Rozdiely pri predstavách o svadbe a dieťati

didi333
4. jan 2016

Ahojte baby ! 🙂
Potrebujem sa zo vsetkeho vykecat lebo sa zblaznim. Mam priatela uz 9rokov, milujem ho a viem, ze aj on mna. Ma super pracu a ja tez, penazi mame dost, byvame spolu. No su veci, ktore ma trapia.
Prvy problem!! Tuzim po dietati no priatel este nie. Ja si vsak neviem pomoct uz tak dlho nato cakam a uplne ma to premaha ako stale na to malicke myslim. Som pripravena na celej ciare - som si ista 😉 . Ak o tom poviem priatelovi - on mi odpovie ze aj on chce dieta ale nie este teraz a ze chce aby sme boli normalna rodina a najprv sa vzali.
No a tu je problem cislo 2 !!! Priatel chce svadbu totalne pre rodinu. Vobec niesme take typy, na svadbach netancujeme ale kecame 🙂 nemame radi zabavy a ani tancovanie nam neako nejde :D niesme radi stredobodom pozornosti a skor sa zasivame. Priatel pochadza z dediny a tam sa to preziva totalne. Ja som za malicku svadbu s max neakym obedom (ideal romanticka svadba pri mori - len my dvaja) , ziadne tancovacky, odobierky, nic - co by sa vsak jeho rodine totalne nepacilo a on chce vyhoviet im , cize sa to nepaci ani jemu. Ak mu poviem ze to niesme my, tak povie ze ved na svadbe nech si rob kazdy co chce a ja hned nato ze naco ju potom robit taku. No a uz je ticho , no stoji si za svojim. Ja sa vsak neviem zmierit s takou svadbou , nechcem to prezit len, ma to byt vynimocny den - okamih. Potom poviem aj ok , nech vsetko zariadi a vybavi ,no on ze ved robi v zahranici a nech to urobim ja. Co niesom ochotna pretoze by som pri tom len plakala ako taku nechcem, neviem si predstavit zeby som sa mala ceely cas usmievat sarpat pretvarovat a byt ako na spagate len kvoli inym . No nieje svadba nieje ani babo a ja si ho tak prajem :( . A aj ked mu poviem ze kedy by bol idealny cas ho mat poviem mi ze tak o rok ale rok +9mesiacov ked sa podari na prvy krat - co asi tazko ... a ja nevladzem cakat .... som smutna zo vsetkeho + ako priatel robi v zahranici je casto prec potom sa to nA mna vali .. ved to poznate depky jak hrom ☹ ☹

dominika6
4. jan 2016

@didi333
Este nieste ani svoji a uz sa neviete na nicom dohodnut..
Zaklad fungovania vztahu je zdravy kompromis,inak budes dalsia v statistike rozvodov

marisola
4. jan 2016

nerieš🙂 ked je len toto jediný jeden problém,že kedy dieťa a svadba 🙂istotne ste obaja mladučkí ludia,takže sa radšej nestresujte depkami,užívajte si ,že máte prakticky bezproblémový vzťah,tá svadba sa časom vykryštalizuje 🙂a dieťa bude po svadbe ...uribte s svadbu ,akú vy predsa chcete 🙂 chcete byť sami dvaja na pláži ?a čo ?! tak na pláži,sami dvaja ..nehľadte na iných a potom pozvite na oslavu rodinu najbližšiu,ostatným zašlite telegramy 🙂neriešte ..je to váš den !

kexik218
4. jan 2016

No moja, na to ze ste tolko rokov spolu mate dost rozdielne predstavy o vasej buducnosti. Nutit priatela do dietata kym on nechce nie je dobra volba. Mala svadba je fajn ale ako vsetky co sme svadbu mali vieme ze svadba je pre hosti, nie pre mladomanzelov. Hoci bude malicka nezastavis sa. Aby si potom nelutovala ze mas svadbu aku si chcela a aj tak to nie je ono. Vela nas chcelo malu svadbu a nakoniec sme mali velku lebo to tak chcela rodina. Ja osobne nelutujem. Skuste si dat jeden vecer kedy si vyrozpravate vsetky pocity a utriedite si myslienky.

limetka69
4. jan 2016

To akoby si o nás s mužom mojim písala 🙂 nakoniec bola malá svadba s 12 ľuďmi. Stačilo sa ho na dvoch svadbách opýtať či si vie predstaviť seba tam saskovat v kroji a robiť tie hovadiny 🙂 na prvej som ho nalomila a na druhej sam mi vysvetľoval prečo ju už nechce 😀 a to je typ co sa vie zabaviť keď sa pripije a chcel takú svadbu. A tak som mu povedala, koľko to bude stáť a co všetko treba vybaviť a raz dva sa rozhodol. 🙂 a s bábätkom.... Tiež nebol neviem aký pripravený, to chlap asi málokedy bude, ale som ho ukecá la, že ešte chcem mať aký taký vek keď naše dieťa vyrastie a nebyť na dôchodku, tiež zabralo. A presvedčila som ho aj na hypotéku, že načo roky platiť podnájom.... Všetko sa dá, keď máš správne argumenty a trpezlivosť. Ja som môjho muža presvedčila, že to vlastne on všetko tak chce 😀 vtedy to ide ľahšie. Musí si myslieť, že on je hlava a ze je po jeho ;)
@didi333

jeennyv
4. jan 2016

@didi333 ja by som mu to povedala definitivne tak ako ty tu, ze ci je svadba pre vas alebo pre rodinu, ak rodinu tak nech si berie ju a nie teba, ved svadba o dvoch ludoch nie o rodine, po dalsie velka svadba , uvedomuje si tie financie, za tie sa potom da krasne zit postarat sa o dieta atd... ja suhlasim s komentom pred, otazky svadby, viery a dietata by mali byt u partnerov podobne ci moznost sa na nich nejak dohodnut pre spokojnost oboch stran, pretoze potom uz v pociatkoch vznikaju problemy, ako chcete zit spolu, ked v zakladnych zivotnych otazkach nedokazete najst kompromis... mna by zaujimalo ak sa mozem spytat kolko mas rokov... lebo tehotenstvo a snazenie nie je zalezitost ako pises kratkodoba ci si uvedomuje co to prinasa vekom atd... prosto si sadnite ked pride zo zahranicia a realne vybavte svoje problemy...ak nebude aspon trochu chciet ustupit, tak aspon uvidis, ze inak to nebude ani v manzelstve...

cerez
4. jan 2016

Svadba má byť podľa predstáv nevesty a ženícha. Nie podľa predstáv rodičov. To je môj názor. Deti? Na to už treba skutočne dvoch a ak sa jeden z nich ešte necíti stať sa rodičom, bohužiaľ. Musíte si spolu ujasniť váš vzťah ako sa vidíte za najbližšie napr. 3 roky. 😒

didi333
autor
4. jan 2016

Takzee .... az taki mladi zase niesme a viem ze mame dost ine nazory na veci niekedy, no aj tak nam to klape vsetko je typ top az na tieto dve veci , priatela nechcem do nicoho tlacit , chcem aby veci citil a chcel ako ja ale .... ale neako cakam a cakam a nic ... obcas mam pocit ze sme ako dve deti ktore sa idu na tuto temu hasterit , potom si poviem ze mozno niesme na take veci pripravei , resp. ze priatel ma druhu pubertu, tym ze rob po celom svete lieta kade tade, ze sa nechce viazat este, no predstava babatka ma lomi cim dalej tym viac, mozno aj preto ze som aj teraz sama a on je prec, mozno si len chcem zaplnit prazdne miesto ked tu nieje , no ako viete su pocity, ktore sa nedaju skrotit :(

didi333
autor
4. jan 2016

Ja mam 27 a priatel 34 chapete uz mame celkom dost rokov :D peniaze niesu vobec problem, cize argumentovat tym sa mi neoplati , ja proste nechcem na svadbe robit zo seba saska a pajaca a o vsetkom sa rozpravame no hlavne ja , potom dam neaku pauzu , on ide prec a ked pride tvari ze je vsetko super ja som stastna ze je tu a potom ked ide prec sa mi vsetko vrati ... on je taky tichy typ ked ide o pocity :D typicky chlap

limetka69
4. jan 2016

@didi333 môj ex bol taký, stále čakal na niečo, sam nevedel načo. Raz peniaze, raz mladosť, raz práca. Až sa mi prestalo chcieť čakať. Ale neľutujem. Malo to tak byt. 🙂 ja by som ho asi postrasila, že nebudem čakať do nekonecna, nech sa nad tým zamyslí, že mi tikaju biologické hodiny a blablabla...

sardinka335
4. jan 2016

@didi333 ja si myslím ze tvoj chalan je spravny, zodpovedny človek a tak to ma byť...najprv nejake zazemie, svadba a potom deti zatial čo ty lietaš niekde v oblakoch...
Malička svadba pri mori - taku mali znami na Seycheloch...po 10 minutovom obrade na plazi kde svedkom bol nejaky domorodec bolo po všetkom, po celej parade. To aj sobáš na urade trva dlhšie tak ti poviem. A viem sa vziť aj do pocitov jeho rodiny - ja ako matka som svojho syna sprevadzala v kazdom dolezitom momente jeho zivota, prve kroky, prvy vypadnuty zub, prvy den v školke, v škole...prvé sväté prijimanie...svadba je dolezitý krok na ceste zivotom a osobne by ma mrzelo keby som nemohla byť sučasťou tejto radosti, samozrejem prekusla by som ale mrzelo by ma to.
My sme nerobili ziadnu odobierku ani nič ale robili sme pre celu rodinu a bolo to super lebo spolu s nami sa tešilo ešte kopec ludi, zabava, sranda - unos nevesty...rada na to spominam - sami na plazi by sme to nezažili. Týžden potom sme išli na fajnu dovolenku takze nič nam neušlo, boli sme spokojní všetci.
Vieš rodičia boli na špagate predpokladam x rokov ...a ty niesi 1 den ochotna sa kazdemu venovať par minut, ako mne za to moji rodičia a sestra stoja lebo ich lubim a nevidim dovod sa pretvarovat a usmievať lebo viem ze sa tešia so mnou. Na svadbe s milovaným človekom snad nemam problém sa usmievať....
Svadba je jedinečna a neopakovatelna chvila...(teda v to všetci dufame) a podla mna niekde na plazi po 10 minutovom obrade to nie je to prave orechové...ale samozrejme kazdému ,,jak je libo,,.

emilia25
4. jan 2016

Mi sme tiez uvažovali ci velku ci mslu svadbu no o babatku sme mali jasnú predstávu najprv babo a počas tehu svadba aj nám to vyšlo bola som v 6mesisci a bruško v tych šatách nebolo az tak vidieť a nakoniec sme sa rozhodli ze si urobime mslu svadbu hostina bola doma a radšej sme si kúpili komplet spálen.ale mi sme si všetko spolocne naplánovali žiadne rozdielne názory lebo toto su fskt vazne rozhodnutia a po tolkych rokoch by ten chlap mal byt si isty a povedať tskto tskto a ty tiez a nsjst spolocne riesenie.

jeennyv
4. jan 2016

@didi333 kamoska mala podobny problem... teraz maju sice pred svadbou a uz maju aj dieta, ale v obdibi pred cca 3 rokmi bola pripravena na taky klasicky scenar, ze svadba potom dieta, no on sa k nicomu nemal, potom to vzdala a prislo dieta a dva roky po nom je teraz svadba, kamoska sa na svadbu tesi, ale vnutorne si uvedomuje a niekedy jej to tak pride, ze to chcela mat inak a proste tu sancu kedy mala byt svadbu a mal jej partner urobit ten krok prepasli....

didi333
autor
4. jan 2016

Proste ja mam aspon realnu predstavu ako veci chcem lenze on to len povie a realne ako keby ani predstavu ziadnu nemal :/// neviem ... a samozrejme ze mi nevadi mat rodinu na svadbe atd ale jeho rodina musi mat vsetky tie veci odobierky, zvyky, proste vsetko co ku svadbe na dedine patri akokolvek inak to bude, tak sa im to pacit aj tak nebude ... nebudu spokojni a tak preto niekde mimo len my dvaja ... u nich ten kompros nieje a on im chce vyhoviet , odobierka v style dve hodiny, serpy u starsich a podobne och och ...

saurian
4. jan 2016

tak si musis najprv premysliet co je pre teba najdolezitejsie.... ak chces dieta a partner iba s "rodinnou" svadbou tak povedz "OK" a hotovo. pises ze penazi mate, tak poziadaj niekoho aby to zorganizoval za teba a zaplat mu. je to jeden vecer/noc to zvladnes, beries si partnera beries si aj jeho rodinu, nemoze to byt take zle. pripadne majte na svadbe "starejsieho" ktory tam vytvori atmosferu. a potom si zdrhnite na svadobnu cestu a uzite si to kolko sa vam paci. jednoduche.

sasa1983
4. jan 2016

My sme sa tiez dohadovali,komu ako ulahodit... Nakoniec sme sa na to vykaslali a minuli tie peniaze na svadbu na Mauriciu spolu s megaluxusnou dovolenkou/svad.cestou. mala som vsetko,saty som si nechala usit,torta,vizaz..pred obradom sme si dali drink na bielej plazi pri oceane,hodili sa do gala a mali sme pohodku. Mohli nam vsetci vyliezt na hrb,bol to nas den. Nasledne sme mali slavnostny obed pre rodinu doma a pre kamosov cateringovu party s DJ v rezervovanom podniku. .len priklad ako si to uzit a neznechutit sa.

janinah
4. jan 2016

neviete robiť kompromisy a to nie je do budúcna dobré.....svadba je len jeden deň a ide o to ako sa ty aj on "nastavíte".ak budeš od rána naštvaná,že to nie,tak si to nechcela,tak skazíš deň sebe aj iným...ak sa nastavíš,že ok,supeeeer,konečne sa vydávam a budeme rodina,tak si to užiješ aj tvoje okolie /bez ohľadu na to,či vás tam bude 5 alebo celá dedina/...peniaze máte,urobila by som jeden obrad na pláži len so svedkami a druhú svadbu pre rodinu...a trochu si tu ten koník poprečitaj,ľudia riešia oveľa vážnejšie problémy,ty môžeš skákať do neba,máš v podstate všetko,tak si to nepoondej pre svoju tvrdú hlavu.....

maslenka47
4. jan 2016

@didi333 ty mas predstavu, ako veci chces, a je ti uplne u prdele, ze priatel to chce inak. Napadlo ta aspon na moment vo veci svadby ustupit, ked uz tak strasne chces dieta? Asi nie. Ja si myslim, ze ked ide o splnenie si ciela a urobeniu MNOZSTVU ludi radost, tak hadam jeden vecer prezijes, aj ked nebude podla tvojich predstav! Rodina tvojho priatela bude VZDY jeho rodina a vzdy k nim bude mat nejaku vazbu. S tym sa podla moznosti zmier este predtym, nez sa vezmete a spravite si deti. A tiez sa nauc akceptovat to, ze ludia maju casto ine nazory a obcas by malo byt vyhovene aj im, nie len tebe. Nezabudaj, ze tvoje deti potrebuju aj starych rodicov....

prego81
5. jan 2016

@didi333
podla mna to mate cele zle. Zacnem s tuzbou po dietati. Ak je to na prvom mieste tak si radsej skus najprv to dieta. Mozno sa vam to ani nikdy nepodari. S partnerom by si mala, podla mna, byt preto lebo s nim chces byt a nie preto ze s nim chces dieta. Ak sa dieta nepodari tak co? Budes stale chciet byt s tymto clovekom, alebo skusit s niekym inym? Aj to sa stava... To, ze on dieta nechce. tak s tym asi nic nespravis. Mozes pohrozit...neviem ci radsej chces dieta alebo tohto muza. Co sa svadby tyka tak tam uz bolo asi vsetko povedane. Je potrebny kompromis ak na tuto temu mate uplny iny nazor. Podla mna sa vsak spolu k sebe nehodite: ste spolu prilis dlho a vase predstavy o zivote sa zacali vzdalovat a neviete ich stlmit dokopy tak aby ste boli obaja stastni a niekam vztah posunuli. A navyse, teba serie ked je prec...a depky...no ja napriklad to nepoznam a to mi manzel tiez cestuje a cestoval aj predtym ako sme mali deti. Chce to asi rozhovor a prehodnotit vas vztah a ako ste v nom obaja spokojni...drzim palce 😉

nerko
5. jan 2016

@didi333 Necitala som zvysne prispevky, mozno sa budem opakovat. Tuzila som po svadbe len my 2 na plazi alebo Las Vegas. Ziadny cirkus kolo toho. Manzel mi to zamietol a jeho rodina tak isto. Z mojej strany by to akceptovali. Dlho som nad tym rozmyslala a nakoniec som ustupila. Ide len o par hodin, tak som si povedala ze mi to za to nestoji aj ked to niesom ja. Vsetko som si sama zorganizovala. Bolo nas 80. Hlavna podmienka bez kamery, len fotograf. Cela organizacia trvala asi rok, preto ze uz bol hotel kde som to chcela obsadeny. Na pomoc som prizvala kamosky a bolo to na koniec celkom fajn. Aj tie zvyky sme dodrzali. Ubehlo to velmi rychlo a s odstupom casu nelutujem. Naplanuj aj nejaku romanticku svadobnu cestu, ak sa da rovno po svadbe. Toto mi zial nevyslo kvoli pracovnej vytazenosti a doteraz lutujem... Kazde vyrocie ideme na veceru do "nasho" hotela a do kostola kde bol obrad zaspominat si.Skor by som sa zamerala na to ako budete fungovat po svadbe ak to nemate poriesene, aby si sama nebola.A k Vasmu veku, stale v pohode. My sme mali uz davno po 30-tke. Drzim palce k spravnemu rozhodnutiu!

zuzka276
5. jan 2016

@didi333 ja som odobierku nemala a som tomu moc rada, príde mi to ako prežitok. Mali by ste spraviť kompromis. Niečo áno, niečo nie. Je to predsa tvoja a jeho svadba a hlavne Vy dvaja musíte byť spokojni. Ostatny nech sa prispôsobia.