Môžem ísť na svadbu v krátkych bielych šatách?

simuska910
29. máj 2016

Ahojte žienky. Robim maly prieskum. Je podla vas veľký problem ist na svadbu v kratkych bielych šatách? Nie som nevesta ani nikto nejako specialne dolezity na danej svadbe. Co sa tyka topanok a týchto veci tak bud cervene alebo cierne. Co myslite? Budú tam ukazovat na mna prstom? Davam to sem este raz lebo som to omylom dala ako otazku a neda sa mi uz odpovedat. 🙂

pribinak
29. máj 2016

Napisem to co som ti uz napisala: TRAPAS!!! To je den nevesty a iba ona ma byt v bielom. Obchody su plne handier, vyber si nieco ine.

ervenka
29. máj 2016

Otazka alebo diskusia, na veci to nic nemeni. V bielom ma byt LEN nevesta...

simuska910
autor
29. máj 2016

@pribinak poprosim ta o komunikaciu bez vykricnikov. Husy sme spolu nepasli. Pytam sa preto ze mam pred statnicami a naozaj nemám cas chodit obzerat tie handry. Tiež z toho nie som nadsena ale je pre mna skutocne dolezitejsie dorobiť skolu ako nehat teraz po obchodoch.

tyelde
29. máj 2016

a to na štátnice ideš v tých bielych? lebo ak nie, tak si daj proste to čo budeš mať na štátniciach a nemusíš behať po obchodoch....

simuska910
autor
29. máj 2016

@tyelde na statnice si davam nohavice bluzku sako.

tyelde
29. máj 2016

@simuska910 to je podľa mňa úplne v pohode aj na svadbu 😕

mimla
29. máj 2016

@simuska910 Chápem, že takto pred štátnicami je to o hubu, poznám to, ale skutočne. Jediná žena svadbe v bielom je nevesta. Taká je tradícia, tak je to zaužívané. Pýtala si sa, či na teba budú ukazovať prstom. Budú. Skús si nájsť čas a zakúp jedny malé čierne (tmavomodré, bordové...) užiješ ich aj pri iných príležitostiach. Ak naozaj nemáš čas, hoď si na FB status, či ti niekto nepožičia. Určite sa niekto nájde. Ak ich potom dáš do poriadku, prečo nie. Aj ja som takto požičala zopár šiat.

alex49
29. máj 2016

čisto biele by som si na svadbu neobliekla

simuska910
autor
29. máj 2016

@alex49 nie su uplne cisto biele maju taky masivny strieborny nahrdelnik okolo krku a celkovo je to taký ten anticky look.

tobnuf
29. máj 2016

Nie nic biele na svadbu by som si neobliekla ..

simuska910
autor
29. máj 2016

@mimla ja to vsetko chapem. Nie som žiadna zabednena trubka ktora nepozna tradicie a chce si dat tie saty a hotovo...to vobec nie len proste nemam cas behat po obchodoch takze vychadzam z toho co mam doma. Ja som si myslela alebo teda aspon dufala ze ked k tomu doladim dobre dopnky tak sa to medzi tymi 170 hostami strati.

mb269
29. máj 2016

mne ako neveste by mi vobec nevadilo ked by niektorá prisla v bielom. dokonca som chcela svadbu aby prisli uuplne vsetci v bielom. jednu taku som videla v zahranicí a pacilo sa mi to.. opytaj sa nevesty či jej to bude vadíť

cristi
29. máj 2016

mozes pridat foto tych siat ? ak by si ich doladila s inofarebnymi doplnkami, tak preco nie. Aj nevesty sa uz v sucastnosti neobliekaju len do bielych siat...

ervenka
29. máj 2016

ked nemas cas na behanie po obchodoch- ONLINE sa da kupit aj o polnoci. 😉

simuska910
autor
29. máj 2016

@ervenka nakupovala si uz niekedy takúto vec online? Ja som si objednala Ackovu midi suknu za ktoru som dala 50eur co je pre mna ako studentku celkom slusny peniaz a bolo mi do placu ked mi prisla. Tych 50 eur som kludne mohla dat hoc akemu bezdomovcovi na ulici a malo by to lepsie efekt... Cize cez net neobjednavam uz nikdy nič na oblečenie.

mihula
29. máj 2016

@simuska910 ak si neni nevesta a ani nik specialne dolezity tak tam ani nechod a mas po probleme.Ospravedln sa,že mas pred statnicami a basta

simuska910
autor
29. máj 2016

@cristi toto su tie saty. Myslis ze to je moc? ☹ co sa tyka topanok tak by som k tomu dala bud cervene lodicky alebo cierne sandale na taku snurovacku. Cerveny ruz na pery a nechty budem mat urcite. Bez toho ani na krok 🙂

ervenka
29. máj 2016

@simuska910 objednavam pravidelne. h&m, jane norman, bonprix, a mnoho inych stranok. Aj moje svadobne boli online objednane. Takze viem o com pisem. 😉
A podla foto si myslim,ze tieto saty sa skutocne nehodia.

simuska910
autor
29. máj 2016

@mihula to by moja rodina nikdy nepochopila. 😀 a nemyslim ze statnice su dovod na to neist na svadbu aspon na par hodin. Chapes 😉

simuska910
autor
29. máj 2016

@ervenka tak to si riadny odvazlivec svadobné saty z netu. 😀 ale tak chvalabohu ze boli dobre 🙂

ervenka
29. máj 2016

@simuska910 moja kamoska pravila presne to iste. Tiez jej prisli presne take ake boli na obrazku... Ziadne sklamanie. 😉

mihula
29. máj 2016

@simuska910 nie,nechapem,si predsa svojpravna a ak si neni nik doležitý tak tam nepojdem.A ak tam predsa pojdem,tak nik zo 170tich svadobcanov ta v nohaviciach urcite riesit nebude

evelynm
29. máj 2016

@simuska910 tieto saty NIE. Je to moc. Ako som ti odpovedala v druhej diskusii, je to proti etikete, je to nevhodne. Ber to ako dobru radu.

simuska910
autor
29. máj 2016

@ervenka tak to ja mam presne opacne skusenosti. A pri tej sukni som si povedala ze dam tomu este sancu ved je krasna a za taku cenu to isto nebude smejd... A des uplny. 😀 tieto biele saty su nazivo krasne. Dizajnersky kus ale su biele a viem ze sa vravi ze na svadbe by mala byt v bielom len nevesta... Mne osobne ako neveste by neprekazalo keby ma biele saty aj niekto iny ak by to nebola riadna velka roba ale kazdy sme iny. V podstate som len chcela vediet ci sa to nebude dat uhrat ani doplnkami, ale teda asi nie. 🙂

sissy27
29. máj 2016

@simuska910 nie, biele šaty by si ako hosť na svadbe mať nemala... prežijú to síce všetci, vrátane nevesty, ale proste je to blbé... ale tak ty si ideš stále svoje, ty máš štátnice a nie je času kupovať šaty... hej, lebo budeš jediná na svete čo kedy urobila štátnice a stihla ísť aj do obchodu... tak ti poviem - niektoré to dávajú aj popri komplet starostlivosti o dieťa a domácnosť, popri práci, či iných povinnostiach... a ty nemáš čas ísť kúpiť jedny šaty... time-management jak lusk, mno... ak teda naozaj nezvládaš, tak choď v tom, v čom ideš na štátnice, nič tým nepokazíš... alebo si daj aj tie biele keď tak veľmi chceš, nám to môže byť jedno 😀

simuska910
autor
29. máj 2016

@mihula ved ale ja som predaa nepovedala ze si nedam nohavice. Pýtam si radu ci su podla vas tie saty nevhodné aj napriek doplnkom. Nikde som predsa nepovedala ze si nechcem dat nic ine len tieto saty alebo ze si nechcem dat nohavice. A ano som dospela aj svojpravna to mas pravdu. Len som chcela vedieť nazor. 😉 a zvážiť ho a podla toho skusit vymysliet nieco ine.

ervenka
29. máj 2016

@simuska910 saty su krasne- o tom po tom, ALE na svadbu sa NEhodia. The end. Spytala si sa na nazor- nuz taky je prevladajuci nazor.

simuska910
autor
29. máj 2016

@sissy27 😀 😀 😀 skutocne? Clovek si tu ide slusne popytat radu a nakoniec sa dozvie ze je nemozny. Tak to teda uz je fakt nieco. Pobavila si ma teraz skutocne. Peknu nedelu 😉

mihula
29. máj 2016

@simuska910 a vlastne mas pravdu,su pekne a ak nebudes niekde pobehovat okolo nevesty,tak si ich daj

simuska910
autor
29. máj 2016

@ervenka dakujem pekne za SLUSNE komentare a SLUSNE rady. Skúsim teda vymyslieť nieco ine. Nie je to jedina elegantna vec ktorú mám v šatníku ale je taka ako to nazvat.... Najslavnostnejsia. Vybavim to teda v niečom sice menej slavnostnom ale nie bielom. 😉