaradix
24. máj 2023

myslim, ze ten jeden den rodicia dovolia detom uzit si aj kolaciky ;) ale je mile, ze na to myslis.. tak ja by som ocenila to ovocie, hlavne banany a jablka, pripadne kapsicky, nesolene chrumky, tycinky... na pitie cistu vodu.. ale hlavne nejake zabavky, bublifuky, kriedy (aj ked by sa mohli hnevat, ze sa deti zaspinia, pastelky, omalovanky, detska disko na zaciatku, auticka pre chlapcov, babiky pre dievcata, nalepky, tetovacky, svietiace naramky.. to sme mali my..

beata_k
24. máj 2023

Bublifuk nie. To ked sa vyleje na saty neda sa to velmi oprat. Ja napr. balony nemusim. Trochu mi vadi ked stale nejake praskaju. Pastelky su dobry napad. Mozno este take tie somarinky ako okuliare, nos, fuzy, klobuk...aby sa s tym fotili.
Vodu riesit nemusis. Ked raz nie su naucene na cistu vodu, tak ju nevypiju ani z pozlatenej flase. Kolace by som neriesila. Raz za cas isto mozu 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nesvadbovo
AMBASÁDORKA
24. máj 2023

Čo sa týka jedla, ak tam bude k dispozícii čerstvé ovocie a čistá voda, tak to za mňa úplne stačí. Prípadne kúpiť pár ovocných kapsičiek. Mám deti 4 a 6 a nijako neriešim, že si na oslave dajú aj sladké. Ak si dajú na začiatok vývar, tak potom na tom nebazírujem, veď to nie je každý deň. Možno toto nie je riešenie pre všetky mamy, ale za mňa by bolo top, keby si našla nejaké dve kreatívne trpezlivé a zodpovedné kamošky, čo by si vzali decká do vedľajšej miestnosti a pripravili by im nejaké aktivity, tvorenie, hry. Prípadne ich vzali von na záhradu (ak to miesto nejakou disponuje) a tam na ne dohliadli. Aby sa ich rodičia mohli s vami plnohodnotne zabaviť.. 🙂

sednaja
24. máj 2023

Osobne nepoznám žiadneho rodiča, ktorý by až tak dbal na zdravú výživu dieťaťa, že mu príležitostne (oslava, svadba, návšteva) nedopraje sladké. Dokonca ani v škôlke/škole som sa s tým nestretla.
Bola som na svadbe s tzv. candy barom, kde boli rôzne malé koláčiky - jednohubkové, makrónky a pod., želé cukríky, ovocie a úplne najväčšia špica je ČOKOLÁDOVÁ FONTÁNA s ovocím - na ňu chodia aj dospelí. Inak, čo mám skúsenosti, tak deti si na jedle nejak nezakladajú, takže ako už bolo spomínané - balóny, omaľovanky a zažila som aj maľovanie na tvár.

domiklik
24. máj 2023

9 deti na svadbe je dosť... Odporúčam ti zabezpečiť animátor ku, ktorá si všetky rekvizity prinesie sama... Co sa týka jedla tak ovocie, ovocné Kapsičky, bTatove hranolky, minipalacinky, bábovka...

autor
24. máj 2023

Ďakujem všetkým, švagriná je taká bioekoraw a určite jej dvojročný syn nebude môcť takmer nič ochutnať, chcela som sa vyhnúť nepríjemným situáciam.
Je to skôr taká garden party, nechceli sme veľkú svadbu. Animátorku som chcela, rodičia detí ich chceli pri sebe...

sense
24. máj 2023

Keď je svagrina bioekoraw tak musi vedieť aj dieťaťu vysvetliť. Ja mam takú kamarátku, ktorá časom pochopila ze svet sa netoci len kolo nej rozumej všetcia naokolo sa nebudú prispôsobovať jej "rozmarom" pardon životnému štýlu

sense
24. máj 2023

@sednaja mam takú kamarátku ale už z toho upustila a vo výnimočným prípadoch minimálne množstvo mozu

vroni
24. máj 2023

My sme dávali na stoly namiesto kvetov ovocné kytice, koláče sme mali len jednohubkové a deti mali stôl s pieskovymi obrazkami.

didip
28. máj 2023

My sme tiež mali menšiu svadbu, mali sme detsky kútik a bolo to super

valiant
28. máj 2023

robila som kamoške animátorku na svadbe. Deti sedeli riadne pri rodičoch. Nebol vyčlenený špeciálny detský stôl. Ale po jedle, ked sa tancovalo, fotilo, alebo bola pauza, tak deti dobehli a vyrábali sme najmä koruny na hlavu. Deti vyfarbovali, niečo lepili a ked bolo treba zopla som im pruh pevnejšieho papiera spínacím strojčekom a bola koruna. Mali sme aj iné aktivity pripravené, ale s farebným papierom, kartónom a lepiacim papierom a páskami sme sa vyhrali najviac. Potom to nosili deti aj mamičky na hlave a boli princovia a princezny. Alebo ešte masky na tvár.
A potom balóny boli najlepšia zábava.