Malá svadba

nykkushka
1. júl 2016

Ahojte 🙂
Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s malou a nie moc drahou svadbou, poprípade by ste mi vedela niektorá poradiť na čom a kde sa dá nejaké to € ušetriť 🙂
Budeme mať 30 ľudí + navečer ďalších cca 30 príde 🙂 Nechceme na nich šetriť ale ani moc vyhadzovať peniaze 🙂
A ak máte niektorá dobre skúsenosti s keteringovou firmou, DJ-om, mohli by ste poskytnúť kontakt 🙂

Ďakujem veľmi pekne za každú radu a odpoveď 🙂

dominika6
1. júl 2016

@nykkushka
no bola som pár malých svadbách a myslím že aj tak nadrahšie sú vždy svadobné šaty a všetko okolo nevesty..
bol obrad,potom sa šlo do reštiky,popilo,zatancovalo domov...neviem kde chceš konkrétne ušetriť,alebo do kedy chceš mať zábavu,od toho sa odvíja cena...je rozdiel ked ich odbiješ obedom,švédskymi stolmi a o 20:00 domov,alebo plánuješ do polnoci a potom ti treba jedla,pitia viac...

librarian
1. júl 2016

@nykkushka ahoj! ja som mala fakt malú svadbu minulý rok - bolo nás ani nie 40. čiže menej, ako plánuješ ty. 🙂 ušetrila som na: šatách (boli požičané), kvety som mala od kvetinárky mimo Bratislavy, viaceré dekorácie som si vyrobila (napr. menovky...), koláče z väčšej miery domáca výroba... najviac peňazí ma stál kvalitný fotograf a obrúčky... celkovo ma svadba vyšla na cca 6000 eur. a to som nemala kameramana, ani žiadnu agentúru, čo by robila dekorácie či aranžovala...

maslenka47
1. júl 2016

@nykkushka vy chcete mat svadobnu hostinu niekde volne v prirode ked spominas catering? Pretoze my sme nic take neriesili. Kolace sme objednali v cukrarni a velku cast zabezpecili babky. O zvysok "stravovania" sa postaral penzion/restauracia, v ktorom sme hostinu mali. V tom istom penzione mali zaroven ubytovanie hostia, ktori neboli z blizkeho okolia.

Tazko radit, na com usetrit, ked ani nevieme, aka je tvoja predstava 🙂

librarian
1. júl 2016

@nykkushka a ešte som chcela dodať - skúsila si toto riešiť na portály Moja svadba? lebo som si na 99% istá, že toto sa tam rieši takmer furt. skúsila by som ísť do fóra a vyhľadať tam takúto tému. podľa mňa tam nájdeš viac relevantných informácií ako tu... mám tam aj ja profil (pod týmto istým nickom: librarian), tak kľudne kukni - pre inšpiráciu. 🙂

uglybetty1234
1. júl 2016

Ahojky , my sme mali mali low cost svadbu. Po obrade sme isli do predrezervovanej kaviarne na teraske na pripitok, vinko, kavejku a koktejliky. Kto bol hladny si objednal panini a casnicksm som povedala nech daju na stol 2 taniere s kolacmi a nejake dzbany s vodou a citronom. Hostina nebola ziadna. Saty som obehala butiky a pozicovne a nakoniec mali take ako som si predstavovala u cinana za 10€ :D to iste s nausnicami a topankami. Ucesat som sa dala v salone a makeup som si spravila sama vyraznejsi ako obycajne. Obrad bol krasny a posedenie po nom max 4 hodky, hosti 17. Cena vsetko spolu 200€ . Rada na nas den spominam, stali sme sa manzelmi, nasmiali sme sa, slnko svietilo a uzili sme si to.

uglybetty1234
1. júl 2016

@uglybetty1234 este dodatok kytica s ebayu z ciny uviazana aj s pierkom s kolegynkou 🙂

saurian
1. júl 2016

my sme mali taku mensiu svadbu - priamo na dvore u nas. saty som mala podobne ako je foto vyssie, a stacilo to. varil nam tunajsi krcmar ktory aj pozical taniere a pod a priniesol to v tych termonadobach a kazdy si nakladal sam. kvetinarka bola tunajsia a za 140e tu bola 3x (prvykrat sa dohodnut, druhykrat rano pred svadbou pripravit a tretikrat pozbierat) a to v tom bola svad.kytica, vyzdoba na stoly, kvety na stoli a 3 altanky. stoly a stolicky sme pozicali od obce - zadarmo, resp za flasu vina priviezli "obecni" robotnici aj prisli pre ne. alkohol a pitie sme kupovali samy vopred, veci ako kolace ci pagace na stole apod siel manzel dva tyzdne pred svadbou do krcmy a vybavil za lacny peniaz vsetko od tunajsich "gazdiniek" ci z okolia, a fakt chutne.
podla mna fajn svadba, kazdy sa tu citil dobre, a ani nas to vela nevyslo.
agenturu sme nemali, skor kazdy nieco ine zabezpecoval co robi a samy sme si to nejak "usporiadali" dohromady.

lalus
1. júl 2016

aj my sme mali mini svadbu - ale už pred 13 rokmi 😀 my sme to tak chceli a sme spokojní. žiadne odporúčanie na catering či DJ žiaľ dať neviem, ale len pre info:
okrem nás dvoch bolo myslím 10 ľudí - výlučne najbližšia rodina, t.j. rodičia z oboch strán, súrodenci, moja starká a dvaja svedkovia kamaráti.
šaty mi ušila kamarátka krajčírka zdarma (to bol svadobný dar od nej), z látok, ktoré som si kúpila - jednoduchú dlhú padavú sukňu + čipkovaný živôtik. Biele sandálky (brali sme sa v lete) som mala požičané od ďalšej kamarátky. Zo svadobného salónu som mala požičaný závoj + ozdobu na auto.
mali sme prenajatú malú vinárničku, pripravili nám jedlo, zákusky i pitie. DJ sme nemali - vopred sme si pripravili výber hudby na CD, ktorú sme si tam púšťali. Po 22.00 prišlo ďalších cca 15-20 kamarátov, pre tých sme už jedlo neobjednávali, dostali len zákusky na stoly, prišli sa zabaviť. Boli sme do nejakej druhej, ak si dobre spomínam.
Jediné, čo by som zmenila, by bolo fotenie. máme fotky samozrejme, dokonca aj video, ale chýba mi aspoň jedna/dve fotky, také ozaj že výstavné, vhodné na zarámovanie.

glorikarebeka
1. júl 2016

@nykkushka najviac sa da usetrit na satach.Ja by som isla nie do svadobky,ale do pozicovne spol.siat.Mavaju teraz krasne vseliake biele saty.Kyticku napr.z hortenzii ono velmi zalezi na tvojej povahe co mas rada a potom sa da usetrit aj na vyzdobe stola ved MENEJ JE VIAC.A ak malu svadbu tak urcite by som nepozyvala ludi vecer,ale nech pridu ako sa patri a vecer o 20 max do 22:00 domov.

kacenkablazniva
1. júl 2016

@nykkushka Ahoj,ja som mala svadbu pred mesiacom,tiez iba taku mensiu,bolo nas 22ludi.Saty som si zohnala za 40eu,v svadobnom salone mali vypredaj.Obrucky dvoje tiez za 40eur.Sme si povedali,ze nechceme zlato.Hlavne je,ze sa lubime a ani to aku drahu obrucku mame.Zakusky a torty som napiekla ja + babicky tiez dost napiekli.Fotografku sme mali z rodiny,takze zadarmo.Mali sme obrad v kostole,potom posedenie a po 20tej hodine sme isli domov.Akurat to posedenie na 22ludi hlavny chod + druhy chod a na pitie kto co chcel,to nas vyslo 300eur.Takze spolu cela svadba 840eur nas vysla.Vsetko bolo pekne,zazitok nezabudnutelny a ani nemuseli sme vyhodit kopa penazi na svadbu.

mima4
1. júl 2016

@nykkushka

urcite usetris na blbej vyzdobe a blbovinach ako su holuby a vsetky tie gyce, co sa predavaju kvoli svadbe extremne zdraho.

jedine na com by som nesetrila som ja 😀 ale fakt...saty, nechcela by som vyzerat ako alliexpressu 😀 makeup, vlasy... a hlavne dobry fotograf.
to su fotky na cely zivot 😉 uz nikdy nebudes nevestou 😀

tortelinka
1. júl 2016

@librarian fíha, neviem, ale pre mňa nie je 6000 eur low cost

tortelinka
1. júl 2016

@lalus veru, dobré fotky sú super...mne sa naše fotky veľmi páčia stále, super fotograf, a nestál nás nič, bol to kamarát a dal nám to ako darček

zitaje
1. júl 2016

Hehe, ze mala svadba 😀
My sme mali na obrade len nase tri deti, svedkovia boli pracovnici matriky, a ked si obleciem tie nohavice, ktore som mala v ten den, dcera sa ma vzdy pyta, ci su to tie svadobne 😀
Takze usetrit sa da na com len chces - hlavne si to spravte tak, ako to vam dvom vyhovuje 😉

fra
1. júl 2016

@zitaje Ale ty jsou svatební! 🙂

nika2212
1. júl 2016

@uglybetty1234 Ahoj prosim ta a obrúčky ste nemali??? lebo tie mi prídu s celeho najdrahšie nech chcem akokolvek ušetrit na svadbe tiež riešime malu......

uglybetty1234
1. júl 2016

@nika2212 mali, nabehli sme do striebra a vyskusali co sa nam pacilo, dve k sebe podobne a bolo. Jedna cca 25€

rose32
1. júl 2016

my sme boli v maji na svadbe bolo asi tak 40ludi a minuli necele 5000eur,super bolo do rana 5.30h sme boli,mne sa nepaci velka svadba boli sme pred 3rokmi na porovnanie mala svadba je krajsia

viera77
1. júl 2016

@kacenkablazniva takto presne sme to mali aj my 6 rokov dozadu, 23 ludi uz vratane deti, saty krasne spolocenske z pozicovne, kedze biele svadobne aj tak nemusim a mozem povedat, ze to bolo nase druhe naj naj naj rozhodnutie...deti boli sice az posvadobne, ale tie su samozrejme ako nase prve naj 🙂...podla nas ani velka a honosna svadba dnes uz nikomu nezaruci trvacnost az do konca zivota, zial ☹

uglybetty1234
1. júl 2016

@nika2212 a co sa vzdy smejem, tak kazdy ze ,, hmmmmm biele zlato" 😂

librarian
1. júl 2016

@tortelinka Bratislava je drahá. a to sme mali ešte svadbu v piatok, inak by sme sa v reštike nedoplatili. niektoré veci som proste chcela kvalitné, tak boli drahé (napr. obrúčky za cca 1200 eur, fotograf tuším 550 eur), za alkohol išlo veľa peňazí (čo sme neodhadli, lebo veľa ostalo, ale nevadí)... na svadbu sme šetrili rok a síce sa aj mne zdalo, že je to mega veľa prachov, aj tak som mala pocit, že som sa uskromnila skoro všade, kde sa dalo (šaty, výber reštiky, absencia kameramana, domáce koláče, lacné kvety...). ono keby som mala svadbu niekde mimo BA, tak by to asi vyšlo inak. 🙂

librarian
1. júl 2016

a ešte dodám - ja som mala tematickú svadbu, proste som po nej strašne túžila - mať "knižnú" svadbu. 🙂 čiže aj to malo vplyv na výslednú sumu, ale nie výrazný. napr. papierovú "knižnú" kyticu som mala za 20 eur. pri niektorých tematických nápadoch na mňa ľudia kukali ako na blázna, ale myslím, že výsledok ľudí prekvapil a všetky tie "blbovinky" mi robia radosť ešte aj teraz v byte. no dúfam, že to bola moja posledná svadba v živote, lebo minúť toľko prachov za jeden deň, to raz v živote stačilo. 😀
@tortelinka

larissa113
1. júl 2016

@lalus no tak si to nejak presne predstavujem aj ja 🙂 ... uz som sa zlakla ze kazdy ma len vyčančane svadby podla mna nekedy aj umelo nafuknute ...a ja budem jedina ktora to chce max 10-15 ludi ,ktorí ozaj maju dolezite miesto v mojom zivote a nepotrebujem v takej vzacnej chvíli k tomu viac ludi ...potešila si ma 🙂 dakujem ♥

lalus
1. júl 2016

@larissa113 držím palce, nech vám to vyjde... a potom prajem aj krásny manželský život 😵

larissa113
1. júl 2016

@lalus ďakujem krásne 🙂

kacenkablazniva
1. júl 2016

@viera77 Ja som mala biele saty ale bez zavoja.A moja dcerka bola nasa druzicka.A za to ze sme nedali tisice eur za svadbu,bola to najkrajsia svadba na akom som doteraz bola.A mas pravdu velka svadba nikomu nezaruci,ze ostanu spolu do konca zivota.

tortelinka
1. júl 2016

inak, pred pár mesiacmi sme boli na svadbe s 240 ľuďmi, no bolo to divné, ani som nikoho poriadne nevidela. Zatiaľ rekord bola svadba asi so 400 ľudmi pred 8 rokmi, pamätám si iba vystresovanú nevestu 😅

ingridhowland
1. júl 2016

My sme mali malu svadbu 22 ludi. Co ti mozem poradit posun cas obradu tak aby ludia neocakavali obed ci veceru. My sme mali obrad o 16tej s tym ze sme kazdemu dali vediet ze medzi 16.30 a 19.30 hod su pozvani na Aperitivo party. Nemali sme ziaden tvrdy alkohol namiesto toho sme radsej vybrali kvalitnejsie vino a prosecco. Podavali sa kanapky a poprosili sme o stol kde pekne naaranzovali flase s vinom do ice kyblov a kanapky na tackach a kazdi sa obsluzil sam neformalne takze sme nemuseli platit tolko casnikov.
Nesetrili sme na fotografovi, obruckach a kvalite jedla a vina a svadobnej torte.

nyusika
1. júl 2016

Jemine...30-40 ľudí je už bežná svadba. Mála je tak do 10-15, nie ?

ingridhowland
1. júl 2016