"obyčajná" svadba

mendynka
21. jan 2019

Ahojte. 🙂 Tie ktoré ste mali alebo plánujete svadbu v kostole, ale nie klasickú zábava, hostia atď. ale len "obyčajnú" ako ja... Ja si predstavujem svadbu normálne v kostole, ale bez hostí, iba rodičia a súrodenci. A po obrade sa ísť niekam do reštaurácie s nimi najesť. Žiadny hostia, nič. Mali ste v reštike zajednanú aj hudbu a výzdobu? Išli ste tam v tých svadobných šatách? V kostole vám hral kto, dohodli ste sa s nejakými spevákmi z kostola? Prosím poradiť, ako to prebiehalo u vas, ďakujem. 🙂

myj
21. jan 2019

@mendynka ahoj,kamratka takto mala,v restike ty automaticky daju na vyber ako chces ozdobit napr.stoly,ona mala cervenu,hudbu kedze sa netancovalo,pustili bud cez mobil,alebo pustili oni.Bol to vlastne len taky obed a kazdy doniesol nejaky zakusok,alebo objednali v cukrarni tortu.

myj
21. jan 2019

@myj a u nas aj na oslavach uz pustaju hudbu cez internet,mobil alebo nootbuk,lebo si tam zvolis co chces a mas to zadarmo.

janickadusicka
21. jan 2019

ahoj, ja som na tom presne tak isto a som v stadiu planovania, ako to urobit, takze tiez privitam rady od tych, co uz to maju za sebou. Budeme mat v kostole, len najblizsia rodina. nam to vyslo na 16 ludi vratane nas 2. Hudbu a vyzdobu kostola vobec neriesim a dohodnem sa s fararkou, ci oni take nieco robia na svadby. Ale ak nebude, nevadi mi to.
Po kostole budeme mat zajednany obed v restike. Chcela by som polievku, hlavne jedlo, kavu a svadobnu tortu ako dezert. Dam urobit aj drobne zakusky na tych par stolov + nejaky alkohol a krabicky na vysluzky. Zakusky si poriesim sama, alkohol pre tak malo ludi mi bude stacit dohodnut cez restiku. Vyzdobu tiez cez restiku. Hudbu nebudem zajednavat ziadnu, prinajhorsom si dam nejaky playlist na usb a dohodnem sa v restike, nech nam to pustia ako podmaz k jedeniu a rozpravaniu a ak sa nam bude chciet, dame si svadobny tanec 🙂 Tie uvodne ceremonie, ze zametanie taniera a nesenie cez prah este uvidime, ale mozno ano.
Uvidime, ako dlho to budeme mat ale predpokladam, ze sa len zje obed, troska posedime, porozpravame a rozpustime to.
Fotografa na svadbe tiez nebudem mat, mozno po svadbe s muzom dohodneme nejaky termin fotenia v prirode, nech mame na pamiatku.
Svadobne saty kedze budem v 5 mesiaci este neviem ake vymyslim. Ale asi si objednam z netu nieco jednoduche a v tom budem v kostole aj restike.
Mne ide hlavne o to, aby sme sa tam dobre citili, oslavili to a nic nesilili.

ujaju
21. jan 2019

V reštaurácii väčšinou hrá nejaká hudba, ak chcete nejakú svoju tak si treba vybrať takú reštauráciu kde majú pre svadby oddelené priestory, v kostole ak chceš aby ti niekto spieval tak treba nájsť niekoho vlastného, ak stačí hudba tak to vám normálne organista zahrá, výzdobu väčšinou robia v reštaurácii ak sa tam robia svadby ale treba sa na to spýtať

myj
21. jan 2019

@janickadusicka kamoska nemala,ani rozbijanie taniera,ani chleba,ani preskakovanie.Nemali vela financii,tak to takto riesili,bolo to fajn,rodina sme sa zisli,zabavili,najedli..Kazdy robil nejake fotky,takze mali aj z coho vyberat.V kostole sa tocilo na mobil,takze mali aj videa.

stvura
21. jan 2019

Mi sme boli na mini svadbe - len kamarati: 12 ludi. Nevesta mala klasicky kostym, zenich lezerne oblecko, po obrade sme sa sli najest - vyber z menu v restike. Hudba tam hrala. Fakt minimalisticka svadba, cca asi dve hodky sme boli v restike a potom kazdy domov...
Fotografie si vsak sprav, ja dodnes lutujem ze zo svojej nemame (kameraman co sme ho mali mat neprisiel-ochorel a kazdy co fotil nam uz fotky neposlal)

monane
21. jan 2019

To všetko záleží od toho akú reštauráciu si vyberiete a od toho akú hudbu si v tom kostole predstavujete vieš 🙂

titla
21. jan 2019

Ja som sa síce vydávala vo „veľkom“ ale tiež som sa zúčastnila na takejto mini svadbe mojej tety. Sobáš bol v kostole, kde im prišlo zagratulovať pomerne dosť ľudí, ale na samotnej svadobnej hostine v reštaurácii nás bolo cca 15 – rodina a najbližší priatelia. V reštaurácii bol zarezervovaný súkromný salónik so slávnostnou výzdobou. Slávnostná večera bola ako na klasickej svadbe – predjedlo, polievka, hlavné jedlo a torta. Aj sme si zatancovali (Dj bol ženíchov svedok) a neskôr mali aj švédske stoly. Celý večer vládla dobrá zábava a domov sme sa zberali asi o tretej ráno. Z takých klasických svadobných zvykov bolo len rozbíjanie taniera. Nevesta nemala typické svadobné šaty, skôr by som ich nazvala spoločenské, boli také krémové. Ale ona mala po 40-tke a povedala, že v princeznovských svadobných šatách by si pripadala smiešne (ale je to skoro 20-rokov dozadu a vtedy nebol taký výber ako teraz.)
Bola som na fúre svadieb, ale na túto spomínam ako na jednu z najlepších.
Hudba v kostole záleží od toho konkrétneho kostola. My sme sa brali na mieste kde býva veľa svadieb, tak tam sme to dostali akoby v "balíčku doprovodná hudba+výzdoba" - oni tam mali vlastného organistu a aj výzdobu nám spravili. Moja sestra sa zas vydávala v kostole, kde majú svadbu raz za čas a tak si musela hudobníkov a výzdobu kostola zabezpečiť sama.

joja101
21. jan 2019

vsade sa da dohodnut len ak chcete vlastnu hudbu tak radsej to spravte v restauracii kde robia casto svadby, ti s tym byvaju v pohode 🙂

iren88
21. jan 2019

@joja101 hej hej aspoň to bude jednoduchšie 🙂 tiež som počula o tom, že niekde kvôli tomu dokážu robiť caviky :/

mendynka
autor
21. jan 2019

Ďakujem vám krásne za vsetky vaše slová. 🙂 V kostole nebude problém, mám kamošku čo chodia s manželom spievať do kostola aj hrať a hneď máme aj redriku, kde bývajú takéto svadby s pár ľuďmi a majú aj fajn menu a kľudne si to viem predstaviť aj u nás v prírode na chalupe. A okolo sama zeleň, stromy a potok. 🙂 A možno by som zavolala aj tých najbližších kamarátov tam Max 15-20 ľudí. Nemám rada veľké svadby a veľa ľudí pokope. Polovica sa z nikým ani nepozna, nevesta lieta kade tade s každým sa fotiť, rozprávať...fotenie by sme riešili po obrade niekde v prírode. Aby sme mali na pamiatku. 🙂 Video ani mať nemusíme, stačia nám fotky. Jedlo klasika: polievka, sviečková, rezeň a šalát prípadne keď to bude na chalupe by sa spravil divinovy guláš. Tortu by sme si dali spraviť aj zákusky. Alkohol by sa tiež kúpil aj limonády... A keďže by to bolo keď už bude teplo isto by nechýbal ani šup chladeného pivka a pipa. 😊 Jedine by sme chceli pred hostinou než tam vstúpime rozbitý pohárik a samozrejme voda pre ženícha a pálenka pre nevestu. 😂

oli18
21. jan 2019

Bola som na svadbe, kde bolo 9 ľudí, rodičia a súrodenci s partermi. Sobáš na úrade, šaty mala mladucha svadobné. V reštaurácií bolo dohodnuté menu, alkohol si objednal každý aký chcel. Krájala sa aj svadobná torta. Hudba nebola, len podmaz od rešt., ktorá urobila aj výzdobu. O 21,00 bol koniec. Páčilo sa mi to.

catherinah
21. jan 2019

V kostole si vacsinou treba dohodnut organistu, ak maju. Kontakt Ti daju na fare. Ak chces spevokol, je to zl9zitejsie, treba tiez vopred dohodnut. Ak tam teda nieco take je.

dadanu5
21. jan 2019

My sme tiezmali v kostole len obrad s krstom malej mala som normalne svadobne saty pozicane.hudbu v kostole som vobec neriesila ani vyzdobu.fotili sme sa fotakom a mobilmi a objednala som fotografa len na fotenie v prírode aby sme mali peknu pamiatku a umeleckejsie fotky...v restike obed. mali sme len rozbíjanie taniera pred restikou .muz ma preniesol cez prah, hudbu sme si pustali cez nas notbuk sme si predtym stiahli na kluc mali sme aj manzelsky tanec na sladak ale to nas skor hostia dotlacili .restika nam stoly vyzdobila aj stolicky ja som si len farbu fialovu vybrala lebo sa má pytali ked som zajednavala miestnost...do restiky som prisla v svadobných satach aj obed som bola v nich a potom som isla kojit malu .mala vtedy 4 mesiace.tak som sa prezliekla do jednoduchsich spolocenskych kratkych siat...bolo nas 15 ludi dokopy a boli sme do deviatej vsetci sa zhodli ze to bolo super uvolnene a skvele sme si pokecali a zabavili sa 😀 ja odporucam taketo nieco fakt

ziwka
21. jan 2019

@mendynka ahoj, ja som mala svadbu v kostole bez vsetkeho ani hudba organ nic - nechceli sme. Do kostola prisli aj priatelia aj znami a sli sme potom do restiky. Tam nas bolo 20 najblizsia rodina. Mali sme zajednane, aj výzdoba bola robila ju restauracia ked nam chystali nic ultra extra len sa pytali aku farbu. Zhodou okolnosti mali v ten den poobede zivu hudbu takze sme aj potancovali trochu. To bolo vsetko. Isla som tam v "svadobnych satach" ale ja som nemala uplne klasicke svadobne saty.

evkamotka
22. jan 2019

Ak myslis zbor co zvykne spievat cez omsu v nedele (zvycajne obycajni miestni ludia s citom pre hudbu co to maju ako konicek) , standardne neznamym nespievaju, ale mozes skusit ich oslovit, ci by neboli ochotni. Totiz vyzaduje to potom od nich po veceroch cvicit speci kvoli vam a potom si ukrojit sobotne popoludnie(pred sobasom znova rozospievat a skuska, takze je to dlhsie nez tu hodku v kostole) . Malokto je taky namotivovany, aby to za krabicu kolacov ci 10e do vrecka robil "nejakej" medynke

diankadop
22. jan 2019

Vsetko to bude tak, ako sa s danymi ludmi dohodnes. Ked budes chciet vyzdobu, tak ti ju v restike spravia. Aj v kostole zahraju. Len sa s nimi musis jednoducho dohodnut

mendynka
autor
22. jan 2019

@evkamotka "Nejaká medynka" by určite nedala len 10€ a krabicu zákuskov pre všetkých. Písala som, mám kamošku ktorá z mužom a ostatnými chodia spievať a nechcu zato nič. Ale samozrejme, žeby som to nechcela zadarmo a za 10€ a krabicu zákuskov, to som ani nepísala nič také... Ja som sa slušne spýtala, či má niekto skúsenosť alebo bol na takej svadbe.. nie každý je na veľké svadby a ceremónie okolo toho a plno dalsich zbytočnosti alebo len tak na úrade... Ale aj to je názor...

mendynka
autor
22. jan 2019

@dadanu5 Také niečo si aj ja predstavujem, ďakujem za napisanie. 🙂 A keď sa môžem spýtať, na koľko to cca vide?

evkamotka
22. jan 2019

@mendynka myslela som 10 kazdemu z 20 clenneho zboru a bolo to este aj obrazne. A hlavne nie v zlom. Pointa proste je ze ak tam niekoho poznas, staci sa spytat ci su ochotni, dohodnut datum a pesnicky a to je cele. Aparaturu si poriesia sami.

mendynka
autor
22. jan 2019

@evkamotka Nemala som na kyslo zbor, skôr zaspievať len úvodnú pesničku keď sa vchádza do kostola. 🙂 A oni chodia buď 3-4 nie v celom zbore

sintra
22. jan 2019

@oli18 to je moj sen, taka svadba

oli18
22. jan 2019

@sintra čo ti v tom bráni? Ešte som zabudla, že fotili sa v starom divadle a v Botanickej záhrade v KE, keďže svadba bola v zime. Krásne fotky.

sintra
22. jan 2019

@oli18 lenivost 😁 Myslela som tym, ze ak sa raz ku svadbe dokopem, mam takuto predstavu. Cim mensia, tym lepsia.

mendynka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ona12
6. feb 2019

Ja budem mat teraz 5.7.. Obrad v kostole, obed v reštaurácii a potom sa presúvame ku nám domov na grilovačku..

montemotherone
6. feb 2019

@mendynka nie obyčajná, skôr "malá" svadba 🙂 Ja som mala tie obyčajnú svadbu ale so 60 ľuďmi 🙂 Ale kamoška mala takúto malú. Na úrade, potom v reštaurácii, normálne v šatách, hudba len z nejakého prehrávača, trochu sa tancovalo... Pohoda. Hlavne aby sa to páčilo vám 😉

vulka
6. feb 2019

@mendynka My sme to tak mali. Ale na úrade. V reštaurácii sme mali pripravený stôl(osobitná výzdoba nebola) a normálne tam bola aj verejnosť a hudbu sme nemali. Šaty som mala svadobné(ale vydávala som sa v kostýme).Bolo to fajn.

nuni11
7. feb 2019

@ona12 Toto je krasne, nebude to stat majland a budes s tymi najblizsimi 🙂

mendynka
autor
7. feb 2019

Super, ďakujem Vám za názory. ☺ A inšpirácie. 😍🤗